oportvereni SV Roef! ziet toekomst in samenwerken QOEF! Audacia- nieuws René Bruurs wederom beste schutter bij Gilde St. Catharina Tijdens de jaarlijks terugkerende Nieuwjaarsreceptie van het Gilde St. Catharina is de uitslag van het personeelschieten van kruisboog op wip over het seizoen 2015 bekendgemaakt. Per wedstrijd worden er met de kruisboog 15 pijlen op het doel afgeschoten. Hierbij worden de 16 beste wedstrijden over 31 keer schie ten meegeteld. Zilveren medaille en clubrecord voor Schaatsclub “De Vennen” U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Judo Cup Brabant 16 januari 2016 Gilde St. Catharina Moergestel 14:30 11:00 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bij de foto: Merel Bertens, zilver bij Afstands- kampioenschap 3000 meter (Foto Jeroen Happel) Uitslagen: SBC VRl-Audacia VR1 2-4 Programma 31 januari Audacia 1 - Jong Brabant 1 Audacia 6 - GSBW 4 Omnivereniging Roef (honk-soft-en handbal en jeu de boules) heeft de ambitie om meer verenigingen aan zich te binden, de huidige accommodatie beter te benutten en wil haar ledental fors uitbreiden. Zoals meerdere verenigingen, ziet ROEF zich genoodzaakt een oplossing te vinden voor het langzaam afhemend ledenaantal en de toenemende kosten. Daarvoor is met de leden een nieuw beleid besproken. .239 - 14,938 .220- 13,750 .Punten - Gemiddelde .240- 15,000 .239 - 14,938 .236 - 14,750 René Bruurs liet het afgelopen jaar wederom de concurrentie achter zich en was op twee van de drie schietonderdelen de beste schutter. René proficiat. De uitslagen in de diverse klassen zijn als volgt: Klasse A: 1. René Bruurs le prijs. 2. Sjef van Roessel 2e prijs.... 3. Johan van Daelen 3e prijs. Klasse B: 1. Jan Wolfs le prijs 2. Kees Bierkens 2e prijs Zoals gebruikelijk bij Zuid-Nederlandse Af- standskampioenschappen werd ook bij de kampioenschappen 3000 meter voor dames geen onderscheid naar leeftijd gemaakt. Dit betekende dat Merel Bertens het als Junior-B moest opnemen tegen de oudere Junioren-A, Senioren en Masters. Wegens zeer slecht ijs, als gevolg van de grote drukte tijdens het recre atieschaatsen eerder op de dag, werd er tijdens de kampioenschappen geen enkel persoonlijk record verbeterd. Na een snelle opening van 23.0 seconden en twee ronden van respectie velijk 36.1 en 37.1, wist Merel als een van de weinige deelneemsters de volgende vijf ronden bijzonder vlak te rijden. Tussen de derde ronde (38.7) en de laatste ronde (39.2) zat een verschil van slechts 0.5 seconde. Dit resulteerde in een keurige tijd van 4:50.70 die goed was voor de tweede plaats. De heren reden op dezelfde avond hun Zuid- Nederlands Afstandskampioenschap over 5000 meter. Voor Jan op ’t Hoog betekende dit dat hij het als Master moest opnemen tegen de veelal jon gere rijders uit de categorieën Junioren-A en Senioren. Met zijn tijd van 8:48.74 behaalde Jan de negenentwintigste plaats. Deze rit over 5000 meter maakte bovendien onderdeel uit van het Zuid-Nederlands Kampioenschap Allround voor Masters waarvoor een dag eerder al ritten over 500 en 1500 meter waren gereden. Jan reed op deze afstanden tijden van respec tievelijk 48.30 en 2:28.30 en samen met zijn tijd op de 5000 meter was dit goed voor de twaalfde plaats in het totaalklassement van de heren Masters. Judo Vereniging St. Jan Moergestel was ver antwoordelijk voor de organisatie van de eerste ronde van de Judo Cup Brabant in 2016. Het was een leuk toernooi waar een aantal super mooie worpen te zien waren. Van Judo Vereni ging St. Jan Moergestel hebben 9 Judoka’s deelgenomen aan deze ronde. De Judoka’s hebben goed hun best gedaan en hebben uit eindelijk de volgende resultaten behaald: le plaats Nele van de Loo, 3e plaatsen voor Lotte op ’t Hoog en Imke Oerlemans, en 4e plaatsen voor Johan Horrevorts, Stijn Mallens, Guus Roosen, Bart Roosen, Roel Theeuwes en Nadine Viveen. Judoka’s super goed gedaan en op naar de volgende ronde! Ook wil Judo Vereniging St. Jan Moergestel graag alle vrijwilligers en EHBO Moergestel bedanken die geholpen hebben om deze ronde van de Judo Cup Brabant mogelijk te maken! Het komend jaar: Dit belooft een spannend jaar te worden. Op het gebied van handbal en softball, staan allerlei evenementen op stapel: zoals de komst van diverse (inter)nationale teams die komen spe len en trainen op de Roef accommodatie en toernooien. En vooral de toekenning van het EK little league aan Roef, is een sportevene ment van allure. Dit jaar moet de algemene ledenvergadering gaan beslissen over de voortgang van de club. Dat betekent goede voorlichting en presenta ties om de leden optimaal voor te bereiden op de beslissingen die genomen moet worden t.a.v. een nieuw clubhuis en uitbreiding van het aantal kandidaat verenigingen die mogelijk willen