Pieregebrouwel: Volle bak! Zondag 13 december Kerstmarkt in Moergestel Pieregeblèr 2016 zaterdag 23 januari: ”We haole alles uit de kaast!” Open Dag De Sonman geslaagd HHH Met carnavaleske groeten van de Pieregeblèr commissie: Anke,Jaap, Koen, Lindsey, Sussanne en Vanessa Het is de bedoeling dat in het voorjaar 2016 de tweede editie gaat plaatsvinden. De commissie had geen reden meer om zenuwachtig te zijn. Althans niet of er wel genoeg volk zou afkomen op het 4e Pieregebrouwel. De zaterdagavond in Café de Brouwer was namelijk van tevoren al uitverkocht. Daardoor lag de lat natuurlijk wel hoog om waar te maken dat de Pierewaaiers heel erg grappig zijn. Iedereen bleef zitten, dus een bedankje aan het publiek is hier wel op zijn plaats. Foto: Patrick van Vugt Check ook eens onze Facebookpagina (Piere geblèr). Inschrijven kan tot 11 december 2015. Wij hebben er erg veel zin in om samen met jullie 'alles uit de kaast te haole' om er een geslaagde avond van te maken! de ‘kisscam’ die het publiek om de zo veel tijd even zenuwachtig maakte. Zou er ook nog plaats zijn voor de andere acts zoals de muzikale uitspattingen van Koen, Wil, Roel of Elly? Dan wordt het zeker een volle uitzending! Reddende engel Het had trouwens niet veel gescheeld of het Pieregebrouwel had helemaal geen 4e editie gehad. Maar gelukkig was er een reddende engel. Niemand minder dan Frans van Riel maakte het evenement mee mogelijk. Daar werd hij trouwens rijkelijk voor beloond. Mis schien dat de speciale reclametunes hem zelfs een beetje op de zenuwen werkten, maar het was alleszins een grappig eerbetoon. De com missie leek te zijn belast met een enorme druk om Frans’ buro’tje in het zonnetje te zetten. Het is duidelijk een bureau vur meer dan al leen het openen blauwe enveloppen. Ook interesse in een avondje bijzondere aan dacht van vier leuke mannen? Er is volgend jaar weer een Pieregebrouwel. Succes met de zoektocht naar Leon, John, Stef en Mark. Ze zitten waarschijnlijk in een caravan. Al weet je het met die gasten gelukkig nooit. CV De Pierewaaiers organiseert: Inmiddels is het carnavalsseizoen al flink aan de gang. Zo zijn er onder andere al drie prinsen bekend en hebben we allemaal genoten van het Pieregebrouwel. Gelukkig hebben we nog veel meer carnavaleske gebeurtenissen klaarstaan om de komende koude winterdagen door te komen. MTV Godzijdank was er in de volle zaal ook nog een plekje voor de camera’s van MTV. Met een geïmproviseerde studio tussen de biervaten erbij heeft het lokale mediahuis zorg gedragen voor een nauwkeurige vastlegging van alles wat er die avond is gebeurd. Zo kun je donderdag 3 december op tv zien hoe de Brouwe-laars Mark (Boogaers), Willem, Jan-Hein (ja, welke zou dat zijn?) en Bernard het deden. Ook kun je een glimp opvangen kunnen spelen. Dus echt een reden om de markt te bezoeken voor de gezellige sfeer en om al in de kerst stemming te komen. De markt is geopend van 13.00 uur tot 19.00 uur. Voor deze markt zijn nog enkele kramen te huur voor particulieren, verenigingen en be drijven die zich willen presenteren/promoten op deze dag. De kraamhuur op de markt be draagt 30,00 inch boven- en achterzeil en verlichting. Voor meer informatie en kraamhuur kunt u kijken op www.moergestelsejaarmarkt.nl of mailen met info@moergestelsejaarmarkt.nl. De eerste open dag op De Sonman, waaraan 12 bedrijven deelnamen, is geslaagd. Aldus de voorzitter van de Vereniging Van Eigenaren Jan Vriens. Beeld van de kerstmarkt in 2008. Op zondag 13 december organiseert CV de Dors(T)vlegels een kerstmarkt op het St. Jansplein in Moergestel. Het belooft een gezelige kerstmarkt te worden in de Charles Dickens-sfeer, met verlichte kra men. Ook er kan een ritje gemaakt worden in een arrenslee. Er is van alles te koop op de markt, van kerstaccessoires tot sokken en sie raden en kerstbomen. Op de markt zijn ook Moergestelse ondernemers te vinden. Op de markt staat ook een tent waarin u een hapje en een drankje kunt nuttigen. Je kunt in deze tent terecht voor een kopje erwtensoep, broodje worst en glaasje glühwein of lekkere warme chocolademelk. Natuurlijk ook voor een lekker biertje of glaasje fris. Voor de kin deren zijn er ook nog enkele spelletjes die ze huur, Becx Tuinmachines en Van Velthoven Kruijssen blikken tevreden terug. Kortom, vakmanschap en service is en blijft de grote kracht van de Moergestelse Sonman bedrij ven. Winnaars Pieregeblèr 2015... Begin 2016, op 23 januari om 20:00 uur om precies te zijn, vind het Pieregeblèr 2016 plaats! Hebben jullie al een leuke groep samengesteld om het leukste, beste, mooiste carnavalslied van Moergestel/Pierewaaiersrijk ten gehore te brengen? Geef je dan nu meteen op! Je kunt hiervoor het inschrijfformulier downloaden op www.cvdepierewaaiers.nl of contact opne men met ons via pieregebler@gmail.com. Na een tamme voormiddag werd het daarna gezellig druk zodat men alle aandacht kon schenken aan de (nieuwe) klanten. Vooral de 3 D techniek was in trek. Ook de nieuwe Max Welzijnswinkel kreeg veel belangstelling. De deelnemende autobedrijven hadden eveneens niet te klagen. RMR, Van Dijk Tenten, Van Gils Footcare, John’s Stoffering, Burgers Ver- Foto’s en filmpjes Gelukkig kregen ze daarbij hulp van zo onge veer het hele dorp. Menig dorpeling was de liefdescaravan ingelokt en overgehaald tot een liefdesverklaring. Of iets dat daar op moest lijken. Het zal ervoor hebben gezorgd dat een groot deel van de zaal wel degelijk nerveus was. Soms terecht en soms niet, maar misschien is het beter om dat zelf te beoordelen. Zoek het Pieregebrouwel maar eens op via Facebook of www.cvdepierewaaiers.nl. Daar staan foto’s, maar vooral ook de filmpjes van de avond! Een beter tijdverdrijf is er haast niet. En als je vindt van wel, dan mag je die tips delen met ons. II II II II II ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 2015 PAGINA 5 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5