t^OEF! Meer vakantiegevoel in uw tuin 3e Pieregebrouwel van C.V. de Pierewaaiers Audacia- nieuws Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting groot succes Niet vergeten... steun onze plaatselijke scouting! J 'j - jtlr- m L.S7 - .09:30 Vooruitzien is regeren Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Beleef uw droomtuin in Appeltern Een stap terug Es. Ik droomde deze zomer dat ik een caravan op het Moergestelse plein zag staan. Met ‘All You Need Is Love’ erop. Dat kan toch geen toeval zijn! Pieregebrouwel 2015 Op 28 november 2015 organiseren ze namelijk het Pieregebrouwel. Voor de 3e keer wordt in de zaal van Café de Brouwer een avond vol carnavalesk vertier verzorgd. Er zijn brouwe- laars (waaronder zelfs een debutant), muzi kanten en andere lolbroeken. Bovendien zou je droom wel eens uit kunnen komen. Ik heb gehoord dat liefde de rode draad is door de avond. Er zal weer een hilarische film zijn die de avond aan elkaar knoopt. Er zijn meer lief desperikelen in het Pierewaaiersijk en schijn baar is hier zeer openhartig over gesproken met de vier dompteurs van het Pieregebrouwel. In die caravan uit jouw dromen. Lola! Wacht niet tot een Pierewaaier je mee uit vraagt. Dan kom je van een koude kermis thuis. Neem het heft in eigen handen. Koop vanaf 14 november a.s. een kaartje voor het Pieregebrouwel. Ze kosten 7,50 en zijn te koop bij Café de Brouwer. Dan heb je op 28 november 2015 vanaf20:00 uur de avond van je leven. Met liefde, Mona Uitslagen: Audacia 2-ZIGO 3 2-1; Audacia 4-Willem II 4 0-3; Audacia 5-SVSOS 3 4-2; Beerse Boys VR4-Audacia VR1 9-1. Programma 1 november Audacia 1 - SVSSS L... Ons Vios 2 - Audacia 2 Sarto 10 - Audacia 4 Audacia 5 - Ons Vios 5 Audacia 6 - VOAB 10.. Were Di 7 - Audacia 7 .09:30 .10:20 .11:45 14:30 12:00 12:00 10:00 11:00 10:00 ROEF! HANDBAL Uitslagen: El HVM - Roef 12-3, Dl White- Demons - Roef 8-4 Al Someren - Roef 13- 11. Zaterdag 31 oktober El 10:00 Roef- Dongen Dl 10:50 Roef-HMC Cl 11:45 Roef - Heerle Zondag 1 november Al 10:00 Roef - Apollo DS 11:15 Roef-HMC HS 12:30 Roef - Internos Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer info, bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! In de week van 11 tot en met 17 oktober col lecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwon den Stichting. Ook in Moergestel gingen de collectanten langs de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van 719 opge haald. De opbrengsten van de collecte stelt de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voor mensen met brandwonden voort te zetten. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brand wonden Stichting haar activiteiten voortzetten. Namens de plaatselijke collecteorganisator dankt de Brandwonden Stichting alle collec tanten en gulle gevers in Moergestel voor hun bijdrage aan ‘de strijd tegen de littekens’. Als u lid bent van Rabobank Hart van Brabant heeft u enkele weken geleden een brief ont vangen met daarin de mogelijkheid om te stemmen op uw favoriete verenigingen in Moergestel. Ook wij als Moergestelse scouting vereniging hebben ons aangemeld voor deze Hart voor uw club actie van de Rabobank. Met het geld dat we hiermee ontvangen willen we zonnepanelen gaan aanschaffen voor op ons verenigingsgebouw. Op deze manier pro beren wij als scouting vereniging ons steentje bij te dragen aan een beter milieu. En met het geld dat we daarmee besparen aan energie kosten kunnen we weer hele leuke en uitda gende activiteiten voor onze scouting jeugd organiseren. Stemmen kan nog tot en met woensdag 28 oktober. Dus: heeft u uw stem nog niet uitgebracht en heeft u Hart voor onze club, stem dan op Scouting St. Jan Moergestel! Als u al op ons gestemd heeft, ontzettend bedankt! verlangen terug naar carnaval. Ik heb goed en slecht nieuws voor je. Het slechte is dat je onmogelijk verliefd kunt zijn op een Pierewaaier. Je moet je vergissen. Knappe én leuke Pierewaaiers zie je misschien in de Efteling, maar zeker niet in het echt. Het goede nieuws is dat je waarschijnlijk ver liefd bent op carnaval. Dat is mooi, want de Pierewaaiers kruipen binnenkort weer uit hun schulp. Lieve Mona, Ik heb lang getwijfeld om je te schrijven. Maar zoals je v ziet ben ik toch in de pen te gekropen. Het zit namelijk zo. Ik heb al maanden een erg raar gevoel in mijn buik. Een treurig gevoel, een zwaar gemis en een