Kees Kerstconcert Crescendo Pieregeblèr 2016 zaterdag 23 januari: We haole alles uit de kaast! DE ZONNE BLOEM Hartelijk dank Sint en Piet Kerst in de buurt Van den Brand wint veldrit in Moergestel De Gerarduskalender 2016 Themaviering “Er is geen weg naar vrede, vrede is de weg” Ketelaars Schilderijen Sieraden Di t/m Vr 9-18u Za 9-13u www.keesketelaars.nl 013-5133168 Themaviering werkgroep Inspiration We zitten nog midden in de feestmaand en hopen dat Sinterklaas voor iedereen C. V. De Pierewaaiers organiseert 'Moergestel-Nieuws' mag u weer verwachten op woensdag 6 januari Moge er vrede binnenstromen in ons leven, als een vonk van liefde die ons hart raakt. Dat vrede voelbaar mag worden zoals een hand die zacht op een schouder wordt gelegd. Dat vrede hoorbaar mag zijn in goede woorden die gesproken worden. Dat vrede zichtbaar mag zijn in het gelaat van een medemens. Dat vrede ervaren mag worden in de sfeer tussen mensen. Moge de vrede die in ons is een spoor trekken van liefde door de tijd. Dat wensen we elkaar toe. Zalig Kerstfeest! voorbereidingen en zullen alles uit de kaast trekken om er een geslaagde avond van te maken. Kaartverkoop Zaterdag 23 januari begint het Pieregeblèr om 20.00 uur in Den Boogaard. Kaarten a 7,50 zijn vanaf 19 december te koop bij de Jumbo, De Brouwer, Den Boogaard en bij Novy Van Wezel. Een gratis blad bier verdienen? Koop dan mi nimaal 20 kaarten via onze Facebookpagina (Pieregeblèr CarnavalMoergestel). Met carnavaleske groeten van de Pieregeblèr-commissie, Anke, Jaap, Koen, Lindsey, Sussanne en Vanessa De Zonnebloem afd. Moergestel wil langs deze weg alle mensen, die heb ben mee gedaan aan de actie “Zon in de Schoorsteen”, heel hartelijk bedanken. Dankzij u hebben we dit jaar 24 inwoners van Moergestel kunnen verrassen. Op deze manier hebben we een aantal mensen het gevoel kunnen geven dat ze niet vergeten worden. Dat ze er ondanks hun eenzaamheid, ziekte, verdriet of handicap toch bij horen. De reactie van de ontvangers is hartverwar mend, dankbaar en verrast. Lieve mensen, nogmaals hartelijk dank en wij hopen dat we volgend jaar weer op u mogen rekenen. Deze ‘nieuwe seni oren’ zoals wij die noemen, worden in de komende periode bezocht en ook hen wordt de brief met informatie over Buurtgenoten aangereikt. Het gaat over de senioren die in 1939 en 1940 zijn geboren. Dus alleen deze groep senioren wordt nu bezocht. Natuurlijk blijven de Buurtgenoten hun dien sten verlenen aan alle senioren, ongeacht hun leeftijd, maar de senioren vanaf 75 jaar krijgen speciale aandacht!. Bent u geinteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl Devies van buurtgenoten: kleine moeite, groot plezier Petra Verheyen, coördinator van de actie “Zon in de Schoorsteen” Motto Het motto ‘We haole alles uit de kaast!’ belooft veel goeds. We zijn erg nieuwsgierig wat de deelnemers allemaal uit de kaast gaan halen om een spetterend optreden neer te zetten. Wij zijn in ieder geval erg druk bezig met de ning in de vorm puzzeltjes, interessante weet jes, praktische tips en mopjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feestda gen, bij verjaardagen of speciale gelegenhe den. Door de kalender te kopen steunt men het pastorale en missionaire werk van de redemp toristen. U kunt de kalender verkrijgen a 6,75 (inch schild) bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8(513 2527), Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10 (513 2523) en bij Novy Van Wezel, Rootven 10. December is een heel gezellige maand voor de meeste mensen. We gaan op bezoek of krijgen bezoek. Het huis is gevuld met lekkere geuren van allerlei smakelijke bak sels. Maar wat doe je als iemand in de hele maand december maar één keer bezoek krijgt en voor de rest niet? Of als familie en kennissen van iemand te ver weg wonen of precies in die periode op vakantie zijn? Het lijkt dan een goed idee om bij zo iemand eens aan te lopen. Gewoon een bakkie doen. Een stuk van een van die lekkere baksels, die u toch gemaakt hebt, smaakt er vast prima bij. Misschien vind die ander het ook wel leuk om met u mee te gaan naar uw huis om daar samen een bakkie te doen. De dingen die we doen, hoeven niet groots te zijn. Een klein gebaar kan al veel goed doen. Bij de start van het project Buurtgenoten heb ben de Buurtgenoten alle 75 plussers bezocht en een informatiebrief afgegeven. Inmiddels zijn er weer veel senioren 75 jaar geworden. Twan van den Brand uit Völkel heeft de Topcompetitieveldrit in Moergestel gewonnen. De renner van ZZPR.nl-OrangeBabies kwam na een uur wedstrijd solo over de streep voor de Belgen Stijn Huys en Ingmar Uytdewilligen. Patrick van Leeuwen uit Hilvarenbeek eindigde als vierde, Koen van Dijke (Baarle- Nassau) werd vijfde en Björn van der Heijden (Schaijk) zesde. “Ik vond het mooi om weer een keer een natio nale veldrit te rijden. Bovendien