RATIS HUIFKARTAAK CARNAVAL 2016 MOERGESTEL €8.40; WE HAOLE ALLES VIT PE KAAST! ^CARNAmSMAANPAG feesterij ‘T STOKSKE VAN CENTRUM GESSEL NAOR FEESTERIJ 7 STOKSKE, D’N DRAAI EN TERUG Bójem lègge dweilen met De Pierewaaiers uphill cl EVENTS De gezelligste avond van carnaval: Inblaosavond SMC presenteert Carnaval 2016 Alle inwoners van ’t Pierewaaiersrijk zijn van harte uitgenodigd om samen met Prins Frans d’n Urste en zijn hofhouding unne goeie bójem te lègge, om aan sluitend met z’n allen en onder enthousiaste en muzikale begeleiding van ‘pret- kudde De Krieltjes’ onze traditionele dweilmiddag te beleven. Iedereen is van harte welkom om te komen genieten van de 24 bands die een prima stukje muziek komen maken en de toon gaan zetten voor een geweldige carnaval. Wil je genieten van zoveel mogelijk bands, dan is het zeker aan te raden om het schema te bekijken op https://www.facebook.com/in blaosavond.moergestelmaar natuurlijk kun je ook je onderdompelen in de sfeer en de mu ziek over je heen laten komen. Tot vrijdag 5 februari in De Brouwer, De Klao- re en/of’t Centrum! Karin en Geesje (Inblaoscommissie) (Den Boogaard) (Kerk) (Den Boogaard) (JWM, Bosstraat 1b) (Schoolstr. - Raadhuisstr.) Effe uitblaoze? Carnaval staat weer voor de deur, en dat kost een heleboel energie. Zeker op dinsdag kun je er even doorheen zitten. Wil je dan effe uit blaoze, om er ’s avonds weer vol tegenaan te kunnen gaan, dan kan dat prima vanaf 15.30 uur in Café De Klaore en Café De Brouwer. Vijf kapellen “haole alles uit de kaast!” om ook de laatste middag van carnaval super gezel lig te laten verlopen. Je kunt dan genieten een goed stukske muziek in een goede ambiance, en genoeg energie opdoen om door te gaan tot de pierrotverbranding en het bekend maken van het nieuwe motto. Tot dinsdag 9 februari vanaf 15.30 uur in Café De Klaore en Café De Brouwer! ment, maar de ervaring leert/garandeert dat het feest daar even fanatiek doorgaat. Wil je mee-eten? Om ter plekke teleurstellingen te voorkomen, meld je dan nu tijdig aan via cere- moniemeester@cvdepierewaaiers.nl. Er zijn in totaal ‘slechts’ 100 plaatsen a 15,- beschik baar (voor driegangenmenu twee consump ties) en vol vol. ’s Avonds is het feest in onze residentie café De Brouwer, waarbij ook C.V. De Dorstvlegels en C.V. De Durdraaiers aanwezig zullen zijn. Tot dan, het belooft weer een prachtige dag te worden! Hang de Moergestelse vlag uit met Carnaval! Nu voor slechts 11 euro Wat zou het toch geweldig zijn als heel het dorp de Moergestelse vlag uithangt met car naval. Dat zou een prachtig mooi kleurrijk geheel opleveren. En natuurlijk kun je de vlag ook op andere momenten gebruiken. Normaal kost zo’n vlag 15 euro bij Novy Van Wezel. Maar ze zijn nu tijdelijk verkrijgbaar voor een gereduceerd symbolisch bedrag van 11 euro. Daarmee bespaar je dus maar liefst 4 euro. En voor iedereen die al een vlag heeft, ‘laoten we hem snel uit de kaast haole’. Laten we samen ons dorp met carnaval letterlijk en figuurlijk nog meer kleur geven! Het aftellen is begonnen, want vrijdag 5 februari is het weer zo ver, de gezelligste avond van carnaval, de inblaosavond barst dan los. Van heinde en verre komen de blaoskapellen voor de aftrap van carnaval. Natuurlijk komt ons eigen plaatselijke orkest Welluk? sfeer brengen in de cafés, maar we zijn ook blij dat Clapopp weer van de partij is. Daarnaast komen de de kapellen uit ‘t Dölle- kesgat (De Buitenbintjes), uit Kruikenstad (013,3x Raoje, Blaoskapel DB, De Carnavals- gekken, De Dukers, Efkes Wöchte, De Frutblaozen, Kaaj Gaaaf, Nog Itje dan, Zuutjes Aon), uit 't Kielegat (noGGus), uit Dwergonië (Bend bekend, Blaospepkes ClubBP, Bloas Vaak, Inside out), uit Ballefruttersgat (Op de Bonnefooi), uit Keijebijtersstad (Phillies), uit Apestad (De Hoetetoeters), Uit Wringersgat (De Hofrakkers) en uit D’n Haozepot (De Peestekers en SHE’s). De Prinsen stellen zich voor! ’t Komt er wir aon: Carnaval 2016! Om u alvast een beetje in de stemming te brengen, stellen we als Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) alvast de 4 prinsen van onze 4 carnavalsverenigingen aan u voor. Vorige week De Durdraaiers en De Dors(t) vlegels. Vandaag is het de beurt aan de andere twee: De Pierewaaiers en De Springveren. Hierna stellen hun prinsen zich kort aan u voor! Prins Frans d’n Urste (De Pierewaaiers) “Carnaval 