Will Jozef Pellis gg» (013) 513 1504 informatie leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Uitvaartverzorging Monuta W Tom van Dijk Protestantse gemeente Oisterwijk KERSTMIS Pastor Ad Verest secretariaat Woensdag 23 december, 17.00 uur: Park Stanislaus H. Mis met boeteritus m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pastor Ad Ver est. Tweede Kerstdag, 26 december Parochie kerk 11.00 uur: H. Mis m.m.v. For4Saxes. Woensdag 30 december, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor A. Verest. Zondag 3 januari 11.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor Ad Verest. Elisabeth de Laat-Erven; jgt. Adrianus Rijnen en Martina Kouwenberg en familie; jgt. Rinus van Aarle e.v. Koos van de Ven; jgt. overleden ouders van Hest-Kemps, Suus van Hest- Woestenberg en Luus van Hest-van Spreeu- wel; verj. Rinus den Otter e.v. Corrie van de Pol. Woensdag 6 januari, Kapel Park Stanislaus: H. Mis Voorganger: pastor Ad Verest. Kindemachtmis met kerstspel 24 december 17.00 uur Dit jaar vieren we speciaal voor de jonge gezinnen het Kerstfeest tijdens een kinder- nachtmis op Kerstavond. Tijdens deze Eucha ristieviering waarin we vieren dat Jezus is geboren, zal er door een groep kinderen een kerstspel worden voorgedragen. Alle kinderen mogen verkleed als schaap, herder, koning, engel, etc. naar de kerk komen. KERSTAVOND 24 DECEMBER: Parochiekerk 17.00 uur: Kindemachtmis met kerstspel m.m.v. kinderkoor De Sint Janszangertjes. Voorganger: pastor Ad Ver est Een groep kinderen zal een kerstspel voor dragen. Alle kinderen mogen verkleed als schaap, herder, koning, engel, etc. naar de kerk komen. OPENBARING DES HEREN (DRIEKONINGEN) Week van 2-9 januari 2016 Zaterdag 2 januari, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pastor Ad Ver est. parochie 4de ZONDAG VAN DE ADVENT Week van 19 - 26 december 2015 FEEST H. FAMILIE JEZUS, MARIA EN JOZEF Week van 26 december 2015 - 2 januari 2016 Zondag 27 december, 11.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor Ad Verest. Na afloop koffie drinken in het pa rochiecentrum. Hendrikus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Riet en Nelly. Zondag 20 december, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis met boeteritus m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pastor A. Verest. Na afloop koffie drinken in parochiecentrum. Jgt. Petronella van lersel-Beerens e.v. Gerar dus van lersel en dochter Corrie van den Boer-van lersel; mgd. Kees Horrevorts e.v. Annie van den Bosch; verj. Jan Verweijme- ren; jgt. Kees Wolfs e.v. Jo Wolfs-de Kort; jgt. overleden ouders Bruurs-de Brouwer, zoon Hein en schoonzoon Toon.. Kerststal Park Stanislaus/de Vonder Sinds vorige week staat de kerststal weer op het veldje tussen Park Stanislaus en basis school de Vonder. De kerststal wordt alweer druk bezocht door kinderen en groepen van de basisschool, maar ook door toevallige voor bijgangers en dorpsgenoten. De levende die ren maken de stal levensecht! Dit uiteraard ook tot groot genoegen van de bewoners van Park Stanislaus. Het is de moeite waard om een kijkje te gaan nemen; de borden in het dorp wijzen u de weg. Nieuwjaarsreceptie na de H. Mis op 1 janua ri Na afloop van de Heilige Mis van 11.00 uur op Nieuwjaarsdag vindt de jaarlijkse Nieuw jaarsreceptie plaats in het parochiecentrum voor alle parochianen. Op verzoek van de koffieschenkploeg wordt vanaf het jaar 2017 de Nieuwjaarsreceptie gehouden op de eerst volgende zondag na 1 januari. Dus niet meer op 1 januari zelf, omdat velen te kennen heb ben gegeven die dag andere verplichtingen te hebben. 