Lokaal schrijftalent weer aan de slag Donderdag 28 januari start het Schrijverscafe Oisterwijk weer fris in het nieuwe jaar. De Bibliotheek Oisterwijk organiseert deze avond samen met enthousiaste lokale schrijvers. Schrijvers met en zonder boek zijn welkom, of je nou als droom hebt ooit een boek te schrijven of af en toe een verhaal of gedicht uit je pen laat rollen. Geslaagde gezamenlijke netwerkbijeenkomst Open Coffees het Groene Woud en Oisterwijk/Moergestel Mark Kapteijns toont natuurfilms in de Voorhof in Oisterwijk Thema-avond: voeten” “Diabetes en uw Korenschuur 37 te Moergestel Vraagprijs 325.000,- k.k. 06 - 52 35 18 00 VAN OERS MAKELAARDIJ Kikker komt voorlezen in Tiliander 013 536 80 55 PAGINA 4 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 JANUARI 2016 en prestigieuze amateurprijzen opgeleverd. www.ivnoisterwijk.nl www.lnmh.nl Voor meer informatie kijk op www.vanoersmakelaardij.nl uw kapster aan huis funda Zeer nette afgewerkte twee-onder een kapwoning met o.a. luxe keuken, bijkeuken, inpandige garage, drie ruime slaapkamers op de eerste verdieping, moderne complete badkamer en een grote ruime zolder. De woning is voorzien van kunststof kozijnen, vloerverwarming en dubbele beglazing. Gelegen in een rustige kindvriendelijke wijk met alleen bestemmingsverkeer. gelegd. Voor de organisaties van de Open Coffees was duidelijk dat het samenwerken meerwaarde heeft. Ook in de toekomst zullen geregeld gezamenlijke netwerkbijeenkomsten worden georganiseerd. Een avond die u zeker niet mag missen. Stel uw vragen en ontvang advies tijdens deze gratis informatieavond. Vanavond zal hij enkele van zijn laatste films vertonen: Markiezaat vogelparadijs, Landgoed Tongelaar land van Das en Burcht, De Morte len Hart van het Groene Woud en zijn laatste film: Regte Heide leven tussen Leij en Hei. Zie ook www.markkapteijns.com Aanvang van deze (gratis) vertoning is 20.00 uur. INHOUD: ca. 650m3, PERCEEL: ca. 250m2. BOUWJAAR ca. 2003 Schrijvers café Oisterwijk De Bibliotheek Midden Brabant stimuleert en ondersteunt schrijvers die zichzelf willen ontwikkelen. In het Schrijverscafe Oisterwijk ontmoeten schrijvers elkaar en is er ruimte om feedback te geven op eikaars werk. De volgende Open Coffee Oisterwijk/Moerges- tel vindt plaats op vrijdag 26 februari in Den Boogaard. Voor meer informatie kunt u kijken op de Linkedln pagina van Open Coffee Oister- wijk/Moergestel, www.denboogaard.com of bel 521 7220. In verband met de capaciteit van de zaal dient u zich vooraf aan te melden tilburg@dvn.nl Nadere informatie Ria Rijnen 522 0625. Inspireren Geregeld zullen lokale, bekende schrijvers aanschuiven om hun werk en visie op schrijven te delen. Kortom, voor iedereen die van schrijven houdt en dit graag wil delen. De bijeenkomst is van 19.30 uur tot 21.30 uur. Bijdrage is 2,- voor koffie en thee wordt gezorgd. Aanmelden: oisterwijk@bibliotheekmb.nl of kom gewoon een keer vrijblijvend langs. De winnares van afgelopen jaar: Inge van den Boer. Afgelopen voorjaar heeft Inge van den Boer uit handen van Burgemeester Hans Janssen het Oisterwijkse Kinder- en Jeugdlintje mogen ontvangen. Inge mocht deze bijzondere waardering ontvangen vanwege haar inzet voor de bewustwording en aandacht voor verkeersveiligheid voor kinderen; het fietspad in Moergestel in het bijzonder. De uitreiking vond plaats op het St. Jansplein in Moergestel tijdens de viering van Koningsdag. Maar wie zou er dit jaar een lintje krijgen? inspirerend voorbeeld vormt voor de inwoners van de gemeente Oisterwijk, de jeugd in het bijzonder. Hij of zij heeft een buitengewone, onbaatzuchtige daad verricht ten gunste van de gehele Oisterwijkse gemeenschap. Kruisbestuiving mogelijk maken, eikaars kennis, ervaringen en netwerken delen waren aanleiding voor de Open Coffees Oisterwijk/Moergestel en het Groene om de samenwerking te zoeken. Op woensdag 13 januari jl. leidde dat tot een gezamenlijk georganiseerde netwerkbijeenkomst voor ondernemende mensen in theater Tiliander in Oisterwijk. De bijeenkomst stond in het teken van het stellen van doelen voor het nieuwe onderne- mingsjaar. Onder de bezielende leiding van Laurens van Voorst werden de deelnemers uitgedaagd hun doelen te delen. De zaal vol deskundigen was beschikbaar voor adviezen. Het werd een levendige bijeenkomst met een plenair deel waarin al duidelijk werd dat de expertise van de een prima aansluit bij de behoefte van de ander. Vooral tijdens het twee de deel van de bijeenkomst, tijdens de koffie, werden concrete afspraken gemaakt, werden kaartjes uitgewisseld