2016 zal ik als Frans d’n Urste de Prins van C.V. De Pierewaaiers zijn. Als gebo ren en getogen Moergestelnaar heb ik geen verleden bij de vereniging en heb ik ook niet eerder in de hofhouding gezeten. Maar als echte carnavalsliefhebber die al van kleins af aan alle dagen Carnaval viert in ons dorp, ben ik toch een echte Pierewaaier in hart en nie ren. Bij ‘ons thuis’ zit Carnaval er gewoon in en we zijn dan ook allemaal enthousiast dat we Carnaval dit jaar wel heel intensief mee kunnen maken. Ik heb Sacha 20 jaar geleden tijdens Carnaval ontmoet in Den Boogaard, mijn zoon Jesse is 9 jaar geleden geboren met Carnaval en mijn dochtertje Michelle is al 4 jaar gewoon een feestnummer. Kortom, bij ons zit het er wel in. Ook dit jaar zullen we als C.V. De Pierewaaiers in samenwerking met het SMC alles uit de kaast haole om er weer een mooie Carnaval van te maken en iedereen van jong tot oud te betrekken in het feest. Tot binnenkort ergens in ’t Pierewaaiersrijk!” Groeten, Prins Frans d’n Urste Prins Dirk d’n Urste (De Springveren) “Hallo Moergestel, Sommige kennen mij misschien al maar andere misschien niet. Ik ben prins Dirk d'n Urste of misschien beter bekend als Dirk Wolfs. Ik ben prins van CV de Springveren en wij zijn met de carnaval het meest bij De Veerkes. Want daar is onze residentie. Ik mag dit jaar voor de derde keer prins zijn van De Springveren. Wat ik zelf een hele eer vind want met zo’n jonge groep het dorp door te gaan met carnaval Dirk (links) en Frans. en als je dat dan als prins mag doen is dat gewoon geweldig. Met carnaval zult u ons niet alle dagen zien want wij gaan maar 3 dagen weg met De Springveren. Dit jaar kunt u gezellig de car naval komen openen op vrijdag bij ons ope- ningsbal, op zondag kunt u ons bewonderen tijdens de optocht en zullen we daarna in de horeca van Moergestel te vinden zijn en op dinsdag hebben wij onze springtour waar ieder een zich bij kan aansluiten om er een mooie dag van te maken. Naast dat ik prins ben, ben ik ook nog werk zaam in Moergestel. Dit doe ik met veel plezier bij “Bij Wout”. Als laatste wil ik heel Moergestel veel plezier en een gezellige carnaval wensen en we haole alles uit de kaast.” Tot ziens! Prins Dirk d’n Urste Vanaf 12.00 uur staat onze Prins met zijn Raad van Elf achter het buffet klaar om voor iedereen een eitje te bakken en een soepje te serveren. En dat alles geheel kosteloos! Wij vinden het namelijk erg belangrijk dat elke Pierewaaier goed voorbereid aan de dweiltocht begint. Om 13.00 uur klinkt het startsein van onze cere moniemeester voor een bezoek aan Epi, De Klaore, De Brouwer, ’t Centrum en De Veerkes. Onze dweiltocht eindigt rond 18.00 uur in Den Boogaard. De Pierewaaiers, de Krieltjes en verschillende dweilgangers zullen daar gezamenlijk dineren. Normaliter een rustmo- Dweilprogramma Jeugddisco (groep 5 t/m 8) Seniorenmiddag met Bingo I Nog ff alle camavalsactiviteiten van het SMC op een rij Elk jaar organiseert het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) diverse activiteiten tijdens het carnaval in ons dorp voor jong en oud. Om dat te kunnen bekostigen, organiseert het SMC één keer in de drie tot vier jaren een grote activiteit. Komend jaar is dat de Superloterij, waarover u zeker nog meer gaat horen. En wat we dit jaar weer doen, zetten we hierna voor u op een rij: Vr. 5 februari 13.00-15.00 Za. 6 februari 14.00 - 15.00 15.00-18.00 18.00-22.00 Zo. 7 februari 12.45 - 14.45 15.30 17.00 22.00 Ma. 8 februari 12.30-18.00 18.30-20.30 Di. 9 februari 13.00 24.00 Scholencarnaval Carnavalsmis Openingsmiddag Jeugddisco (groep 5 t/m 8) Carnavalsoptocht Prijsuitreiking kinderoptocht (Den Boogaard) Prijsuitreiking grote optocht (De Brouwer) Prijsuitreiking prinsenwagens (’t Draaiboompje) (Alle kroegen) (Den Boogaard) (Den Boogaard) Pierrotverbranding en bekendmaking motto 2017 (Bij kerk) Wil je meer weten over carnaval in Moergestel,'kijk dan in de camavalskrant (Pierewaaiersblaoike) of op onze website www.carnavalmoergestel.nl. Daarnaast kan je ons volgen op Facebook (SMC Moergestel). Het zou leuk zijn als je daar al je leuke foto’s van carnaval 2015 achterlaat! 1 oer met ol ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 PAGINA 5 ■2 ^erkend eStel-S Ga: en lekkere schnitzel o kipsaté staat klaar **t i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5