22.30 uur: Nachtmis m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pastor Ad Verest. Piërre Willems e.v. Ria Huurdeman; Leen en Jo Smits; overl. ouders van Esch-Ver- meer; Kees Boogaers e.v. Jo Kilsdonk; verj./ jgt. Lian Nouwen-Linders; Jan Vernooy e.v. Mieke Vernooy; jgt. Jan Swinkels e.v. Dien Walschots; verj. Corrie van den Boer-van lersel; over, ouders Dellaert-Verbeeten en hun zoon Camiel. Themaviering “Er is geen weg naar vrede, vrede is de weg.” Op Eerste Kerstdag om 11.00 uur is er een themaviering met medewerking van zang groep Inspiration. Mahatma Gandhi zei: 'Er is geen weg naar vrede. Vrede is de weg.' Een mooi moment om daar bij stil te staan. U bent van harte uitgenodigd. Woord van de pastor Nog één week en het is alweer Kerstmis! We hebben daarmee nog enkele dagen om “wer ken van barmhartigheid" voort te brengen: daden van vergeving en verzoening, die ons hart en onze geest in gereedheid brengen om de Vorst van de vrede te ontvangen. Want de tijd van Advent is niet alleen een tijd van fijne en leuke dingen - Sinterklaas en Kerstmis - maar is ook een tijd van moei lijke dingen: vergeving vragen en schenken, de wrok uit je leven bannen, opnieuw weten te beginnen met wie je een conflict hebt, tot inkeer komen en heilloze wegen verlaten. Verwachten wij dat God ons hierin kan helpen of capituleren we op voorhand al dat het toch niet mogelijk is om samen opnieuw te begin nen en een negatief verleden achter ons te laten? Als we ons eigen gevoel en onze eigen wil als maatstaf van alle dingen nemen, kun nen we alleen nog maar verwachten wat we zelf kunnen produceren. Maar als we ons kunnen openen voor wat God ons wil geven met deze Kerst, pas dan kunnen we ervaren dat Hij ons geven zal wat buiten ons bereik ligt: een surplus van geloof, hoop en liefde. Met Gods hulp kunnen we een "pelgrimage van vertrouwen’ afleggen ten aanzien van God èn de medemensen. En wellicht ook ten aanzien van ons zelf. Dan wordt inkeer ook werkelijk ommekeer. Oprichtingsviering nieuwe parochie Sint Jozef Sinds 1 oktober jl. is de oprichting van onze nieuwe parochie Sint Jozef op bestuurlijk gebied reeds een feit. De presentatie van het pastorale team en van de vijf kerken van de nieuwe parochie zal plaatsvinden tijdens de feestelijke Eucharistieviering op 10 januari 2016 om 10.30 uur in de Petruskerk in Oister wijk. Tijdens die viering zal pastoor Francis De Meyer door hulpbisschop mgr. Mutsaerts officieel geïnstalleerd worden als pastoor van de nieuwe parochie. De viering wordt opge luisterd door een groot gelegenheidskoor waarin alle koren van de hele parochie zijn vertegenwoordigd. Vertegenwoordigers van de vijf kerken presenteren hun kerk aan de hand van een symbool en de verschillende gildes uit Haaren, Oisterwijk en Moergestel zullen een gildegroet brengen. Openingstijden parochiecentrum in kerst tijd In verband met de feestdagen is het paro chiecentrum gesloten op donderdag 24 de cember én in de week van 28 december t/m 1 januari. Oudjaarsdag, donderdag 31 december: Parochiekerk, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. ge mengd koor. Voorganger: pastor Ad Verest. Verj. Adrianus Denissen e.v. Jo van de Wouw; jgt. Marianne Houben. Eerste Kerstdag, 25 december Parochiekerk 11.00 uur: Themaviering “Er is geen weg naar vrede, vrede is de weg.” m.m.v. Zang groep Inspiration. Voorganger: pastor Ad Verest. An van Dijk-Versmissen e.v. Frans van Dijk. School-catechese op basisschool de Vonder In aanloop naar de Kerst is onze kerk weer twee ochtenden te gast geweest op basisschool ‘de Vonder”. Met een ploeg van vijf vrijwil ligers (onder wie ook de pastor) zijn we de klassen in geweest om catechese te geven over het gebeuren met Kerstmis. Gewapend met een mooie lesbrief en prachtige afbeeldingen (voor op het grote scherm vooraan in de klas) mochten we het verhaal van de ge-boorte van Jezus opnieuw bij de kinderen brengen. De kinderen waren oprecht geboeid en beginnen meer vragen te stellen over Kerst-mis toen en nu dan we konden beantwoorden. Hier past een woord van dank aan leerkrachten en directie van de brede basisschool, die steeds opnieuw zo open zijn voor deze heden daagse input vanuit de geloofsgemeenschap. Het is bemoedigend om zo samen handen en voeten te mogen geven aan de katholieke identiteit van de school. Op 16 december zul len de kinderen, ouders en leerkrachten van de Vonder hun viering van Kerstmis openen met een feestelijke samenkomst in onze kerk. De pastor zal hen allen namens de parochie uiteraard van harte welkom heten. Nieuwjaarsdag, vrijdag 1 januari, 11.