Mrb VrijwilligersAcademie Oisterwijk Bedrijventerrein De Sonman beloond met keurmerk Veilig Ondernemen Er wordt weer gesauweld! Wederom geslaagde Kerstmarkt op zondag 13 december J eugd vakantie week 2016 Maatschappelijk Inloopspreekuur vernieuwd Ondernemers krijgen hulp bij stellen en realiseren doelen tijdens gezamenlijke Open Coffee therapie u kan ondersteunen. 0/ V', voorziening, straatverlichting, enz. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zaterdag 30 januari Zaterdag 30 januari om 20.00 uur vindt in Den Boogaard weer de tradi tionele Sauwelavond plaats. Voor de 18e keer inmiddels is het Sauwelen een evenement dat niet meer weg te denken is uit de voorbereidingsperio de naar het Moergestelse carnaval. Op dit moment is nog niet het gehele pro gramma bekend. Wél zeker is de muzikale medewerking wederom van ‘Welluk?’, het Moergestelse orkest dat vorig jaar voor de eerste keer de avond muzikaal begeleidde. Volgende week komen we met meer informatie over de Moergestelse Sauwelavond. Kaarten a 10,- euro (incl. kopje koffie) zijn vanaf komend weekend te koop bij Novy, Jumbo en Den Boogaard. Verder wordt er praktisch geoefend hoe u met een rolstoel kunt rijden, hoe u iemand in en uit de auto kunt helpen, hoe u iemand kunt begeleiden bij het lopen, het naar toilet of naar bed gaan, hoe u kunt helpen bij het aan- en uittrekken van een jas, etc. De gratis bijeenkomst wordt verzorgd op 12 januari van 14.00-16.00 uur op Park Stanislaus, Kloosterdreef 3 Moergestel. DE 'URHAAl' IJ Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ Snerttocht zaterdag 16 januari Beste buurtbewoners, Zaterdagavond 16 januari a.s. houden we de befaamde Snerttocht, georganiseerd door Rinus Denissen en Piet Gelden. Tijdstip van verzamelen is 19.00 uur bij De Bosfazant. Eén introducee per persoon is welkom tegen beta ling van 2,50. De tocht is ongeveer 8,5/9 kilometer. Tijdens de wandeling dienen er vragen beantwoord te worden en wordt een warm drankje aangeboden. Na afloop eten we snert bij “De Bosfazant”, gevolgd door de prijsuitreiking en een gezellig samenzijn. Zorg er wel voor dat je maag goed gevuld is voordat je aan de tocht begint. Aanmelden kan per e-mail (vurhaai@gmail.com) of bij Dinette, Indus trieweg 1. In samenwerking met Thebe Midden-Brabant biedt de VrijwilligersAcademie Oisterwijk u een workshop aan waarin u uitleg krijgt over hoe u als verzorger actief kunt zijn bij transfers, hoe u uw lichaam kunt ontlasten en hoe ergo- Een onveilige omgeving zorgt voor veel schade en overlast en kan ‘het ondernemen’ behoorlijk in de weg zitten. Om een veilige bedrijfsomgeving te waarborgen, is MKBNe- derland in samenwerking met het ministerie van Veiligheid en Justitie in 2005 gestart met een Keurmerk Veilig Ondernemen voor Be drijventerreinen. In het KVO-B maken ondernemers samen met de andere betrokken partijen afspraken, zoals: - het organiseren van bijeenkomsten voor en door ondernemers over 'schoon, heel en vei lig' - beter georganiseerd toezicht door politie en beveiliging - het beter verlichten van panden, het plaatsen van camera’s, enz. - investeringen in de openbare ruimte (groen- CV de Dorstvlegels kijkt weer terug op een geslaagde Kerstmarkt, die alweer voor de derde keer was geor ganiseerd. Het was weer een gezellige Kerstmarkt met versierde en verlichte kramen, en natuurlijk allemaal weer in de Charles Dickensstijl. Velen hebben genoten van de snert en broodjes worst en met de arrenslee en de vuurkorven kwam