ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Wat de levenden kunnen leren van de stervenden Dansen in den Boogaard Kinderen brengen burgemeester Janssen ontbijtje in Raadhuis BON Elkaar ontmoeten tijdens de Open Coffee Oisterwijk/ Moergestel in Den Boogaard Songwriter en Poëzie avond tijdens Open Mie Night Tiliander Op woensdag 2 december vindt de derde editie van de Open Mie Night plaats in het theatercafé van Tiliander. De Open Mie Night biedt een podium voor alle stijlen muziek, comedy en poëzie. Deze maand is het thema Poëzie en Songwriter. Hoe ons voorbereiden op de allerlaatste levensadem Voor alle informatie en reserveringen voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Coffee is op vrijdag 27 november van 9.00-11.00 uur in Den Boogaard te Moergestel. Christine en Ann begeleidden doorheen de jaren honderden mensen, jong en oud, arm en rijk, in hun laatste weken en uren naar de onvermijdelijke dood. Met velen van de ster venden voerden zij intense gesprekken over wroeging en teleurstelling, maar ook over vreugde en berusting, over dingen afmaken en loslaten, over verder leven met de afwezige geliefden, over het mooie eren, over blijven geloven, plezier maken en genieten, geen spijt hebben dat zij hun gevoelens uitspreken en vooral, niet bang zijn om te sterven. Voor de dansliefhebbers worden de succes volle dansavonden in Den Boogaard voort gezet! Trek de dansschoenen maar uit de kast, want in Moergestel is het dansen voor de actieve 50+ ers onder ons. Bij het dansen wordt het gevarieerde muziekaanbod verzorgd door een lokale DJ. De entree bedraagt 2,50 per persoon en in deze prijs is een kopje koffie of thee inbegrepen. Zaterdag 21 november om 20.00 uur. kopen. De leerlingen uit groep 8 namen de cheque met een bedrag van 500,- in ontvangst. Burgemeester Janssen kijkt met plezier terug op de bijzondere ontbijtontmoeting. GRANDIOZE VLOOIENMARKT ZONDAG 22 NOVEMBER Goirle, Sporthal de Haspel,Grobbendonckpark 42,5051 KB Van 09.00 - 16.30u inl. 0416 530 502 www.deevenementenlijn.nl Naam Open Coffee Oisterwijk/Moergestel is een maandelijkse informele bijeenkomst waar iedereen die graag wil netwerken elkaar kan ontmoeten, ideeën kan bespreken, kennis kan delen, brainstormen, meetings houden of samenwerken. Ontspannen netwerken dus, onder het genot van een kopje koffie. Samen met ondernemers, freelancers, collega’s, con- cullega’s en andere geïnteresseerden. Ofwel, ondernemende mensen uit de regio. Donatie aan LINDA.foundation Aan het eind van het ontbijt betaalde burge meester Janssen symbolisch voor zijn ontbijtje met een donatie aan LINDA.foundation, dit jaar het goede doel van Het Nationaal School- ontbijt. Deze stichting bezorgt jaarlijks meer dan 2.000 Nederlandse gezinnen met kinde ren onder de armoedegrens een onvergetelijke decembermaand, door ze eenmalig een set cadeaukaarten te geven waarmee ze bood schappen, kleding en cadeautjes kunnen ‘De Open Coffee Club’ vindt plaats op vrijdag 27 november 2015 in Den Boogaard, St. mooie ketting 4,95 p.st. in mooie cadeau- Jansplein 5 te Moergestel. Er is een vrije inloop tussen 09.00 -11.00 uur. Vanuit hun lange ervaring brengen beiden ook hoe ze steeds meer ontroerd raken als ze mensen zien sterven. 'Dan zie je, voel je soms het moment dat de geest uit het lichaam gaat', zo klinkt het. 'Ja wij zijn heel nuchter en geloven niet in paranormale zaken, maar soms vóel je dat de geest het lichaam verlaat.' Een ding staat vast. We gaan allemaal sterven, maar als het zover is, zijn we allemaal begin nelingen. De angst om te sterven zal er altijd Het Nationaal Schoolontbijt Het Burgemeestersontbijt in zo’n 245 gemeen ten is onderdeel van Het Nationaal Schoolont bijt, dat voor het 13e jaar op rij een week lang aandacht schenkt aan het belang van een gezond ontbijt. Die aandacht is nodig, omdat nog steeds veel kinderen niet, niet altijd of niet gezond ontbijten. Het Nationaal School ontbijt heeft de steun van het Voedingscen trum, Jongeren Op Gezond Gewicht, de Hartstichting, de Maag Lever Darm Stichting en de Nederlandse Coeliakie Vereniging. Daarnaast is Het Nationaal Schoolontbijt sinds dit jaar ambassadeur