nfarmatie 8 Kunstenaars, 8 verschillende stijlen in Galerie De Verdieping An Verheijen-Willems Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Jl Misintenties 14 dagen 11 voor afroepweekend opgeven. 'ffl 00 van onze pater Theo. Uw steun is hard nodig! Pastor Ad Verest secretariaat le Advent Karei Verheijen in de leeftijd van 94 jaar. sinds 2006 weduwe van Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Na een kortstondige ziekte hebben wij, in haar beschermde omgeving, afscheid moeten nemen van onze lieve, zorgzame moeder, trotse oma en overgrootmoeder Zij vierde het leven. Genoot van de natuur, bloemen en muziek. Zij was vrolijk en hield van gezelligheid. Zondag 29 november, 10.15 uur, ds Wil van Egmond Collecten voor het lokale Alzheimer Café en Landelijk Pastoraat. Er is kindernevendienst en crèche. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 Kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Sjef Wolfs en zoon Jos. Woensdag 2 december, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor H. van den Broek. Projectkoor Op zondag 29 november verzorgt ons ge mengd koor versterkt met enkele vrijwilligers en leden van het Norbertuskoor de viering van de eerste zondag van de Advent. Het koor wordt gedirigeerd door Arjan van Baest. Ruud Verbum en Evert van Merode verzor gen de begeleiding. 1ste Zondag van de Advent Na de weekendvieringen verkoop van kerst kaarten e.d. t.b.v. pater Theo. Week van 28 november - 5 december 2015 Moergestel, 19 november 2015 Correspondentieadres: Krijtestraat 5 5066 BG Moergestel Alle kunstenaars zullen dan zelf aanwezig zijn zodat u vragen kunt stellen hoe hun werk tot stand is gekomen. Wij hopen dat u gaat genieten van de tentoonstelling. Peter en Petra Roel en Annelies Anna, Noud, Pien Marloes en Twan Timo, Marlein Twan en Petra Fabienne en Yoeri Ivo Marianne en Hans Agenda: Vrijdag 27 november, 19.00 u: Filmavond in De Verdieping: “Left Luggage” Zaterdag 28 november Parochiekerk, 10.00 uur: Gildemis Gilde St. Catharina m.m.v. gemengd koor. Verkoop kerstkaarten voor pater Theo De zusjes van pater Theo Raaijmakers zullen na de vieringen dit weekend aanwezig zijn achter in de kapel van Park Stanislaus (op 28 november) en in de parochiekerk (op 29 november). Zij zullen kerststalletjes, kerst kaarten e.d. uit Bolivia meebrengen. De opbrengst komt ten goede aan het goede werk God nog iets? Hoe kunnen we open komen te staan voor wat God ons wil geven? Laten we de komende vier weken van de Advent, die zondag begint, ons inderdaad bezinnen op hoe wij concreet in de voetsporen van Jezus kunnen treden. Want praten is één ding, doen is het andere. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 26 november om 19.00 uur weer een nieuwe uitzending met hierin: Waor zedde gij gewist; Prinsenbal Springveren; Open dag Natuurlijk Moergestel 2. Vrijdag 27 november vanaf 19.00 uur en zaterdag 28 november vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekij ken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 29 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Martin Laurenssen; techniek Martijn van de Wouw. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 3 december verrassings- middag in Park Stanislaus. Wij sluiten 2015 af met een gezellige middag. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee met wat lekkers erbijDe rest blijft een verrassing! Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moer gestel en voelt u zich eenzaam en alleen, u bent van harte welkom. Omdat er wat geregeld moet worden, vragen wij u om zich op te geven bij de receptie van Park Stanislaus vóór donderdag 26 november. Let op: alleen gas ten die zich opgeven kunnen deelnemen. Wilt u worden gehaald, graag een telefoontje naar Corry. Tel. 513 3295. Als u om 14.00 uur klaar wilt staan, dan kunnen we op tijd beginnen. Tot donderdag 3 december. Jacqueline, Corry, Corry Gina en Ricky Proefopstelling koor Van uit ons gemengd koor ‘Cantate Domino’ is het verzoek gekomen een proefopstelling voor het koor te mogen uitproberen. Dit van wege de verwachting dat een andere plek voor de koren in onze kerk een betere akoes tiek oplevert en een betere mogelijkheid biedt om de koorgroepen te leiden. En wellicht ook de liturgische participatie kan vergroten. Met de dirigent/organist als drijvende kracht zal er een eerste proefopstelling worden uit geprobeerd bij gelegenheid van het Norber tuskoor, dat op a.s. zondag 29 november als gastkoor de zondagsviering zal verzorgen. Voor die viering - de eerste zondag van de Advent - is speciale muziek Adventsmuziek ingestudeerd. Onder andere zal de prefatie van de Advent en het 3de eucharistisch hoog gebed gezongen worden op de beroemde gre goriaanse melodie van het 'Rorate”, ook wel bekend onder de naam ‘Laat komen, Hij die komen zal’. Wat de proefopstelling van het koor aangaat, zullen de resultaten daarvan geëvalueerd wor den met dirigent, de koorbesturen en het nieuwe parochiebestuur. Daarbij heeft de pastor bij