I I> De Prinsen stellen zich voor! Carnaval bij Club Mix Hang de Moergestelse vlag uit met Carnaval! Mottoverkiezing 2017: Heeft U een leuk motto? Op zoek naar roepende bosuilen Carnavalsoptocht 2016: ‘We haole alles uit de kaast’ nBOOGAARD Alaaf Prins Ronaldo mooie prijs ontvangen. Deze avondactiviteit start eerst in het bezoe- vongeren Werk Moergestel SMC presenteert Carnaval 2016 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Net zoals voorgaande jaren slaan verschillende organisaties de handen weer ineen om carna- valsdisco’s te organiseren voor de Moergestelse jeugd. Den Boogaard, Jongerenwerk Moerges tel (JWM) en het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) staan garant voor de invulling van deze avonden. De belangrijkste punten op een rij: Zondag start de optocht om 12.45 uur. De optocht wordt vanaf 12.00 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman en de Burgemeester Bardoel- straat. De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssenstraat, Prinses Margrietstraat, Prinses Beatrixstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat, Sint- Jansplein. Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht, neem dit voorafgaand aan deelname kritisch door! Startnummers dienen zondag tussen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.30 uur in Den Boogaard De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 17.00 uur in Café de Brouwer. kerscentrum met een presentatie over uilen algemeen en specifiek over de bosuil. De Na tuurmonumenten excursieleiders kunnen je alles over deze prachtige nachtroofvogels ver tellen. Daarna volgt een wandeling in de Oister- wijkse Bossen en kunnen de oren gespitst wor den. Luisterend naar de geluiden in het bos, gaan we op zoek naar de roepende bosuilen. De roep van de mannetjes bosuilen en het ant woord hierop van de vrouwtjes zullen in het donkere bos een onvergetelijke indruk bij u achterlaten. Meer info: - Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 013 513 3732 - Ad Bakkers, Prinses Margrietstraat 15, tel. 013 513 3923 - E-mail: camavalsoptochtmoergestel@gmail.com Prins Ronaldo (De Dorstvlegels) “Hallo Pierewaaiers en Pierewaaierinnekes. Ik ben Prins Ronaldo en ik ben prins bij car navalsvereniging de Dors(T)vlegels. In het echt heet ik Ron van der Sanden en ben gebo ren in Oirschot. Ik ben getrouwd en heb 2 kinderen (jongens) die inmiddels ook allebei weer getrouwd zijn. Ik woon al 20 jaar in Moergestel waar ik het uitstekend naar mijn zin heb. Programma: Zaterdag 6 februari (Jongerenwerk Moergestel, Bosstraat 1 B): 18.00 - 22.00 uur voor groep 5 t/m 8 van de basisschool Maandag 8 februari (Den Boogaard, St.-Jans- plein 5): 18.30 - 20.30 uur voor groep 5 t/m 8 van de basisschool Uitgangspunten: Kinderen moeten in het bezit zijn van een telefoonnummer dat bij calamiteiten gebeld kan worden. We gaan ervan uit dat de kinderen zelfstandig naar huis kunnen of dat ze vanaf 20.30 uur opgehaald worden door de ouders/verzorgers. Ouders worden niet toegelaten tijdens de activiteit, enkel halen en brengen is toege staan. Club Mix organiseert op zaterdag 30 januari een carnavalsavond voor mensen met en zonder een beperking van 20.00 tot 23.00 uur. Iedereen is welkom en we gaan er een gezellige boel van maken met gratis hapjes en natuurlijk met goede muziek door DJ Koen. Verkleed komen is natuurlijk heel leuk maar is niet verplicht. Dus kom allemaal op zaterdag 30 januari naar Club Mix. Bosstraat 1b Moergestel. Entree 2,00. Info: leny.com@planet.nl 0648151238. Categorieën Kinderoptocht: KI voor de groepen (meer dan 2 personen) K2 voor de individuen (1 of 2 personen). Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere snoepzak en een vette prijs! Nu voor slechts 11 euro Wat zou het toch geweldig zijn als heel het dorp de Moergestelse vlag uithangt met carnaval. Dat zou een prachtig mooi kleurrijk geheel opleveren. En natuurlijk kun je de vlag ook op andere momenten gebruiken. Normaal kost zo’n vlag 15 euro bij Novy Van Wezel. Maar ze zijn nu tijdelijk verkrijgbaar voor een gereduceerd symbolisch bedrag van 11 euro. Daarmee bespaar je dus maar liefst 4 euro. En voor iedereen die al een vlag heeft, ‘laoten we hem snel uit de kaast haole’. Laten we samen ons dorp met carnaval letterlijk en figuurlijk nog meer kleur geven! Zaterdagmiddag 6 februari is het zover. De Mottoverkiezing 2017 van het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC), tijdens de openingsmiddag in Den Boogaard. Mogelijk heeft U, met een nieuw motto, een creatieve bijdrage aan het openbaar carnaval in Moergestel. De verkiezing van het carnavalsmotto moet gelden als een inspiratiebron voor de vele car- navalsactiviteiten voor en tijdens carnaval. Voor het aanleveren van alle nieuwe motto's 2017 heeft u twee mogelijkheden: per e-mail richten aan: motto@camavalmoergestel.nl of schriftelijk inleveren in de aanwezige "Motto- box" bij Novy van Wezel. De uiterste inle verdatum voor zowel de mailing als bij Novy van Wezel is woensdag 3 februari 18.00 uur. De winnaar van het nieuwe motto zal een Categorieën volwassenenoptocht Categorie A: Wagens Categorie BIKleine loopgroepen (3 tot en met 10 personen) Categorie B2: Grote loopgroepen (meer dan 10 personen) Categorie C: Individuen (1 of 2 personen) Wil je meer weten over carnaval in Moerges tel, kijk dan in de camavalskrant (Pierewaa- iersblaoike) of op onze website www.camavalmoergestel.nl. Daarnaast kan je ons volgen op Facebook (SMC Moergestel). Het zou leuk zijn als je daar al je leuke foto’s van carnaval 2015 ach terlaat! Zaterdag 6 en maandag 8 februari: Carnavalsdisco’s ‘Speciaal voor de jongere jeugd’ Camaval staat weer voor de deur en wat is er dan leuker om samen met je leeftijdge noten dit te vieren onder het motto voor “We haole alles uit de kaast”. Op zaterdagavond kun je terecht bij Jongeren werk Moergestel in een vernieuwd onderko men. Rond 18.15 uur komt Prins Frans d’n Urste van C.V. De Pierewaaiers met zijn hof houding op bezoek. Op maandagavond is het disco bij Den Boogaard. De Prins zal daar om 20.15 uur met zijn gevolg aanwezig zijn. De entree is gratis. Consumpties zijn verkrijg baar voor slechts 1,- per stuk. Daarnaast zijn er ook kaarten van 5,- voor drie consumpties, een zakje chips en diverse snoepjes. Ik ben (nog even) werkzaam bij de Onderwijs groep Tilburg waar ik op kantoor zit bij de afdeling Huisvesting. Wij zorgen met een groep van zeven mensen dat de gebouwen van onder andere het ROC en het Vakcollege in een goede staat blijven. Mijn specialisatie is het onderhoud en de keuring van de diverse machines en handgereedschappen. Ook orga niseer ik de jaarlijkse keuring van de brand- blusmiddelen. Dit doe ik inmiddels 13 jaar. In het carnavalsleven heb ik 14 jaar lang in een carnavalsorkestje muziek gemaakt, zowel met carnaval als wel bij feestjes en braderieën. Daarna ben ik nog 3 jaar voorzitter geweest van de Federatie Oisterwijkse Dweilorkesten. Verder heb ik 7 keer hier in Moergestel mee gedaan met het Sauwelen ofwel Tonpraten, wat ik ook erg leuk vond en nog steeds vind. Ik kan dit jaar helaas niet meedoen omdat ik het enorm druk heb met mijn rol als prins van de Dors(T)vlegels. Ik ben enorm trots dat ik het clubje Dors(T)vle- gels dit jaar (bij het 44-jarig jubileum) door de komende carnaval heen mag leiden en ik hoop dat we op dinsdagavond bij de popver- branding met zijn allen kunnen