Merel Bertens vaste waarde in peloton landelijke marathons QOEF! I Samen lunchen bij het Gerard Horvers Huis Theaters Oisterwijk Moergestel Bedevaart naar Lourdes per bus, trein of vliegtuig C.V. De Pierewaaiers bedankt Moergestel Vogelexcursie IVN Oisterwijk en LNMH Haaren bij de Leemkuilen (met snert na de wandeling) T- EVENEMENTEN DEN BOOGAARD Foto Henk Haans www.theatersoisterwijkmoergestel.com Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl EVENEMENTEN TILIANDER de Bernadettekes, de vrijwilligsters van de Lourdes-groep. Mensen die veel zorg nodig hebben kunnen verzorgd worden in het accueü (verzorgingshuis) door onze eigen Nederlandse vrijwilligers. Tevens wordt U van harte uitgenodigd voor de Informatie bijeenkomst. Op deze middag kunt U alles te weten komen over de reizen. Er wordt met een powerpoint-presentatie, informatie gegeven over de reis, het leven van Bernadette en de bedevaartplaats Lourdes. Bij de foto: Merel Bertens op de derde plaats in het marathonpeloton Vrijwilligers gezocht Het Gerard Horvers Huis beoogt kwetsbare ouderen uit hun isolement te halen door een veilige plek te creëren, waar zij weer in contact komen met andere ouderen. Dit lukt natuurlijk Spiritus -Eva Crutzen Donderdag 28 januari 20.30 uur Entree: 15,00 Kikker leest voor - Peuter voorstelling in het kader van de nationale voorleesdagen Zondag 31 januari 10.30 uur Entree: 5,00 voor biebleden: 4,00 Camavalskrant is goud waard Deze bewering kunnen we bijna letterlijk nemen. De vele gulle giften die de bestuurs- en raadsleden van de Pierewaaiers afgelopen weekend kregen waren hartverwarmend. Een blijk dat een heel groot deel van Moergestel carnaval een warm hart toedraagt. De redactie hoopt dat iedereen met volle teugen van de krant geniet en zich met behulp van ons blaoike goed voorbereidt op een mooie carnaval. Is er toch nog iets dat je niet zo leuk vindt, heb je een tip of een opmerking? Laat het ons weten op pierewaaierskrant@gmail.com Bedankt en tot zaterdag bij het Pieregeblèr! Alaaf. U bent welkom op zondag 24 januari om 14:00 uur in de Kelderzaal van de Joannes Parochie aan de Lind 52 in Oisterwijk (ingang Peper straat, achter de kerk). Er is een lift. Wilt meer weten over deze reizen vraag dan de uitgebreide informatie aan bij Joke Hoek man, tel. 06-42347729. Informatie kunt U vinden op onze website: www.lourdesgroepbisdomshertogenbosch.nl In een gezellige sfeer de lunch gebruiken samen met leeftijdsgenoten. Het lijkt niet bijzonder, maar voor veel ouderen is het een belevenis om naar uit te kijken. Op dinsdag 26 januari verzorgt het Gerard Horvers Huis van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch voor de ouderen van de gemeente Oisterwijk in het kader van het project Samen Lunchen. Voor een geringe bijdrage in de kos ten krijgen de ouderen een volledige lunch, bestaande uit: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan via tele foonnummer 06 22382085. Dankzij haar derde plaats bij de Zuid-Ne-der- landse Kampioenschappen Allround mocht Sanne van Duijnhoven op zaterdag 9 januari in Haarlem deelnemen aan een landelijke selectiewedstrijd voor het Nederlands Kam pioenschap. In het veld van veertig geselec teerde meisjes Junioren-C behaalde Sanne met haar tijden van 47.13 op de 500 meter en 2:29.19 de tweeëndertigste plaats. Hoewel dit onvoldoende was voor kwalificatie voor het Nederlands Kampioenschap, was Sanne met deze wedstrijd op een vreemde ijsbaan en op Werkzaamheden Kerkstraat Tijdens de periode die nodig is voor het opknappen van de Kerkstraat blijven het Ge rard Horvers Huis en het naastgelegen Inloop- punt gewoon open. De treinreis is van 1 t/m 8 september 2016. De trein vertrekt uit Maastricht. Vanuit Den Bosch gaan we met een touringcar naar het station in Maastricht. De pelgrims die met het vliegtuig gaan logeren in Lourdes in hetzelfde hotel als de bus- en treinreizigers. Het vliegtuig vertrekt vanaf Eindhoven. Met de trein kunnen ook mensen mee die hulp nodig hebben bij het dragen van de koffers en eventueel een rolstoel nodig hebben in Lourdes. U krijgt veel hulp en aandacht van Het is al een traditie aan het worden: onze eerste publiekswandeling in het nieuwe jaar. Zondag 24 januari is het weer zo ver. De excursie wordt begeleid door ervaren natuurgidsen van het IVN. We gaan genieten van de mooie natuur zo kort bij huis. Met een beetje geluk zitten er veel watervogels op de plassen van de Leemkuilen in Udenhout. Wij kunnen ze voor de geïnteresseerden dich terbij halen met