Ruud van Eeten nieuwe theaterdirecteur Driekoningenzingen 6 januari 2016 Heeft u wel eens een standbeeld gerealiseerd? De deelnemers: Tine Waltmans, Tiny Ro- De galerie is geopend van zaterdag 19 december tot en met zondag 10 januari op de zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op de zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Op eerste Kerstdag en nieuwjaarsdag is de galerie gesloten. Foto: Ruud van Eeten is de nieuwe theaterdirecteur van de gemeente Oisterwijk. Jostijn Ligtvoet Fotografie Ruud van Eeten wordt de nieuwe theaterdirecteur van de Cultuurcentra Oisterwijk en Moergestel (COM). Vanaf 1 januari 2016 neemt hij het stokje over van Mare Meeuwis, die als tijdelijk kwartiermaker het transformatieproces van Tiliander en Den Boogaard heeft ingezet. Waar komt het Driekoningenzingen vandaan? Volgens het Bijbelverhaal zagen drie wijzen uit het oosten, ofwel de Driekoningen, een ster. Er was een Koning geboren. Ze volgden de ster en vonden Jezus met Maria en Jozef in een stal. Er zijn drie koningen: uit Azië, Afrika en Europa. Dat waren de toen bekende wereld delen. Vroeger was Driekoningen een bedel- feest. Veel mensen waren arm en er was weinig te eten. Op Driekoningen werden er koeken, brood en spek uitgedeeld. Volwassenen en kinderen gingen verkleed en met een ster in hun hand, zingend langs de huizen om geld en eten op te halen voor de armen. Hier is deze eeuwenoude traditie vandaan gekomen. Zaterdag 19 december t/m zondag 10 januari Moergestel Kreatief Ook dit jaar vindt in galerie De Verdieping in Moergestel de traditionele ein- dejaarsexpositie Moergestel-Kreatief plaats. Naast foto’s, schilderijen, tekeningen, beelden en andere kunstuitingen kunt u ook deze keer in onze filmzaal weer kijken naar een bijzondere film, gemaakt in 1951 ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van burgemeester Bardoel. Een nooit eerder vertoond tijdsdocument! mijn, Dirk Willem Wonnink, Wally Won- nink, Ans Wolfs, Veronique van Oort, Joop Wolfs, Danielle van Nunen, Addy van Gorp, Eddie Hurkmans, Annie van den Hout- Heijms, Marieke Heijkants, Nicole van de Wiel, André en Marij IJsseldijk, Rob van Hecke, Ineke van de Loo en Ruud Pluijms. Raaijmakers uit Moergestel zorgt daar voor hen. Nu nog steeds is Driekoningen zingen een vrolijk feest waarbij kinderen verkleed als ko ningen langs de deuren gaan om te zingen. In ruil voor hun liedje krijgen ze snoep of geld. In ons dorp halen de Driekoningen geld op voor straatkinderen in Bolivia. Pater Theo Van Eeten (42) was vanaf 2006 directeur van Muziekcentrum De Toonzaal in ’s-Hertogen- bosch en is ook landelijk actief als adviseur van de Raad voor Cultuur en bestuurslid van de Kunst van Brabant. In zijn woonplaats Tilburg is Ruud voorzitter van de bekende Musicalvereniging BOeMS. De Oisterwijkse wethouder van cultuur Ina Batenburg is verheugd over de unanieme keuze en benoeming door het COM-stichtingsbe- stuur. ‘Tiliander en Den Boogaard verdienen krachtige aansturing om verder uit te groeien tot centrale spil in het culturele verenigings leven van de gemeente Oisterwijk.’ COM-voorzitter Sylvester Eijffinger bevestigt dit: ‘De voornaamste taak waar Ruud zich mee bezig gaat houden is het doorvoeren van de transformatie van twee prachtige theaters, zoals die door de gemeenteraad is geïnitieerd. Daarnaast heeft hij natuurlijk de dagelijkse leiding en is verantwoordelijk voor een gezonde financiële exploitatie. Het COM-bestuur zal Ruud daarbij actief bijstaan.’ De geboren Limburger studeerde van 1992- 1999 aan het Tilburgs conservatorium, behaal de in Den Haag zijn Master of Music en is door zijn Moergestelse familiebanden goed bekend met de gemeente. “Mijn focus ligt op het verbinden en bereiken van alle inwoners en verenigingen. Als sociaal en cultureel bewo gen persoon voel ik de kracht van kunst en cultuur in de volle breedte. Tiliander en Den Boogaard staan midden in de samenleving en hebben een voorname taak. Die taak wil ik met veel enthousiasme oppakken en invullen. Dat omvat de artistieke inhoud en diversiteit van het publiek maar zeker ook gastvrijheid en alle financiële aspecten.” Wat gaan we doen? Maandag 4 januari 2016: Op deze dag mogen de kinderen van 15.30 tot 16.45 uur naar het parochiecentrum komen om sterren, kronen en lampionnen te maken. We vertellen het verhaal van Driekoningen en gaan “driekoningen” liedjes leren. Woensdagmiddag 6 januari 2016: Om mee te doen heb je een collectebus nodig. Deze kan opgehaald worden op woensdag middag na schooltijd bij de kerststal tussen Park Stanislaus en de Vonder. Daarna hebben de kinderen de gelegenheid om verkleed als Driekoningen langs de deuren te gaan om te zingen en geld op te halen voor het goede doel. Tussen 15.30 en 16.00 uur worden de Drie koningen verwacht in Park Stanislaus waar zij de collectebus in kunnen leveren en mogen voorzingen voor de bewoners en een jury. Er zijn mooie prijzen te winnen voor alle kinde ren. doneer ook alle beetjes helpen! NL21RABO 0116 9956 45 www.erfgoedmoergestel.nl PAGINA 3 Maar we kunnen dit niet zonder u! Doneer ook! Het bankrekeningnummer van Stichting Behoud Identiteit en Beheer Erfgoed Moergestel onder vermelding van uw naam en adres is juist in deze decembermaand - een prima geste om het beeld gerealiseerd te krijgen. Waar sinds 2011 over gesproken wordt, komt dichterbij! Een eerbetoon aan Moer gestel met het realiseren van een monumentaal beeld, voorstellende een schoen maker. Immers, Moergestel heeft naam gemaakt als schoenmakersdorp en doet dat nóg steeds. Om voor al die harde werkers binnen onze lokale industrie een blijvend aandenken te bezorgen, wordt er geld opgehaald om het initiatief te verwezenlijken. Het beeld komt prominent op de splitsing Rootven/Kerkstraat op een sokkel met bank, waar de namen van gulle schenkers op aangegeven worden. Van kleine schenkingen worden de namen vermeld op een oorkonde, die ingemetseld wordt. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 ERFGOED jfMOERG ESTE L

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3