Bedrijven op Sonman Moergestel houden open dag II Moergestel- Kreatief 2015 Diana van den Boer spreekt gemeenteraad toe Grootste biljart van Oisterwijk en omstreken staat leeg Prins zoekt date Vogeltentoonstelling “De Linde- vogels” in Café ‘t Molentje Van welzijn tot 3D-printing en zonne-energie Daarom een dringende oproep aan biljarters Fietspad Haghorst-Moergestel Afgelopen week heeft Diana van den Boer, moeder van Inge die de crowdfiin- ding-actie hield voor de aanleg van het fietspad Haghorst-Moergestel, spreektijd gevraagd en gekregen tijdens de gemeenteraadsvergadering. Haar betoog geven wij hier onverkort weer. Gedurende de tentoonstelling zullen er ook leden aanwezig zijn die uw eventuele vragen kunnen beantwoorden. Wij hopen dan ook dat veel mensen op een van deze dagen de weg naar Cafe’t Molentje, Kerkstraat 116 weten te vinden om te genieten van de door ons tentoongestelde vogels. De Sonman is een modem bedrijventerrein in Moergestel. De 35 bedrijven bieden werk aan 250 mensen. Foto: Paul Spapens uit Oisterwijk en omgeving: Ben je of ken je een driebander die graag zou willen spelen op het biljart van grootheden als Dick Jaspers, Raymond Ceulemans of Semih Sayginer? Kom dan eens langs in Wijkcentrum Pannenschuur. Toon uw interesse via mail aan joris@wijk centrumpannenschuur.nl tegen een vriendelijke prijs te koop worden aangeboden. U bent hierbij verzekerd dat u een goede vogel aanschaft van een vertrouwde kweker. A-klasse biljart kan nieuwe spelers gebruiken Het grootste biljart van Oisterwijk, in A-klasse formaat, staat een groot deel van de week leeg, en dat is uiteraard zonde. Als enige buurthuis in Oisterwijk heeft Wijk centrum Pannenschuur de beschikking over alle drie de bekende biljartafmetingen: een klein (café) biljart, een libre tafel en een heus a-klasse biljart. Zoals in vele wijkcentra worden de kleinere biljarts goed gebruikt. Het a-klasse biljart, de enige van dit formaat in onze omge ving, is dermate specifiek van afmeting dat hier slechts een kleine groep gebruik van maakt, en dat is enorm zonde. De Sonman is een zeer modern bedrijventer rein gelegen aan de A 58. Op het terrein zijn 35 bedrijven gevestigd. In totaal verdienen ongeveer 250 mensen hun boterham op De Sonman. Het bedrijventerrein is twaalf jaar geleden tot ontwikkeling gebracht. Ik, Frans, een 41-jarige man uit Moergestel, in bezit van goede muzieksmaak en eigen tan den, zoek voor 28-11-T5 iemand (m/v) om mee uit te gaan in Moergestel. Ben je gezellig, luister je graag muziek, hou je van lachen en heb je zin in een avond onder het motto ‘Alles is liefde’? Dan ben jij degene die ik zoek. Ik heb gehoord dat entreebewijzen al vanaf afge lopen zaterdag in de verkoop zijn. Voor 7,50 bij Café de Brouwer, dat is bijna niks dus we moeten snel zijn. Koop jij de kaartjes? Dan zien we elkaar bij het Pieregebrouwel. De 28e om 19:30 uur bij de ingang van Café de Brou wer? Het begint namelijk om 20:00 uur. Met hartstocht tegemoet ziende, Prins Frans. Op zaterdag 28 november houden 11 bedrijven op bedrijventerrein De Sonman in Moergestel een open dag. De bedrijven willen op deze manier bekendheid geven aan wat ze zoal maken. Door de grote variatie aan ondernemingen en producten kunnen bezoekers ook ideeën opdoen voor de komende feestdagen. De open bedrijvendag is uiteraard gratis toe gankelijk. Er is ruimte genoeg om de auto te parkeren. Bezoekers worden door de deelne mende bedrijven gastvrij ontvangen. Het eve nement duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Op 21 en 22 november 2015 organiseert Vogelvereniging ‘De Lindevogels weer een Onderlinge tentoonstelling in Cafe’t Molentje in Oisterwijk. Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseren wij deze tentoonstelling in deze locatie. Ook dit jaar willen wij proberen om de vogels tot hun recht te doen komen tijdens de ten toonstelling die in de grote zaal zal plaatsvin den. Gelukkig is het onze leden ook nu weer gelukt om toch weer een groot aantal vogels tentoon te stellen. Er worden ruim 200 vogels tentoongesteld waarbij er sprake is van een grote variëteit aan soorten. Voor elk wat wils dus. Via onze website www.delindevogels.nl vindt u allerlei informatie over onze vereniging. Ieder jaar organiseren wij een tentoonstelling waarbij de leden de door hun gekweekte vogels van de laatste 2 jaren kunnen tentoonstellen. Dit resulteert jaarlijks tot een aantrekkelijk gebeuren waarbij een grote diversiteit aan vogels valt te bezichtigen. Bij deze tentoonstelling hebben wij naast de wedstrijdvogels ook een grote verkoopklasse waar diverse soorten vogels door onze leden Wat is er mooier dan met anderen het gevoel te delen dat je krijgt nadat je zelf hebt genoten van het creëren van een sfeervol schilderij, een pak kende pentekening, een gloedvol glas-in-loodwerk of een bekoorlijk beeld? Je kunt er natuurlijk voor kiezen om het resul taat van jouw kunstzinnige arbeid voor jezelf te houden, of hooguit voor de naaste familie. Doe je dan niet jezelf en talloze anderen te kort? Want elk jaar, rond de feestdagen, komen tijdens “Moergestel-Kreatief” vele kunstlief hebbers naar Galerie de Verdieping om te genieten van de kunstwerken uit uitsluitend Moergestelse ateliers. Denk je eens in hoe het voelt om, met een glaasje in de hand, aan belangstellenden uitleg te geven over jouw werk en de waardering te krijgen die je ver dient... Opgeven voor deze expositie kan nog tot 30 november, bij Ed Hurkmans, telefoon 5131316 en Hans van Brunschot, telefoon 06 51586744 of via e-mail: info@galeriedeverdieping.nl Door de aard van de bedrijvigheid lenen niet alle ondernemingen zich voor deelname aan de open dag. Bedrijven die bezocht kunnen worden zijn onder meer gespecialiseerd in een luxe keu kens, interieurs, professioneel tuingereedschap, de nieuwste 3 D printtechniek, meubelstoffe- ring, partyservice/verhuur, auto-onderhoud, orthopedische schoenen, sanitair of de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van zonne-ener gie. Op industrieterrein De Sonman is ook een welzijnswinkel gevestigd. het fietspad. 10 Aanwonenden, dat is bijna de héle Broek- zijde vanaf de Reuselhoeve tot en met de Vin- kenberg. Neem de uitnodiging van deze men sen aan en ga met hen praten. En denk in oplossingen. Het is echt niet zo moeilijk zoals u waarschijnlijk denkt dat het is. In het bijzonder wil ik nog één aanwonende noemen. Broekzijde 11. Deze bewoner wacht al ruim 8 maanden op de gemeente (en heeft zelfs een gesprek gehad met de wethouder) omtrent de herinrichting van zijn perceel. Als het geduld van deze bewoner op is, zal hij her bouwen op de plaats waar het huis nu staat en zal, indien toch besloten wordt om een fietspad aan te leggen, er enorm veel geld weggegooid worden. Ook weet ik dat de aanwonenden van de Hei- zenschedijk niet graag hun grond verkopen als het fietspad alleen aan de Heizenschedijk aangelegd wordt. Ook zij willen de Broekzijde erbij betrekken. Als het gehele traject wordt meegenomen, zullen de onderhandelingen met deze bewoners makkelijker gaan. In de laatste commissievergadering werd tel kens gesproken over burgerparticipatie. Het lijkt me, dat de crowdfunding van Inge een heel mooi voorbeeld is van burgerparticipatie. Op 1 dag 436 inwoners die doneerden. 