Musical spektakel de Leeuwenkoning in de Enck! Kerstmarkt in Biezenmortel Prinsenbal C.V. de Durdraaiers zaterdag 12 december a.s. Moergestel-Nieuws op weg naar Kerst... i Thema-avond: ’’hart en vaatproblemen” bij diabetes Zondagmiddagconcert in conferentieoord Zonnewende Maatschappelijk Inloopspreekuur Houdt u daar alvast rekening mee? Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Deze Kersteditie verschijnt op woensdag 16 december en is tevens de laatste krant van het jaar. Daarna hebben we twee weken vakantie. De tijd snelt vooruit; nog maar twee weken en 'Moergestel-Nieuws' is alweer toe aan de jaarlijkse Kersteditie! Lachen.luisteren.kijken en genieten! Live gezongen met speciale kostuums. Een kopie van de originele musical kostuums. Een feest voor het oog. Kortom.een bijzondere show voor groot en klein. Een giraffe in de zaal, hyena’s in het publiek en een kudde gnoes. U kunt het allemaal verwachten tijdens deze voorstelling. Op zaterdag 12 december is de kerstmarkt geopend van 16.00 - 21.00 uur en op zondag 13 december van 13.00 - 18.00 uur. De kerst markt wordt gehouden op Landpark Assisië, Hooghoutseweg 3 in Biezenmortel. Op 21 en 22 november was deze musical te zien in Overloon en het was een spektakel. En nu dus binnenkort in de Enck in Oirschot! De oom van Simba, Scar, is nu koning en het dierenrijk staat uit uitsterven. Veel prachtige muziek, geschreven door Elton John, uit de musical komen voorbij. Nieuws gierig geworden... dan kun je vanaf nu de kaarten kopen voor deze spectaculaire musical voor jong en oud. De voorstellingen vinden plaats in de Enck. De shows zijn op 12 decem ber om 13.30 uur en 19.30 uur en 13 december om 11.00 uur en 15.30 uur. De belangstelling is groot voor deze Disney musical dus zorg dat u verzekerd bent van een plaats! De laatste kaarten zijn nu te koop via info@des demonadance.nl. Of reserveer op 06-51034019. Of kijk op www.deenck.nl Simba, het kleine leeuwtje, wordt later koning. Tenminste... dat denkt hij. Als door zijn schuld zijn vader sterft vlucht Simba het die renrijk uit. Daar ontmoet hij Timon en Pumba. Een stokstaartje en everzwijn. Samen beleven ze spannende avonturen... Hakuna Matata! Op zaterdag 12 december en zondag 13 december wordt er een kerstmarkt gehouden op Landpark Assisië in Biezenmortel. Op deze dagen is het prachtige park omgetoverd tot een winters en sfeervol geheel. Op beide dagen is van alles te doen. De Kerst man is uiteraard aanwezig. Er is een huifkar- rentocht en een rondlopende kerstgroep met dieren. Er zijn diverse optredens zoals diverse koren en in het bijzonder het bewonerskoor en er is een kerstsamenzang. De lagere school uit Biezenmortel geeft nog meer sfeer met een lampionnenoptocht op zaterdag om 19.00 uur. Deze start bij de Kapel; tijdens de optocht worden kaarsen aangestoken en het wordt af gesloten met chocomel op de kerstmarkt. Er zijn leuke spullen te koop bij de kraampjes met hobby- en curiosa-artikelen en er is een kunstmarkt. Ook woonvoorzieningen en acti viteitencentra hebben kerstspullen voor de ”We haole alles uit de kaast” Zaterdag 12 december a.s. is het weer zover. Het prinsenbal van C.V.de Durdraaiers. Een avond die al jarenlang bekend staat om haar gezelligheid, gemoedelijkheid, spanning en sensatie. Maar bovenal een avond voor camavalsminnend Moergestel, om alvast de carnavaleske sfeer te proeven. Ronaldo van C.V. de Dorstvlegels en Prins Frans d’n Urste van C.V.de Pierewaaiers weer een nieuw carnavalsgezicht of zal de ervaren Prins Dirk d'n Urste, van C.V. de Springveren, zijn ervaren collega Prins Paul d’n Urste weer naast zich vinden op het carnavalspodium in 2016. Volgende week zal in dit weekblad nog meer te lezen zijn over het Prinsenbal van C.V. de Durdraaiers, maar mocht u alvast zin hebben in een gewoon leuke avond