diep verlangen. Ik durf zelfs te zeggen dat ik weet hoe Danny Blind zich voelt. Het begon allemaal zo’n negen maanden gele den. In februari heb ik de Pierewaaiers ont moet. Bij hun ‘thuis’ in de residentie heb ik de vier mooiste dagen van mijn leven gehad. We zongen, dronken, lachten en blèrden. Er was een mooie prins, een leuke adjudant en heel veel nog mooiere en leukere raadsleden. Ze sprongen op het podium, speelden lucht gitaar, zongen me toe en proostten met mij op het goede leven. O, Mona! Ze waren zo lief. Vooral die ene, hoe heet ie ook alweer? Helaas ben ik zijn naam kwijt, maar toch krijg ik hem niet uit mijn hoofd. Ik denk dat ik verliefd ben. Dat weekend in februari mocht eeuwig duren, maar toch was het plots voorbij. Dat de Pierewaaiers naar haring en de juin roken vond ik niet erg. Maar wel dat ik daarna niets meer van ze hoorde. Helemaal nada. Geen telefoontje, geen sms’je, zelfs geen kaartje voor mijn verjaardag. Ik heb er nog een paar op Tinder gezien, maar tot een match kwam het nooit. O, Mona! Ik verlang zo terug naar die tijd. Naar de humor, de goede muziek. Naar een stoere vent die voor een groot publiek moppen gaat vertellen. Naar leuke jongens en meiden die solo of in groep liedjes zingen. Naar slap gezever, leuke muziek, gezelligheid, maar voor al...naar die liefde. Dus, lieve Mona! Kun jij me alsjeblieft helpen? Liefs, Lola Beste Lola, Wat jij hebt meegemaakt klinkt volstrekt nor maal. Het heet het after-carnaval-syndroom, kortweg ACS. Normale mensen krijgen tegen die tijd lentekriebels, maar echte Pierewaaiers PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 M Het najaar is een opstap naar de lente! We zijn het in Nederland een beetje vergeten, maar het najaar is heus het ideale seizoen om de tuin een beetje te veranderen of zelf compleet nieuw aan te leggen. Als u nu aan de slag gaat, heeft u straks een nog beter lente- en zomergevoel. Een tuin is altijd al bedoeld om er zoveel mogelijk plezier aan te beleven. Daarvoor moet het natuurlijk wel eerst een tuin zijn met voldoende beplanting, voldoende hoog en laag, een veilig vrij gevoel en niet meer werk dan u zelf zou willen. Er is geen tuin zonder werk maar u heeft wel heel veel in eigen hand. om te groeien. En als het er dan toch komt moet de grond liefst makkelijk te bewerken zijn. Voor veel klussen is er een tijdbesparende aanpak en voor tijdrovende elementen zijn er vaak alternatieven, www.appeltern.nl Een tuin kan altijd gezelliger. Soms ook met hele kleine ingrepen. Het voordeel van een beter tuingevoel is ook dat u het werk vergeet. Zet uw tuinstoel of extra bankje eens op een andere plaats Hoogteverschillen en haagblokken geven uw tuin extra diepte en spanning Versier uw boom of pergola met een paar vrolijke lampionnen Met een vogeldrinkbakje komen de gevleugelde vrienden regelmatig op visite Een paar grote potten met bloeiende dahlia's of chrysanten doen wonderen Een schaduwdoek geeft u beschutting en een vrijer gevoel Een boeketje bloemen of decoratie verhoogt de terrassfeer Een paar opvallende beelden of ornamenten geven uw tuin karakter Met een tuinhaard is het ook 's avonds nog lang behaaglijk Met een paar grote najaar bloeiers leeft uw border helemaal op Bewaar de rust en laat de tuin ook zelf het werk doen. Het blad kan vaak ook blijven liggen Tijdens het jaarlijkse Winterfestival laten de ontwerpers van Appeltern zien hoe uw tuin in de winter meer sfeer en warmte kunt meegeven. Kijk voor meer info op www.appeltern.nl Het ene tuinonderdeel vraagt meer tijd dan het andere. Het gazon moet elke week gemaaid worden terwijl een vijver eens in de 3 a 4 jaar wat opgeschoond hoeft te worden. Onkruid blijft altijd lastig, dus moet u er voor zorgen dat het geen kans krijgt Als u op zoek bent naar een beter tuingevoel kunt u terecht in De Tuinen Soms is er in een tuin zo veel mis gegaan, misschien wel door de vorige bewoners, dat het beter is een stapje terug te gaan en opnieuw te beginnen. Gewoon kijken wat behouden kan blijven en daarmee aan de slag gaan in een nieuw ontwerp. Creatieve ontwerpers kunnen u helpen als u er zelf niet meer uitkomt. www.appeltern.nl/nl/sfeertuinen van Appeltern. Daar zijn meer dan 200 voorbeeldtuinen aangelegd door de beste hoveniers van Nederland. Zij kunnen u helpen met ideeën en evt. aanleg.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7