Will Pellis Cantate Domino eert z’n jubilarissen Tijdens het jaarlijkse Caeciliafeest werden 2 jubilarissen in het zonnetje gezet. Pastor Ad Verest speldde de zilveren speld van de Gregoriusvereniging op bij Bestie de Cort voor haar 25-jarig lidmaatschap van Cantate Domino en Ton van der Dus- sen ontving de gouden speld van de Gregoriusvereniging voor zijn 40-jarig lid maatschap van Cantate Domino. Op de foto feliciteren de jubilarissen elkaar. Informatie (013) 513 1504 Zondag 22 november, themaviering met Inspiration Protestantse gemeente Oisterwijk U itvaar tverzor ging Komende periode bij Huis voor Zingeving tfl rb Parochie St. Jans Onthoofding Pastor Ad. Verest secretariaat Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Zondag 22 november, 10.15 uur, ds Hester Radstake Er is crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. We zullen twee volwassenen dopen (doop op belijdenis) Agenda 20 november 15.00: ontmoetingsmiddag in De Vloer, zaal 2 21 november 19.30: Club 412, jeugdclub 23 november 20.00: Hendro Munsterman over Laudato Si - Opstandingskerk Tilburg Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 Woensdag 25 november, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor A. Verest. Themaviering met Inspiration Op zondag 22 november verzorgt Zanggroep Inspiration een viering met het thema: “Hun vlucht is ook onze vlucht”. De vluchtelingen staan nu volop in de belangstelling. Is hun vlucht ook onze vlucht? Laten we samen zin gen en bidden voor een goede toekomst. Meer over deze viering vindt u elders in deze Moer gestel Nieuws. 34e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 21 - 28 november Christus Koning van het Heelal In de weekendvieringen aandacht voor Amnesty International Woord van de pastor De gezinsvering van 8 november was sim pelweg ontroerend. Bijna alle 1ste Communi canten en Vormelingen van dit jaar waren op de persoonlijke uitnodiging van het pas torale team ingegaan en hadden een schoen- doos meegenomen vol mooie en praktische geschenken voor straatarme kinderen in Afrika. Maar er waren ook andere jonge gezin nen. Na de voordracht van het evangelie over het 'penningske van de weduwe', mocht ik tijdens de preek alle kinderen in de kerk uit nodigen om met hun prachtig ingepakte schoenendozen naar voren te komen. Daar deden zij al hun geschenken in een grote ‘offerkist’ die naast de preekstoel was gezet. Zaterdag 21 november kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Leen en Jo Smits; verj. Marlies van den Boer; verj. Hein Roozen e.v. Riet de Jong. Agenda: Donderdag 19 november, 10.30 u: Bijbel- ochtend Maandag 23 november, 15.30 u: Voorberei ding Eerste H. Communie, les 3 Vrijdag 27 november, 19.00 u: Filmavond in De Verdieping: “Left Luggage” “Hun vlucht is ook onze vlucht” De vluchtelingen staan nu volop in de belang stelling. Jezus was geen koning met een gou den kroon, die over iedereen de baas wou spelen, maar een eenvoudige man die dienst baar wilde zijn en het lot van de kwetsbare aantrok. Hij leerde ons gelijkwaardig met elkaar om te gaan. Met aansprekende teksten en liederen willen wij graag met u daarover nadenken. Hieronder een gedeelte van een gebed van bootvluchtelingen. Wij kunnen hier toch niet zo aan voorbijgaan? Is hun vlucht ook onze vlucht? Laten we samen zingen en bidden voor een goede toekomst. Kennismaking werkgroep acolieten De kennismakingsronde van de pastor met de werkgroepen gaat door. Zo was er afgelopen woensdag 11 november een samenkomst met alle volwassen acolieten. Het werd een heel hartelijke bijeenkomst waarin de lachsalvo’s niet van de lucht waren. De pastor kon zijn waardering en dankbaarheid uitdrukken voor de jarenlange trouwe dienst van de acolieten. Bovendien kon hij ingaan op het verzoek van Eerste filmavond van de parochie De eerste filmavond van het programma van drie is op vrijdag 27 november. Om 19.00 uur is er een inleiding op de film “Left lug gage” en om 19.30 start de film. U bent van harte welkom in de filmzaal van de Verdie ping aan de Industrieweg. Wanneer U deze film wilt zien, kunt U zich daar (nog) voor opgeven bij het parochiesecretariaat. Nog maals: van harte welkom. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 19 november om 19.00 uur weer een nieuwe uitzending met hierin: Sinterklaasintocht 2015; Prinsenbal Pierewaaiers; Aankondiging Moerges tel Kreatief; Open dag Natuurlijk Moergestel. Vrijdag 20 november vanaf 19.00 uur en zaterdag 21 november vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekij ken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 22 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Hermus; techniek Marcel Oerlemans. Even waren ze net als de weduwe in Jeruzalem bij de offerkist de armsten in de ogen van de wereld - want wat is nu een schamele schoe nendoos in vergelijking met de ellende van de wereld?! Maar ze waren ook even de "rijkste kinderen van Moergestel", omdat ze in die schoenendoos al hun liefde hadden gelegd. Ook voor deze kinderen geldt wat Jezus in die arme weduwe zo hoog prees: hoe groter de liefde, des te kostbaarder het