Volle bak eerste bridgedrive Familie Linkels wint laatste televisiebingo! Bevrijding Moergestel herdacht In Moergestel vond afgelopen zondagmiddag de herdenking van de bevrijding van Moergestel Dit alweer voor 71e keer. Om 13.00 uur was er een herdenkings dienst in de parochiekerk. Na de dienst trokken de aanwezigen vanuit de kerk naar het monument van Generaal C.M. Barber. Daar werd stilgestaan bij de bevrijding en vond onder andere de kranslegging plaats. Het monument ter ere van de bevrijding is door leerlingen van basisschool De Vonder geadopteerd. Extra prijzen, eveneens getrokken door Toon, Ruud Linkels kwam samen met dochtertje Eva de prijs ophalen in de studio. Eva vertelde de kaart bijgehouden te hebben, dus zou zij de winnaar van de prijs zijn. Parmantig nam ze zowel de bloemen als de envelop in ont vangst. Ze kreeg die uit handen van Toon Moorman die de winnende getallen had getrok ken. Toon Moorman (links) overhandigde de prijzen. Vier donderdagavonden zat Moergestel weer aan de buis gekluisterd om de hoofdprijs van 135,- te winnen. Naar alle waarschijnlijkheid keert de bingo in maart 2016 weer vier avonden terug op MTV. Houd de publicaties in de gaten! Het was voor de eerste keer dat afgelopen zaterdag in den Boogaard de Moer- gestelse bridgedrive werd gehouden waaraan 98 paren deelnamen. .64,62 .64,04 Hieronder twee verslagen uit deze presenta ties. Naar het museum Bevrijdende Vleugels In mijn groepje zat: Sara. Je kreeg een boekje met daarin allemaal opdrachten. Je moest door hallen lopen om die vragen op te lossen. Als je alle vragen op had gelost, had je nog extra vragen. Als je die helemaal afhad, dan had je nog een bladzijde met dingen waar je vrienden iets op konden schrijven, Je had ook een woord- meespelen, tijdens één van onze “open inloop” repetities in de maand november. We repeteren op donderdagavond van 19.30 tot 21.00 in de zaal van Café De Brouwer onder leiding van een professionele docent/muzikaal leider. Kijk voor meer info ook eens op onze face- bookpagina en raak net zo enthousiast als wij! www.facebook.com/samoebapercussie zoeker, foto’s van een paar deelnemers plakken en de namen erbij en daarna nog je notities. Ik vond zelf de leukste opdracht dat je de rebus moest maken. We hebben eerst door het muse um gelopen en daarna door het speelgoedmu- seum gelopen. Ik vond het leukste dat je in een oud vliegtuig mocht maar dat vliegtuig stond schuin dus als je weer normaal stond dan was dat heel raar. Ik heb heel veel van geleerd maar ook sommige dingen die er ston den wist ik al maar dat maakt niet zo veel uit. Ik vond minder leuk aan het museum dat je maar in 1 vliegtuig mocht. van andere bridgers en het bridgen in een andere ambiance en tegen anderen dan leden van onze club biedt hun een extra dimensie aan de bridgesport. Ad vroeg zich af waarom er in Moergestel nooit de traditie van het orga niseren van een open bridgedrive was ontstaan en hij stelde voor dat Bridgeclub Moergestel ook eens zo’n toernooi zou organiseren. Het initiatief werd door het bestuur aanvankelijk aarzelend en later enthousiast omarmd. Immers Bridgeclub Moergestel kon zich presenteren en bridgers van allerlei pluimage (club- wed strijd- en huiskamerbridgers) zouden de gele genheid krijgen tegen elkaar te bridgen. Ook zou het leuk zijn voor oud-leden en oud-dorps- genoten om elkaar weer eens in Moergestel aan de bridgetafel te treffen. Dus werd een commissie in het leven geroepen om een open bridgedrive te organiseren. Het