IESSEL REFT OEF! Merel Bertens neemt deel aan de Schaatsmarathon in Eindhoven Fomo foto expositie 2016 Schaatssuccessen tijdens kerstvakantie ii» ra i ra i ira i Moergestel stichting U leest het in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Samen lunchen bij het Gerard Horvers Huis Gratis schaatsles voor kinderen Gespreksgroep “Partners van mensen met dementie” S.V. 13de wedstrijd om de KPN Marathon Cup Fotogroep Fomo telt 30 leden, welke een eigen stijl van fotografie hebben. De exposanten hebben voor de komende expositie wederom gekozen voor een verscheidenheid aan onder werpen met gebruik van verschillende foto grafische technieken. Diverse Fomo-leden zijn ook het afgelopen seizoen succesvol geweest bij nationale en internationale fotowedstrijden. Tijdens onze expositie kunt u dan ook genieten van een gevarieerd aanbod van zowel Foto’s als AV presentaties. Een bezoek aan de Fomo expositie ‘editie 2016’ is de moeite waard! Fotogroep Fomo exposeert van vrijdag 8 tot en met zondag 10 januari 2016 in Tiliander aan de Spoorlaan 82/c in Oisterwijk. tijn Weber tweeëntwintigste. Bij de Junioren- B werd Merel Bertens zevende bij de meisjes en Wouter Weber eindigde bij de jongens op de veertiende plaats. Merel won met een nieuw persoonlijk record (PR) de bronzen afstands- medaille op de 3000 meter en Wouter verbe terde zelfs op alle drie de afstanden zijn PR. Programma 10 januari 2016: 17 uur - Dames Topdivisie (70 ronden) 18 uur - Heren Topdivisie (125 ronden) 19.30 uur - Heren beloften (100 ronden) De entree aan de kassa bedraagt 8. Tijdens de kerstvakantie van Moergestel Nieuws zijn de schaatswedstrijden gewoon doorgegaan. De leden van Schaatsclub “De Vennen” waren daarbij bij zonder succesvol. ROEF! HANDBAL Zaterdag 9 januari Dl 10:20 GHV - Roef DS 19:15 HVW- Roef Zondag 10 januari El 10:10 OHC - Roef Cl 11:40 Heerle - Roef Al 10:15 Apollo-Roef HS 11:00DOS-Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer info, bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Op dinsdag 12 januari verzorgt het Gerard Horvers Huis van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch voor de ouderen van de gemeente Oisterwijk in het kader van het project Samen Lunchen. Voor 2,50 euro krijgen de ouderen een volledige lunch. Aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan via telefoonnum mer 06 22382085. Sinds de start in maart 2015 hebben steeds meer ouderen de weg naar de lunch in het Gerard Horvers Huis gevonden. En de meesten houden het niet bij één keer. De gezellige sfeer, het contact met andere ouderen en de hartelijke ontvangst door de gastvrouwen maken het samen lunchen tot een gewaar deerde gewoonte. Voor ons is dat reden genoeg om er ook in 2016 mee door te gaan. Het niveau van de marathonschaatsers - sinds dit seizoen allemaal verplicht voorzien van een helm in verband met de veiligheid - is elk jaar hoger. Ze presteren wekelijks tot en over de grens van hun kunnen. Vijftig kilometer lang actie met demarrages, achtervolgingen, valpartijen en ploegenspel. Ook de races van de vrouwen zijn bijna zonder uitzondering aantrekkelijk om te zien. Volop actie, spanning, ontsnappingen en zinderende sprints. “Bezoekers zullen versteld staan van de snel heid waarmee het peloton voorbij raast”, vertelt Aerts. “Dit is in het echt vele malen mooier dan op tv. Daarnaast krijg je vaak mooie stukjes ploegenspel te zien, waarbij ploeggenoten elkaar