offer. Aan het einde van de Mis had ik de gelegen heid om aan het begin van de gezinsochtend alle kinderen en ouders persoonlijk de hand te drukken. Daar heb ik vele stralende en dankbare gezichten gezien, van jong en oud, en bemoedigende woorden gehoord. En wat was het leuk om afgelopen woensdag de Vormelingen samen met de vormselwerk- groep meteen weer te mogen ontvangen op het parochiecentrum, nu voor de eerste vorm- selbijeenkomst. Het contact was al gelegd. En meteen was er een ‘klik' met hen. Hoopvol voor de toekomst! Zondag 22 november, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis m.m.v. Zanggroep Inspiration. Themaviering: “Hun vlucht is ook onze vlucht”. Voorganger: pastor A. Verest. Na afloop koffie drinken in parochiecentrum. Overl. familie van Gils-Ketelaars, dochter en schoonzoon Jo en Frits, zoon en schoon dochter Anton en Rietje; Sjef de Laat en Anneke de Laat-van Esch, zonen, dochter, schoonzoon en schoondochters; overleden ouders Burgers-van Esch, dochter José en zoon Sjef. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 3 december verrassings- middag in Park Stanislaus. Wij sluiten 2015 af met een gezellige middag. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee met wat lekkers erbijDe rest blijft een verrassing! Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moer gestel en voelt u zich eenzaam en alleen, u bent van harte welkom. Omdat er wat geregeld moet worden, vragen wij u om zich op te geven bij de receptie van Park Stanislaus vóór donderdag 26 november. Let op: alleen gas ten die zich opgeven kunnen deelnemen. Wilt u worden gehaald, graag een telefoontje naar Corry. Tel. 513 3295. Als u om 14.00 uur klaar wilt staan, dan kunnen we op tijd beginnen. Tot donderdag 3 december. Jacqueline, Corry, Corry Gina en Ricky enkele acolieten om op papier te zetten “hoe u het graag heeft’ en dat toe te lichten. Want het is waar dat elke pastor ook zijn eigen accenten legt en een eigen persoonlijke geschiedenis van liturgie vieren heeft. Boven dien hebben we in de huidige tijd te maken met een strenger toezicht op de liturgische normen. Het vraagt van ieder een stap om daarin een weg te bewandelen waarin de beko ring tot tweedracht wordt overwonnen. Met grote aandacht en welwillendheid zijn de papieren op die avond doorgenomen, samen met de kosteres, en zijn er afspraken gemaakt die voor ieder helder zijn, zowel voor de acolieten van de zondagsviering als voor de uitvaart acolieten. Ook de zorg voor de kleinere misdienaars hebben we kunnen bespreken. Al met al een vruchtbare en vreug devolle avond. Wij gedenken Op 31 oktober overleed op 93-jarige leeftijd Annie van Riel-van de Wiel, weduwe van Jac van Riel. Een lieve, hardwerkende vrouw en een attente moeder. Met een groot talent tot ‘buurten’. Zo kunnen we Annie van Riel- van de Wiel gerust omschrijven. Op vrijdag 6 november hebben we met eerbied afscheid van haar genomen in onze kerk, waarna we haar op het parochiekerkhof hebben bijgezet in het graf van haar man, die al 44 jaar daar rust. Het is mooi te zeggen dat te midden van het verdriet, dat ten eerste de zonen, de schoonfamilie en kleinkinderen trof, toch de dankbaarheid en genegenheid voelbaar was. We hopen en bidden dat Annie -voor som migen Anneke- het eeuwige leven mag ont vangen, zeker ook op voorspraak van Onze Lieve Vrouw, op wie zij haar leven zo ver trouwde. Gebed van bootvluchtelingen Verloren in de stormen op de open zeeën drijft onze kleine boot. We zoeken land in dagen en nachten zonder eind. Wij zijn als het schuim op de oceaan. Wij zijn als stof dat zweeft in de ruimte. Onze noodkreet verwaait in het huilen van de wind. Zonder voedsel, zonder water, liggen onze kinderen daar, uitgeput, totdat ze nooit meer huilen. Wij zien uit naar land, maar worden weggestuurd van elke kust. Hoeveel bootjes zijn er al vergaan? Hoeveel gezinnen al begraven in de golven? Heer Jezus, luistert U naar ons gebed? Heer Allah, Boeddha, hoort u onze nood kreet? Themaviering werkgroep Inspiration Atlantis en onze lessen voor deze tijd - Sander Videler Nu het Watermantijdperk volop in gang is, worden ook de lessen van het verloren Atlan tis weer actueel. In deze lezing legt Sander Videler enkele basisuitgangspunten van de spiritualiteit van Atlantis uit. Ook komen tijdens de lezing onderwerpen als valkuilen op de spirituele weg en het mannelijk en vrouwelijk in de mens aan bod. Een deel van de inhoud van de lezing is gebaseerd op het boek "De verloren lessen van Atlantis" van Jon Peniel. Daarnaast put Sander uit eigen ervaringen en inzichten, opgedaan als zoeker op het pad van Zelfontwikkeling en als Jun- giaans therapeut. Info: 25 november, Kloosterdreef 4. Tijd: 20:00 tot ca. 22:00. Kosten «10 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huisvoorzingeving.nl 0900 3322222 St JMfOWWfiFPMK JE PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 NOVEMBER 2015 I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo0moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -11 voor afroepweekend opgeven. PftROCMZ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2