Will Pellis informatie Piet Ketelaars Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Kledinginzameling Basisschool De Vonder Heeft u in de herfstvakantie ook uw kledingkast opgeruimd en de zomerkleren verwisseld voor de winterkleren? Expositie Louis de Groot in Park Stanislaus (013) 513 1504 'M Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, ’''''nx. voor noodgevallen: 06 1029 4358. Voor de wereld was je voor ieder een ander, maar voor ons blijf je de hele wereld! Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio ^7 JWfWmODFMf 0900 332 2222 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 Pastor Ad Verest secretariaat Heiligenboom 8, 5066 CB Moergestel echtgenoot van Jo Ketelaars - Wolfs “Een ketel heeft geen tijd om ziek te zijn, die gaat in één keer". Helaas moeten wij nu daarom afscheid nemen van mijn lieve echtgenoot, onze geweldige pa, schoonvader en een kanjer van een opa De uitvaartdienst wordt gehouden op zaterdag 7 november om ll.OOu in de kerk St .lans Onthoofding in Moergestel. Aansluitend begeleiden wij hem naar zijn laatste rustplaats op de Ixgraafplaats. Als u door omstandigheden persoonlijk geen uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Zondag 8 november, 10.15 uur, ds Hester Radstake. Er is crèche, kindernevendienst en jeugdkerk Het is oogstdienst. We hebben in deze dienst Pieter ten Broeke te gast. Hij heeft nauwe contacten met het ZWO project voor de Dalit- kinderen in India. Na afloop organiseert de kindernevendienst een markt. We vragen u oogst mee te nemen: noten, vruchten, planten, zelfgemaakte jams, cakes, groenten, herfst- stukken etc. Dit alles wordt verkocht na de dienst voor het goede doel, het Dalit-project. Neem dus ook kleingeld mee! 8 november 14.30: Optreden zangkoor Cres cendo uit Moergestel. Vrijwillige bijdrage na afloop p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 613 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .5131204 Zaterdag 7 november kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorgan ger: pastor A. Verest. Overleden ouders Smits-Mutsaers en dochters Jo en Leen; Cornells en Maria de Kort-van Haaren en zoon Kees; Namens SVM: Jeanne Bertens en Johan Kastelijns. Ans en Arjen Angelique en Jan Thomas, Youri, Veerle Ricky en Peter Eline, Vita, Jana Kees en Jenny Marieke en Rick Janneke Petra en Stephan Maddy, Lisa 32e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 7-14 november LET OP: Sterk bevuilde of natte textiel mogen NIET worden ingezameld; •Doneer uw kleding altijd in een afgesloten zak, ter bescherming van vocht en vuil; •Na 16:00 uur wordt de kans dat er iemand aanwezig is op school kleiner. VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr, Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Ouze pa is thuis, er is gelegenheid om afscheid van hem te nemen op donderdag 5 november van ILOOu tot 15.00u en van 19.00u tot JO.OOu. Wij gedenken Op 16 oktober overleed Ad de Beer, echtge noot van Jenny de Beer-Bogers. Komende uit Oisterwijk samen met zijn vrouw, kon Ad de Beer in Park Stanislaus de verzorging vinden die hij nodig had. Na een arbeidzaam leven als historicus, zowel in het hoger onder wijs als in het schrijven van schoolboeken was de stap naar de verzorging niet makkelijk. Maar al gauw ging iedereen hem waarderen om zijn betrokkenheid en zorgzaamheid. Hij zag de gewone mens staan, en vooral de kin deren. En hoe trots was hij samen met oma op zijn eigen kleinkinderen! Hij hield van hen zowat alles bij, vooral hun punten op school! In het geloof was hij bijzonder trouw en beginselvast. Het was voor hem