het warme kerstgevoel al naar boven. Daarom willen wij de winkeliers van Onder nemend Moergestel, alle andere kraamhouders en natuurlijk alle bezoekers hartelijk danken voor hun medewerking en aanwezigheid op de Kerstmarkt van zondag 13 december. Wij als Dorstvlegels zijn in ieder geval zeer tevreden en hebben een gezellige dag gehad en wij hopen dat jullie als bezoekers en deel nemers dat ook zo hebben ervaren. Dus hopelijk zien wij jullie eind dit jaar weer terug op onze vierde Kerstmarkt. CV de Dorstvlegels Commissie Kerstmarkt De VrijwilligersAcademie Oisterwijk brengt vraag en aanbod bij elkaar van workshops en opleidingen voor vrij willigers en mantelzorgers binnen zorg en welzijn in de gemeente Oisterwijk. Als u interesse heeft, kunt u zich opgeven via de website: www.vrijwilligersacademieoister- wijk.nl/cursus/tillen-en-transporteren-van- een-rolstoelgebruiker/ Bedrijventerein De Sonman. Foto: Paul Spapens Bedrijventerrein De Sonman heeft voor de 4de maal het Keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerreinen behaald. Dit Keurmerk is een waardering voor bedrijventerreinen waar gestart is met de samenwerking om de veiligheid te verbeteren. Een belangrijke voorwaarde in het proces om een KVO-B-certificaat te behalen is dat onder nemers samen met gemeente, politie, brand weer en evt. andere partijen afspraken maken om overlast, criminaliteit en onderhoud en beheer aan te pakken. Dit levert een veiliger omgeving op met als resultaat een groter gevoel van veiligheid en minder schade. Daar profi teert iedereen van. MKB-Nederland heeft dit proces begeleid. Workshop: Het verplaatsen van personen met een verminderde mobiliteit en rolstoelgebrui kers. Zaterdagmiddag, 29 augustus 2015. Den Donk is schoongemaakt, het veld bij Moorman is leeg, den Boogaard is opgeruimd. 20 paar ogen kijken elkaar voorzichtig aan.. Het is wederom gelukt! Na maanden van brainstormen,ver gaderen, vergunningen regelen, websites up daten, spelletjes verzinnen, vrijwilligers wer ven, draaiboeken maken, routes uitzetten, lo caties vastleggen, spullen regelen, lijstjes ma ken, sponsors werven, boodschappen doen... Is de Jeugdvakantieweek zelf voorbij gevlogen. Wat hebben wij er, samen met de kinderen alle vrijwilligers, een geweldige week achter de rug! Ondertussen zijn de voorbereidingen voor volgend jaar al in volle gang. Zonder vrijwil ligers, sponsoren of mensen die de JVW op een andere manier een warm hart toedragen kregen en krijgen wij dit natuurlijk nooit voor elkaar. Hopelijk zien we jullie dit jaar weer tijdens de Jeugdvakantieweek 2016 van 29 augustus t/m 2 september. Het maatschappelijk inloopspreekuur, wat nu bijna een jaar een feit is, wordt vernieuwd. De spreekuren zullen vanaf januari 2016 vaker en op meerdere locaties te bezoeken zijn. Op iedere eerste maandagavond van de maand zal het spreekuur in de basisschool De Tover- vogel aan de Terburghtweg la worden gehou den van 19.00-20.00 uur. Tevens zal op iedere derde donderdag van de maand (tijdens de weekmarkt) het spreekuur gehouden worden in de spreekkamers beneden en boven de Boots Apotheek aan de Burgemeester Verwielstraat 10 van 14.00-15.00 uur. Discreet Als u zich meldt bij de gastvrouw of gastheer, wordt u discreet verwezen naar de desbetref fende deelnemer die u ontvangt in een aparte ruimte waar het gesprek plaatsvindt. Zo bent u verzekerd van een discrete behandeling. Deelnemers Het Maatschappelijk Inloopspreekuur is er voor iedereen. Voor iedereen