uit; noteer alvast in uw agenda; Prinsenbal C.V. de Durdraaiers, 12 december a.s., vanaf20.30 uur in Partyboer- derij 't Draaiboompje. Carnaval 2015 was onder de bezielende leiding van Prins Paul d'n Urste en zijn Adjudant René Dirkx een daverend succes. De algehele verwachting in 't Durdraaiersrijk is dat Prins Paul er nog wel een jaartje aan vast zal plakken. Immers binnen 't Durdraaiersrijk zijn er in het verleden wel meer prinsen geweest die langer dan 2 jaar de scepter hebben gezwaaid. Alleen regels zijn er soms om van af te wijken en uitzonderingen bevestigen doorgaans de regel.Dus is het nog maar de vraag of Paul Timmermans terug zal keren als prins van C.V. de Durdraaiers. Staat er een verrassing te wachten??? Krijgt Moergestel na Prins Woensdag 9 december organiseert Diabetes vereniging Nederland, werkgebied Tilburg e.o. in het Tweesteden Ziekenhuis een thema - avond over hart- en vaatproblemen bij men sen met diabetes. Preventie en behandeling risicofactoren De levensverwachting van mensen met dia betes is helaas nog steeds korter dan van men sen zonder diabetes. Dit wordt vooral veroor zaakt door twee - tot viermaal hogere kans op hart - en vaatziekten. Waarom ben je hiervoor gevoeliger als je diabetes hebt? Preventie en/of behandeling van risicofactoren is essentieel. Cardioloog Prof. Dr. J.W.M.G. Widdershoven van het TweeSteden ziekenhuis maakt u weg wijs in deze moeilijke materie. Een avond die u zeker niet mag missen. Stel uw vragen en ontvang advies tijdens deze gratis informatie avond. U bent welkom om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) in het auditorium van het TweeSteden ziekenhuis, locatie Tilburg. Meldt u aan via tilburg@dvn.nl je ook nog een derde helft aanrichten, met een eigen instrument op een sessie of open podium, met nog meer dans of door te luister-kijk-of- nog-anders-genieten. GUO opent haar zaalkassa om 18.30u en ver koopt dan haar laatste tickets (a 10 euro) voor zover de voorraad strekt, want de ruimte is fijn, klein en VOL=OP. Wie zeker wil zijn, reserveert digitaal (via een link op http://guo. inoisterwijk.nl) of telefonisch tijdens kantoor uren (521 7220). Kosten cursus Deel 2 per persoon voor leden van S.V.M. Moergestel of K.B.O. 85,00 en voor niet-leden 95,00. Opgave of voor informatie voor 3 januari 2016 bij Theo Colsen, Voorbrugstraat 10, Moer gestel. Tel. 513 3847 e-mail riatheocolsen@gmail.com Zondag 13 december a.s. vindt in Zonne wende een huiskamerconcert plaats. Het gaat om een optreden van Oxana Thijssen - harpiste. Ze speelt werken van D. Scarlatti; A. Caplet; M.Toumier; J.S. Bach; H. Renié. Met de Zonnewendeconcerten wil Stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter) nationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Datum: 13 december 14.15 uur in Conferen tieoord Zonnewende, Tilburgseweg 54. Kaar ten zijn te bestellen/reserveren via e-mail: muziek@soka.nl of via 06 34146680. Prijs: 12,50,- p.p. (kinderen t/m 16 jaar gratis). Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl verkoop. Voor de kinderen is er een kinderhoek met diverse activiteiten. Aan winterse versna peringen ontbreekt het niet. Lokaal 12, het nieuwe evenemententerrein, de keuterboer- derij en snuffelhal zijn geopend. Er is een ver warmde tent en de expositie PS LetMEbe is geopend. Het Landpark is zeer sfeervol ver licht. Kortom, er is genoeg te doen voor jong en oud. van maandag t/m vrijdag hier terecht tot uiter lijk vrijdag 11 december. Ook kan men zich opgeven bij de receptie van Thebe Park Sta nislaus. Via Jacqueline Vis krijgt U dan later de kaarten. Ook hier geldt het opgeven tot uiterlijk 11 december. Bridgecursus deel 2 De SVM Moergestel start begin januari 2016 Deel 2 van de bridgecursus. Om hieraan deel te kunnen nemen dient U wel bekend te zijn met de opening op 