r Een verrassende liefdes avond voor jong en oud... Weer 6 sauwelaars in de Moergestelse ton Moergestelse Vlooienmarkt Cursus biologisch moestuinieren voor beginners DE KLEINE MEIJERIJ Seniorenvereniging Moergestel (SVM) wil gaan starten met schaak- en damclub Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Zaterdag 30 januari Het geheim van de liefde behartigt uw belangen De lessen worden gegeven op 4 donderdag- 1 Maandag 28 maart, tweede paasdag 10e Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan willen we het wel graag weten: buro76@planet.nl Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! CV de Dors(T)vlegels Organisatie Moergestelse Vlooienmarkt Boogaers was hij de vierde man. Niet voldoende dus om ’n hele avond te vullen. ter, trainer bij Jumbo Supermarkten. Joris stond al 17 keer in de Haarense ton. Dus wat betreft ervaring? Draag onze sauwelaars ’n warm hart toe en steun daarbij ook nog eens het goede doel. Zorg dat u er deze avond bij bent! Zaterdag 30 januari, 20.00 uur, Den Boogaard. Kaartverkoop gestart ook in Moergestel Meer info: www.metgezelinzingeving.com of tel: 528 6188. KAARTEN De entreekaarten zijn beschikbaar in de voor verkoop. Voor 10,- euro mag u naar binnen en krijgt u ’n kopje koffie of thee voor aanvang. De kaarten zijn te koop bij Novy van Wezel, Jumbo Supermarkt en in Den Boogaard. Heemkundekring Joris Schoonus komt uit Haaren. Trotse vader van Pleun, Famke en Hein. Tonpraoter, Neme- laerman, motorrijder, actief voetbalscheidsrech- avonden van 19.30-22.00 uur en wel op 18 februari, 17 maart, 15 april en 12 mei 2016. Leslocatie: gebouw Cello (Wijngaert) aan de Klaver 2 in Haaren. De kosten bedragen 35,00 voor leden van LNMH en IVN Oister- wijk. Voor niet-leden kost de cursus 50,00. Deze bedragen zijn inclusief het boek Ecolo gisch moestuinieren voor beginners. Wilt u dit boek niet, dan betaalt u 10,00 minder. En goed nieuws voor Samentuinders. Mensen die lid zijn van een Samentuin in de gemeenten Oisterwijk of in Haaren kunnen kosteloos aan deze cursus deelnemen. Voor verdere vragen of aanmelding kunt u terecht bij fienkollau@ ziggo.nl www.ivnoisterwijk.nl www.lnmh.nl JAN VOOGT EN JORIS SCHOONUS Uit Tilburg komt Jan Voogt. Jan staat sinds 1999 in de ton. De Tilburgse ton vooral. Als winnaar van “Tussen de Schuifdeuren” mocht hij optre den tijdens het Tilburgs Diktee. Hij kreeg de smaak te pakken en deed mee aan de voorronde voor het Leuterconcours in Tilburg, waar hij zich kwalificeerde voor het Leuterconcours in de Schouwburg van Tilburg. Sindsdien wist hij zich elk jaar te kwalificeren en werd hij al tweemaal tweede bij de jury en het publiek. In 2003, 2006 én 2007 won hij de titel Opperleuterér van Kruikenstad en sleepte hij ook de publieksprijs in de wacht. Vrijdagavond 12 februari aan de vooravond van Valentijn is er een inspirerende avond over de liefde. Abt Bernardus Peeters uit de abdij Koningshoeven/Tilburg en psychologe Mevr. Ria Grommen (o.a. bekend van het boek: “Moe van het kiezen”) zijn de gastsprekers. Beiden nemen ons mee in een boeiende avond, samen met liefdesgedichten en liefdesklanken. De avond is een initiatief van de Metgezel in Zingeving uit Moergestel samen met o.a. Seniorenbeweging Moergestel en Gemeente Oisterwijk. Laten wij eens kijken naar het woord ‘liefde’. “Ik hou van jou de zin en de woorden van deze tijd en waarschijnlijk van alle tijden. Nog nooit is er zoveel geschreven en gezongen over dat mysterieuze woord. Wat als jij overmand of sterk geraakt wordt door de verliefdheid. Wanneer de liefde in jou ontvlamt. Wat zal jij zeggen.Je zal helemaal niets zeggen. Het gevoel van vurige verliefd heid dat groeit naar innerlijke warme echte liefde is moeilijk te omschrijven. Maar wat is eigenlijk liefde - waar hebben wij het dan over? Waar gaan we naartoe met de liefde? Heeft zij nog een plaats in de samenleving? Is liefde een werkwoord? Is het een onmogelijk verlangen, of stemt liefde hoopvol? Ware liefde is niet eenvoudig, ze kent geen logica, ze gebeurt alleen maar - als een stroom uit een onuitputtelijke Bron.’ Liefde een alle daags gebeuren wanneer wij onze eigen deuren van onze hartkamers niet sluiten, integendeel openen en ook komen luisteren naar de prach tige avond waar verschillende aspecten over de liefde wordt belicht. Ben je dol op een bijzonder liefdevolle Valen tijnsdag dan is deze avond een mooie aanzet. Natuurvriendelijkheid, milieubewustzijn, zorgzaam omgaan met onze aarde. Het zijn onderwerpen die de laatste jaren meer en meer in de belangstelling zijn komen te staan. Niet verwonderlijk natuurlijk, omdat het steeds noodzake lijker blijkt om echt op een andere manier met onze aarde om te gaan. De Stichting Landschap Natuur en Milieu Haaren (LNMH) en de IVN Afdeling Oister wijk organiseren ook in 2016 weer gezamenlijk een cursus Biologisch Moestuinieren voor beginners. Heeft u ook interesse om zelf een (moes)tuin aan te leggen om daar op een ver antwoorde manier uw eigen groenten te kwe ken? Lekkerder, verser, gezonder en beter voor het milieu! Deze cursus ondersteunt u daarbij. De cursus wordt gegeven door een docent van Velt Nederland. Tijdens de lessen worden tips gegeven en kunnen de deelnemers terecht met de problemen waar ze tegenaan lopen. DEBUTANT Gelukkig meldde zich ’n debutant: de 24-jarige Stijn de Laat (Postelstraat) liep al even met de gedachte om zich op te geven. Uiteindelijk heb ben zijn vrienden van Carnavalsvereniging ‘De Springveren’ de doorslag gegeven waardoor hij zich spontaan opgaf. Hij heeft er zin in en. zijn sauwel is klaar! Naast Maikel Denissen, Gerard Vugts en Eric Naar aanleiding van het grote succes van de afgelopen jaren wil C.V. de Dorstvlegels voor de 10e maal in Moergestel een vlooienmarkt organi seren. Deze vlooienmarkt is ook al niet meer weg te denken in Moergestel. Dit is te danken aan alle standhouders en de vele bezoekers die onze vlooienmarkt in al deze jaren bezoch ten. En natuurlijk omdat de Moergestelse Vlooien markt nog steeds een echte ouderwetse vlooi enmarkt is gebleven, waar uitsluitend twee dehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Als de weergoden ons dit jaar goed gezind zijn, wordt het weer een fantastische markt die nog steeds groeiende is en elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Deze tiende Moergestelse Vlooienmarkt zal plaats vinden op maandag 28 Maart (tweede paasdag) op het St. Jansplein. Voor wie dus pas opruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 euro inclusief bo venzeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00 euro. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T. Moorman telefoon: 06-20802389, e-mail: a.j.m.moorman@home.nl Graag bellen na 18.00 uur. Het heeft even wat hoofdbrekens gekost, maar uiteindelijk komen op zaterdag 30 januari a.s. weer 6 sauwelaars in de ton. Door louter pech en andere oorzaken achtervolgd moest de Sauwelcommissie afgelopen weken naarstig op zoek naar versterking. Zoals ongetwijfeld bekend zijn we door bijzon der tragische omstandigheden in het najaar Hans Denissen verloren. Ondertussen een vaste waarde binnen de sauwelgroep, want al vanaf2013 was hij erbij. Door het feit dat Ron van der Sande prins werd bij De Dorstvlegels is ook hij afge haakt; Ron Hermus wilde ‘n jaartje gebruiken om de accu weer op te laden, en Stef Habraken is erg druk met een beginnend bedrijf dat hij samen met zijn Hanneke heeft opgezet. Maar wat nu? Dus als u geïnteresseerd bent om een potje te schaken of te dammen meldt u zich dan hiervoor aan bij onder staande persoon. Het is niet de bedoeling dat er in competitie wordt gespeeld of dat we uitgebreid bezig zijn met theorie over het spel. Het plezier in het spelen staat voorop. Daarom staat deze schaak- en damclub open voor mensen met veel en met weinig ervaring. De bijeenkomsten worden gehouden in Den Boogaard in Moergestel, de intentie is om dit op woensdagmiddag te houden met als eventueel alternatief de donderdagmiddag, afhankelijk van de voorkeur van de deelne mers. Omdat dit een activiteit is die nog in de opstart fase zit wordt er in eerste instantie vanuit gegaan dat de deelnemers hun eigen bord en stukken meebrengen. SVM wil eerst nagaan of er voldoende