koor en dirigent benadrukt dat het van belang is om geen overhaaste beslissingen te nemen. Er zal op zijn minst een gedegen ‘masterplan’ dienen komen, om iedereen zo veel mogelijk mee te krijgen. Want het is wenselijk dat veranderingen ook verbeterin gen zijn. En bovendien moet Bruintje het ook nog kunnen trekken, in deze dure tijd. Woensdag 25 november was de uitvaartdienst, waarna de crematie heeft plaatsgevonden. Wij gedenken Op 2 november overleed Piet Ketelaars e.v. Jo Ketelaars-Wolfs. Piet werd geboren in Moergestel en woonde hier zijn hele leven. Hij trouwde op 10 november 1960 met Jo Wolfs en samen met haar bouwde hij de boer derij op de Heiligenboom op. Hier hebben ze samen een goed leven gehad ook al moest er hard worden gewerkt. De 9 kinderen groei den hier op en de 18 kleinkinderen werden hier hartelijk ontvangen en verwend. Piet genoot van kleine dingen en was met weinig tevreden, hij was handig en kon elk klusje klaren. Hij was een boer in hart en nieren die intens genoot van het boerenleven, hij werkte nog elke dag op de boerderijen van zijn zonen. Piet overleed thuis, hij werd 84 jaar. Eerste filmavond van de parochie De eerste filmavond van het programma van drie is op vrijdag 27 november. Om 19.00 uur is er een inleiding op de film “Left lug gage” en om 19.30 start de film. U bent van harte welkom in de filmzaal van de Verdie ping aan de Industrieweg. De film gaat over een liberaal-joods kindermeisje bij een streng joodse familie, die een zoontje heeft dat niet kan spreken. Ze ervaart daar de verschillende belevingen van het joodse geloof, maar ook het verdriet van de familie. Wat zich in het verleden allemaal heeft afgespeeld wordt dui delijk in een verbeten zoektocht naar een paar koffers. De film is uit 1998. Wanneer U deze film wilt zien, kunt U zich daar (nog) voor opgeven bij het parochiesecretariaat. (Er wordt een kleine bijdrage gevraagd, per avond te voldoen.) Nogmaals: van harte wel kom. Kunstenaars zijn: Toos van den Hurck, vilten en glaskunst Hennie Brüheim, glaskunst Anthony van Sluysveld, keramiek Erik Gordebeke, fotografie Tessy Bettonville, schilderkunst en fotogra fie Astrid Bogerd, Very Hes en Irma Berkvens, schilderkunst. Zondag 29 november, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis m.m.v. Projectkoor o.l.v. Arjan van Baest. Voorganger: pastor A. Verest. Na afloop koffie drinken in parochiecen trum. Piet Mutsaars; verj. Jans en Jan van den Bosch-van Esch en overleden familie; verj. en jgt. Sjef Roosen; jgt. Wim van Kempen e.v. Truus Veron; verj. Ria op ’t Hoog-Lu- cassen e.v. Jos op ’t Hoog; jgt. Maria van Overdijk e.v. Cornelis van Dijk en John van den Hout e.v. Heidi Rijnen en papa van Ann. In deze unieke tentoonstelling kunt u kennis maken met 8 totaal verschillende kunstenaars. Zij zijn er in geslaagd om met 8 verschillende stijlen een interessante tentoonstelling samen te stellen. U kunt glaskunst bekijken, gevilte kleding, foto’s, keramiek en schilderijen. Het boeiende is, dat de kunstenaars elkaar ook niet allemaal kennen, maar hun kunst als uitgangspunt hebben gebruikt om deze tentoonstelling samen te stellen. U kunt deze tentoonstelling bewonderen in galerie “De Verdieping” te Moergestel op zaterdag 28 november tussen 13.00 en 17.00 uur en zondag tussen 11.00 en 17.00 uur. Woord van de pastor Advent is een tijd van verwachting: wachten dat werkelijkheid wordt wat je verwacht. Maar dan niet wat je zomaar verwacht, bv. dat het gaat regenen, of dat je misschien toch een baan vindt. Nee, het gaat om wat je ver wacht van God die de Bron van de liefde is. Wat verwacht je van die liefde in je eigen leven? Ten eerste echt leven, ten tweede geluk, ten derde nabijheid en genegenheid, ten vierde waardering en aanvaarding van wie je ten diepste bent... En zo kun je nog lang doorgaan. Advent is een oefening in het verwachten dat God zijn heil en zegen aan ons zal schen ken. Heil betekent heling en genezing, ver zoening ook. Verzoening met God, met elkaar, maar ook met jezelf. Dat is de ware vrede die God wil brengen in ons leven en die Hij on der ons geboren heeft laten worden in zijn eigen Zoon, in Jezus van Nazaret de niet voor niets wordt genoemd de ‘Vredevorst’. Maar die grote Vorst wordt wel eerst in de gestalte van een weerloos kindje geboren. In die weer loosheid biedt God ons zijn eigen leven aan, zijn heil en leven, dat de smaak van eeuwig heid heeft. Advent is ook voor onze geloofsgemeenschap een tijd van inkeer en bezinning. Wachten wij op de goede dingen? Verwachten wij van Op 3 november overleed Jana Hendriks. Jana werd geboren in Moergestel op 27 april 1926. Ze was een vrouw van weinig woorden, iemand op wie je kon vertrouwen. Plichts getrouw heeft ze haar hele leven hard gewerkt. Zo bescheiden als ze heeft geleefd is ze ook overleden te Tilburg op 89 jarige leeftijd. 0900 332 22 22 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 NOVEMBER 2015 1 ■MM ■MMMMBH Ml I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2