0 km Prins Frans d’n Urste nieuwe Stadsprins VAN ALPHEN Betsy Denissen-Welten Oisterwijk Prinsenbal C.V. ‘De Springveren’ F IN MEMORIAM Noud Smits mende carnavalsseizoen! Uw Gemeenten ieuws op wwwristerwifiuil De zaal van café De Brouwer was voor deze avond omgebouwd tot het welbekende Sprookjesbos van de Efteling. Het bleek WOENSDAG 18 NOVEMBER 2015 40e JAARGANG Nr. 1827 Heel Moergestel wacht in spanning af op ant woord van die ene vraag... Wie wordt nu de nieuwe prins van De Springveren? Zaterdag 21 november is daarom de belangrijkste avond van november. Dan houdt Moergestels jong ste raad van elf zijn Prinsenbal, om antwoord te geven op die ene vraag. Rond half 9 zal deze avond beginnen Speciaalbiercafé De Veerkes. Het wordt onstuimig, sierlijk en gladjes! De Veerkes zal er groen en geel van zien. Wij zijn er weer klaar voor, jullie toch ook? Tot 21 november! C.V. ‘De Springveren’ rekest te hebben gekregen, hapte de Fakir uiteindelijk toe. Deze Fakir kwam dan ook om elf over elf op zijn typische tapijt aangevlogen in de zaal. Na een daverende onthullingsact bleek Fakir niet Fakir te zijn, maar Frans van der Donk alias Stadsprins Frans d’n Urste. Voor velen, of liever gezegd, voor bijna iedereen een ge- richten op wat voor haar als richtsnoer gold. Zij was wars van uiterlijk vertoon, zij was gewoon, eenvou dig, vriendelijk en altijd geïnteresseerd en de wijze waarop zij een luisterend oor bood, maakte haar tot ie mand, die mensen aan zich wist te binden. In de diverse bestuursfuncties ontpopte zij zich als iemand, die andere wapens han teerde: Geen harde woorden om haar wen sen kracht bij te zetten, geen scherpe debat ten om haar gelijk binnen te halen, de con frontatie uit de weg gaand, maar zij wist dan op een handige en soms eigenzinnige manier het door haar gestelde doel toch nog binnen te halen.Thuis moet er flink wat “gepolitiekt” zijn. Haar man Christ deed zijn intrede in 1970 in de politiek en Betsy trad in zijn voetsporen door zich bin nen de gemeenteraad van Moergestel op haar manier te profileren. Haar zoon Hans zette de traditie voort en in de gefuseerde gemeente Oisterwijk blies hij zijn partij mee. Betsy hield na de politiek nog be stuursfuncties aan, zoals bij de Katholieke Vrouwen Organisatie en bij de Katholieke Bond van Ouderen. Betsy was niet iemand, die graag op de voorgrond stond. “Laat mij maar wat achteraf zitten, dan kan ik in alle rust veel opvangen en er mijn voordeel mee doen.” Dan, als geleidelijk aan de fysieke ongemakken ook haar deel worden- zij bleef zelfs tot op zeven november jl. zelf standig wonen aan de Raadhuisstraat - komt er een einde aan het leven van deze prominente Moergestelse vrouw: bemin nelijk, zorgzaam, eenvoudig, attent, betrok ken, die ongemerkt afscheid nam, zoals zij zich altijd al “achter de schermen” aan de publiciteit heeft onttrokken. Moge zij na alle aardse beslommeringen van een welverdiende rust genieten onder dankzegging vooor de grote vriendschap, die zij tijdens haar aardse bestaan ten toon spreidde. Betsy werd geboren op 25 november 1924. Op 15-jarige leeftijd verhuisde het gezin Welten vanuit Vught naar Moergestel en het tijdelijk onderkomen werd gevonden in “De Koepel”, een soort kas teeltje, een grijs ge bouw, waarheen een zandpad als “oprijlaan” leidde. De tijdelijke huisvesting was eerder bewoond geweest door de familie Blauwhof! en werd gekozen in afwachting van de bouw van de boerderij. Ik heb in de achter ons liggende perioden frequent contact gehad met Betsy, vooral via het politieke traject en via wederzijdse functies in het vereni gingsleven. In maart 2012, toen ik met Betsy over haar leven een onderhoud had, ging zij terug naar een weldoorleefd leven van zorg en hard werken. Die zorg heeft haar altijd gekenmerkt, zowel in haar thuis situatie als binnen het dorp, waar zij op bijna 91-jarige leeftijd naar het St.