’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Franse kerstchansons met Peter Derksen in Tiliander Jeugdfilm Dummie de Mummie in Tiliander BON Stichting Hanhart voor muziek met twee kerstballen Winterconcert van Zanggroep Melos in Den Boogaard W eihnachtsoratorium Een unieke wandel tocht over natuurbrug Wes Andersons ‘The Grand Budapest Hotel’ in Tiliander City Filmhuis Voor alle informatie en reserveringen voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Over 2 weken (woensdag 16 december) verschijnt de Kerstkrant van Moergestel-Nieuws. 1 - Op woensdagmiddag 16 december draait er in Tiliander City Filmhuis de jeugdfilm Dummie de Mummie. Stel je voor. Je heet Goos Guts, je bent dood normaal en er gebeurt nooit iets in het plat- telandsdorp waar je woont. Dan zit er op een dag opeens een levende mummie op je bed. Wat doe je dan? Goos en zijn vader Klaas besluiten om net te doen alsof Dummie hun Egyptische neefje met veel brandwonden is. Dat idee loopt uit op een heel stoer avontuur. Want Dummie moet natuurlijk mee naar school, maar mag nooit zijn magische scarabee kwijtraken. Als twee pestkoppen van de school er toch mee vandoor gaan, moet Goos laten zien hoeveel hij overheeft voor zijn beste vriend. Deze film is gebaseerd op de bekende boe- kenreeks van schrijfster Tosca Men ten. Het script is geschreven door Tijs van Marie, die ook de verhalen van Mees Kees bewerkte voor het witte doek. ‘Dummie de Mummie draait in het Tiliander City Filmhuis op woensdag 16 december 2015 in Theater Tiliander te Oisterwijk. Aanvang: 13.30 uur. Toegang bedraagt 5,00 aan de deur, Ouders betalen 4,00. Via internet 4,00 (excl. 2,- per boeking.) vriend met een jonge medewerker (Tony Re- volori) die een vertrouweling van hem wordt. Het verhaal draait om de diefstal van een onbetaalbaar schilderij uit de Renaissance, de strijd om een enorm familiefortuin en de omwentelingen die Europa transformeren in de eerste helft van de 20e eeuw. ‘The Grand Budapest Hotel’ draait in het Tiliander City Filmhuis op maandag 14 de cember 2015 in Theater Tiliander te Oister wijk Aanvang: 14.00 uur en 20.00 uur. Toe gang bedraagt 6,50 leden 5,-. Stichting Hanhart voor muziek brengt in december de 3e editie van Het Grote Kerstbal naar Theaters Oisterwijk Moergestel. Op vrijdag avond 18 december zal het spektakel neerdalen in Den Boogaard en zon dag 20 december is de stichting te zien in Tiliander. Ook dit keer kan er weer worden meegezon gen met alle grote hits uit de operette, musi cals, crooners, evergreens en Nederlandse liedjes van weleer en dat alles in een spran kelende kerstsfeer. De warmte, hart voor muziek, gezelligheid, vriendschap en familie typeren deze voor stelling. Kortom, een totaalbeleving en her kenning die u niet mag missen. Net als vorig jaar worden de teksten weer op een groot scherm geprojecteerd. Beleef het mee met een live combo en een aantal vocale ensembles die u een kerstavond bezorgen om nooit te vergeten. ‘Het Grote Kerstbal 2015’ van Stichting Han hart voor Muziek is te zien op vrijdag 18 december om 20.15 uur in Den Boogaard te Moergestel en op zondag 20 december om 14.30 uur in Theater Tiliander te Oisterwijk. De kaartjes zijn 15,-. Om u in kerststemming te brengen gaat zangvereniging Zang en Vriendschap uit Diessen het Weihnachtsoratorium van Heinrich Fidelis Müller uitvoeren, samen met vier solisten, organist en een klein ensemble. De muziek van dit kerstoratorium is ‘volks- tümlich’ en ‘gemütvoll’ geschreven en goed in het gehoor liggend. Het zal u aanspreken, want het oratorium is behalve een concertstuk vooral ook een sfeerstuk, dat er geheel op gericht is om de bezoekers in kerststemming te brengen. Het is heel herkenbaar, zeker het Stille Nacht, Sei will kommen en Ehre sei Gott, maar ook andere koordelen. Zang en Vriendschap gaat het Weihnachts oratorium van Müller tweemaal uitvoeren. Op zondag 13 december om 16.00 uur in de Petrus en Pauluskerk in Tilburg en op zondag 20 december om 16.00 uur in de Willibror- duskerk in Diessen. Vier solisten werken mee aan dit concert: Anitsia Ansems (sopraan), Lily van Engen (alt), Ben van Schijndel (tenor) en Peter van Hoesel (bas). De organist is Sjak Smulders. Voorafgaand aan het Weihnachtsoratorium worden de navolgende stukken uitgevoerd: Tollite Hostias, slotstuk uit het Oratorio de Noël van Camille Saint-Saëns en Veni Em manuel, première van de compositie van T. Garb uit Tilburg. Het geheel staat onder leiding van dirigent van Zang en Vriendschap, Jeannie Wijnen- Van Bragt. De entree van het concert bedraagt €10,00. Op vrijdag 18 december zorgt Peter Derksen met het kerstconcert Noël Noevelet voor een muzikale aanloop naar de kerstdagen. Twee jaar geleden zorgde Pétinot en zijn band voor een uitverkocht Tiliander. Reden genoeg om dit jaar terug te keren met het kerstconcert Noël Nouveïet. Beleef en geniet van deze muzikale aanloop naar