helpen. De combinatie van snelheid, tactiek en uithoudingsvermogen maakt het een echt spektakel!” Nieuws van Ondernemend Moergestel Begin 2016 zal het St. Jansplein en directe omgeving over een openbaar WIFI-netwerk beschikken. Daardoor wordt het nog aantrek kelijker om in Moergestel te gaan winkelen. De firma van Velthoven legt het WIFI-gebeu- ren aan. Ook het parkeren op dit plein wordt aangepakt. Het parkeerverbod gaat verdwijnen omdat de gemeente ervan uitgaat dat de mensen intussen gewend zijn te parkeren in de vakken. Om verkeerstechnische redenen wordt de doorgang van het plein richting de Postelstraat afgeslo ten. Air. Eric Beele heeft na 3 jaar afscheid genomen als voorzitter van Ondernemend Moergestel. Hij heeft het te druk met zijn werk. Jan Vriens volgt hem tijdelijk op. Maarten Joosten is toe getreden tot het bestuur. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op 11 janua ri a.s. zullen de veiligheidscertificaten voor het Centrum en de Sonman worden uitge reikt. De aanleg van glasvezel voor de Sonman en het buitengebied is in volle gang en is naar verwachting eind maart gereed. Opening expositie: Vrijdag 8 januari 2016, om 20:00 uur. Openingstijden: Vrijdag 8 januari 2016,20:00 - 22:00 uur Zaterdag 9 januari 2016, 12:00 - 17:00 uur Zondag 10 januari 2016,11:00 -17:00 uur Voor meer informatie zie: www.fomo.nl Tijdens de expositie zullen er wederom work shops gegeven worden. Dit jaar met als onder werp “High Speed fotografie”. Dit is een inte ressante en zeker wel een toegankelijke tech niek om bewegende beelden te bevriezen. Jan Schaatsclub de Vennen bij Oisterwijk On Ice Schaatsclub de Vennen was ook dit jaar bij Oisterwijk on Ice en hoe.... We hebben op 4 ochtenden gratis schaatsles gegeven aan kin deren van 4-8 jaar. Met heel veel enthousiasme zijn 80 kinderen op een speelse wijze ijsvrij gemaakt. Trainer Jan van de Wiel leerde de kinderen stapsgewijs de eerste beginselen van schaatsen zoals vallen, opstaan, glijden, afzetten en rem men. Je zag de kinderen in anderhalf tot twee uur zichtbaar vooruit gaan! Jan: "Ik heb enkele talentvolle schaatsertjes gezien, die eigenlijk verder moeten gaan schaat sen, als ze het leuk vinden!" Jan kreeg gelukkig hulp bij het geven van de lessen. Heel veel dank aan jeugdleden Hilde, Bram en Jochem voor de ondersteuning. Voor meer informatie over Schaatsclub de Vennen en deelname aan de schaatslessen op de Ireen Wüstbaan, kijk op de website www.schaat- sclubdevennen.nl waar alle informatie te vin den is. Landelijke marathon Merel Bertens behaalde op zaterdag 19 decem ber in Breda haar eerste top tien klassering in een landelijke marathon voor dames Senioren. Nadat zij in Haarlem en Hoorn haar eerste punten voor het klassement had veroverd, wilde Merel zichzelf overtreffen. Ondanks verschillende uitlooppogingen werd de wed strijd over vijftig ronden beslist in een mas sasprint, waarbij Merel een mooie achtste plaats veroverde waardoor ze steeg zij naar de vijftiende plaats in het tussenklassement van de landelijke competitie. De volgende wedstrijd in deze competitie wordt op zaterdag 9 januari om 17.00 uur in Eindhoven gereden. erg belangrijk omdat dan de grootste kans op natuurijs bestaat en een Elfstedentocht. Tot de favorieten bij de mannen behoren die van coach Jillert Anema, uit team Clafis.” Daarin zitten onder andere Jorrit Bergsma, Bob de Vries, Arjan Stroetinga, Erik Jan Kooiman en Niels