QOEF! God. Wie? Wat? Waar? Audacia- nieuws IVN- Groencursus in Oisterwijk Kruidencursus Nordic Walkingtocht door de Oisterwijkse Bossen Teun van der Linden op Nationaal Pupillen Toernooi Gerard Horvers Huis Gratis Wifi op en rond St. Jansplein Sport, muziek, cultuur... U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! “T Harrie Schollen Wij doen mee aan NL Doet Op 11 en 12 maart stropen weer tal van bekende en onbekende landgenoten op initiatief van het Oranje Fonds de mouwen op om zich in te zetten voor de goede zaak. Het Gerard Horvers Huis is een van de organisaties die zich voor NL Doet heeft aangemeld. De tuin is dringend toe aan een onderhoudsbeurt door enkele vrijwilligers die er geen moeite mee hebben om de handen vuil te maken. De gasten van het Gerard Horvers Huis hebben geen overdreven wensen. Ze worden al blij van een mooie tuin waar ze als het weer dat toelaat gezellig buiten kunnen zitten. Wilt u hen dit plezier doen? Op de website www.nldoet.nl kunt u zich aan melden voor deze mooie klus bij het Gerard Horvers Huis. De ouderen van Oisterwijk rekenen op u. op www.gerardhorvershuis.nl voor meer infor matie of bel ons telefoonnummer 06 22382085. Onze huidige coördinator neemt graag de tijd om uw vragen te beantwoorden. Zowel in het ochtend- als in het middagge- deelte is er ruimte voor inbreng vanuit de zaal. Met name ook om in gesprek te gaan over de betekenis van religie en geloof voor een van oudsher katholieke organisatie als KBO- Brabant. Tussendoor is er een gemeenschappelijke lunch en na afloop een borrel. Heeft u geen NW stokken en wilt u toch mee lopen, geen enkel probleem, u bent van harte welkom. Aanmelden is niet nodig en de wan deling is kosteloos. Graag heten de gidsen Ad van Opstal, Ad Smits, Christien Hermsen en Elly Aarts u op 14 februari a.s. van harte wel kom. We nemen u graag mee op deze prachtige wan deling Mocht u interesse hebben in meer IVN-wandelingen, ga naar www.ivnoister- wijk.nl Natuurgids Elly Aarts Samen lunchen Voor veel ouderen is het samen lunchen met leeftijdsgenoten inmiddels een ervaring om naar uit te kijken. Wij nodigen de ouderen die dit initiatief nog niet kennen van harte uit om ook eens te komen. Op dinsdag 9 februa ri verzorgen wij van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch. Voor een geringe bijdrage in de kosten krijgen ouderen: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan via telefoonnummer 06 22382085. Tegenwoordig wordt door steeds meer mensen bewust gekozen voor een gezonde en natuur lijke levenswijze. Doordat dit jaren op de ach tergrond is geplaatst, missen we de handvaten. Welke kruiden kan ik gebruiken, wat zijn de werkzame bestanddelen, waar kan ik ze vinden en hoe pas ik ze toe? In deze cursus leer je de geneeskrachtige wer- Wanneer: Aantal lessen: Aantal cursisten: Terugkomavond:6 september 2016 Voorkennis: enige kennis van planten is vereist Bent u geïnteresseerd geraakt in deze cursus? Aanmelden kan tot 10 mei, per email bij Elly Aarts, ben.elly@live.nl. Graag wil ik u wijzen op de Kruidenquiz op onze website, waar u uw kruidenkennis al vast een beetje kunt testen. Voor meer informatie kunt u kijken op www.ivnoisterwijk.nl onder het kopje ‘cursussen’. Wij bieden de wandelaar de mogelijkheid tot een korte route (ca. 5- 6 km) met een rustig tempo of een langere route (ca.8- 9 km) waarbij we aardig doorstappen. De duur van de korte wandeling zal ca. 2 uur bedragen en de lange wandeling ca. 2,5 uur. Audacia-Jong Brabant 3-0 Een frisdruilerige middag leverde 3 (doelpun ten op. Dik verdiend: het verschil zat hem in een aantal splijtende assists die alle drie hun bekroning vonden via goed voetenwerk van onze spits Niek. king en toepassingen van meerdere kruiden. De cursus vindt plaats op een prachtige locatie aan de rand van de Gemeente Oisterwijk bij Hanneke de Brouwer (www.kruidofzo.nl), Oirschotseweg 69, 5066 CH Moergestel. De locatie is gelegen tegenover het natuurgebied Moergestels Broek. Hanneke laat u daar ken nismaken met een enorme rijkdom aan plan ten. Tijdens de cursus kunt u zelf de