1000 Burgers totaal (het overgrote deel uit Moer gestel), die niet alleen een handtekening heb ben geplaatst, maar zelfs geld geven aan U, gemeentebestuur, voor het fietspad. Vanavond spreek ik u hier ook toe, namens de 1000 deel nemers aan de actie. Wekelijks wordt er aan mij gevraagd hoe het met het fietspad staat. De inwoners hebben dit geld niet gegeven voor het fietspad aan de Heizenschedijk, maar voor het fietspad van Haghorst naar Moergestel. We laten deze men sen niet in de steek en zullen de 12.000,- dan ook alleen aan de gemeente overhandigen indien het gehele fietspad aangelegd wordt. Mocht er binnen één jaar geen definitief besluit genomen worden, zullen wij dit geld terugge ven aan de inwoners. Hopelijk zal dit niet nodig zijn en wordt hun geduld beloond. Wij nodigen u hierbij dan ook van harte uit om onze gratis toegankelijke tentoonstelling te komen bezichtigen op: Zaterdag 21 november van 10.00-17.00 uur Zondag 22 november van 10.00-16.00 uur Ook voor rolstoelgebruikers is de tentoonstel ling goed te bereiken. Burgemeester, wethouders en gemeente raadsleden... Een jaar geleden heeft mijn dochter Inge u toegesproken om over haar crowdfiinding-ac- tie voor het fietspad Haghorst-Moergestel te vertellen. Ze heeft de lokale en de landelijke publiciteit gehaald, draagvlak aangetoond met 1000 dona teurs die samen bijna 12.000,00 euro gedoneerd hebben, ze heeft een Oisterwijks kinderlintje gekregen en ook vanuit de Provinciale CDA het “beste idee van Brabant” gewonnen. Maar haar doel: het fietspad van Haghorst naar Moergestel” staat nog steeds niet op de plan ning. We hebben natuurlijk gehoord van de plannen om het fietspad aan te leggen langs de Heizen schedijk. Dat is natuurlijk een mooi begin, maar.het gevaarlijkste deel wordt niet mee genomen. Daar zijn we niet blij mee. Zover we nu begrijpen vormt een fietspad langs de Broekzijde geen onderdeel van dit plan en er zullen verder geen werkzaamheden worden verricht. Het college volgt nu wat er in het coalitieak koord is afgesproken. Terwijl vorig jaar in de begrotingsvergadering besloten werd om een quickscan te doen m.b.t. de Broekzijde. Het nut en de noodzaak van het fietspad was evi dent, volgens het college. Ook is er toegezegd dat de totale kosten en subsidies bij de Begro ting in beeld zouden zijn. Kunnen we het college houden aan de afspra ken die gemaakt zijn? We weten dat alle par tijen voorstander zijn van promotie van fietsen en van Moergestel als fietsdorp. Ik sta hier natuurlijk namens mijn dochter, maar ook namens de aanwonenden van de Broekzijde. Wederom ben ik bij hen langs ge weest. Namens 10 van die aanwonenden aan de oostzijde van de Broekzijde het volgende: Ja, ik wil, los van de toekomstige financiële onderhandeling, met de gemeente aan tafel m.b.t. het aan te leggen fietspad langs de Broekzijde. Gemeente, kom met ons praten. zodat er ook aan de Broekzijde het fietspad aangelegd wordt. Ja, ik wil, na jaren wegschuif- politiek, nu eindelijk duidelijkheid omtrent Er zijn nog dagdelen beschikbaar waarop met groepjes gespeeld kan worden of je kan je indi vidueel aansluiten bij de reeds aanwezige club. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 NOVEMBER 2015 PAGINA 3 -J.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3