Oh Herfstconcert Crescendo Hulp nodig van Sint? Basis vogelcursus Geslaagde MTV-Bingo met CV de Dors(T)vlegels Open Huis Natuurlijk Moergestel kom maar eens kijken DE ZONNE BLOEM Kerstmarkt CV de Dorstvlegels 13 december 25 Jaar de Sinterklaasactie van de Zonnebloem Beeldhouwer Joep Vrenken toont werk van zijn cursisten in galerie de Verdieping In het weekend van 7 en 8 november worden beelden in steen van de cursisten getoond. Er zal ook werk van de kunstenaar zelf te zien zijn. Openingstijden: zaterdag van 13.00-17.00 zondag van 11.00-17.00 uur. Industrieweg 16 te Moergestel Commissie 44 jaar, CV de Dors(T)vlegels Naam. Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen E-mailadres Aantal kinderen in de leeftijd 3 t/m 12 jaar: Opsturen naar: Stichting Oh kom maar eens kijken, Antwoordnummer 10048, 5060 VB Oisterwijk Voor verdere informatie verwijs ik u naar onze website: www.ivnoisterwijk.nl Het Sinterklaasfeest in de gemeente Oisterwijk is altijd een mooi feest. Helaas slaagt Sinterklaas er niet in om bij alle kinderen de schoen gevuld te krijgen met mooie cadeau tjes. Dit vindt de Stichting “Oh kom maar eens kijken” jammer. Wat kunnen wij doen? Wij helpen de sint met het geven van cadeau tjes aan kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar. Dit cadeau mag voor ieder kind maximaal 25 euro kosten. Via een verlanglijstje kunnen de kinderen zelf hun wensen aangeven. tot Leonard Cohen, musical- en folksongs. Voor ieder wat wils dus. U wordt van harte uitgenodigd om dit mee te maken. Wilt u meer weten over deze zangvereniging, kijkt u dan op de website www.crescendo-moergestel.nl Voor wie? Gezinnen in Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom die om financiële redenen niet of moei lijk het sinterklaasfeest kunnen vieren en die kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar heb ben. Wat moet u doen? U kunt zich aanmelden met bijgaande bon. U kunt deze bon ui terlijk tot 10 november opsturen. Een postzegel is niet nodig. Vogels kijken is “hot”. Zie program ma’s als “op zoek naar de Condor”, “Baardmannetjes” en de mooie series van de BBC. Bent u ook geïn teresseerd in vogels en zou u ook graag willen weten wat dat nu voor vogel is die er elke ochtend op uw dak zit te zingen of die u daar in het veld ziet foerageren, dan is deze basis vogelcursus iets voor u. De cursus bestaat uit 5 theorieavonden op woensdag en 5 ochtendexcursies op zaterdag en wordt gegeven door ervaren vogelaars van de vogelwerkgroep van IVN Oisterwijk. In januari start IVN Oisterwijk met een nieuwe basis vogelcursus. De cursus richt zich op beginnende vogelaars, mensen die geïnteres seerd zijn in vogels, graag naar vogels kijken en er graag meer van willen weten. SINTERKLAAS-BINGO Op donderdag 19 november houden wij onze gezellige Sinterklaas-bingo om 14.00 uur in Den Boogaard. Wij hebben er weer zin in en hopen dat u dat ook hebt. Zorg dus dat u erbij bent voor onze altijd gezellige bingo. Wij zorgen weer voor leuke prijzen en wie weet brengt Zwarte Piet een extraatje mee. Doet u ook mee? De herfst is mooi kleurrijk. Ook kleurrijk is het repertoire van gemengde zang vereniging Crescendo uit Moergestel. Postcode/woonplaats Telefoonnummer:----- In de cursus wordt aandacht besteed aan vogels die u in uw omgeving, in uw tuin, tijdens een wandeling in bos of veld, kunt tegenkomen. In de les en tijdens de excursies besteden we aandacht aan karakteristieke kenmerken van vogels zoals geluid, grootte en andere uiterlijke kenmerken (verenkleed, vorm en kleur van de snavel en kleur van de poten). Het kunnen onderscheiden van deze kenmerken, gecom bineerd met aanvullende gegevens zoals bio toop en gedrag, maakt dat je verschillende vogels steeds beter kunt herkennen. Er zal een hele nieuwe wereld voor u opengaan. Wij, als CV de Dors(T)vlegels, organiseren op zondag 13 december van 13.00 uur tot 19.00 uur weer een kerstmarkt op Sint Jansplein. Op de markt, die aangekleed word in Dickens- stijl, komen diverse kramen waar van aller hande artikelen verkocht kunnen worden. Maar ook promotie of verkoop voor/door ver enigingen is mogelijk. Heeft jullie vereniging interesse om op de markt te staan kijk op de website voor verdere informatie. CV de Dors(T)vlegels Website: www.moergestelsejaarmarkt.nl E-mailinfo@moergestelsejaarmarkt.nl Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt aan de schoe nendoos. De Actiefolders waarin precies staat wat de bedoeling is, zijn verkrijgbaar bij basisschool de Vonder (op het tafeltje bij de ingang van de school), in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Novy-van Wezel. Wij kunnen als commissie terugkijken op een zeer geslaagde MTV-Bingo. Alles is zeer goed verlopen, zelfs boven verwachting! Deze prijzen zijn nog af te halen tot 1 december 2015 bij Toon Moorman Raamackerstraat 6 