1-niveau, Sans Atout, Stayman conventie en Jacoby transfer. Deze zullen in de eerste 4 lessen ook nog behandeld en uitgebreid worden. In de volgende lessen worden 2-openingen, Blackwood en preëmp- tieve openingen, volgbod en informatiedoublet behandeld. De cursus omvat 12 lessen, welke worden gehouden in Den Boogaard op maandagavond van 19.30 uur tot ca 22.30 uur. Voor de pauze wordt de theorie behandeld en na de pauze kan men deze aan de hand van voorgestoken spellen in praktijk brengen. Elke eerste maandag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur organiseert Mentorhulp Oister- wijk een Maatschappelijk Inloopspreekuur in wijkcentrum De Waterhoef aan de T erburght- weg 100 te Oisterwijk. Een laagdrempelig ini tiatief waar alle inwoners van de gemeente Oisterwijk terecht kunnen met hun hulpvragen en hulpaanbod. Het eerstvolgende Maat-schap- pelijk Inloopspreekuur vindt plaats op maan dag 7 december 2015. Deelnemers Het Maatschappelijk Inloopspreekuur is er voor iedereen. Voor iedereen die vragen heeft met betrekking tot administratie, energiebe sparing, medicijngebruik, mentorhulp, op voedkunde, hulp bij uw beperking of dat van uw kind, geestelijke nood, maar ook voor zaken als activiteiten in de wijk, vragen aan de ge meente of politie, kunt u terecht op het spreek uur. Gratis Binnenlopen op het spreekuur is altijd gratis. De deelnemende partijen kunnen met u in gesprek gaan om te beoordelen of zij u kunnen helpen. Sommige partijen zullen wellicht met u een vervolgtraject in gaan, waar eventueel kosten aan verbonden kunnen zijn. Uiteraard wordt dit vooraf aan u gemeld. Heeft u vragen, kom dan eens langs of neem vrijblijvend contact op met Mentorhulp Ois terwijk via mentorhulpoisterwijk@outlook. com of 06-47933872. (Leer) dansen op traditionele muziek op zaterdag 12 december Balfolk met Verenigde Volksmuzikanten bij GUO De Verenigde Volksmuzikanten verzorgen op zaterdag 12 december een bal- folk-avond uit GUO-serie 2015/2016 van concertorganisatie Groeten Uit Oister wijk. In Tiliander begeleiden ze eerst de dansinstructie van docent Wilco van der Kolk. Daarna gaan ze los op dansmuziek uit ons Europese erfgoed. Naar goed Brabants gebruik sluit de avond af met een ‘derde helft’. Kerstbijeenkomst op donderdag 17 december in Den Boogaard Op donderdag 17 december 2015 is de kerst viering voor alle senioren (50+ ers) van Moer gestel in Den Boogaard. De toegangsprijs bedraagt 10,-. Hiervoor bieden wij u kof- fie/thee bij aankomst, de Kerstviering met als voorganger pastor Herman van den Broek, een heerlijke lunch en in het middagprogram ma een optreden van The Harmony Singers”. Het programma begint om 10.30 uur in de grote zaal met een kopje koffie. Dan begint om 11.00 uur de Kerstviering met Pastor Herman van den Broek en Cantate Domino verzorgt de samenzang. Om 12.15 uur volgt de lunch in de foyer, onder de kerstboom. Hierna kunt u genieten van “The Harmony Singers”, die ook kerstliederen in hun reper toire hebben. Het einde van deze middag is om ongeveer 16.00 uur. Toegangskaarten voor deze kerstviering zijn te koop voor 10,- bij de gastvrouwen en - heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt In ongeveer een uur leert Wilco bezoekers de basis aan van dansen uit ons Europese erfgoed, zoals Bourrée, Mazurka, Andro, Wals, Scot- tisch, Polka, Tarantella, Tovercirkel,Geen danservaring? Geen nood! Ook een danspart ner is altijd wel in de buurt. Zin om te dansen op traditionele muziek, in makkelijke kleding en op makkelijke schoenen, doen de rest. Na een korte pauze nemen De Verenigde Volks muzikanten je dan vanaf 21.00u mee in twee danssets van elk een uur. Tegen 23.30u kun 4» PAGINA 3 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 2015 SMMK Ourcfj Nloergeste/

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3