die vragen heeft met betrekking tot administratie, energiebe sparing, medicijngebruik, mentorhulp, op voedkunde, hulp bij uw beperking of dat van uw kind, geestelijke nood, maar ook voor zaken als activiteiten in de wijk, vragen aan de ge meente of politie, kunt u terecht op het spreek uur. Gratis Binnenlopen op het spreekuur is altijd gratis. De deelnemende partijen kunnen met u in gesprek gaan om te beoordelen of zij u kunnen helpen. Sommige partijen zullen wellicht met u een vervolgtraject in gaan, waar eventueel kosten aan verbonden kunnen zijn. Uiteraard wordt dit vooraf aan u gemeld. Nieuwsgierig geworden of heeft u vragen, kom dan eens langs of neem vrijblijvend contact op met Mentorhulp Oisterwijk via mentorhulpois- terwijk@outlook.com of 06-47933872. De schade die het bedrijfsleven jaarlijks lijdt door criminaliteit en onveiligheid wordt door deze en andere maatregelen fors verminderd. Het KVO-B heeft direct effect op het veilig heidsgevoel van ondernemers, werknemers en burgers. Maar ook is er vaak een structurele verbetering van de samenwerking tussen ondernemers en andere partijen te zien. In heel Nederland worden momenteel veel bedrijventerreinen veiliger gemaakt met behulp van de KVO-B-methode. De ervarin gen die inmiddels zijn opgedaan in verschil lende gebieden bewijzen het succes van de werkwijze: met alle partijen aan tafel om een veilig bedrijventerrein te realiseren. De KVO- methode wordt gezien als een goede basis om in gezamenlijkheid te werken aan kwaliteit in veiligheidszorg. MKB-Nederland begeleidt de bedrijventerreinen en biedt kosteloos hulp aan door inzet van procesbegeleiders KVO- B. Terreinen die alle stappen hebben doorlopen krijgen aan het eind als waardering het Keur merk toegewezen. Na drie jaar volgt een eva luatie en hercertificering. Inmiddels hebben al meer dan 800 bedrijventerreinen in Neder land een Keurmerk behaald. Op woensdag 13 januari organiseren Open Coffee Oisterwijk/Moergestel en OpenCoffee Het Groene Woud een gezamenlijke net- werkbijeenkomst in het café van Tiliander te Ois-terwijk. Het doel van de samenwer king is om kruisbestuiving mogelijk te maken tussen de professionele netwerken van de twee regio’s. De ochtend zal in het teken staan van het stellen en realiseren van doelen voor het nieuwe ondememersjaar. Gelegenheidspresentator Laurens van Voorst zal samen met een panel van deskundigen deelnemers op weg helpen om zakelijke en persoonlijke doelen te behalen. Deze doelen kunnen erg breed gezocht worden. Op zakelijk gebied kan worden gedacht aan het vergroten van de naamsbekendheid of het verhogen van de omzet. Maar ook persoonlijke doelen als bijvoorbeeld meer tijd voor familie of studie worden besproken. De koffie staat klaar vanaf 08.45 uur. De aan vang van het programma is 09.15 uur. Na het programma, dat ongeveer een uur zal duren, is er ruimte om te netwerken. ‘De Open Coffee’ vindt plaats op woensdag 13 januari 2016 in Theater Tiliander c te Oisterwijk. De vrije inloop is vanaf 8.45 uur de aanvang van het programma is om 9.15 uur. De toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. Voor meer informatie kunt u kijken op de Linkedln pagina’s van een van de Open Coffee Clubs of u kunt bellen met 521 7220. Wil jij ook kennismaken met handbal? Dat kan! Alle leeftijden! Proeftrainen: roef@handbal.nl of bel Erik 013-5132848 PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JANUARI 2016 bê v

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3