zeggen: We hebben alles uit de kaast gehaold. Ik wens jullie allen een hele leuke en vooral veilige carnaval!” Op vrijdag 29 januari organiseert Natuurmonumenten een presentatie over bosuilen met aansluitend een wandeling door de bossen van Oisterwijk. Je gaat dan op zoek met twee deskundigen naar roepende bosuilen en hopelijk krijg je ze te horen. In de avonduren klinkt de roep van de bosuil extra indringend. Deze avond zal een onvergetelijke indruk op u achterlaten. Start van deze activiteit is om 20.00 uur bij het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. De presentatie en wandeling duurt tot 22.00 uur. Kinderen vanaf 10 jaar zijn ook welkom. Aanmelden voor deze bijzondere activiteit is verplicht en kan via de Natuurmonumenten website: www.natuurmonumenten.nl/agenda Bij de balie van het bezoekerscentrum kan je informatie krijgen, maar dat kan ook telefo nisch op nummer 523 18 00. De kosten voor deze activiteit zijn voor leden van Natuurmonumenten 7,00 en voor niet leden €10,00. Kind leden t/m 12 betaalt €5,00 en een niet leden kind t/m 12 betaalt €8,00. Het aftellen is begonnen. Moergestel is klaar voor een bruisend carnaval 2016! Zondag 7 februari trekt dan ook de bonte opstoet door ons dorp. D’n opstoet begint om 12.45 uur. Dit is net als afgelopen jaar, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid onder het motto: ‘We haole alles uit de kaast’. Nog meedoen? Als je dit bericht leest heb je nog 1 week om je in te schrijven. Download nog snel het inschrijfformulier op www.carnavalmoerges tel.nl en schrijf je nog in! Dit kan t/m woensdag 3 februari! ’t Komt er wir aon: Carnaval 2016! Om u alvast een beetje in de stemming te brengen, stellen we als Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) alvast de 4 prinsen van onze 4 carnavalsverenigingen aan u voor. Volgende week De Pierewaaiers en De Springveren. Vandaag is het de beurt aan de andere twee: De Durdraaiers en De Dors(t)vlegels. Hierna stellen hun prinsen zich kort aan u voor! Prins Jos d’n Urste (De Durdraaiers) “Mag ik me even voorstellen: Prins Jos d’n Urste van de Durdraaiers! In het dagelijks leven ben ik Jos Hoefnagels, getrouwd met Angeli en we hebben samen drie kinderen, Bart, Pauline en Lotte. Ik ben geboren en ge togen in Moergestel, afkomstig van de Klein Locht (aon de andere kaant van de snelweg) en na een uitstapje naar Oisterwijk wonen wij alweer 13 jaar in Moergestel aan de School straat. Al meer dan 18 jaar ben ik eigenaar van ‘n installatiebedrijf. Wij bestaan al meer dan 85 jaar en ik werk daar met veel plezier met een fijne ploeg collega’s. De residentie van De Durdraaiers is natuurlijk Partyboerderij ‘t Draaiboompje. Daor haole we alles uit de kaast, van de prins tot het por selein. Ook komend carnaval gaan we daar weer een mooi feestje bouwen. Dat kunnen we natuurlijk niet alleen; carnaval is en blijft een feest voor iedereen om eens lekker te dollen en ongedwongen plezier te hebben. We nodigen dan ook van ganser harte iedereen uit om daaraan mee te doen in heel Moergestel, bijvoorbeeld bij de optocht maar zeer zeker ook bij Den Draai. Ik zie ernaar uit jullie daar te mogen begroeten.” Met carnavaleske groet, Prins Jos d’n Urste Nadat U op de openingsmiddag zelf een pu- blieks-top 11 heeft samengesteld, zal uit deze top 11 door de 3 prinsen, onder technische leiding van de SMC-voorzitter, het nieuwe motto voor 2017 gekozen. Dat motto zal groots worden onthuld op dins dagavond bij de pierrotverbranding op het St.-Jansplein. We zien graag uw creatieve reacties tegemoet. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JANUARI 2016 ■MH ■■■■NMUMiBHHi MMM Eï

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3