’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES Bierproefavond met hoppige bieren Nieuw boek van Moergestelnaar Paul Spapens met foto’s van Rianne Vrijdag-Swinkels uit Oisterwijk Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers BON Rianne Vrijdag-Swinkels uit Oisterwijk en Paul Spapens uit Moergestel werkten het boek ‘Zin in Brabant’. Voor alle informatie en reserveringen voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Naam Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl In dit boek van 352 pagina’s staan vele tien tallen schitterende foto’s. Deze zijn gemaakt door Rianne Vrijdag-Swinkels uit Oisterwijk. Rianne Vrijdag-Swinkels en Paul Spapens werkten al eerder samen aan het boek De Brabantse Hap over de cultuur van streek producten in Brabant. Foto’s van de in 1969 geboren Rianne Vrijdag-Swinkels staan ver der in onder meer het boek ‘Aan de Keukenta fel’ met portretten van inwoners van Oister wijk, Moergestel en Heukelom. Nu de ontkerkelijking van Brabant als het ware is uitgewoed, vroeg de Moer- gestelse publicist Paul Spapens zich af of dat betekent of Brabant een provincie zonder religie is. Samen met zijn collega Marieke Boerefijn ging hij op onderzoek uit en ontdekte dat Brabant een multireligieuze provincie is geworden waarin tientallen verschillende religies gedijen. Over hun zoektocht schreven ze het boek ‘Zin in Brabant’. bier van bijna 10%. Ieder bier zal kort worden besproken en gewaardeerd. Iedereen boven de 18, die van een biertje houdt en er een mening over heeft (wie niet?) is van harte welkom. De bierproefavond begint om 20.15 uur. De bijdrage voor deze avond bedraagt 10,50. Nadere informatie is te verkrijgen via e-mail bernard@vereniging- bierproeven.nl Dus kom naar “De Veerkes” om 20.15u op vrijdag 6 november. t samen aan Foto: Rianne Vrijdag-Swinkels Media. Het boek kost 24,50 euro en is ver krijgbaar bij elke boekhandel in Nederland. Het initiatief tot dit boek is genomen door de Stichting Zin in Brabant. De stichting onderzoekt waar Brabant anno nu in gelooft. Uitgeverij Berne is gespecialiseerd in boeken over religie en samenleving. De uitgeverij is verbonden aan de abdij van Berne in Heeswijk bij Veghel. Het ISBN van het boek ‘Zin in Brabant’ is 978-90-8972-100-6. Pierewaaiers geloven weer in sprookjes Vorige week hebt u in Moergestel Nieuws al kunnen lezen dat de Prinsencommissie van C.V De Pierewaaiers er naar eigen zeggen weer in geslaagd is om een nieuwe Prins voor haar vereniging en Stadsprins voor ’t Pierewaaiers- rijk te vinden. Ook kon u lezen dat hier wel enkele vergaderingen overheen zijn gegaan, waarbij men regelmatig met de handen in het haar zat, er meer gevloekt en gezucht werd dan gelachen, maar dat uiteindelijk toch weer een Prins gepresenteerd kan worden. Het afge lopen decennium is de Prinsencommissie al stad en land afgereisd om haar Prins te vinden. We noemen een Frankrijk, een Volendam, tot zelfs in de ruimte reikten de creatieve geesten van de commissieleden. Veel meer mogelijk heden waren er dus niet meer voor die com missie. Dus toen dit jaar tijdens de eerste ver gadering bij café De Brouwer de vraag ter tafel kwam waar nu weer een Prins vandaan te halen en het toevallig aanwezige erelid Hans de Brouwer zei dat dit toch niet zo moeilijk was, dacht de commissie dat Hans nog in sprookjes geloofde. Hans gelooft immers ook dat het Nederlands Elftal ooit nog wereld kampioen wordt en dat de jeugd ooit weer onder de 18 jaar bier mag drinken. Toch gaf Hans hiermee de commissie wel de gouden tip die het nodig had. Want in sprookjes komen immers vaak prinsen voor en waar komen sprookjes nou eenmaal tot werkelijkheid? Precies, in het Sprookjesbos van het welbe kende themapark slechts 20 kilometer van ’t Pierewaaiersrijk vandaan. De Prinsencommissie moest dus naar Kaats heuvel om zijn Prins te vinden. Zo stom was de gedachtegang dat Hans de Brouwer nog in sprookjes gelooft dus nog niet. Hans... Dat doet me denken aan het sprookje over Hans en Grietje. Maar dat, lieve lezers, is weer een heel ander verhaal. 