QOEF! Wildconcours Gilde St. Joris nieuws Honk-, Soft- en BeeBall Roef! Audacia- Schaatsers “De Vennen” vooraan bij opening marathonseizoen K I 16:30 Softbal Pupillen 1 buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: ..14:30 ..10:00 ..10:00 14:30 12:00 12:30 ROEF! HANDBAL Uitslagen: Dl Roef - HMC 12-1, Cl Roef- Heerle33-5, Al Roef-Apollo 10-19,DSRoef - HMC 12-21, HS Roef- Internos 18-21. Donderdag 5 november El 17:00 Roef-Dongen Zondag 8 november El 12:20 DOS ’80-Roef Dl 10:00 Witte ster - Roef Cl 11:00 Internos - Roef Al 12:10 Taxandria - Roef DS 18:50 HCB-Roef HS 12:40 United Breda - Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer info, bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! .09:00 .09:45 .11:30 Op zondag 25 oktober had gilde St. Joris haar jaarlijkse wildconcours. Dit is volgens de traditie altijd de tweede zondag na 15 oktober, het begin van het jachtseizoen. Uitslagen: Jeugd: 1. T. Melis St. Joris Moergestel, 2. R. Lepper St. Joris Reusel, 3. D. op ’t Hoog St. Joris Moergestel. Kampioen: E Schellekens O.L.V. Broederschap Oirschot 20 punten: 1. E Moorman St. Joris Moergestel, 2. J. Brekelmans St. Joris Udenhout, 3. J. van de Ven St. Catharina Moergestel; 19 punten: 1J. Vingerhoets St. Joris Oirschot, 2. F. Brand St. Martinus-St. Antonius Lex- mond, 3. M .van de Sande St. Joris Moergestel; 18 punten: 1. E Schellekens O.L.V. Broeder schap Oirschot, 2. E Wolfs St. Catharina Moergestel, 3. E van Berkel St. Joris Diessen; 17 punten: 1. T. van Laarhoven St. Joris Oir schot; 2. H. van der Zanden St. Catharina Moergestel, A. Moorman St. Joris Moergestel. Handboog 1. A. van Hees St. Willibrordus Alphen, 2. W de Laat St. Sebastiaan Diessen, 3. A. Rooijakkers St. Sebastiaan Diessen. Softbal Pupillen 3 Bijna alle softbalteams op een tweede plaats zijn geëindigd. De softbal pupillen 1 en 3 zelfs op een eerste plekBij de honkbal hadden we vorig jaar twee kampioenen en speelden de aspiranten en junioren in een hogere klasse waar ze erg goed hebben gespeeld, ondanks de jonge leeftijd. De honkbal pupillen werden voor de vakantiestop ook kampioen en na de vakantiestop presteerde ze prima in een hogere klasse. Het jaar werd afgesloten met een leuke BeeBallmiddag en natuurlijk ons familiesoft- baltoernooi. We willen graag alle trainers, coa ches, ouders en iedereen die zijn steentje heeft bijgedragen hartelijk danken voor dit mooie jaar. Met zijn ruime marathonervaring draait ook Jan op ’t Hoog weer lekker mee in het peloton van de Masters-2. Door in Eindhoven als zesde te eindigen en in Tilburg de negende plaats te veroveren, behaalde Jan de eerste punten die moeten leiden tot een goede klassering in het eindklassement. Voorafgaand aan de marathon op 24 oktober werden de eerste wedstrijden van de jeugd- marathoncompetitie in Tilburg gereden. In de wedstrijd over 6 ronden voor jongens Fupil- len-B veroverden Teun van der Linden (twee de) en Thomas van Berkel (derde) een podi umplaats. Thijs van Berkel, Jan van Berkel en Gijs van der Linden werden respectievelijk vijfde, zesde en veertiende. Bij de jongens Eupillen-A werden Dirk Botermans en Teun Wagemakers respectievelijk zesde en zevende in de wedstrijd over negen ronden. Na vijftien ronden streden Marlijn Weber (eerste) en Thom Botermans (tweede) tegen elkaar om de eindoverwinning bij de jongens Junioren- C. Bij de foto: Een deel van de deelnemers bij de Pupillen-B aan de start (foto Jeroen Happel) Als lid van de Zuid-Nederlandse Opleidings- ploeg Marathon rijdt Merel Bertens haar wed strijden dit seizoen in de hoogste klasse Dames- 1In de eerste wedstrijd op 17 oktober in Eind hoven was Karen Teuling uit Eindhoven, met haar jarenlange ervaring in de landelijke top- divisie, de favoriet voor de overwinning. Merel was echter als enige van het peloton in staat om de gedemarreerde Karen na een lange ach tervolging te achterhalen en haar vervolgens in de eindsprint te verslaan. Een week later op 24 oktober in Tilburg ging na veertig ronden de strijd om de overwinning ook weer tussen Merel en Karen. Nadat zij samen de andere dames op grote achterstand hadden gereden, probeerde Merel deze keer een beslissing te forceren door bij het ingaan van de laatste ronde een versnelling te plaatsen. Karen kon echter volgen zodat een spannende eindsprint de beslissing moest brengen. Ook deze keer trok Merel aan het langste eind. Met haar overwinningen in de eerste twee wedstrijden van het seizoen verdiende Merel een vermel