aansluiten. Dat wordt nog een hele klus, aldus de voorzitter. Welkom aan andere verenigingen: Roef nodigt andere (sport) verenigingen uit Oisterwijk, Moergestel en omgeving uit om de krachten te bundelen. Samen kunnen we meer en het is helemaal van deze tijd om voor een goede exploitatie en beheer van de velden en het clubhuis, samen op te trekken. We gaan graag in gesprek met belangstellenden. aantal sporten. ROEF heeft voor dit doel een stimuleringssubsidie ontvangen van de pro vincie. De gemeente steunt SV Roef! in de rug en dat is prettig. Het college van de gemeente Oister wijk heeft financiële steun toegezegd om m.n. het softbalveld en het hekwerk te modernise ren. Op termijn moet een nieuw clubhuis wor den gerealiseerd. Merel Bertens heeft op zondagavond 17 januari in Breda de zilveren medaille gewonnen tijdens de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen 3000 meter voor dames. Een dag eerder bracht Daidai Ntab het 500 meter clubrecord van Schaatsclub “De Vennen” onder de 35 seconden. Voor de korte termijn: Eerst moeten de velden weer optimaal worden gemaakt voor de komende kompetitie en de (internationale) evenementen. Omdat de da mes softballers spelen in de nationale kompe titie in de silver league, moet het veld voldoen aan de eisen van de KNBSB. Bij de start van het nieuwe seizoen in maart dit jaar staat er ook weer een fris le team honkballers aange vuld met jeugdleden, aldus afdelingsvoorzitter Sander Klaasen. De handbalafdeling draait prima. SV Roef wil het ook aantrekkelijk maken voor de jonge ouderen om zich aan Roef te binden, opdat er naast jeu de boules ook andere activiteiten komen die die doel groep zal boeien. Op cfit moment praat de vereniging met andere (sport) verenigingen die belangstelling hebben getoond om samen één vereniging te worden. Uiteraard houden de kandidaat verenigingen hun identiteit en eigenheid, zegt de voorzitter van de omni vereniging Joep Vrenken. En de algemene ledenvergadering heeft het laatste woord. We zoeken ook contact met verenigingen die de accommodaties willen huren. 3. Frans Becx 3e prijs220 - 13,750 Schouderschot (3 schoten - 13 wedstrijden) le prijs: René Bruurs 2e prijs: Johan van Daelen Schieten op klein plaatje (3 schoten - 13 wedstrijden) le prijs: Jos van de Ven 2e prijs: Johan van Daelen De aanmoedigingsprijs, Best Verbeterde Ge middelde, is dit jaar gewonnen door Frans Becx. Daidai Ntab nam op zaterdag 16 januari in Ijsstadion Thialf te Heerenveen deel aan een trainingswedstrijd voor het Nederlands Kam pioenschap Sprint. Na een supersnelle opening van 9.68 kwam de klok na 500 meter tot stil stand op een supertijd van 34.96. Naast een nieuwe persoonlijk record voor Daidai bete kende dit een nieuw clubrecord voor Schaats club “De Vennen”. Men is hier bijzonder trots op want er zijn maar weinig clubs in de wereld met een clubrecord onder de 35 seconden. Ook de jongste leden van de wedstrijdploeg van “De Vennen” kwamen in actie.Martijn Weber en Hilde en Jochem van Hulten ver beterden persoonlijke records (PR’s). Teun van de Linden werd op grond van zijn dit sei zoen geleverde prestaties uitgenodigd voor deelname aan het Nederlands Pupillen Toer nooi dat op 30 januari in Groningen zal worden gehouden. Hieronder de door de wedstrijd schaatsers van “De Vennen” gereden tijden op respectievelijk de 100, 300 en 300 meter: Jochem van Hulten 12.33 (PR), 45.39 en 29.69; Hilde van Hulten 13.98 (PR), 34.43 (PR) en 35.38; Teun van der Linden 14.66, 36.60 en 37.91; Thomas van Berkel 14.63, 38.72 en 37.82; Teun Wagemakers 14.57,38.40 en 38.39; Thijs van Berkel 15.19, 40.20 en 41.04; Jan van Berkel 16.25, 45.57 en 44.83; Martijn Weber 12.66 (PR), val en 31.53. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Elshout - Roef 13-11, Dl Els hout - Roef 7-8,Cl Red-Rag - Roef 22-7, Al Tremeg - Roef 21-29, DS Elshout - Roef 21- 17, HSGHV-Roef 28-24. Zaterdag 30 januari El 13:00 Roef-HVM Dl 10:50 Roef - White Demons Zondag 31 januari Al 10:00 Roef - Aristos DS 11:15 Roef-HVM HS 12:30 Roef - White Demons Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer info, bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Nieuwe start: Toen ik 2 jaar geleden het voorzitterschap op me nam van Roef, heb ik mezelf als doel gesteld om de omni vereniging meer toekomstbesten- dig te maken, verklaart Joep Vrenken. Ik heb samen met het bestuur en een groep mensen die ik om me heen heb verzameld, doelen gesteld om een multifunctioneel gebruik van de velden en clubhuis te realiseren. Hierbij gaat het om samenwerking met andere (sport)verenigingen en verbreding van het ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JANUARI 2016 ■MWHBHHHOMMMi 1. PAGINA 7 ’’ROEF

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7