een telescoop. Met het weer moet je altijd geluk hebben maar een ding is zeker: we zien altijd leuke dingen, ook als de weergoden wat minder gunstig gestemd zijn. Wij verzamelen om 10.00 uur op de hoek Heusdensebaan/Haarensebaan (achter auto handel Vugts, Rijksweg 5 te Haaren. Op deze Wilt U in 2016 ook met ons mee naar Lourdes? De Lourdesgroep Bisdom ’s Hertogenbosch organiseert in samenwerking met de Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten een bus- trein- en vliegreis naar Lourdes. De busreis is van 20 t/m 28 mei 2016 De reis wordt verzorgd door een reisleidster, 2 medewerkers van de Lourdesgroep en een pastoraal begeleider. Een prachtige reis door het mooie Frankrijk. De busreis is een vernieuwde reis. Onderweg worden andere plaatsen aangedaan als vorige jaren. Dus voor de mensen die vaak met de busreis zijn mee geweest weer een aangename verandering. Na een aantal bijzonder drukke wedstrijdweekends kwamen in het tweede week end van het nieuwe jaar slechts twee leden van Schaatsclub “De Vennen” in actie. Merel Bertens werd in Eindhoven dertiende tijdens een landelijke marathon en Sanne van Duijnhoven mocht in Haarlem deelnemen aan een landelijke kwalificatiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap. Op zaterdag 9 januari werd in Eindhoven de vijfde wedstrijd van de landelijke marathon- competitie in de categorie Regio Top gereden. Als zeventienjarige is Merel Bertens de jongste van alle deelneemsters aan deze competitie. Door haar prestaties in de eerdere wedstrijden in Deventer, Haarlem, Hoorn en Breda wordt door de meer ervaren dames echter terdege rekening met Merel gehouden. Ook in de wed strijd in Eindhoven over vijftig ronden wist zij zich moeiteloos te handhaven. In de eerste dertig ronden spaarde zij krachten door in de tweede helft van het peloton ontspannen mee te rijden en zich niet te bemoeien met de vele uitlooppogingen die door het hoge tempo bij voorbaat gedoemd waren te mislukken. Toen het rondenbord nog veertien te rijden ronden aangaf, meldde Merel zich in de voorste gele- Sauwelavond Moergestel Zaterdag 30 januari 19.45 uur Entree: 10,00 het hoogste niveau toch een leerzame ervaring Nieuwjaarsconcert - Parelmuzikanten rijker. Zondag 31 januari 14.30 uur Entree: Gratis alleen als er genoeg mensen zijn die er de schouders onder willen zetten. Op dit moment zoeken we dringend vrijwil ligers die als gastvrouw of gastheer inzetbaar zijn op de donderdagmiddag. Bent u iemand met een hart voor ouderen en zoekt u naar vrijwilligerswerk waarmee u iets voor anderen kunt betekenen: aarzel dan niet en bel ons telefoonnummer 06 22382085. Onze coördinator geeft u graag meer informatie. titie. Wellicht lukt het haar nog om een paar plaatsen te stijgen door een goede prestatie tijdens de finalewedstrijd op 20 februari in Alkmaar. Een filmpje van de wedstrijd in Eindhoven kan worden bekeken op www. schaatsclubdevennen.nl. deren. Enerzijds om mee te kunnen springen bij een beslissende demarrage en anderzijds om een goede uitgangspositie te bemachtigen voor de eindsprint. Doordat het tempo daarna een paar keer stil viel en het peloton over de hele breedte van de baan uitwaaierde, zakte zij helaas weer af naar een positie in het midden van de groep. Dat betekende dat zij in de eind sprint heel veel rijdsters zou moeten passeren. Dat leek haar te gaan lukken totdat zij in de laatste ronde, op volle snelheid, een valpartij maar ternauwernood kon ontwijken. Hierdoor moest zij extra meters rijden en werd haar ritme zodanig verstoord, dat een dertiende plaats in de eindsprint het hoogst haalbare was. Dankzij de acht punten die Merel hiermee verdiende, verstevigde zij wel haar vijftiende plaats in het tussenklassement van de compe- In het jaar van de Barmhartigheid ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Roef - Desk 8-6, Dl Roef - Desk 4-7, Cl Roef - Internos 21-7, Al Roef - Taxandria 20-11 HS Roef-Desk 17-20. Zaterdag 23 januari El 09:50 Elshout - Roef Dl 10:40 Elshout - Roef Zondag 24 januari Cl 10:50 Red-Rag - Roef Al 15:45 Tremeg - Roef DS 11:10 Elshout - Roef HS 11:00 GHV - Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer info, bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! plek zal om 12.00-12.30 uur ook de snert wor den geserveerd. U bent van harte welkom bij deze (gratis) excursie. www.ivnoisterwijk.nl www.lnmh.nl 1 A ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JANUARI 2016 PAGINA 9 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 9