Brief van Theo Raaümak Oproep aan Brabant: schrijf een gedicht over Maria Rommelmarkt Scouting Moergestel Verrassing voor bewoners park Heerengoed Expositie Mieke van Eijken in Park Stanislaus Garage Moorman: 25 jaar een begrip! Inschrijven voor de rommelmarkt kan heel makkelijk door een e-mail met uw naam, adres, telefoonnummer en aantal gewenste tafels te sturen naar rommelmarkt.scouting® gmail.com Vervolgens krijgt u een mail met het reglement en de betalingsinformatie. Na betaling is de inschrijving definitief. Gedichten over Maria moeten uiterlijk eind maart worden ingezonden. Inzenden kan via het emailadres info®olvrouwtemoodtilburg.nl mensen in Nederland, in Europa, in de Ver enigde Staten, in Canada, en elders, zich inzet ten voor onze kinderen en jongeren hier. Misschien lijkt het voor jullie soms maar een heel klein beetje, maar voor ons is het een heleboel! Daarom nogmaals: heel veel dank aan jullie allemaal voor wat jullie met Driekoningen weer gedaan hebben voor ons hier! Ik hoop Foto: Johan van Wezel (Novy) overhandigt een ‘tas 100% Moergestel’aan een van de bewoners van Park Heerengoed. Met heel veel groeten en de allerbeste wensen van ons allemaal hier! Theo Raaij makers Cochabamba Bolivia theojgmrl4@gmail.com Kortom, een prachtig initiatief van Onderne mend Moergestel. echt dat we in de toekomst nog vaak op jullie zullen mogen rekenen, want we hebben het heel hard nodig! De tas bevat allemaal leuke attenties van de ondernemers van Moergestel. Daarmee willen de winkeliers aantonen dat het goed winkelen is in dit dorp. Vrij parkeren dichtbij het win kelgebied en een openbaar Wifi dragen volop bij aan de koopvreugde. Voor nadere informatie, aanmelding of het maken van een afspraak voor het ophalen van spullen: rommelmarkt.scouting@gmail.com of Henk van Oort 06-34539706 of Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u. Initiatief Kapel O.L. Vrouw ter Nood Tilburg Schrijf een gedicht over Maria. Deze oproep aan Brabant doet de stichting die de Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood in de binnenstad van Tilburg beheert. Hieraan kan iedereen meedoen, amateurs en professionals. De gedichten kunnen gaan over alle aspecten van Maria: de kapellen, de volksdevotie, het branden van kaarsjes of het vertrouwen in Maria. jaar na jaar zijn er zoveel mensen die zich voor ons inzetten, jaar na jaar zijn er weer groepjes kinderen die voor ons gaan zingen, ook al is het nog zo'n slecht weer! Heel veel dank voor wat jullie ook dit jaar weer hebben gepres teerd! straat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers: wij halen de spul len dan gratis bij u op! Er zijn nog tafels beschikbaar. Maar wacht niet te lang, want vol is vol! Beste mensen van Moergestel en omstreken, Even een kort berichtje vanuit Cochabamba, Bolivia, en dat is dan vooral bedoeld voor iedereen die op de een of andere manier heeft meegedaan aan het Driekoningenzingen van dit jaar: de zangeressen en zangers, de mensen van de M.O.V.-groep, de jury, de mensen van het bejaardenhuis, alle vrijwilligers en vrij willigsters, mensen die groepjes thuis hebben ontvangen, gewoon iedereen die op de een of andere manier heeft meegewerkt aan het wel slagen van het Driekoningenzingen van 2016: heel veel dank aan jullie allemaal, want het is weer fantastisch verlopen! Uiteraard zijn wij blij met het geld dat jullie hebben ingezameld, want we hebben het heel hard nodig en zullen het goed gaan gebruiken, maar we zijn ook blij dat Moergestel en ande ren, en jullie allemaal, steeds maar blijven meeleven met onze kinderen en jeugd, met ons werk hier in Cochabamba, zoveel duizen den kilometers ver weg! Dat vind ik geweldig, ook al omdat jullie dat al zoveel jaren doen! Enorm! Heel veel dank dat jullie steeds weer denken aan onze jeugd hier en ons nooit ver geten! Jaar na jaar staat de M.O.V.-groep klaar, Hier in Bolivia wordt niet op die manier Drie koningen gevierd. Het is nog vooral een feest in de kerk, en hier is het de gewoonte om op die dag alle kerstkindjes uit alle kribbetjes van alle families naar de kerk mee te nemen en ze daar te laten zegenen en dan worden ze weer opgeborgen tot 24 december. De kerken zitten met Driekoningen stampvol en het is een grootse viering, maar heel anders dan in Nederland. Ik heb dit jaar ook voor het eerst een beetje gezien dat de Koningen cadeautjes kwamen brengen bij sommige families, net zoals dat in Spanje de gewoonte is. De com mercie zal het altijd proberen... Ook zoiets als Halloween wordt hier elk jaar groter, en dingen zoals de ’dag van de vriendschap’, ‘de dag van de liefde’, moederdag, etc. Er wordt overal geld uit geslaan. Al acht jaar wordt bij de Kapel O.L. Vrouw ter Nood in Tilburg Maria Zingt gehouden. Foto: Paul Spapens. Voortdurend probeert de organisatie nieuwe elementen aan het zangfestijn van Marialiedjes toe te voegen. Voor dit jaar is gekozen voor een oproep tot het schrijven van gedichten over Maria. Een gedicht en een liedtekst staan zeer dicht bij elkaar. Zo is het idee ontstaan. De 52 jaar oude Kapel O.L. Vrouw ter Nood is sinds 2014 een rijksmonument. In de hectiek van de Tilburgse binnenstad is het een door velen gewaardeerde oase van rust. Zondag 20 maart is het weer zover: Op zondag 20 maart a.s. tussen 10.00 en 14.