van Gezonde School, een samenwerkingsverband tussen RIVM Centrum Gezond Leven, onderwijs raden, gezondheidsfondsen en kennisinsti tuten. Dus speel je gitaar of schrijf je gedichten dan is deze avond voor jou om je kunsten te tonen aan het publiek. Mocht je dit geen van alle kunnen en wil je een relaxed avondje uit dan verwelkomt het café je graag aan de bar om nieuw talent te ontdekken. Blijf op de hoogte via onze Facebookpagina. De Open Mie Night wordt gehouden op woensdag 2 december 2015 in het theatercafé van Theater Tiliander te Oisterwijk. De avond begint om 20.00 uur. De entree is gratis. Christine De Coninck en Ann Brusseel twee verpleegkundigen uit de palliatieve zorg vertellen over wat er omgaat bij de patiënten/bewoners die weten dat ze het ziekenhuis/woonzorgcentrum niet levend zullen verlaten. En dat zijn geen snelle to do-lijstjes met spectaculaire stunts en wereldreizen. zijn omdat we onvoorbereid zijn. Op deze namiddag lezing willen Christine en Ann de aanwezigen ons inzichten en handvatten aan reiken om ons voor te bereiden bij het uit blazen van de laatste levensadem. Maandag 23 november 2015 om 14.00 uur in Den Boogaard. Toegang: 4 euro (inch welkom koffie/thee). Inschrijven niet ver plicht. Meer info: www.metgezelinzingeving.com ofwel: tel. 528 6188. Deze lezing wordt opgevolgd door tweemaal drie dialoogtafels onder begeleiding van des kundige gespreksleiders in het Raadhuis van Oisterwijk op donderdag 3 december (09.45- 13.00 uur) en maandag 7 december (13.45- 17.00 uur). Thema: Stervenskunst als levenskunst. Toegang gratis) Voor de dialoogtafels is aanmelding en inschrijving verplicht via website Metgezel in Zingeving ofwel tel: 528 6188. Burgemeester Janssen van de gemeente Ois terwijk onderstreept hiermee, net als zo’n 245 collega-burgemeesters in het hele land, het belang van een gezond ontbijt. Burge meester Janssen: “gezond ontbijten zorgt voor een goede start en geeft je energie voor de rest van de dag”. Aan de ontbijttafel maak ten de kinderen en de burgemeester uitge breid kennis met elkaar en wisselden ze van gedachten. den 2!Ster’ Open Coffee heeft geen programma’s, officiële presentaties, naambadges of voor zitter. Vooraf aanmelden is niet nodig. U komt en gaat, zoals en wanneer u wilt. Alleen consumptie is voor eigen rekening. Vorige week donderdag brachten 19 kinderen van SBO Mozaik uit Oisterwijk een ontbijtje aan burgemeester Janssen. In de burgerzaal van het Raadhuis op De Lind gaven ze met dat gezamenlijk Burgemeestersontbijt het goede voorbeeld in de week van Het Nationaal Schoolontbijt, waarbij ruim 500.000 kinderen samen ontbijten op zo’n 2.600 basisscholen. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 NOVEMBER 2015 PAGINA 6 CADEAUTIP! Woonplaats Telefoon Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Nu uw oude films overzetten op DVD: - videobanden VHS, S-VHS - cameratapes (miniDV, VHSc, 8 mm en Super 8 mm) - oude foto's bewerken/repareren - dia's en negatieven bewerken - cassettebandjes op CD/DVD Voor info en prijs: Jeanne (bij Frans van Velthoven) jeannevanderlinden@hotmail.com of in de winkel Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 »Volgeboekt!« Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Iedere laatste vrijdag van de maand organiseert Open Coffee Oisterwijk/ Wees-^gegroefbij een brandende kaars, ook Moergestel een informele netwerk- als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die ochtend. De eerstvolgende Open haast onmogelijk lijken om verhoord te wor- - - den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@kpnmail.nl Restauratie antieke meubels Charles van 1 wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Voetklachten, bel Hein van lersel 013- 5054027 of kijk op www.podotherapiemoer- gestel.nl Deze week in Twinkeltje: keuze uit vele nieuwe armbanden 1,95 p.st. of een super- l -.ü: a x verpakking. Kerstbomenverkoop! Locatie: voormali ge Boerenbond. Data: 5, 11, 12 en 19 dec. Noteer in uw agenda! Feestje, in een horecagelegenheid, in eigen beheer. Kijk voor meer info op www.bardesteeg.nl of bel 06 - 50 83 88 96.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6