jSt^S Jozef nfarmatie Hallo Tieners! Een verrassende liefdes-avond voor jong en oud... leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Monuta Tom van Dijk VIDO Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij Huis voor Zingeving Werken met Ziel en Zakelijkheid - Ervaar Zelf avond met Anita Weststrate 1 Agenda 29 januari 17.30: Ontmoeting rond de tafel, gezamenlijke maaltijd, graag opgeven! 30 januari 19.30: Club 412 2 februari 10.00: creatieve club Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 Ben je dol op een bijzonder liefdevolle Valen tijnsdag dan is deze avond een mooie aanzet. Vind je Valentijn maar niets omdat het alle maal zo’n commercieel gedoe is, dan is deze avond ook je helemaal op het lijf geschreven. ALLE deelnemers zowel jong als oud zijn welkom, want een mens is nooit te oud om te leren! Praktische informatie Vrijdag 12 februari in de Tiliander/Oisterwijk Devies van buurtgenoten: kleine moeite, groot plezier! met aanvang om 19.30 uur. Deuren open vanaf 19.00 uur. Toegang: 10 euro in voorverkoop en 12,50 euro aan de kassa. In voorverkoop kaarten te koop bij Novy aan het Rootven of online te bestellen via de web site van: De Tiliander Meer informatie: www.metgezelinzingeving.com of tel. 528 6188. A.s. zaterdag 30 januari is het week Club 412! Club 412 is een jeugdclub voor tieners van 12 tot en met 16 jaar vanuit de kerken Moer gestel, Haaren en Oisterwijk. Elke twee weken komt de club samen en gaan we samen praten en discussiëren over muziek, vriendschap, geloof en nog veel meer. Met de gekste spel letjes wordt het een super toffe avond. Ieder een is welkom, gelovig of niet. Dus neem al lemaal je vrienden mee. Waar? In het jeugdhonk in de Voorhof aan de Kerkstraat 64 te Oisterwijk. Van 19:30- 21:30 uur Voor wie? Alle tieners van 12 tot en met 16 jaar. Wanneer? We zijn het nieuwe jaar weer be- MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 28 januari om 19.00 uur weer een nieuwe uitzending. In de aanloop naar carnaval staat de uit zending deze week geheel in het teken van het Pieregeblèr 2016. Vrijdag 29 januari vanaf 19.00 uur en zaterdag 30 januari vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 31 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker; techniek: Marcel Oerlemans (vrouwen in de overgang) Op 3 en 17 februari houden wij inloop tussen 09.30 en 10.30 uur. Iedereen die vragen heeft of wil praten over de overgang is van harte welkom. Ook kunt u onze website bekijken www.vido- tilburg.nl Voor informatie06-47752137 of per mail info@vidotilburg.nl Ons adres is MFA Het Spoor Schaepman- straat 36 Tilburg. gonnen, de aankomende data van de club zijn bekend en dat zijn: 30 januari, 20 februari, 5 maart en 19 maart. Wat gaan we nog meer doen? We gaan met jullie naar The Passion!Op donderdagavond 24 maart is de zesde editie van The Passion in Amersfoort. Je kent het vast van de tv, met bekende zangers wordt het lijdensverhaal van Jezus uitgebeeld en gezongen. Super tof, daar wil je bij zijn niet waar? Dat kan, we gaan met een bus van Moergestel, Oisterwijk en Haaren hier naar toe. Aanmelden kan via onderstaande e-mailadres. We vragen een kleine (vrijwillige) bijdrage van €5,- per deel nemer. Wil je je aanmelden voor the Passion? Of een vraag stellen? info@club412.nl. Club412.nl of Facebook: club412 Tot 30 januari! Heb jij je verlanglijstje voor Valentijnsdag al klaar? Wellicht is deze avond precies dat gene wat je nodig hebt?! Zet kaartjes voor “Het geheim van de liefde” bovenaan je lijstje! Of beter nog: trakteer en verras nu reeds jouw geliefde en jouzelf op een feestelijk avon dje uit. Samen warm genieten...en alleen staande geïnteresseerden zijn ook van harte welkom. Aartsengelen initiaties met Saskia Basten Als je een aartsengelen initiaties doet, dan maak je een persoonlijke, energetische ver binding met een specifieke aartsengel. Hier door zul je ook de kwaliteiten van die aart sengel in jezelf en in je leven ontvangen. Deze serie van vijf initiaties zijn echt heel bijzonder en kunnen een hele nieuwe (innerlijke) wereld voor je openen... Info: 5 en 19 februari, 4 maart en 1 en 15 april, Krijtestraat 20, Moergestel. Tijd: 13:00 tot 15:00. Kosten:25 pp per keer, dus 125 in totaal. Kleine groepen: max 5 deelnemers. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl Het geheim van de liefde Kaartverkoop gestart ook in Moergestel Vrijdagavond 12 februari aan de vooravond van Valentijn is er een inspirerende avond over de liefde. Abt Bernardus Peeters uit de abdij Koningshoeven/Tilburg en psychologe Mevr. Ria Grommen (o.a. bekend van het boek: “Moe van het kiezen”) zijn de gastsprekers. Beiden nemen ons mee in een boeiende avond, samen met liefdesgedichten en liefdesklanken. De avond is een initiatief van de Metgezel in Zingeving uit Moergestel samen met o.a. Seniorenbeweging Moergestel en Gemeente Oisterwijk. Laten wij eens kijken naar het woord ‘liefde’. “Ik hou van jou de zin en de woorden van deze tijd en waarschijnlijk van alle tijden. Nog nooit is er zoveel geschreven en gezongen over dat mysterieuze woord. Wat als jij overmand of sterk geraakt wordt door de verliefdheid. Wanneer de liefde in jou ontvlamt. Wat zal jij zeggen...? Je zal helemaal niets zeggen. Het gevoel van vurige verliefdheid dat groeit naar innerlijke warme echte liefde is moeilijk te omschrijven. Maar wat is eigenlijk liefde - waar hebben wij het dan over? Waar gaan we naartoe met de liefde? Heeft zij nog een plaats in de samenleving? Is liefde een werkwoord? Is het een onmoge lijk verlangen, of stemt liefde hoopvol? Ware liefde is niet eenvoudig, ze kent geen logica, ze gebeurt alleen maar - als een stroom uit een onuitputtelijke Bron.’ Liefde een alledaags gebeuren wanneer wij onze eigen deuren van onze hartkamers niet sluiten, integendeel openen en ook komen luisteren naar de prachtige avond waar verschillende aspecten over de liefde wordt belicht. Zondag 31 januari, 10.15 uur, ds. Willemien Roobol Er is crèche en kindernevendienst We vieren Avondmaal met elkaar en lezen uit Lucas 4. Collecte is voor lokaal diaconaal en landelijk missionair werk Wanneer je bewust leeft en je eigen groei opmerkt, kom je ook voor keuzes te staan met als basisvraag: wie wil je zijn in deze wereld? Ook op de werkvloer, is het de uit daging is om je staande te houden in deze woelige baren. Info: 3 februari, Kloosterdreef4, Moergestel. Tijd: 20:00 tot 22:00. Kosten el5 pp. Velen wonen alleen en redden zich prima. Totdat je lijf problemen gaat geven. Dat wil je wel eens vertellen tegen een ander. buurtgenoten Maar niet ieder een heeft daar oren naar. Nog vervelender wordt het als je in verband met die lichamelijke problemen naar huisarts of ziekenhuis moet. Voor mensen op hoge leeftijd kan dat lastig zijn. Als je in zo’n geval een beroep kunt doen op buurtgenoten, zoals menigmaal gebeurde, dan is dat een hele geruststelling. Het is pret tig als er steun is bij het bezoek aan een spe cialist of als een bekende buurtgenoot op bezoek komt in het ziekenhuis. En toen ook nog een buurtgenoot de thuis situatie op orde bracht vóór thuiskomst, maakte dat het geheel compleet. Vertroeteld worden door Buurtgenoten. Wat wil je nog meer? Bent u geinteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl parochie 4e ZONDAG DOOR HET JAAR Week 23 - 30 januari 2016 Aandacht voor Amnesty International tij dens de weekendvieringen Zaterdag 30 januari, Kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorgan ger: pastor A. Verest. Zondag 31 januari, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis m.m.v. Moergestels Gregoriaans Koor. Voorganger pastor A. Verest. Cornells Kouwenberg en Johanna Rijnen en overleden kinderen; verj. Johanna Wolfs- Pijnenburg e.v. Wilhelmus Wolfs en overl. familieleden; jgt. Tijntje Vriens e.v. Carel van der Velden; mgd. Piet Ketelaars e.v. Jo Wolfs; jgt. Hein Bruurs e.v. Ria Kools en kleinzoon Anco; verj. Anneke Vriens; jgt. Anna van Esch e.v. Kees Michels en kinderen en schoonzonen. Woensdag 3 februari, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Dopen: Zondag 31 januari, 12.30 uur: Pien Verheijen; 13.15 uur: Dex Horsten. Agenda: Maandag 1 februari, 15.30 uur: bijeenkomst communicantjes: les 7 Woord van de pastor Januari is altijd de maand geweest van goede voornemens en... van de Actie Kerkbalans! Die twee passen eigenlijk goed bij elkaar. Want als je betrokken wilt blijven bij de geloofsgemeenschap in Moergestel, dan heb je er ook het nodige voor over om de facili teiten in stand te houden. Dan denk je al snel aan zaken als het parochiecentrum, de kerk, de kapel van Park Stanislaus. Maar van vitaal belang is ook de ondersteuning van het vrijwilligerswerk in de kerk, dat door de vele leden van de werkgroepen wordt uitge voerd. En natuurlijk moet je ook de beroeps krachten zien te onderhouden. Al met al de moeite waard om ook dit jaar de Actie Kerkbalans van harte en edelmoedig te bedenken. Want zonder uw steun is de kerk gewoon nergens en kan ze ook niemand inspireren. Daarom: dank voor alles wat u kunt schenken! Dank je wel voor uw hulp bij de Actie Kerkbalans Veel parochianen hebben er mede voor ge zorgd dat de mailing van de actie Kerkba lans vorige week bij u thuis kon worden be zorgd. Daarom aan alle vrijwilligers van de werkgroepen voor Actie Kerkbalans, verzor ging vouw- en drukwerk en de bezorgploeg nogmaals een hartelijk woord van dank voor jullie hulp en medewerking. Kaarten en postzegels inleveren Gooi uw oude kaarten en postzegels niet weg, er zijn diverse instanties die hier blij mee zijn. Zoals in vorige jaren kunt u ook dit jaar uw oude kaarten en postzegels inleveren op het parochiecentrum. Straatkrant Op zondag 31 januari komt Ramissa na de Eucharistieviering van 11.00 uur weer de straatkrant verkopen onder de toren. 0900 3322222 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JANUARI 2016 1 ran Dijk ivan Ingen I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Kerk: St. Jans Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor ofroepweekend opgeven De steun bij Iedere uitvaart. VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl ii Margriet Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Tom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2