Will Pellis nfarmatie Dialoogtafels in Oisterwijk Protestantse gemeente Oisterwijk Taizévesper Komende periode bij Huis voor Zingeving Waarnemingen in het Voorland - Lezing door El Lenssen U itvaartver zor ging (013) 513 1504 Dankbetuiging An Verheijen-Willems Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Moergestel 50+ behartigt uw belangen Parochie St. Jans Onthoofding M88 DD 00 Pastor Ad Verest I secretariaat Bij het overlijden van ons moeder, onze oma en overgrootmoeder Stervenskunst als levenskunst Seniorenvereniging Onze bezorgers zijn heel punctueel, maar... mocht het 'n keer voorkomen dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat u het ons dan even weten? hebben velen hun medeleven en belangstelling getoond. Dat steunt ons om verder te gaan. Wij willen u allen hartelijk bedanken. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Zondag 6 december, 10.00 uur, Hester Radstake en Ton Scheer We hebben vandaag een gezamenlijke viering in de Levenskerk (let op! om 10.00 uur!). Het is tweede advent, we schenken aandacht aan een project van de bisschoppelijke Ad- ventsactie waarin vrouwen in Bethlehem hei lige plaatsen bezoeken (georganiseerd door het Arab Educational Institute) en de wereld winkel uit Vught is er na afloop. Agenda 6 december 19.00: Taizévesper: viering van stilte, muziek en gebed 8 december 19.30: kerstdienstvoorbereidin- gen 9 december 10.00: gespreksgroep ‘verhalen rond de bijbel’ Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Woensdag 9 december, Kapel Park Sta nislaus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor A. Verest. Agenda: Zondag 13 december, 11.00 uur: Gezinsoch- tend. Op 15 november overleed Corry Groffen- van Lee, weduwe van Fons Groffen. Corry werd geboren te Tilburg en leerde hier Fons kennen met wie ze in 1960 trouwde. Samen met hem werkte ze hard in de zaak die ze samen uitbouwden tot een eigentijdse super markt. Haar gezin was belangrijk voor haar, ze genoot ervan om hen die haar dierbaar 2de ZONDAG VAN DE ADVENT Week van 5-12 december 2015 Elke 2 maanden is er in de Protestantse kerk een Taizévesper. Deze viering is op de wijze van Taizé vormgegeven. Dat wil zeggen veel muziek en zang, maar ook korte teksten en stiltes om rustig te kunnen overwegen. Op 6 december zal er een Psalmenvesper zijn rond de Adventspsalmen. Deze vesper is voorbereid door ds. Marieke van Baest en ds. Wil van Egmond. Aan vang 19.00 uur. Protestantse kerk, Kerk straat 64. Weet jij hoe je in het voorland van je ouders en voorouders kunt kijken? Weet je dat het mogelijk is vele generaties terug te reizen in je beleving en dan tot op celniveau je lichaam te transformeren? El Lenssen, weet er alles van. In deze interactieve lezing Waarnemin gen in Het Voorland zal El a.h.v. haar pas uitgekomen boek vertellen hoe zij werkt als ze in de tijdlijnen van je ouders en voorouders stapt. Ze legt het belang daarvan uit en toont je wat dat voor jou betekent in het nu. Het helpt je een bewuster mens te worden. Info: 9 december, Kloosterdreef 4, Moergestel. Tijd: 20:00 tot ca. 22:00. Kosten 10 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl Op 19 november overleed An Verheijen- Willems, weduwe van Karei Verheijen. Wie kende haar sprankelende ogen en energieke levensstijl niet? An was een geliefde moeder, oma en overgrootmoeder, maar ook een gewaardeerde bewoner van Stanislaus en een goede vriend voor menigeen. In haar lange leven - ze is maar liefst 94 jaar geworden - heeft ze zoveel liefde aan anderen gegeven en licht verspreid, dat de kleinkinderen van haar getuigden dat ze geen betere oma gehad zouden kunnen hebben. Van haar hebben ze mogen leren wat echte, trouwe liefde betekent. Nu wij op 25 november jl. in de kapel haar uitvaart hebben gevierd, blijft zij in onze gedachten en in onze gebeden. Dat het Licht, waarvan ze zoveel hield, haar nu eeuwig mag beschijnen. Zondag 6 december, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Na afloop koffie drinken in parochiecentrum. Jgt. Adriana van Hest e.v. Petrus Denissen en schoonzonen Jan, Noud en Antoon; jgt. Riet van Velthoven-Smolders. Woord van de pastor "Ze is in blijde verwachting”. Dat is een klas sieke uitdrukking, die telkens weer gebruikt wordt als een vrouw een kindje verwacht. Tegenwoordig wordt er steeds vaker gezegd: “Wij zijn in verwachting”. Dan zijn het de ouders samen die uitdrukken dat ze beiden hun kindje met vreugde en de nodige span ning verwachten. Voor de geloofsgemeenschap geldt iets soort gelijks: ook zij verwacht als geheel, als een ‘samen’, de komst van Christus. In de Ad ventstijd wordt die verwachting het over koepelende thema van de liturgie. Prachtige symbolen hebben we daarvoor in onze kerk: de groene Adventskrans, de vier kaarsen, de gezangen vol verwachting en een tikkeltje weemoed. En de lezingen uit de Bijbel in de zondagen van de Advent zitten barstensvol van beloften dat God degene gaat zenden die de wereld gaat redden van dood en verval. Het gaat in die gelovige verwachting om de komst van Gods koninkrijk in ons midden. Hij die zijn verbondsliefde met zijn Volk wil