14 november: Prinsenbal C.V De Pierewaaiers, 20.30 uur café De Brouwer In het boek ‘Zin in Brabant’ laten de twee auteurs zien dat het Brabant van na de ont kerkelijking religieuzer is dan ooit. De schrij vers zijn gespecialiseerd in religie, volksgeloof en de Brabantse identiteit. Marieke Boerefijn (1978) is verslaggever van Omroep Brabant. Ze studeerde af in de theologie en religiewe- tenschappen aan de universiteit van Tilburg. Paul Spapens (1949) is voormalig journalist bij het Brabants Dagblad. Als schrijver van tientallen boeken specialiseerde hij zich in immaterieel erfgoed. Beide schrijvers zijn Brabanders in hart en nieren. In het boek ‘Zin in Brabant’ staat ook een onderwerp in de gemeente Oisterwijk. Saskia Basten uit Moergestel gelooft in de beschermende krachten van de Egyptische godin Bastet. In Engeland schoolde ze zich tot priesteres van de Lady of Avalon. In haar woonplaats Moergestel is ze de drijvende kracht achter het Huis voor Zingeving. Foto: Rianne Vrijdag-Swinkels ‘Zin in Brabant’ is een fascinerend boek. Alle mogelijke vormen van religie worden in de provincie gepraktiseerd: sjamanisme, bui tenaards leven, sikhs, hindoes, zen, taoïsme, een dominee die rabbijn werd, een moslim die zich tot het christendom bekeerde, een christen die moslim werd, leylijnen, heilige bomen, engelen, de Ark van NoahIn ‘Zin in Brabant’ beschrijven Marieke Boerefijn en Paul Spapens 50 verschillende vormen van religie. Ze spreken van ‘het topje van een ijsberg’. De foto’s van Rianne Vrijdag-Swin kels bekrachtigen het beeld van hedendaags Brabant als multireligieuze provincie waarin het christendom overigens aan een opmer kelijke revival bezig is. ‘Zin in Brabant’ is uitgegeven door Berne Vrijdag 6 november As. vrijdag (6 november) is er weer een bier proefavond bij Herberg “De Veerkes”. Deze keer staan hoppige bieren in de spotlight. Deze bieren komen van verschillende beken de en minder bekende brouwerijen en hebben de hop duidelijk op de voorgrond staan. Tijdens de avond merken we wel of het alleen op het etiket zo duidelijk is, of ook in de smaak! Zo schenken we een bekend Belgisch Duivels bier, die ieder jaar ook een hopbier uitbrengt met twee standaard en een bijzon dere hop. Ook een Gouden Hop biertje, waar bij de brouwer meerder keren hop toevoegt tijdens het kookproces. De vijf bieren zullen in goede volgorde worden uitgeschonken. Met goede volgorde bedoelen we dat we met een licht bier beginnen en eindigen met een ‘Zin in Brabant’ over tientallen religies in hedendaags Brabant ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 PAGINA 6 staande Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen 1 Straat Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. r Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@kpnmail.nl Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Feestje, in een horecagelegenheid, in ei gen beheer. Kijk voor meer info op www.bardesteeg.nl of bel 06 - 50 83 88 96. Open Huis Natuurlijk Moergestel aan staande zondag, mag je niet missen! Lees meer hierover in deze uitgave van Moer gestel Nieuws of kijk op onze website www. natuurlijkmoergestel.nl Herfstvakantie is weer voorbij. Nog twee maanden tot aan de Feestdagen. Wil jij je Lekker Evenwichtig voelen in je Kerstoutfit? Ik beloof je: geen diëten, geen moeilijke din gen, geen producten die je nooit gebruikt maar gewoon wat slimme, vaak kleine tips! info@lekkerevenwichtig.nl of 06-54258487. Elke week nieuwe aanbiedingen in Twinkeltje van wo. tot wo. Deze week voor groot en klein: gaatjesoorbellen 1,-; zilve ren gaatjesoorbellen 3,95. Loop gerust eens binnen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6