Zes sauwelaars zorgen voor sfeervolle avond in Den Boogaard Zoekertje... Veel meer over carnaval VANALPHEN Oisterwijk Zie pagina 5 Uw Gemeenten/euws op www.oisterwijk.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen FOCWfl GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 18 februari a.s. starten wij 2016 met een gratis bingomiddag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met een kopje koffie/thee met iets lekkers. De bingo begin om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Er zijn weer mooie prijsjes te winnen. Graag tot donderdagmiddag 18 februari 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky Het Oranjecomité Moergestel zoekt ongeveer 15 nieuwe vrijwilligers. Naast de trouwe vrijwilligers van afgelopen jaren waarop wij ook dit jaar weer hopen te kunnen rekenen. Wij zoeken mensen, die het leuk vinden om te helpen op de spelenkermis; onder andere bij het nagellakken en fotografie. Voor bij de timmerhoek en het spijkerbroek hangen zoe ken we mannen! Als jij het leuk vindt om jezelf 2 uurtjes in te zetten voor de kinderen van Moergestel zodat zij een feestelijke Koningsdag hebben, geef je dan op via e-mailadres oranjecomite.moergestel@gmail.com Niks mooiers toch, al die blije kinderen te zien? STIJN DE LAAT Stijn debuteerde! En als 24-jarige is dat ‘n hele prestatie. Hij had er zin in en ’n paar dagen tevoren had hij nog ’n try-out gegeven voor zijn collega-sauwelaars. Als Bertus de bosmaaier kwam hij in de ton. Over het geluk dat hij als had om als bos maaier van de geminte ‘binnenkort niemer in Moergestel Noord te hoeven komen.De Lind wordt namelijk verhard! ‘Dus ben ik mar in Gèssel gaon maaien. Had den ‘De Springveren mèn gevraogd of ik aachter bij de Veerkes wou maaien omdat ’t onkruid zo hóóg stond. Dus ik breek munne nek bekaant over al die lege bakken en andere rommel die daar achter De Veerkes leej. Ben ik eindelijk klaor, is Mare kwaod. Ik haj un fleske kapot gemaaid en da kostte wel 10 cent statiegeld!’ GERARD VUGTS Als Leo Harings: ‘mar al mèn vrienden noe men mèn ‘De paoling’! Dè is omdè ik gek ben op vissen’. ‘Ge zult wel denken: worrum stao die pet achtersteveuren? Nou, dan denken de vissen dèk weg gao en dan bèète ze beter.’ Over zijn huwelijk: ‘mar uiteindelijk ben ik toch mar gelukkig getrouwd. Toen we 12'/z jaor getrouwd waren zee ik smèrgens tegen ons vrouw: ’pakt oew koffers, we gaon naor Groenland’. Waorop ons vrouw zegt: dès heel mooi, un leuke verrassing, mar wè doen we dan als we 25 jaor getrouwd zen? Ik zeg: dan haol ik oe wir op’! MAIKEL DENISSEN ‘Goedenavond, mijn naam is Roderick de Ruijter, met U lange IJ... Inderdaad, een verre nazaat van de hagelslag en de gestampte muisjes... En omdat onze opa zo goed was met muisjes, heb ik voldoende kapitaal geërfd om me met paarden bezig te houden. En zo ben ik manege-eigenaar geworden’. Over zijn vrouw: ‘Maar goed, ik was verliefd op haar. En zij op mijof tenminste op ons familiekapitaal. En ons Truus was slim: ze gaf zoveel geld uit dat ik me zeker geen andere vrouw kon veroorloven! Dus uiteindelijk zijn we getrouwd. Dat is overigens de grootste fout die je kunt maken, hè? Het is namelijk bewezen dat 100% van de echtscheidingen begint met een huwelijk!’ ERIC BOOGAERS Kwam als Bennie Trouw, trouwambtenaar. Maar wel een van het slechtste soort. ‘Ik mag wel zeggen... Ik ben de slechtste trouwambtenaar van hil Brabant en omstre ken. En mèn huwelijkstoespraken... waar deloos. Ik probeer altijd iedereen meteen op de kaast te jaogen. Giesteren had ik nog een bruidspaar en die war nogal zenuwachtig witte wel, wè gespannen. Ik docht dè kan nog wel wè erger. Ik zeg tegen d’n bruiden- gom: zó jongen... al wir hier?’ ‘Ik ben écht slecht joh. Ik zeg altijd: is oe liefde dur Bennie gesloten; dan gao oew huwe lijk gegarandeerd naor de klote!’ Ik help alles naar de klote. Ik geef in ‘t dao- gelijkse leven ók adviezen aon bedrèèven: Dixons, de V&D en ók hier in Gèssel. De Schouw, De Korenmaaier, de Boerenbond. Allemaol naar de klote!’ HANS DENISSEN Aan het begin van de avond werd Hans Denissen herdacht. Hans stond de afge lopen drie jaren zelf in de ton als een en thousiast sauwelcollega. In een filmpje werd teruggeblikt op zijn drie deelnames en aan het eind werd zijn foto getoond waarna het publiek ging staan en hem met een welverdiend applaus her dacht... Naast deze vier Moergestelnaren waren er nog twee gastsauwelaars: Jan Voogt uit Til burg en Joris Schoonus uit Haaren. Laatst genoemde kreeg als conciërge van Den Boo gaard de lachspieren meer dan los. Hij bleef er na zijn optreden de hele avond bij om maar niets te hoeven missen. Bijzonder! En zo kwam er weer van alles voorbij over van alles in Moergestel. De fontein, Mensink (alweer!), allerlei personen, enz. enz. Je moet er zaterdag bij geweest zijn om van alles te genieten wat de heren sauwelaars ervan vin den of juist niet! De entourage was weer uitstekend en de muziek werd verzorgd door ‘Welluk?’, een kapel van eigen bodem. Voor het geval u er niet bij was kunt u in komend weekend kijken naar de uitzending bij MTV. Wilt u het echter van dichtbij en live mee maken, dan moet u volgend jaar naar de Sauwelavond 2017 komen! Zaterdag 4 febru ari. Vln.r.: Joris Schoonus, ons onvolprezen dansmarieke (dat alle sauwelaars naar de ton bracht) Ron van der Sanden, Eric Boogaers, Gerard Vugts, Stijn de Laat en Maikel Denissen. Het was weer gezellig druk afgelopen zaterdagavond in ’Den Boogaard’. De zes sauwelaars en de Sauwelcommissie Moergestel waren dan ook dik tevreden toen de avond rond 23.15 uur werd afgesloten met de overhandiging van de cheque aan de Stichting Behoud Identiteit en Beheer Erfgoed Moergestel voor de realisatie van het monument van de schoenmaker. Frans van Bommel en Louis van den Meijdenberg mochten ’n bedrag van 500,- euro in ontvangst nemen! nieuws Weekblad voor Moergestel oe es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 40e JAARGANG Nr. 1836 Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl gemeente ElffnGARAfOBfDKJF Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot ruiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterli/k maandag 12.00 uur AUTOSCHADES 1,1,1 111 11 1 11 .nVltfs 1SSO Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea Silhouette Hair Beauty Saloi Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel fijne carnavalsdagen toe! l.v.m. carnaval 7,8 en 9 februari t gesloten. ©1)13-8228022 www.silhouette.co.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1