beleven, gaat op zoek naar zijn geliefden. Met Kerstmis vieren we liturgisch dat de Heer komt in de weerloze gestalte van een pasgeboren baby. Dat God die groter is dan alles wat wij kunnen bedenken, zich één maakt met een kind dat zich niet kan verde digen tegen het kwaad. Laten we niet vergeten dat in het Hebreeuws de naam Jezus, zoals Maria en Jozef in op dracht van de goddelijke boodschapper Ga briel de Komende zouden noemen - en Jès- houah in het Ararmees, de moedertaal van Jezus - letterlijk betekent "Jahweh redt"; God zelf is de redder. Dat Hij die komen zal, ook in ons leven komen mag als diegene die Sint Jan de Doper heeft aangewezen: Zie het Lam Gods... PftROCWf $T. JMf OWWOFiWC KERSTBINGO! Op donderdag 10 december spelen we de jaar lijkse Kerstbingo. Zorg dat u er deze keer óók weer bij bent. We beginnen om 14.00 uur in Den Boogaard. We spelen zes rondes en natuurlijk is er een kopje koffïe/thee met iets lekkers erbij. Enomdat het de Kerstbingo is, spelen we één gratis ronde met mooie prijzen. Doet u ook mee? U bent van harte welkom. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 3 december om 19.00 uur weer een nieuwe uitzending met hierin: Waor zedde gij gewist; MTV-culinair: voor gerecht; Pieregebrouwel 2015; Horen, zien en... meepraten: leefbaarheid Moer gestel. Vrijdag 4 december vanaf 19.00 uur en zaterdag 5 december vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 29 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker; techniek John Steij- ger. Wij gedenken Op 8 november overleed Betsy Denissen- Welten, weduwe van Christ Denissen. Betsy was een parmantige, zelfstandige vrouw die haar sporen in de Moergestelse gemeenschap zeker verdiend heeft. Haar grote gevoel voor rechtvaardigheid en haar ontembare energie zorgden ervoor dat ze naast haar inzet voor haar grote gezin ook in de politiek actief werd. Voor haar jarenlange maatschappijkri tische inzet is zij koninklijk onderscheiden, stiekem was ze daar heel erg trots op. Tot op hoge leeftijd zette zij zich in als vrijwilligster in Park Stanislaus. Nu zij ons op 90-jarige leeftijd - op een week na zelfs 91 - is komen te ontvallen en wij op 13 november jl. in de kapel van haar afscheid hebben moeten nemen, bidden wij midden in ons verdriet, dat de belofte van eeuwig leven, waarin ze rotsvast geloofde, aan haar bewaarheid mag worden. In onze huidige samenleving is de dialoog met andere levensvisies een noodza kelijke opgave. Dat inlevend gesprek is niet gemakkelijk en vraagt inzet van luisteren. Het is echter ook een kans om je ten diepste te laten beroeren en de eigen levensvisie te verdiepen. We gaan allemaal sterven, maar als het zover is, zijn we allemaal beginnelingen omdat we er geen ervaring mee hebben. De angst om te sterven blijft. Waarom? Omdat we niet genoeg voorbereid zijn? We riskeren in een crisissituatie terecht te komen en gaan cri sisgedrag vertonen. Het zou goed zijn dat wij kunstenaars worden, om ook tijdig deze laatste fase in het leven goed voor te bereiden. Niet alleen alle praktische voorbereidingen maar ook de innerlijke individuele levensweg. Hoe vinden wij vanuit de inzichtervaring van de tafelgenoten hierin een harmonieuze mid denweg en een veerkrachtig evenwicht? Wat betekent onze persoonlijke zingeving in het perspectief van de allerlaatste levensadem? Onder leiding van deskundige gespreksleiders worden op twee verschillende data door de Metgezel in Zingeving belangstellenden uit genodigd voor een dialooggesprek in het Raadhuis van Oisterwijk (De Lind nr 56). Donderdag 3 december tussen 10.00 en 13.00 uur en maandag 7 december tussen 14.00 en 17.00 uur. Het thema: “Stervenskunst als levenskunst” wordt besproken in een boeiende dialoogvorm voor maximaal 3 tafels met maximaal 7 per sonen per tafel. Deelname, koffie/thee en iets lekkers zijn gratis. Inschrijven is een voor- Zaterdag 5 december, Kapel Park Sta nislaus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Verj. Coby van Dijk-van de Wouw, e.v. Jos van Dijk; jgr. Jans en Ties van Dijk-de Beer. waren te verwennen. Dat Fons, snel nadat ze gestopt waren met de zaak, ziek werd was een zware slag. Met haar sterke wilskracht en gevoel voor humor pakte ze de draad weer op, de kleinkinderen brachten vreugde en afleiding in deze tijd. Toen ze ziek werd moest ze beetje bij beetje haar zelfstandigheid opgeven, dat kostte pijn en moeite. Haar laat ste jaren woonde Corry op Park Stanislaus alwaar ze op 83 jarige leeftijd is overleden. 0900 332 22 22 waarde om deel te nemen aan het dialoogge sprek. Interesse? Meld U aan met naam, adres en telefoonnummer via http://www.metgezelin- zingeving.com Voor meer info en indien U geen email heeft kan U bellen met Jan Daem 528 61 88. “De dood kunnen we maar eenmaal beproeven. Als we daartoe komen, is ieder van ons beginneling. (Michel de Montaigne) ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 2015 PAGINA 2 1 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Al Misintenties 14 dagen I voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 I P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2