Jozef Kerstmis 2015 Parochie St. Jozef Kerk van Sint Jans Onthoofding Kerstgedachte 2015 Ga het licht tegemoet. I Kijk voor informatie over het Driekoningen zingen elders in Moergestel Nieuws voorzitter vicevoorzitter secretaris beheer gebouwen en begraafplaatsen penningmeester vrijwilligers en personele zaken Kerstwens aan allen van de pastor! Ik/we^w Nieuwjaar namens het hele pastorale team en het bestuur van onze parochie Sint Jozef. Dat het een jaar mag worden waarin we vrede en verzoening mogen ontvangen en doorgeven, een jaar van oprechte barmhartigheid in ons gezin, onze vriendenkring, onze parochie en ons dorp. Op deze plaats mag ik de vele mensen speciaal dank zeggen die het afgelopen jaar zo trouw zijn geweest aan onze kerkgemeenschap van Sint Jans Onthoofding en die blijvend de gemeenschap van levend geloof willen opbouwen. Zonder uw grote inzet zou onze kerk niet kunnen doorgaan! Oprichtingsviering van de nieuwe parochie Sint Jozef op zondag 10 januari 2016 om 10.30 uur in de Petruskerk in Oisterwijk. Sinds 1 oktober jl. is de oprichting van onze nieuwe parochie Sint Jozef op bestuurlijk gebied reeds een feit. De presentatie van het pastorale team en van de vijf kerken van de nieuwe parochie zal plaatsvinden tijdens de feestelijke Eucharistieviering op 10 januari 2016 om 10.30 uur in de Petruskerk. Tijdens die viering zal pastoor Francis De Meyer door hulpbisschop mgr. Mutsaerts officieel geïnstalleerd worden als pastoor van de nieuwe parochie. De viering wordt opgeluisterd door een groot gelegenheidskoor waarin alle koren van de hele parochie zijn vertegenwoordigd. Vertegenwoordigers van de vijf kerken presenteren hun kerk aan de hand van een symbool en de verschillende gildes uit Haaren, Oisterwijk en Moergestel zullen een gildegroet brengen. DIENSTEN IN DE KERSTPERIODE In de kerk dan wel in de kapel van Park Stanislaus. woensdag 23 december 19.00 uur (kapel van Park Stanislaus) Eucharistieviering donderdag 24 december 17.00 uur Kindernachtmis met kerstspel, met kinderkoor “De Sint Janszangertjes” Een groep kinderen draagt een kerstspel voor. Alle kinderen mogen verkleed als schaap, herder, koning, engel, etc. naar de kerk komen. donderdag 24 december 19.00 uur (kapel van Park Stanislaus) Nachtmis m.m.v. het Moergestels Gregoriaans Koor donderdag 24 december 22.30 uur Kerstavond Nachtmis m.m.v. het gemengd koor “Cantate Domino” vrijdag 25 december 11.00 uur Eerste Kerstdag Dagmis van Kerstmis m.m.v. zangkoor “Inspiration” zaterdag 26 december 11.00 uur Tweede Kerstdag Eucharistieviering m.m.v. saxofoonkwartet “For 4 Saxes” zondag 27 december 11.00 uur Eucharistieviering bij het feest van de heilige Familie; samenzang woensdag 30 december 19.00 uur (kapel van Park Stanislaus) Eucharistieviering in het Kerstoctaaf donderdag 31 december 19.00 uur Oudjaarsavond Eucharistieviering uit dankbaarheid vanwege Oudjaar m.m.v. het gemengd koor “Cantate Domino” vrijdag 1 januari 11.00 uur Eucharistieviering bij het feest van Maria, de Moeder van God Samenzang. Aansluitend Nieuwjaarsreceptie in het parochiecentrum zaterdag 2 januari 19.00 uur (kapel van park Stanislaus) Eucharistieviering bij het feest van Driekoningen m.m.v. het gemend koor “Cantate Domino" zondag 3 januari 11.00 uur Eucharistieviering bij heffeest van Driekoningen; samenzang. woensdag 6 januari 19.00 uur (kapel van park Stanislaus) Eucharistieviering zaterdag 9 januari 19.00 uur (kapel van park Stanislaus) Eucharistieviering bij het feest van de Doop van de Heer; samenzang zondag 10 januari 10.30 uur (in de Petruskerk te Oisterwijk) Eucharistieviering bij het feest van de Doop van de Heer Installatie van de nieuwe pastoor en oprichtingsviering van de nieuwe parochie m.m.v. een groot gelegenheidskoor zondag 10 januari 11.00 uur (geen dienst in Moergestel vanwege de oprichtingsviering van de parochie Sint Jozef in de Petruskerk). parochie In de stal van Bethlehem ontmoeten hemel en aarde elkaar. Daar is de hemel op aarde gekomen. Daarom komt uit die stal het licht dat alle eeuwen verlicht; in die stal wordt een vreugde geboren die geen einde kent; een gezang klinkt op dat nooit meer verstomt: “Eer aan God en vrede op aarde aan de mensen die Hij liefheeft!” Om de hemel te ontdekken, moet je in je hart afdalen. En het hart van God is in de Kerstnacht neergedaald in de stal. Wanneer we ontdekken hoe nederig God is geworden ten aanzien van ons mensen, dan kunnen we de hemel ontmoeten en de aarde nieuw zien worden. Laten we dan in de heilige Nacht met de nederigheid van herders het Kind in de stal gaan zoeken. Laten wij in het Kind in de kribbe het hart van God vinden. Laten we in Hem het Licht tegemoet gaan. Dan vindt Gods vreugde ons, kleine bange mensen, en brengt zij het Licht van zijn Blijde Boodschap in de duisternis van onze wereld. Dat ons Kerstfeest een feest moge worden van een hernieuwde vreugde om Gods grenzeloze barmhartigheid voor ons! Pastor Ad Verest pastoor en teamleider parochievicaris parochievicaris priesterassistent permanent diaken permanent diaken pastoraal assistente Het bestuur van de parochie bestaat uit de volgende leden met hun respectievelijke portefeuilles: Pastoor Francis de Meijer Yke de Grood Frans Vermeer Stan van den Eijnden Jan van de Molengraft Niels van de Ven Samenstelling van pastorale team en bestuur van parochie Sint Jozef: Als leden van het pastorale team zijn benoemd: Francis de Meijer Christof van Buijtenen Ad Verest Ad Kennis Cees Schrama Vincent te Plate Dorris Rijnen Communie thuis? Het is een eeuwenoud gebruik om de H. Communie te brengen naar mensen die niet (meer) naar de kerk kunnen komen, omdat ze ziek zijn of door ouderdom verzwakt. Ook als je niet aan bed gekluisterd bent, maar gewoon moeilijk uit de voeten kunt en de kerk te ver weg is, kan dat reden genoeg zijn om de pastor te vragen langs te komen met de Communie. Dit gebruik bestaat al vanaf de vroegste geschiedenis van het christendom en is ook in Moergestel nooit weggeweest. De ochtend van de 1ste Vrijdag van de maand is daar uitermate geschikt voor. Maar het kan natuurlijk ook op een ander moment van de week. Als u er behoefte aan hebt ’Ons Heer’ bij u in huis te ontvangen, hoeft u dat alleen maar te melden. De pastor zal dan bij u komen en een vaste afspraak maken. Bel gerust de parochietelefoon (06-1029 4358) of zeg het aan iemand van de werkgroep ziekenpastoraat. PAGINA 9 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 pjwatwmwwf door Jan Dijker 'O' ®00 In Kerststal in de kerk van St.Jans Onthoofding

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 9