is Moergestel een parcours wat mij wel goed ligt”, zegt Van den Brand glunderend. “Ook ben ik blij dat mijn vorm steeds beter wordt. In mei van dit jaar heb ik mijn enkelbanden gescheurd en vlak voor de start van het veldritseizoen brak ik mijn sleutelbeen. De afgelopen maanden heb ik keihard gewerkt om weer in vorm te komen en ik merk dat dit nu langzaam maar zeker zijn vruchten begint af te werpen.” Van den Brand was duidelijk de sterkste op het parcours aan de Zandstraat in Moergestel Hij reed al na enkele rondes weg bij zijn con currenten Stijn Huys, Patrick van Leeuwen en Ingmar Uytdewilgen en werd niet meer bijgehaald. Daarachter versloeg de Belg Huys zijn landgenoot Uytdewilgen in de sprint om de tweede plek. De vrouwencross werd gewonnen door Manon Bakker, die knap Yara Kastelijn en Mascha Mulder voorbleef. Veerle Goossens (Bakel) werd vierde, Lana Verberne (Lierop) zevende en Anouk Reen (Eindhoven) negende. Bij de junioren reed Koen van Helvoirt uit Erp solo naar de winst, voor David Dekker en Joren Bloem. Niels Verbruggen (Nuenen) werd vijfde en Paul van Gruijthuijzen (Breugel) zesde. Tomas Kopecky won de spannende koers bij de nieuwelingen. Hij haalde het voor Mees Hendrikx (Valkenswaard) en Ryan Kamp (Raamsdonksveer). Bart Artz (Wintelre) finish te als zesde, Noah Vreeswijk (Someren) negen de en Remco de Jong (Rijen) tiende. De koers voor amateurs/sportklasse werd gewonnen door Jordy Luisman, die Eddy van voor elke dag een beetje inspiratie... In onze tijd zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te mediteren of te bidden. De Gerarduskalender, die al jaren wordt samengesteld door de paters Redemptoristen uit Wittem en hun medewerkers, wil aan die behoefte tegemoet komen en geeft elke dag een beetje diepgang via spreuken, gebeden, bijbel- en bezinningsteksten, enz. De achter zijde van de kalenderblaadjes, die dagelijks worden afgescheurd, biedt luchtigere ontspan- alles uit de kaast heeft gehaald om er een mooie 5 december van te maken. Hier willen we even jullie aandacht voor het Pieregeblèr 2016. Inmiddels hebben we alle inschrijvingen mogen ontvangen. We zijn erg trots dat we een mooi aantal deel nemers hebben dat zich heeft ingeschreven en we wensen alle deelnemers alvast heel veel succes en plezier bij de voorbereidingen. Onder de deelnemers zijn er maar liefst drie nieuwe groepen, waarmee we erg blij zijn. Alle deel nemers zullen een poging wagen om de titel Gèssels Carnavalslied 2016 binnen te slepen. Daarnaast zal er ook nog de Cees van Esch- wisselbokaal uitgereikt worden aan de groep met de beste presentatie. Al weken is gemengde zangvereniging Crescendo aan het repeteren voor het jaarlijkse kerst concert. Zoals gebruikelijk wordt dit gegeven in Park Stanislaus op maandag 21 december om 19.00 uur. Natuurlijk is dit ook toegankelijk voor inwoners van Moergestel en Oisterwijk. Naast de gebruikelijke kerstliederen staan er ook heel verstilde klassieke werken op het repertoire. Daarnaast zal er ook af en toe een flinke swing te horen zijn. Kortom: weer voor elk wat wils. U bent van harte uitgenodigd hierbij te zijn. Komt u vooral op tijd, want de zaal loopt snel vol. Op Eerste Kerstdag om 11.00 uur is er een themaviering met medewer king van zanggroep Inspiration. Mahatma Gandhi zei: ‘Er is geen weg naar vrede. Vrede is de weg.’ Deze simpele waarheid is blijkbaar toch te moeilijk, want de wereld lijkt niet zonder geweld, terrorisme en oorlog te kunnen. Kerstmis het feest van licht, vrede, hoop op de toekomst. Een mooi moment om daar bij stil te staan. U bent van harte uitgenodigd. IJzendoorn en Mattijn Motshagen. Guus Smits (Berghem) werd vierde, Daniel Prijkel (Oss) vijfde, Rob van der Heijden (Den Dungen) zesde en Peter van de Heuvel (Bakel) tiende. Maik Govaarts (Drunen) werd winnaar bij de masters, voor Micha de Vries en Wilfred Veldkamp. Michel Groenendaal (St. Michiels gestel) kwam als tiende over de meet. Een nieuwtje bij de Topcompetitieveldrit in Moergestel was dat de renners moesten loten voor hun startpositie. “Normaal wordt de start positie bepaald aan de hand van de tussenstand van de Topcompetitie, waardoor de beste ren ners automatisch vooraan mogen starten”, vertelt veldritcoördinator Ad van Grootel van de KNWU. “Om iedereen een gelijke kans te geven, hebben we nu een keer een proef gedaan om renners te laten loten voor hun startpositie. In sommige categorieën moest een aantal sterke renners deze keer daarom achteraan starten. Maar veldrijden is een eerlijke sport en uit eindelijk komt iedereen toch terecht op de plek waar hij thuishoort. Ik denk daarom dat we kunnen spreken van een geslaagd experi ment.” Open atelier zondag 20 december van 11 tot 17 uur Sculpturen PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 ■hh buurtgenoten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5