kerstmis in een, speciaal voor deze avond gecreëerde, sfeervolle kerstambiance. Een avond met prachtige Franse kerstchan sons afkomstig van het kerstalbum Noël Nouveïet, waaronder het titelnummer, maar ook Minuit Chrétiens (Stille Nacht), Noël Blanc (White Christmas) en C'est Noël. Af gewisseld met mooie korte kerstverhalen, gastoptredens én op het podium begeleid door onder meer drums, (bas)gitaar, piano, viool, saxofoon, hobo, dwarsfluit en back ingvocals, belooft Pétinot van deze avond wederom een onvergetelijke kerstsoirée te maken. U wordt welkom geheten met een kop koffie en een kerstfriandise en in de pauze wordt u een glas wijn met een amuse-bouche aange boden. Achter Pétinot gaat de Nederlandse zanger Peter Derksen schuil, als troubadour van het unieke Franse chanson-repertoire. In 2012 was hij finalist van het prestigieuze Concours de la Chanson van de Alliance Frangaise. ‘Kerstconcert Noël Noevelet’ van Pétinot en Band is te zien op vrijdag 18 december om 20.30 uur in Theater Tiliander te Oisterwijk. De kaartjes zijn 20,-. Loon op Zand - Vlinders, dassen, reeën en kikkers kunnen sinds dit jaar veilig de N261 oversteken via de natuurbrug Westloonse Wissel. Op zaterdag 19 december organiseert Natuurmonumenten een unieke wandeltocht speciaal voor leden. Tijdens deze tocht staat de natuurbrug centraal. Speciaal voor leden Natuurmonumenten organiseert de wandel tocht voor haar leden. Belangstellenden die nog geen lid zijn, kunnen uiteraard mee als ze lid worden van Natuur-monumenten. De wandeltocht is op zaterdag 19 december en start om 10:00 uur. Aanmelden kan via i.vandongen@natuur- monumenten.nl ’Vermeld in de mail met hoeveel personen je komt en geef aan of je lid bent. Neem je ledenpas mee naar de wan deltocht. Per pas kunnen er maximaal twee personen deelnemen. Op maandag 14 december draait ‘The Grand Budapest Hotel’ (2014) van regisseur Wes Anderson in Tiliander City Filmhuis. We Anderson staat bekend om zijn karakte ristieke humor en zijn extraordinaire film werelden met bijzondere karakters en sprook jesachtige settingen. Ook werkt de regisseur vaak samen met een vast clubje acteurs. Owen Wilson, Bill Murray, Edward Norton en Jason Schwartzman spelen naast ‘The Grand Budapest Hotel’ in veel van Andersons films. ‘The Grand Budapest Hotel’ vertelt het ver haal van een legendarische hotelmanager (Ralph Fiennes) van een beroemd Europees hotel. Tussen de oorlogen in raakt hij be- Op zondag 20 december brengt Zanggroep Melos een Winterconcert naar Den Boogaard. Het 30 jarige bestaan van Zanggroep Melos hebben ze in 2014 mogen afsluiten met een geweldige vijfde editie van het Winterconcert. Waar de zanggroep vorig jaar de bezoekers meenam in het repertoire van de afgelopen 30 jaar, brengt Melos dit jaar een vernieuwd Kerstrepertoire ten gehore. Daarnaast ont breken natuurlijk de bekende popsongs en musicalsongs niet. Dit alles gebeurt onder de uitstekende leiding van dirigent Peter van Raak en geweldige begeleiding van pianist Ids van den Meijdenberg. De toegang is gratis, maar laat uw portemon nee niet thuis want ook dit jaar verzorgt Zang groep Melos weer een loterij met mooie prij zen. Zanggroep Melos is te zien op zondag 20 december 2015 in Den Boogaardl. Het concert begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. PAGINA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 2015 Woonplaats Telefoon Vanaf deze week staan de voorbeelden van de Kerstworkshops in onze winkel. Kom gezellig langs om ze te bewonderen. Root- ven 7 Gezocht; goede speurneus naar top functie! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 l l l l l i i l l l i l i i l i i i Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Kerstbomenverkoop op Zelt 6. Vers uit de grond. Mooie bomen en ook gratis thuis bezorgd in Moergestel. Alle dagen open! Zit er een surprise in de kaast? Kerstbomen te koop: enkele zeer mooie grote bomen (Nordman) 3.00 tot 5.00 meter. Tel. 013-5132330. Vers gerookte paling voor de feestda gen. Iedere vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Palingrokerij Reijnnk, Vossen- hoorn. Tel. 513 2328. Lief dagboek; 12 december Prinsen- jacht! Te huur: 4 pers. app. zuidkust Spanje La Cala de Miias Andalusië. 600 m. van zee, 20 min. Van vliegveld. Nieuw gezellig app. 115 m2, terras 25 m2. Zon, zee, bergen, cultuur. Tel. 06-46343973. ’Zoekertjes’ UIJSLUIIËND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... kosten, bij 'normale* grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande Kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@kpnmail.nl Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Feestje, in een horecagelegenheid, in eigen beheer. Kijk voor meer info op www.bardesteeg.nl of bel 06 - 50 83 88 96. Surprise-idee: vuurwerkcadeaubon ver krijgbaar bij Vogels Fiets Sport, Rootven 66, 013-5131435.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6