belangstelling is, daarom roe pen we iedereen die wil meedoen op om te reageren. Hebt u belangstelling? Neem dan hiervoor contact op met: Ankie Wessels Beljaars, telefoon 513 3366 of via e-mail: awesselsbeljaars@ziggo.nl BINGO IN DEN BOOGAARD Donderdag 21 januari spelen we weer onze maandelijkse bingo. Wij hebben er zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen en.we hebben de waarde van de prijzen aangepast zodat ze vanaf nu ook groter zijn!!! Een extra uitdaging dus. GOEDE DOEL Het ‘doel’ waar ’n gedeelte van de opbrengst van de kaartverkoop naar toe gaat is inmiddels bekend. Vertegenwoordigers van de organisatie of vereniging die dat ten deel valt zal uitermate verrast zijn. Daar twijfelen we niet aan. Het goede doel wordt elk jaar door de sauwelaars zelf gekozen en komt ten goede aan activiteiten en of plannen in onze eigen Moergestelse ge meenschap. Vorig jaar ging ’n deel van de op brengst naar de Dorpsraad. Zij namen het ini tiatief tot eerherstel van onze Moergestelse dorpspomp. En met succes! Praktische informatie Vrijdag 12 februari in de Tiliander/Oisterwijk met aan vang om 19.30 uur. Deuren open vanaf 19.00 uur. Toegang: 10 euro in voorverkoop en 12,50 eu ro aan de kassa. In voorverkoop kaarten te koop bij: Novy Moergestel, Abdij Koningshoeven/Winkel of online bestellen via de website van Tiliander. Heb jij je verlanglijstje voor Valentijnsdag al klaar? Wellicht is deze avond precies datgene wat je nodig hebt?! Zet kaartjes voor “Het geheim van de liefde” bovenaan je lijstje! Of beter nog: trakteer en verras nu reeds jouw geliefde en jouzelf op een feestelijk avondje uit. Samen warm genieten.en alleenstaande geïnteresseerden zijn ook van harte welkom. Vind je Valentijn maar niets omdat het allemaal zo’n commercieel gedoe is, dan is deze avond ook je helemaal op het lijf geschreven. ALLE deelnemers zowel jong als oud zijn welkom, want een mens is nooit te oud om te leren! MUZIEK De muzikale leiding is in handen van ‘Wel- luk?’ uit ons eigen Moergestel. Vorig jaar al bij zonder succesvol, komen ze dit jaar wederom graag naar Den Boogaard voor de muzikale en vrolijke noot! Heemkundekring “De Kleine Meijerij” Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout Lezing over dialecten in Brabant door Jos Swanenberg op donderdag 28 januari in De Schalm, Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot aanvang 20.00 uur. De lezing begint met enkele algemene ver schillen en overeenkomsten tussen taal en dia lect. Vervolgens gaat de spreker in op het Brabantse dialectlandschap. Brabantse dia lecten zijn immers niet allemaal hetzelfde, in Berkel-Enschot en omgeving spreekt men heel anders dan in Bergen op Zoom, Budel of Boxmeer. Welke kenmerken maken dialecten verschillend en waar komen die verschillen eigenlijk vandaan? Al meer dan honderd jaar constateren onder zoekers dat onze dialecten met uitsterven wor den bedreigd. Al die tijd al waarschuwt men voor dialectverlies en taalschaamte. Anderzijds is er nog nooit zoveel in het dialect geschreven en gezongen als in de laatste decennia. In hoe verre is dialect in gevaar? Al jaren staan in ons vlugschrift onder de titel “Haarense zegswijzen1' artikelen over het Haa- rens dialect geschreven door Cees Verhoe ven. Ook verhalen in het Moergestels dialect wor den regelmatig gepubliceerd in ons vlugschrift, geschreven door Nol van Harrieje kortom onze vereniging draag het dialect een warm hart toe. Jos Swanenberg (Gemert 1968) is bijzonder hoogleraar Diversiteit in Taal en Cultuur in Brabant aan de Universiteit van Tilburg. Daar naast werkt hij als adviseur streektaal en heem kunde voor de stichting Erfgoed Brabant in ’s-Hertogenbosch. Eerder was hij een van de redacteuren van het Woordenboek van de Brabantse Dialecten (Radboud Universiteit Nijmegen). Hij publiceerde diverse boeken en artikelen over dialect in Noord-Brabant. We vragen een eigen bijdrage van 2,00 per persoon aan niet leden. Leden hebben gratis toegang. Seniorenvereniging ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JANUARI 2016 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3