Moergestelse stelt een kookboek samen Actie onderhoud Mariakapel succesvol! Cadeau van Muziekvereniging Prinses Juliana! 99,95 VAN ALPHEN Tel. (013) 542 17 55 AUTOSCHA D Sj inf0@ msvana|phen. n| razilian jferatine Treatment Oisterwijk Marleen Kuypers in de keuken tijdens de afgelopen Kerst. FOCWA Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Marleen Kuypers won vorig jaar receptenwedstrijd van WieKentKunst Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen De geboren Moergestelse woont momenteel in Utrecht. Vijf jaar geleden startte ze de studie WOENSDAG 6 JANUARI 2016 40e JAARGANG Nr. 1832 Voor alle Moergestelnaren geeft de harmonie a.s. zaterdag 9 januari om 20.00 uur weer een muzikale avond met veel variatie. Van het ‘oubollige’ imago wil de harmonie af en dat is te zien en te horen tijdens dit mooi samengesteld pro gramma. Wel gebleven is dat de avond zoals vanouds gratis is en er zelfs op een toepasselijke oliebol wordt getrakteerd. Ook gebleven is natuurlijk de wederom prachtig versierde Den Boogaard tot een mooie concertzaal. In het kookboek staan recepten voor ontbijt en lunch, soep, salade, vis vegetarisch, hartig gebak ken en zoet. Het pasteitje met meel wormen ragout waarmee ze vorig jaar de receptenwed strijd van WieKentKunst won staat er ook in. Op het totaal aan recepten in het kookboek is het een rariteit, maar Marleen Kuypers noemt insecten ‘een nieuwe superfood’. Ze weet waar over ze het heeft want tijdens haar studie legde ze zich onder meer toe op de vraag hoe in 2050 iedereen op de wereld voldoende te eten heeft. Het antwoord daarop is volgens Marleen Kuy pers insecten. consumentenwetenschappen aan de universiteit van Wageningen. Ze ging toen ook op zichzelf wonen. Gebakken eieren en opgewarmde lasag ne maakten snel plaats voor volwaardige maal tijden. ‘Koken werd één van mijn grootste hob by’s’, aldus Marleen Kuypers. Het kookboek kost 9,95 euro. Voor dat bedrag is het te koop bij Novy aan het Rootven. Bestellen kan ook via mhrkuypers@gmail.com. Buiten Moergestel zijn de verzendkosten 3,45 euro. Marleen Kuypers (1993) heeft in eigen beheer een kookboek uitgegeven. De geboren Moergestelse werd vorig jaar in Moergestel en Midden-Brabant bekend nadat ze een receptenwedstrijd met insecten van WieKentKunst had gewonnen. Dit recept staat ook in het kookboek, dat in totaal 85 zeer uiteenlopende recepten bevat. Marleen Kuypers noemt haar 100 pagina’s tel lend kookboek ‘een hobbyproject’. Ruim een jaar lang verzamelde ze en fotografeerde ze zo’n beetje alles wat ze kookte. Het kookboek van de ondernemende Moergestelse staat vol met (meestal) gezonde en altijd gemakkelijk te bereiden gerechten. ‘Ik vind dat mooie gerechten en lekkere recepten niet vergeten mogen wor den’, aldus Marleen Kuypers over het ontstaan van het kookboek. De Stichting Vrienden van St. Jan is uitermate verheugd over de opbrengst van de actie voor de monumentale Mariakapel aan de Oisterwijk- seweg. Deze oproep leverde afgerond zo’n 7.000,- op. De Rabo-actie Hart voor uw Club bracht 359,- op. Met deze opbrengst kan de stichting het onderhoud de eerstkomende jaren bekostigen. Onder deskundige begeleiding van de Monu- mentenwacht wordt het schilderwerk in het voorjaar aangepakt. Thans is de vochtigheids graad te hoog om deze werkzaamheden uit te voeren. Ook zullen enkele andere reparaties plaatsvinden waarvoor de Onderhoudsploeg van de kerk onder leiding van Ton Kastelijn de helpende hand gaat bieden. Verder zal bekeken worden of de toegankelijk heid van de kapel verbeterd kan worden. En.met Paul Spapens, die de stichting altijd pro deo ondersteunt voor de publiciteit, gaan we op zoek naar een luidklok. BINGO IN DEN BOOGAARD Donderdag 21 januari spelen we weer onze maandelijkse bingo. Wij hebben er zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen en... we hebben de waarde van de prijzen aangepast zodat ze vanaf nu ook groter zijn!Een extra uitdaging dus. Zaterdag wordt afscheid genomen van dirigent Arthur Verhofstad. Foto: Patrick van Vugt Wel veranderd is o.a de kleding van het symfo nisch orkest. Het oude groene jasje dat al zo lang dienst deed is verdwenen en vervangen door iets van deze tijd. Nieuwsgierig geworden? Kom kijken en luisteren. Ook is er een wisseling van dirigent. Na 16 jaar krijgt de harmonie een nieuwe jonge dirigent, wie dat wordt is nog niet bekend maar een van de kandidaten zal het orkest zaterdag al leiden nadat de afscheidnemende dirigent Arthur Verhofstad zijn laatste kunstje zal laten zien met het voor het symfonisch orkest speciaal geschreven stuk Centennium. Uiteraard zal ook de jeugd laten zien dat de harmonie een omslag maakt naar nieuw elan. De slagwerkgroep laat al jaren zien dat muziek maken van deze tijd is en zal ook dit jaar een verrassende noot laten horen en zien. Ook de jeugdslagwerkgroep presenteert zich wederom. Om al deze redenen nodigt Muziekvereniging Prinses Juliana iedere Moergestelnaar dan ook uit voor de gratis oliebol en dit gratis muzikaal spektakel met vele nieuwe verfrissende elemen ten. Tot a.s. zaterdag 9 januari in Den Boogaard, zaal is open vanaf 19.30 uur. GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE 18 nieuws Weekblad voor Moergestel Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg 'JKMsAIIANTBHKL es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Silhouette Hair Beauty S Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel 1 gemeente Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur 0 Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparoteur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea Maakt haar gezond, zacht en stralend Voegt natuurlijke Keratine toe •Ontkndt haar zender structuurverandering Geschikt voor ieder haartype Direct resultaat 13 15 16 17 is

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1