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor Park Stanislaus 19.00 uur: Nachtmis m.m.v. Moergestels Gregoriaans Koor. Voorgan ger: pastor H. van den Broek. jgt. Jan Swinkels e.v. Dien Walschots. Zaterdag 19 december, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Verj. Jan Burgers e.v. Piëta Burgers-Heijms. Ad Verest. Na afloop van de viering nieuw jaarsreceptie in parochiecentrum. An van Dijk-Versmissen e.v. Frans van Dijk. Wij gedenken Op 3 december overleed Anne-Marie Ken- nes. Anne-Marie had een heerlijke jeugd sa men met haar broer en zus op de boerderij. Ze was een buitenmens die van dieren en vooral van paardrijden hield. Uit haar huwe lijk werden 3 kinderen geboren met wie ze een hechte band had. Toen ze ernstig ziek werd heeft ze met haar dierbaren hard gevoch ten tegen de kanker en veel gebeden. Helaas heeft ze veel te vroeg het leven los moeten laten. Ze stierf op 48 jarige leeftijd in het ver trouwen dat ze er altijd voor haar dierbaren zou zijn op wat voor manier dan ook. Agenda: Maandag 4 januari 2016: schoonmaak kerk. Woensdag 6 januari: Driekoningen zingen. Donderdag 21 januari, 10.30 uur: bijbelgroep. Geen H. Mis in Moergestel op zondag 10 januari 2016 Op zondag 10 januari zal de installatie- en oprichtingsviering in de Petruskerk te Oister wijk om 10.30 uur de enige Mis zijn in de nieuwe parochie. Er zal die zondag dus géén Eucharistieviering in Moergestel zijn. We hopen en rekenen erop, dat vele parochianen uit Moergestel naar de openingsviering zullen komen in de Petruskerk in Oisterwijk. Zondag 21december, 10.15 uur, ds. Jannie van de Zee-Vroegindewei Op 4e advent is het thema van het advents- project ‘Tijd om te zingen’: Zacharias zingt een lied van blijdschap omdat zijn zoon Johannes geboren is! Om 12.00 uur is er weer een Kerk op Schoot viering met als thema ‘Kerst’ voor kinderen van 0-5 jaar met hun (groot)ouders/verzorgers. We horen, zingen en beleven het kerstverhaal op het niveau van deze leeftijdsgroep! Kerstvieringen - voorganger: ds. Hester Radstake Van harte uitgenodigd voor één - of meerdere - van de kerstvieringen komende week in de Protestantse Gemeente Oisterwijk c.a. Kinderkerstfeest: 24 december om 18.30 - mede voorbereid door de kindernevendienst- leiding: bekende Kerstliedjes, er wordt op kinderniveau het kerstverhaal verteld én er wordt toneel gespeeld door de kinderen die willen! Alle kinderen zijn met hun ouders, opa’s en oma’s en vriendjes en vriendinnetjes van harte welkom! Kerstnachtdienst: 24 december om 22.00 uur - ongeveer 10 minuten voor de dienst, zullen we beginnen met Kerstsamenzang. We bidden, zingen, lezen en horen over het Kind Jezus, geboren in een stal. Wat kan het Kerstverhaal ons nu, in tijden waarin we tel kens geconfronteerd worden met nood, ge weld en ellende, nog zeggen? Kerstmorgendienst: 25 december om 10.15 uur - ook hier beginnen we tien minuten van te voren met samenzang. Het thema is “Tijd voor het licht”. We sluiten met de kin deren het Adventsproject af. We horen dit jaar het Kerstverhaal uit Johannes, over het Woord en het Licht. Natuurlijk krijgen ook Maria en Jozef en het kindje Jezus in de stal aandacht.Er is extra aandacht voor de kin deren én er is kindernevendienst en crèche. Zondag 28 december gaat ds. Marieke van Baest voor. De lezing gaat over Hanna en Si meon die Jezus ontmoeten. Vrijdag 1 januari om 11 uur! vindt er een nieuwjaarsmorgengebed plaats met zingen, bidden, poëzie, lezing en gebed. De dienst is korter dan anders (o.a. geen preek) zodat we na afloop uitgebreid elkaar gelukkig Nieuw jaar kunnen wensen onder het genot van kof fie, thee en oliebollen! Deze dienst is voor bereid door leden van de taakgroep liturgie. Zondag 3 januari, 10.15 uur, ds. Wil van Egmond Deze eerste zondag in het jaar staat traditio neel in het teken van de Driekoningen (Matte- üs 2:1-12). De Magiërs/koningen komen met geschenken bij de pasgeboren Jezus. 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 2015 Margnetm .513 1424 .513 1204 De steun bij Iedere uitvaart. Kerk: St. Juns Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven r Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., dl., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 'an Dijk

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2