en belangrijke contacten Op donderdag 28 januari aanstaande zal Mark Kapteijns op verzoek van IVN Oisterwijk en LNMH Haaren een aantal van zijn prachtige natuurfilms vertonen in de Voorhof, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. De passie van Mark Kapteijns is het filmen van de natuur. Daarnaast is hij in het dagelijks leven boswachter bij Brabants Landschap. Met engelengeduld maakt hij de meeste film opnames dicht bij huis, vaak uren in het water liggend. Dan tuurt hij rond in een natuurge bied, wachtend op dat ene verrassende shot voor zijn natuurfilm. Ook vertoeft hij vaak in een zelfgemaakt schuilhutje om zo onopvallend mogelijk te blijven voor de dieren. Al dat geduld heeft hem al diverse mooie films Gewonnen prijzen: voor zijn film Overleven: Five Stars en Creative Sound Trophy tijdens British International Amateur Film Festival in Chesterfield. Voor zijn film Visvijvers Val- kenswaard de hoogste score bij de Brabantse Film Manifestatie in Schijndel. Ook de film Brandend Zand werd goud. Bij NOVA heeft hij al enkele keren podiumplekken behaald met diverse films. www.vanoersmakelaardij.nl Over de waardering Het Oisterwijkse kinder- en Jeugdlintje is in 2014 tot stand gekomen als burgerinitiatief, ondersteund door, doch niet uitgevoerd door het college van de gemeente Oisterwijk. Nominaties worden altijd gebaseerd op een aanvraag vanuit de samenleving. De jury bestaat uit lokale actievelingen in het vereni gingsleven (Nicolle Appeldoorn, Harrie Marsé, Antoine Verbruggen, Joris van der Pijll en voorzitter Kees van Dongen) en enkele betrok ken kinderen (eerdere lintjeswinnaars en win naars van andere jeugdige activiteiten in de gemeente Oisterwijk). De waardering is er voor die jeugdige (tot en met 18 jaar) die een Aanmelden Alleen na aanmelding door inwoners en ver enigingen kan een jongere in aanmerking komen voor zo’n lintje. Het is dus van belang dat u bijzondere activiteiten van de jeugd door geeft! Dit kan met het inschrijfformulier op deze website. http://www.oisterwijknieuws.nl/Kinderlintje- Oisterwijk.pdf In het kader van de nationale voorleesdagen komt Max Veldhuis’ Kikker op zondag 31 januari naar Tiliander om voor te lezen uit zijn eigen boeken. Een acteur van Theater Terra komt met een pop uit de musicals naar Tiliander om voor te lezen uit de bekende Kikkerboeken. De voorstelling duurt ongeveer 30 minuten. Zorg dat je je camera meeneemt want na afloop kunnen alle kinderen met Kikker op de foto! ‘Kikker Leest Voor (3+) van Theater Terra is te zien op zondag 31 januari in Theater Tiliander te Oisterwijk. De voorstelling begint om 11.30 uur. De kaartjes zijn 5,-. de indicatie betekent om voor vergoeding in aanmerking te komen en wie hierin de laatste verantwoordelijke is. Na de lezing is er ruimte om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. Omdat elk medisch dossier anders is gaan de sprekers niet in op persoonlijke vragen. Per soonlijke vragen kunnen wel bij de sprekers ingediend worden, bij voorkeur met vermel ding van uw naam en adresgegevens, waarna u als vragensteller persoonlijk antwoord krijgt. Het schrijverscafe vindt elke laatste donderdag van de maand plaats in de bibliotheek Oister wijk, op de eerste verdieping van cultuurcen trum Tiliander. Het team van DVN, regio Midden en NO Brabant, werkgebied Tilburg e.o. no digt u uit voor de thema-avond op donderdag 21 januari 2016 van 20.00 tot 22.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Locatie: MFA De Symfonie, Éilenbergstraat 250, 5011 EC Tilburg. Gastsprekers: Sabine Scheepens en Saskia Klijsen beide podotherapeut van SK podotherapie Preventie en behandeling risicofactoren Door diabetes kunnen de bloedvaten en zenu wen in de voeten beschadigen. Als er schade is, dan verbetert dit niet meer. Gelukkig krijgt niet iedereen voetproblemen. Wel is het voor iedereen van belang om goede voetzorg te krij gen. U krijgt uitleg over hoe alle betrokken zorg verleners zoals huisarts/praktijkondersteuning, diabetesverpleegkundige, podotherapeut, orthopedische schoenmaker en vaatchirurg samenwerken om voetproblemen te voorko men. U krijgt ook uitleg wat u zelf als patiënt kunt doen om voetproblemen te voorkomen Daarnaast is er aandacht voor alle nieuwe rege lingen rond de voetzorg, de Simms-classificatie en de bijbehorende zorgprofielen. Ook wordt besproken wat de indicatie betekent voor ver goeding door de Ziektekostenverzekering, wat ixiiiuviiiixijv vvvi viotvinijix, Moergestel en Heukelom N V M pow«r»d by nvm

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 4