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan weer haar jaarlijkse voorjaars rommelmarkt. Dit jaar alweer voor de 12e keer! De markt vindt ook dit jaar plaats in Den Donk aan de Bosstraat. Al 11 jaar lang vinden mensen uit Moergestel en omgeving de weg naar deze uiterst sympa thieke markt. Ze weten namelijk dat hier altijd kwalitatief goede spullen worden aangeboden tegen een zeer vriendelijke prijs. Niet door professionele marktkooplieden, maar door mensen uit Moergestel of directe omgeving die particulier iets aan te bieden hebben. De markt is geheel overdekt en dus weersonaf- hankelijk. De entree bedraagt slechts 1,50 (inclusief een gratis kopje koffie of thee). Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Er is ruim voldoende parkeergelegenheid aan wezig. -Als u zelf spullen wilt verkopen, kunt u daar voor één of meerdere tafels huren. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,00. -Als u niet zelf wilt verkopen, maar nog wel bruikbare spullen heeft waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 19 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk, Bos- De winkeliersvereniging, de horecabedrijven en diverse sportbedrijven, allemaal onderdeel van Ondernemend Moergestel, hebben de bewoners van Park Hee rengoed verrast met een tas ‘100% Moergestel’. Permanent op de vierde verdieping Voor Mieke van Eijken, geboren in Veldhoven in 1957, is schilderen haar grote hobby. Zij is begonnen met tekenen bij ‘De Werckwinkel’ in Hilvarenbeek. Daarna heeft zij in Diessen, Goirle en Tilburg schilderles gevolgd. Portretschilderen heeft zij geleerd bij Els Smulders in Loon op Zand. Heel vaak wordt zij geïnspireerd door bloemen en bomen, vooral knotwilgen. Zij vindt die zeer bijzonder. Soms laat zij zich leiden door haar gevoel en daaruit kan een mooi werkstuk ontstaan. Zij schildert meestal met acryl en olieverf, vroeger ook wel in aquarel. Zij hoopt haar hobby nog lang te kunnen uitoefenen. In Park Stanislaus hangen op de vierde etage blijvend schilderijen van haar. De werken wor den regelmatig gewisseld. Het thema van de huidige expositie is: Portretten. De expositie ‘Portretten’ in Park Stanislaus is te bezichtigen op de vierde verdieping. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00-16.00 uur. De stichting heeft de intentie om alle inge zonden gedichten te bundelen in een boekje. Dit verschijnt op 20 mei tijdens Maria Zingt. Mensen die een gedicht insturen worden uit genodigd het gedicht voor te dragen tijdens Maria Zingt. Maria Zingt is een uniek evenement dat op 20 mei vanaf 19.30 uur voor de achtste keer wordt gehouden. Bij de Kapel O.L. vrouw ter Nood aan de Kapelhof in hartje Tilburg komen liefhebbers van Marialiedjes bij elkaar. Onder begeleiding van Gemengd Koor de Bron wor den allerlei populaire Marialiedjes samen ge zongen. Maria Zingt is steeds ‘n groot succes. Op 1 februari j.l. was het 25 jaar gele den dat Theo Moorman zich met een autogarage vestigde in Moergestel. Na diverse omzwervingen streek hij tenslotte enige jaren geleden neer in een prachtig pand op de Sonman. Apentrots stond hij met zijn team zijn gasten op vrijdag 28 januari op te wachten voor een spetterend feest. Het was hard werken de laatste week om het bedrijfspand feestklaar te maken. Ook loste hij de belofte in om zijn ter ras, waar ze op de bank bij goed weer schaften, te bestraten. Als je de reacties op de site van de ANWB review raadpleegt dan zie je dat zijn klanten de garage liefst vijf sterren geven. Een citaat: Theo en zijn team staan altijd voor je klaar, helpen vakkundig, nemen de tijd en doen altijd wat ze moeten doen. Theo’s credo is niet voor niets: komt allemaal goed, maken we in orde. Hij is rustig, een voudig en maatschappelijk betrokken. Kortom, een bedrijf waar Moergestel en omstreken terecht trots op is. En wij speciaal! Proficiat. Namens de vereniging van eigenaren de Sonman, Jan Vriens, voorzitter En dan zie ik bv. afgelopen zondag, vroeg in de morgen, een jonge vader, met twee jonge zoontjes, smerig en uitgehongerd, en die zijn met z’n drietjes aan het zoeken in de vuilnis bakken naar dingen die voor hen nog wat geld kunnen opleveren.Ik heb er geen oplossing voor; ik heb hen alleen een tientje gegeven zodat ze samen wat zouden kunnen gaan eten; maar gelukkig zijn er ook velen voor wie wij in ons project wel wat kunnen doen; zo kan bv. Jorge bij ons wonen en naar school gaan; zo kan Lourdes, die blind is, in een van onze huizen wonen en naar school gaan. Dat kan allemaal alleen maar omdat jullie, en andere MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3