Moergestel, na telefonische afspraak op 06- 20802389. Week 1: Gele kaarten: 606-779-1167-1514- 1534 Week 2: Oranje kaarten: 799 Week 3: Blauwe kaarten: 188-904-1108 Nogmaals iedereen bedankt en tot ziens op onze receptie van het 44 jaar bestaan van CV de Dors(T)vlegels op 16 januari 2016 Op zondag 8 november om 14.30 uur geven zij weer hun jaarlijkse herfstconcert in het Lodewijks kerkje, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. De goede akoestiek van dit kerkje zal de, toch al goede klankkleur van het koor, nog verder verhogen. Op het programma staan diverse werken, varië rend van Schubert, Verdi, Handel, Brahms Daarom willen wij alle lotenkopers van harte bedanken voor de bijdrage aan deze bingo. Ook willen wij MTV, Bloem en Groen Styling, Buro 76 bedanken voor hun wekelijkse inzet op welke manier dan ook om dit evenement te doen slagen. Wij danken ook onze sponsoren voor de prijzen op het kaartnummer die elke week extra zijn getrokken. Op de laatste plaats, maar zeker niet de minste, willen wij onze leden bedanken voor de weke lijkse inzet bij de verkoop van de Bingoloten. Helaas zijn nog niet alle prijzen afgehaald Op zondag 8 november aanstaande pre senteren wij ons werk graag aan je! Op 15 oktober vierde de Zonnebloem afd. Moergestel haar 25 jarig jubileum. Het was een heel gezellig feest voor meer dan 100 Zonnebloemgasten. Een van de activiteiten binnen onze afdeling, is het organiseren van de actie:” Zon in de Schoorsteen” Deze activiteit doen we ook al 25 jaar. We willen een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsgenoot verrassen met Sinterklaas. Wij vragen u om hiervoor een sinterklaaspresentje te maken. Dit pakje zal in de week van 5 december door een vrijwilliger van de Zonne bloem bezorgd worden bij een inwoner van Moergestel. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing of een nuttig cadeautje en graag feestelijk verpakt. Het is beslist niet de bedoe ling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat door dit vriendelijke gebaar, de medemens te laten merken dat hij of zij er bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kindertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent waarvan u vindt dat die in aan merking komt voor een sinterklaasattentie. Laat het ons weten. Als u mee wilt doen, neem dan voor 8 novem ber contact op met Petra Verheijen, tel: 513 2351 of Lies Jansen, tel: 513 2213. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt heeft u de meeste kans dat u iemand thuis treft. We hopen dat we ook dit jaar met Sinterklaas, weer veel mensen een glimlach op het gezicht mogen geven. Beeldhouwer Joep Vrenken heeft sinds 7 jaar een atelier in Moergestel aan het Stokeind t.o. Medos. Van te voren gaf hij les in Tilburg. Nu zijn er op maandag en zaterdag, groepen beeld houwers te zien die creaties in steen maken; soms figuratief, maar vaak ook een vrije vorm. Er wordt gewerkt in zachte steensoorten als albast en serpetijn, maar ook hoort men het snerpend geluid van een slijptol als een harde steen als diabaas wordt bewerkt. Kom kijken en laat u inspireren om zelf ook eens de hamer en beitel bij de hand te nemen. Schoenendoosactie 2015: Doe mee, en vul een schoenendoos! Ook dit jaar doen we vanuit de parochie weer mee met de landelijke schoenendoos actie “actie 4 kids” Deze schoenendoosactie wordt jaarlijks georganiseerd door stichting de Samaritaan. Zie voor meer info www.actie4kids.org De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!een schoenendoos ver sieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen worden uitgedeeld aan kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppenwijken en voormalige oorlogsge bieden. De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de gezinsviering van zondag 8 novem ber om 11 uur in de kerk. Het thema van de viering zal zijn: “Geven vanuit je hart”. Per schoenendoos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor transport- en organisatiekosten. Je bent van harte welkom bij het Huis voor Zingeving, Kloosterdreef 4 te Moergestel. Van 11 tot 16 uur zijn er diverse activiteiten! Onze deur staat voor je open! Je kunt nu dus zelf komen kijken en luisteren naar wat er allemaal mogelijk is op het gebied van natuurlijke gezondheid in Moergestel. Je krijgt uitleg over een massage, proef een lekkere kruidenthee en luister naar wat er alle maal kan met kruiden, doe mee aan een ont spannende workshop yoga, neem gezonde recepten mee en laat je BMI meten, kom alles te weten over hooggevoeligheid en healing, hoor wat over Chinese therapieën. Kortom; er is van alles te beleven. Genoeg om je te verwonderen over de moge lijkheden over je natuurlijke gezondheid. Zondag 8 november dus, van 11.00 uur tot 16.00 uur, Kloosterdreef 4 te Moergestel. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3