Mesu. “Daarnaast verwacht ik Fabio Francolini voorin, de winnaar van vorig jaar. Ook Thom van Beek is een klasbak die me heeft beloofd wat te laten zien in Tilburg.” Het peloton marathonschaatsers reist het hele land door voor de wedstrijden in de KPN Marathon Cup. De wedstrijd in Tilburg draagt dit jaar een nieuwe naam: de Ruud Aerts Sport Marathon. De inmiddels ex-marathonschaats- topper uit Riel draagt de sport een warm hart toe en was graag bereid zijn naam er aan te verbinden. Aerts: "Ik verwacht een snelle wed strijd met veel rijders die de topvorm benade ren. Voor de marathonschaatsers is die periode Nederlands Kampioenschap Afstanden Daidai Ntab mocht deelnemen aan de 500 en 1000 meter tijdens de Nederlandse Kampioen schappen Afstanden. Na de eerste rit over 500 meter stond de rijder van Beslist.nl dankzij zijn tijd van 35.00 op de derde plaats in het tussenklassement en in de tweede rit reed hij met 35.07 de vijfde tijd. Deze tijden waren goed voor de vierde plaats in het eindklasse ment van de 500 meter. Daidai hoefde daarbij alleen de uiteindelijke kampioen Kai Verbij en de olympische medaillewinnaars Jan Smee- kens en Roland Mulder voor te laten gaan. Het verschil met de nummer drie Roland Mul der was slechts 0.003 seconde. Hoewel Daidai met zijn vierde plaats net kwalificatie voor het Wereldkampioenschap Afstanden miste, kon hij toch tevreden zijn. Met zijn 35.00 was hij namelijk 0.06 seconde sneller dan zijn eigen Clubrecord dat hij op 19 maart 2015 op het supersnelle ijs van het Canadese Calgary had gereden. Op de 1000 meter werd Daidai dertiende met een tijd van 1:10.81. Tijdens een zestal bijeenkomsten kunnen part ners van dementerende mensen ervaringen uitwisselen over de zorg voor hun partner met dementie. Of hoe het is om hun partner te bezoeken als deze opgenomen is in een zorg instelling. De deelnemers zitten allen in het zelfde schuitje en bij het uitwisselen van erva ringen zal blijken dat na een paar woorden door een deelnemer, een van de anderen al zit te knikken: “Ja, dat ken ik ook!”. Desgewenst kunnen ze met elkaar praten over thema’s als: veranderende omstandigheden, reacties uit de omgeving, omgaan met veranderd gedrag, veranderende relaties, vragen om ondersteu ning of hulp, aandacht voor jezelf, enz. De 6 gratis bijeenkomsten zullen worden bege leid door een ervaren ouderenpsycholoog. De gespreksgroep komt bij elkaar vanaf 14 januari op donderdagmiddagen in De Voorhof, Kerk straat 64 Oisterwijk. Als u interesse heeft voor een of beide bijeenkomsten, dan kunt u zich opgeven via de website: www.vrijwilligersaca- demieoisterwijk.nl/cursus/gespreksgroep-part- ners-van-dementerende-mensen/ van Welt is de spreker en begeleider van de workshops. De tijden van de workshop staan op onze website vermeld, evenals op de publi- catie-posters in de expositieruimte. Zuid-Nederlands Kampioenschap Allround In het weekend van 12 en 13 december werden in Breda de Zuid-Nederlandse Kampioen schappen Allroundschaatsen voor Junioren gehouden. Sanne van Duijnhoven behaalde hier de derde plaats in het eindklassement van de meisjes Junioren-C. Met een derde tijd op de 500 meter had Sanne van Duijnhoven zich een goede uitgangspositie verworven. Doordat haar belangrijkste concurrente Ju- Lin de Visser een supertijd had gereden, moest Sanne haar rit over 1500 meter in een tijd onder de 2:30.09 rijden. Met 2:29.98 slaagde zij hier ternauwernood