kruiden uit de tuin van Hanneke plukken en verwerken tot een zalf, olie, thee, smoothie, soep of in een recept. dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur 6 en 1 terugkomavond minimaal 10/ maximaal 15 24 en 31 mei, 7,21, en 28 juni en 5 juli 2016 De andere spreker, de godsdienstfilosoof Ton de Kok, is van huis uit marinier. Gedurende 10 jaren was hij vervolgens lid van de CDA fractie in de Tweede Kamer, waar hij zich als slavist bezig hield met het Oostblok, filosofie studeerde, promoveerde en uiteindelijk leraar Teun van der Linden de 300 meter en 55.31 op de 500 meter verbe terde hij namelijk op beide afstanden zijn per soonlijk record. Voor Teun was deelname aan het Nationaal Pupillen Toernooi bovenal een leerzame ervaring. KBO Brabant heeft een studiedag georganiseerd op woensdag 9 maart in cultureel Centrum De Schakel in Gilze. Op deze dag wordt stilgestaan bij de spirituele wortels van onze samenleving. Hoe heeft de katholieke kerk zich ontwikkeld? Hoe hebben wij ons ontwikkeld? Wat is de invloed van het Joods- en Grieks- filosofische denken op de katholieke kerk van vandaag? Dat brengt ons bij vragen als ‘wie of wat is God eigenlijk?’ of ‘wat betekent God nog vandaag?’ Kunnen wij als volwassen mens nog wel geloven? Vragen die mensen verschillend zullen beantwoorden. De internationaal bekende joodse hoogleraar Herman van Praag, een van de sprekers op deze studiedag, beschouwt religieus geloof als een normaal bestanddeel van de menselijke belevingsmogelijkheden, een trek die de per soonlijkheid verdiept en verrijkt, een waar devolle zingever van het leven en als zodanig een kostbaar goed. Hij zal onder andere de joodse wortels van het christendom belichten met daarin de zin- en betekenisgeving voor deze moderne tijd. De vraag is of sinds de Verlichting, met zijn ontwikkeling van de wetenschappen, religie geen achterhaalde zaak is geworden. Hij zegt daarover: “Dat heeft de Verlichting onderschat. In haar ijver de macht en invloed van de religie te breken, heeft zij te zeer uit het oog verloren dat de mens meer is dan verstand of een brein alleen, dat zijn doen en laten uitsluitend gestuurd zou worden en kunnen worden door dat brein”. Dit zal hij op 9 maart nader toe lichten. Er zijn nog plaatsen vrij bij de groencursus van het IVN-Oisterwijk e.o. De cursus start op 24 februari a.s. Er zijn 8 lesavonden op woensdagavond die gevolgd worden door een excursie in het weekend daarna. De cursus wordt gegeven in wijkcentrum “de Pannenschuur” in Oisterwijk. Voor meer informatie: Odiel Kranendonk, tel. 06-22874300 e-mail: ommkraan@gmail. comKijk ook op onze website: www.ivnois- terwijk.nl voor méér informatie. De kennis rond keuken- en geneesachtige kruiden is bijna zo oud als de mensheid. Van generatie op generatie werd de kennis over het gebruik en de helende kracht van kruiden overgebracht en bijgesteld. Vaak kregen de planten een naam die aansloot bij het gebruik van de plant. Denk maar eens aan namen als leverkruid, smeerwortel, moe derkruid, bijvoet, enz. werd op een gymnasium in Amsterdam, Daar discussieert hij met zijn studenten over levens vragen en zingeving. De filosoof De Kok zal ingaan op de god van de filosofen en de zin en betekenisgeving van ons leven meer vanuit die hoek benaderen. Frisse neus halen met Nordic Walking op 14 februari door de Oisterwijkse bossen, georganiseerd door IVN Oisterwijk en LNMH Haaren. De start vindt plaats om 10.00 uur vanaf parkeerplaats Bezoekerscentrum (locatie Groot Speyck), Van Tienhovenlaan 4 in Oisterwijk We lopen langs vele prachtige vennen. De lange route gaat langs de laaglandbeek de Rosep. Geniet van de prachtige kleuren en weidse gezichten over de vennen, die ieder moment weer anders zijn. Een aantal keren zal de gids u iets vertellen over de natuur en het gebied, zodat u de omgeving nog intenser zult beleven. Daarmee is een van de twee uitblinkers van afgelopen zondagmiddag genoemd. De ander was de scheidsrechter: genieten om te zien hoe een jonge scheids door goed in dialoog met de spelers en dicht bij de bal te blijven, bij bijna geen enkele beslissing in discussie raakte. Ondernemend Moergestel heeft ervoor gezorgd dat de gratis Wifi-aansluiting operationeel is, behalve in de nachtelijke uren. De firma Van Velthoven zal de komende weken bekijken of er een verdere uitbreiding in het centrum gerealiseerd kan worden. Kortom, ook dit is 100% Moergestel! ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Roef - HVM 8-15, Dl Roef - White Demons 9-10, Al Roef - Aristos 10-22 DS Roef- HVM 24-16, HS Roef - White De mons 13-15. In het weekend van 6 en 7 februari is er geen competitie i.v.m. Carnaval. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer info, bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Vrijwilligers gezocht Het Gerard Horvers Huis beoogt kwetsbare ouderen uit hun isolement te halen door een veilige plek te creëren, waar zij weer in contact komen met andere ouderen. Dit lukt natuurlijk alleen als er genoeg mensen zijn die er de schouders onder willen zetten. Op dit moment zoeken we heel dringend naar zowel een coördinator als naar vrijwilligers die als gastvrouw of gastheer inzetbaar zijn op woensdagochtend en/of donderdagmiddag. Bent u iemand met een hart voor ouderen en zoekt u naar vrijwilligerswerk waarmee u echt iets voor anderen kunt betekenen: kijk dan Aanmelden kan tot 25 februari 2016 via een link op de website van KBO Brabant. U kunt ook een e-mail sturen naar info@kbo-bra- bant.nl onder vermelding van ‘Aanmelding symposium GWWW’. Vermeld in de e-mail uw naam, adres en telefoonnummer. Aan-mel- den kan ook door te bellen naar: 073-644 40 66. U ontvangt begin februari een mail met daarin de betalingsgegevens en nadere infor matie over het verloop van de dag Na ont vangst van uw betaling is uw deelname defi nitief. Hans Pijnaker, dagvoorzitter Goed om een moment uit de wedstrijd er uit te tillen: in de 37e minuut flitste Erik langs zijn tegenstander en bracht Niek in een kans rijke positie waarbij eenieder de (te) vaak vlag gende Berkelgrensrechter terecht negeerde, inclusief de al eerder gecomplimenteerde scheids... en gelukkig maar kun je we zeggen. Het is een belangrijke driepunter om uit de gevarenzone te blijven: wel doet het ons na tuurlijk oprecht pijn om de club uit de woon plaats van onze burgemeester, zonder opbreng sten naar hem terug te sturen. Al met al toch weer vertrouwen voor onze voetbaltoekomst geïncasseerd in een van twee kanten uiterst sportief duel. Teun van der Linden van Schaatsclub “De Vennen” heeft op zaterdag 30 januari in Groningen deelgenomen aan het Nationaal Pupillen Toernooi. Tijdens dit toernooi, dat ook wel het officieus Nederlands Kampioenschap voor Pupillen wordt genoemd, behaalde hij de zesentwintigste plaats. De wedstrijdploeg van “De Vennen” is aan het begin van dit schaatsseizoen uitgebreid met een groep jonge schaatsers. Dirk Boter- mans, Teun van der Linden, Teun Wagemakers en de broertjes Thijs, Thomas en Jan van Berkel trainen wekelijks fanatiek onder leiding van Marc van Hulten en Berry Appeldoorn en in de wedstrijden hebben zij al veel per soonlijke records verbeterd. Het meest opval lend zijn daarbij de prestaties van Teun van der Linden die als tienjarige de 500 meter al binnen de 56 seconden wist te rijden. Als snelste Pupil-C van de ijsbaan in Tilburg werd Teun uitgenodigd om het KNSB-Gewest Zuid te vertegenwoordigen tijdens het Natio naal Pupillen Toernooi in Groningen. Deze wedstrijd wordt ook wel het officieus Neder lands Kampioenschap voor Pupillen genoemd omdat het de enige wedstrijd is waar de beste pupillen van Nederland tegen elkaar strijden. Grote kampioenen als Sven Kramer, Ireen Wüst en Margot Boer namen aan het begin van hun carrière deel aan het Nationaal Pupil len Toernooi. Na Rens van de Ven (2005 en 2006), Meeke Rijnen (ook 2005 en 2006) en Seba Ntab is Teun van der Linden het vierde lid van Schaatsclub “De Vennen” dat mag deelnemen aan dit belangrijke toernooi voor jonge talenten. Ook dit jaar werd er weer bijzonder hard gere den door de jonge schaatsertjes. Met 35.43 op ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7