ding op de marathonwebsite www.schaatspe- loton.nl die nooit af zal gaan, dus hij komt elk jaar bij een andere schutter. Eeter Moorman, de koning van het gastgilde, is de tweede gildebroeder van St. Joris die deze trofee voor een jaar mag hebben. De kam pioen van dit jaar werd Fiet Schellekens van gilde O.L.V Broederschap uit Oirschot. Fiet was de oudste schutter (84) die aan de wedstrijd deel nam. Kampioen kun je worden als je de twee laatste series ‘vol’ schiet namelijk 10 pun ten. Er waren dit jaar 22 schutters die om de kampioen mochten afkampen. Ook dit jaar waren er weer handboogschutters uit Diessen, Alphen en Moergestel die weer eens een wedstrijd hadden om met de hand boog op de wip te schieten. Deze wedstrijd komt steeds meer in trek bij de gilden die met de handboog op wip schieten. Ook waren er enkele kruisboogschutters die het lef hadden om met de handboog te schieten. Het was weer een zeer geslaagde dag voor ons gilde St. Joris. Het Honk-, Soft- en Beeballseizoen is al weer voorbij voor 2015. Het was weer een fantastisch jaar met veel leuke wedstrijden en evenementen. Een jaar waar de spelers weer veel geleerd hebben. Audacia - SVSSS1-3 (0-1) Op deze zomerse herfstzondag in november moest Audacia het opnemen tegen de koploper uit Udenhout (21 punten uit 7 wedstrijden). Uit het niets wist SSS reeds in de 6e minuut te scoren maar verder in de wedstrijd zagen we hier geen kampioensteam spelen. De vurige Audaciatongen lieten meer van zich horen dan dat men de voeten liet spreken, met gevolg 2x rood voor Audacia. Met de moed der wan hoop trok aanvoerder Koen Schollen in de 60e minuut ten strijde en wist Eric Jans te bereiken die het fabelachtig afmaakte (1-1). De Udenhoutse aanhang schaamde zich diep, 11 tegen 9 man en dan gelijk. Tenslotte wist SVSSS haar overtal toch in een overwinning om te zetten 1-3. Audacia hoeft zich niet te schamen om te verhezen van de koploper maar wel om het ongenuanceerde verbale commen taar op de keurig strak leidende scheidsrech ter. Louis VanDenMeijdenberg Uitslagen: Audacia 1 SVSSS 1 1-3; Ons Vios 2-Audacia 2 4-0; Sarto 10 - Audacia 4 1-1; Audacia 5-Ons Vios 5 7-1; Audacia 6-VOAB 10 3-1; Were Di 7-Audacia 7 9-0. Programma 8 november SV Reeshof 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Chaam 3 Audacia 4 - TSV Gudok 4 Hilvaria 4 - Audacia 5 10:45 11:45 SC Olympus 4 - Audacia 6 Audacia 7 - Sarto 15 Hapert VR1 - Audacia VR1 Inlooptraining In december starten de trainingen weer, we zijn nog volop bezig met de voorbereiding van de zaal en teamindeling. In de tussentijd zijn er twee inloop trainingen en wel op maan dag 9 en 16 november in de sporthal Stokeind in Moergestel. Van 18:00-19:00u voor jongens en meisjes van de basisschool. Van 19:00- 20:00u voor de jeugd van de middelbare school. De trainingen worden in spelvorm gegeven voor iedereen die er is, voor leden maar zeker ook voor kinderen die kennis willen maken met deze mooie sport. Je hoeft je niet aan te melden als je tijd en zin hebt kom dan gewoon lekker meedoen. Kijk eens op de site www.svroef.nl onder het kopje HSB Roefl of www.roefjeugdsoftbal.nl Het was een mooie dag om te schieten en zo waren er 123 kruisboog- en handboog op wip- schutters naar het gezellige wildconcours geko men. Ondanks de jaarlijkse concurrentie van een wedstrijd in Eindhoven om het Brabants Kruis is ook onze wedstrijd weer goed in trek. Het is ook elk jaar een gezellige dag waarbij het broederschap hoog in het vaandel staat. Het was ook de eerste keer dat er een wedstrijd voor de jeugdige schutters was met mooie prij zen. Dit is om het schieten met de kruisboog te stimuleren onder de jeugd zodat deze traditie van het gildewezen niet verloren zal gaan. ’s Morgens om half negen stonden de eerste schutters al in de tent om te kunnen schieten. Voor de achtste maal werd er om de zilveren wildtrofee geschoten, aangeboden door onze keizer Hans Kerkhof. Het is een wissel trofee Nog voordat de eerste langebaanwedstrijden in Tilburg werden gehouden, zijn leden van Schaatsclub “De Vennen” al succesvol geweest tijdens marathon- wedstrijden. Merel Bertens was zowel in Eindhoven als in Tilburg de snelste bij de Dames-1 en Jan op ’t Hoog reed op routine mee bij de Masters-2. Ook tijdens de eerste wedstrijd van de jeugdmarathoncompetitie in Tilburg stonden leden van “De Vennen” op het podium. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 PAGINA 7 10

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7