in. Bij de jongens Ju nioren-C behaalde Jochem van Hulten de tien de plaats in het eindklassement en werd Mar- Overige wedstrijden Ook bij andere wedstrijden waren rijders van “De Vennen” succesvol. Tijdens een trainings kamp met de Zuid-Nederlandse selectie in Inzell (Duitsland) verbeterde Thomas van Dijk zijn PR’s op zowel de 500 (tijd 37.61), de 1000 114.67) als de 1500 meter 156.17) en tijdens drie wedstrijdavonden in Tilburg wer den door leden van “De Vennen” maar liefst 37 PR’s aangescherpt. Hilde van Hulten en Teun van der Linden promoveerden daarbij naar een hogere klasse. Uitgebreide verslagen en alle tijden van deze wedstrijden kunnen worden gelezen op www.schaatsclubdevennen.nl Ook in 2016 organiseert Gèssel Treft weer een aantal activiteiten waaronder Dweilpop en BBQ pop maar er is ook ruimte voor nieuwe initiatieven met muziek en theater als rode draad. De mogelijkheden worden op dit moment bekeken meer nieuws hierover volgt snel. Voor begin 2016 staan de volgende acti viteiten op de agenda; Nederpop Tribute avond Op zaterdag avond 9 januari organiseert Gèssel Treft een nieuwe activiteit onder de naam Musical Journey. Dit maal met het thema: Nederpop Tribute met een avondvullend pro gramma met o.a videoclips, minidocu’s, live registraties en veel muziek. De avond kent een chronologische opbouw vanaf de jaren zestig van de vorige eeuw tot op heden aanvang 21.00 uur Bosstraat 1b entree gratis. Muziekquiz Op zaterdag 27 februari staat de tweede editie van de muziekquiz op de agenda aanvang 20.00 uur.Het idee achter De Muziekquiz is het organiseren van een leuke avond, maar dat wil niet zeggen dat de quiz heel erg makkelijk zal zijn. Het zullen 4 ronden zijn van vragen, muziekfragmenten maar ook videoclips. De strijd zal gaan tussen teams, welke moeten bestaan uit 2 deelnemers. Er is dus ruimte voor overleg. Vragen over de muziekperiode van the fifty’s tot nu, dus iedereen kan mee doen! Meld je aan via r.denissen@home.nl en wees er snel bij er is plek voor 30 teams. Voorafgaand aan deze wedstrijden rijden de beste regiorijdsters uit alle gewesten hun eigen Regio Top competitie. Deze wedstijden gelden voor de Regio dames als voorbereiding op de overstap naar de Dames Top divisie. Er wordt mede daardoor erg fel gestreden voor een goede klassering. Hele mooie wedstrijden dus en nu een ideale kans om onze Regionale topper aan het werk te zien. Bij de laatste wedstrijd in Breda ein digde Merel op de 8ste plaats en op de baan in Eindhoven, waar zij als 7 jarige begon te schaat sen, is zij gebrand op een podiumplaats. In Eindhoven is het de vijfde wedstrijd uit de serie van 6. Na eerdere wedstrijden in Deventer, Haarlem, Hoorn en Breda bezet Merel nu de 15de plaats in het tussenklasse ment. De wedstrijd in Eindhoven begint om 17.00 uur gevolgd door de overige topwed strijden van de beloften heren, Dames Top divisie en de Heren Topdivisie. Het wordt trouwens een heel mooi weekend, want na al het spektakel in Eindhoven is het de beurt aan Tilburg om de marathon toppers te ontvangen tijdens de Ruud Aerts Sport Marathon (KPN Cup 14). De top van het marathonschaatsen is op zondag 10 januari aanstaande vanaf 17 uur te vinden op de Ireen Wüst ijsbaan in Tilburg voor een spectaculaire krachtmeting in de KPN-mara- thoncompetitie van de KNSB. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JANUARI 2016 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7