het grote houvast. We hopen en bidden dan ook dat Ad de Beer nu in de eeuwigheid werkelijkheid mag zien worden waarop hij zijn leven lang gehoopt heeft. Woord van de pastor Je zou de gezichten moeten kunnen zien van de kinderen die een schoenendoos ontvangen vol met nuttige en leuke spulletjes! Glunde rend van spanning en verwachting openen ze op het teken van de meester, juf of bege leider elk een schoenendoos vol verrassingen: een tandenborstel met tandpasta, een stukje zeep, (kleur)potloden en een puntenslijpers, schriftjes, wat frutseltjes voor de meisjes, voor de kleinsten ook een knuffel: allemaal nieuwe spulletjes, waarmee je kinderen een gulle lach op het gezicht tovert. Elk jaar zorgt de 'Actie Schoenendoos' voor een doos vol van concrete uitingen van liefde en waardering voor kinderen die in grote armoede moeten opgroeien. Voor de doel groepen van 2-4 jaar, van 5-8 jaar en van 9- 16 jaar worden in verschillende Afrikaanse landen (zoals Oeganda) maar ook voor ‘riool- kinderen’ in Europa (zoals in Moskou en Roemenië) duizenden schoenendozen door vrijwilligers in Nederland samengesteld en op transport gesteld. Om daarna op betrouw bare manier te worden uitgedeeld aan kin deren in scholen, ziekenhuizen, weeshuizen, in afgelegen dorpen en gehuchten. Zo kan het elk jaar opnieuw voor vele dui zenden kinderen toch iets van Sinterklaas en Kerstmis gevierd worden. In onze kerk worden de kinderen met hun ouders uitgenodigd om in de gezinsviering van zondag 8 november om 11.00 uur hun schoenendoos mee te nemen en er een hele grote doos mee te vullen. Zo leren we onze kinderen te geven aan wie niets heeft. Je bent tenslotte pas echt rijk bent als je uit liefde kunt geven van jezelf. Zoals het ‘penningske van de weduwe’ in het offerblok in de tempel van Jeruza-lem. Nieuwe werkgroep: afscheidsvieringen Wanneer men heden ten dage met het over lijden van een familielid of dierbare wordt geconfronteerd, is het voor veel mensen en ook voor parochianen al lang niet meer van zelfsprekend om de pastor en parochie in te schakelen voor een afscheidsviering. Toch leeft binnen de geloofsgemeenschap van Moergestel het besef dat het juist in die moei lijke tijden belangrijk is er voor elkaar te zijn. Het is niet voor niets dat Moergestel een lange traditie van avondwaken en uitvaarten in de kerk heeft. De kerkgemeenschap van de Sint Jans Onthoofding stelt zich opnieuw de vraag: wat kunnen we in deze verande rende tijd betekenen voor mensen die afscheid moeten nemen van hun dierbaren? Hoe kan anno 2015 de Blijde Boodschap van Jezus blijven klinken in een situatie van rouw en verlies? Om daar een antwoord op te vinden is er op verzoek van de pastor een nieuwe werkgroep ‘afscheidsvieringen’ ontstaan. Deze groep bestaat uit mensen die voorheen voor gingen in ‘gebeds- en communievieringen’ en is aangevuld met leden van de werkgroepen ‘avondwake’ en ‘ziekenpastoraat’. Samen met dijnen en (zachte) knuffels. Schoon is een pré, maar het hoeft niet per se mooi of “zo goed als nieuw” te zijn. Wat niet herdraag- baar/herbruikbaar is, kan het Leger des Heils recyclen. In aquarel worden zowel portretten als de natuur op een sfeervolle manier in beeld ge bracht. Met keramiek staat de decoratieve wer king van het object voorop. Hierbij werkt hij graag, meestal in opdracht, aan monumentaal werk. Zijn website www.louisdegroot.nl geeft een mooi beeld van zijn veelzijdig kunste naarschap. De expositie in Park Stanislaus is te bezichtigen van 4 november tot 9 december 2015. U bent van harte uitgenodigd om naar zijn werk te komen kijken. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; Zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Woensdag 11 november, Kapel Park Sta nislaus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pas tor A. Verest. Jan en Mechelien Tom, Niels Wim en Bi jan Karin en Mark Gini en Teun Harm en Demy Giel Peter Henk en Dorien Karlijn Sander en Loes de pastor bekijken zij hoe je aan verschillende soorten afscheidsvieringen gestalte kunt geven. Dat kan op de dag van de uitvaart een klassieke uitvaart zijn met eucharistieviering (Requiemmis) waarin een priester en/of dia ken voorgaat, of een gebedsdienst onder hun leiding; maar op de vooravond van het afscheid kan het ook een gebedswake zijn onder leiding van een pastor of diaken, of een avondwake waarin leken voorgaan. Uiter aard zal elke afscheidsviering in goed overleg met de nabestaanden tot stand komen. Van belang is dat mensen weten wat de geloofs gemeenschap in Moergestel bij een afscheid kan betekenen. Hopelijk kan dit een bijdrage zijn aan de rest van de nieuwe parochie Sint Jozef. Als een en ander concrete vorm heeft gekregen, zullen de mogelijkheden voor afscheidsvieringen aan de parochianen wor den voorgelegd d.m.v. een folder en natuurlijk met goede en betrouwbare info op de nieuwe website van de vijf kerken. De planning is om deze in december online te hebben. Wat niet meer past, versleten of geen mode meer is kunt u in zakken doen en inleveren op Basisschool de Vonder. Ingeleverde kleding komt geheel ten goede aan het Leger des Heils. En van de opbrengst kunnen wij op school leuke dingen doen. Vrijdag 6 en maandag 9 november kunt u uw kleding inleveren in het schoolgebouw van Basisschool De Vonder, onder de trap bij de hoofdingang. ALLE textiel mag bij ons ingeleverd worden: kleding, schoenen (per paar gebonden), gor- Louis de Groot werd in 1949 geboren in Til burg. In 1975 behaalde hij de MO-akte Hand vaardigheid. In de jaren daarna specialiseerde hij zich in tekenen, schilderen en boetseren. Om de fijne kneepjes van het werken met olie verf onder de knie te krijgen, volgde hij in de tachtiger jaren lessen bij Ans Markus. Inspiratie vindt hij bij de mens en zijn emoties. Tien jaar geleden raakte hij in de ban van begijnhoven. Hij bezocht samen met zijn vrouw vele begijnhoven in Vlaanderen en Nederland. Hij heeft de meest karakteristieke hoekjes van elk begijnhof in pentekeningen in beeld gebracht. Dat resulteerde in het boek ‘Begijnhoven in de Nederlanden’, een aanrader voor de liefhebbers. Zondag 8 november, Parochiekerk, 11.00 uur: Gezinsviering, thema: Geven met je hart. Schoenendoosactie. H. Mis m.m.v. kinderkoor. Voorganger: pastor A. Verest. Na afloop van de dienst bezichtiging van de kerk door de eerste communicanten en hun familie. Verj. Ries van Haaren e.v. Sisca van den Biggelaar; verj. Hein Bruurs e.v. Ria Kools; verj. Tijntje Vriens e.v. Carel van der Velden. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 5 november kunt u om 19.00 uur kijken: Actie “Zon in de schoor steen”; Promsconcert MPJ. Het Promsconcert zal op woensdag 11 november, vanaf 19.00 uur, integraal worden uitgezonden in ‘n speciale MTV- uitzending. U kunt dan alle optredens in zijn geheel (nog eens) beleven. Vrijdag 6 november vanaf 19.00 uur en zaterdag 7 november vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! Op zondag 8 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker; tech niek Marcel Oerlemans. Moergestel, 12 april 1931 - f Moergestel, 2 november 2015 Zie ook: www.parochiemoergestel.nl 11 Misintenties 14 dagen ~~4i voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2