-Elisa- beth-ziekenhuis in Tilburg ging om er te sterven. Een vertrouwd beeld binnen onze dorps gemeenschap is niet langer zichtbaar. Op gezette tijden ging Betsy Denissen, de laat ste tijd voorzien van een rollator, bood schappen doen. Zij sprak mensen aan, zij wérd aangesproken en op deze manier had het nogal wat tijd nodig om “gepakt en gezakt” weer huiswaarts te kunnen gaan. Betsy hield van intermenselijk contact. Zij was, wat men tegenwoordig graag zegt, een echt mensenmens. Zij is altijd iemand geweest met een bijzondere antennefiinctie, waarbij zij onmiskenbaar een oog had voor wat voor zaken er in ons dorp waren die aandacht nodig hadden. Niet dat zij zelf achter alle zaken aanging, maar zij wist feilloos gebruik te maken van haar “net werk”. Bij mensen, die zij vertrouwde - en dat waren er velen - kon ze met een enkele zin overbrengen wat in haar visie belangrijk was om er actie op te ondernemen. Betsy was geen vrouw, die de barricaden op ging. Op een subtiele manier wist deze bemin nelijke vrouw bruggen te slaan en vertrou wen te wekken om de belangstelling te Verrassing in ’t Pierewaaiersrijk GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE In een afgeladen zaal van café De Brouwer is afgelopen zaterdag tot ieders ver rassing Frans van der Donk gepresenteerd als nieuwe Prins van C.V. De Pierewaaiers en Stadsprins van het Pierewaaiersrijk. Als Prins Frans d’n Urste zal hij tijdens het carnavalsjaar 2016 de scepter zwaaien over alle Pierewaaiers en ’t Pierewaaiersrijk. Onder het motto “We haole alles uit de kaast!” zal hij met zijn, bij de Prinsencommissie inmiddels bekende, enthousiasme voorgaan in het feestgedruis. maar ook de biljartclub van De Klaore en in het verleden de Zevertoeten konden en kun nen op Frans zijn enthousiasme en inzet re namelijk dat de Prinsencommissie daar hun kenen. En vanaf afgelopen zaterdag C.V. De nieuwe prins had gezocht. Op zich een logi- Pierewaaiers en ’t Pierewaaiersrijk dus ook! sche keuze, want waar vind je immers meer Prinsen dan in de Efteling? Toch werd gedu- Na zijn onthulling en de nodige protocollaire rende de avond duidelijk dat het allemaal plichtplegingen mocht Frans zijn eerste daad nog niet zo gemakkelijk was geweest voor de als Stadsprins verrichten. En daarmee kwam Prinsencommissie. In verschillende filmpjes verrassing nummer twee van de avond: nie- werd de zoektocht in de Efteling en het mand minder dan Jurgen van Ras, een van Sprookjesbos getoond. Dat zij tijdens die Frans’ beste vrienden, kwam namelijk ten tocht veel plezier hadden gehad was al snel tonele als adjudant. Eveneens zonder Piere- klip en klaar, maar een nieuwe Prins werd waaiersverleden, maar ook Jurgen is een echte vooralsnog niet gevonden. Na bij verschil- carnavalsvierder en erg actief in het Moerges- lende kandidaten in de Efteling nul op het telse verenigingsleven. C.V. De Pierewaaiers is blij, trots en vol ver trouwen dat dit duo, Stadsprins Frans d’n Urste en adjudant Jurgen, geweldige roer- en voorgangers zullen zijn tijdens Carnaval 2016 onder het motto “We haole alles uit de kaast!”. Frans en Jurgen, namens het bestuur, de hof houding, de eregarde en alle leden van C.V. weïdige verrassing”. Waars’chflnTiK De Pierewaaiers van harte proficiat met jullie Frans op geen van de lijstjes die in de weken verkiezing en wij wensen jullie veel succes, voorafgaand aan het Prinsenbal altijd wel de maar vooral ook heel veel plezier in het ko- ronde doen. Op zich begrijpelijk. Frans heeft geen Pierewaaiersverleden en is ook geen fer vent Brouwer-ganger. Maar voor de Prinsen commissie van De Pierewaaiers zijn dat geen doorslaggevende factoren om de keuze voor een nieuwe Prins te verantwoorden. Als Prins van C.V. De Pierewaaiers ben je immers ook Stadsprins en dus Prins van het hele dorp, het hele Pierewaaiersrijk. En daarvoor moet je vooral een echte carnavalsvierder zijn, en dat is Frans! Daarnaast is hij ook nog eens enorm sociaal bewogen en actief in het ver enigingsleven. Het is alom bekend dat Frans zich erg fanatiek inzet voor Stichting Semmy, nieuws Weekblad voor Moergestel oe es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II geweent* Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiter/ijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur AUTOSCHADES Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 ZZ ZZ- info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea Wassen Kleuren Knippen Föhnen Style n /gMk Hair Beauty Salon 27

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1