enthousiasme van de commissie werkte aanstekelijk met als knap resultaat: een fantastische drive met 98 a^H^HMaaHaHBBaaaHaBBaHaBBaaaBBaBBaBBBaaaaai Trommels zoeken spelers! Percussieband Samoeba uit Moergestel bestaat bijna 7 jaar en zoekt voor uit- bereiding van de groep een aantal nieuwe, enthousiaste, leden. Fleur Bergman Gastlessen 2e Wereldoorlog Het was heel interessant en leuk. Eerst kwamen Jack en Dennis. Die vertelden over de vluch telingen van nu. En toen naar de pauze kwam Noud en die vertelde heel veel over de 2e Wereldoorlog het was allemaal heel leuk en interessant. We moesten bij Jack en Dennis in groepjes vragen gaan beantwoorden. Dat was heel leuk. En bij Noud moesten we alleen maar luisteren en dat was ook heel interessant. Pieter van der Velden In de afgelopen jaren hebben we, met onze vrolijke en opzwepende muziek, het Brazili aanse samba-gevoel en -geluid in vele optredens overgebracht. We hebben optredens verzorgd bij verschillende shows en diverse fiets-, loop- carnavals-, kermis- en andere evenementen in de regio. Heb je interesse om met ons mee te komen trommelen? Kom dan een keer vrij blijvend kijken, luisteren en mogelijk zelfs al De familie Linkels, D’n Duyp 12, is vorige week winnaar geworden van de laatste televisiebingo. De bingo was opgezet door CV de Dorstvlegels in samen werking met MTV. 1 2 4 5 8 9 10 A Diny van Doremalen en Rina Heus. Voor de complete uitslag kun u gaan naar de website van de Moergestelse bridgeclub. Een volle zaal met bridgers in den Boogaard. Bij binnenkomst kregen de deelnemers het loopbriefje uitgereikt en werden ze door gast vrouw Mieke Cornelissen uitgenodigd voor een kopje koffie met iets lekkers er bij. Voorzitter van het organiserend comité, Ad Schoenmakers, kon om 9.45 uur alle gasten welkom heten en een korte toelichting geven over het verloop van de dag. Voor de middag zouden er 21 spellen gespeeld worden en na de middag nóg eens 21 spellen. Tijdens de lunch zou de tussenstand gepro jecteerd worden. Het startsein werd gegeven door de voorzitter van de Moergestelse bridgeclub Victor Theeu- wes en hij wenste iedereen veel bridgeplezier. De technische leiding van deze bridgedrive was in handen van Marc van Beijsterveld, bridge-arbiter op internationaal niveau. Klokslag 10.00 uur konden de spelers aan slag. Er werd in 7 lijnen gespeeld, elke lijn speelde 7 ronden van 3 spellen. Dit houdt in dat elke bridger met of zonder veel bridge-ervaring dezelfde spellen speelt. Als huiskamerbridger kun je je krachten meten met een ervaren bridger. Ook de puntentelling is gelijkwaar- Basisschoolleerlingen In aanloop naar de herdenking zijn de leer lingen van de groepen 7 op school enkele weken bezig geweest met een project over de Tweede Wereldoorlog en vluchtelingen in het bijzonder. Een wel zeer actueel onderwerp en dicht bij huis. In samenwerking met de stich ting “Herdenking oorlog en bevrijding” Moer gestel stonden de kinderen stil bij het thema. Naast het behandelen van een lesbrief werden gastlessen gegeven en werd een museum be zocht en werden in groepjes werkstukken ge maakt. Deze waren op de dag van de herden king in Den Boogaard te bekijken. Foto Roos Klessens diger om een winnaar te kunnen krijgen. Als er een meningsverschil ontstaat dan werd de arbiter Marc van Beijsterveld erbij gehaald en zijn uitspraak was bindend. Ook nu stond direct nadat de laatste spelers hun spel hadden gespeeld de uitslag van deze ronde op het scherm en kon men zelf al een beetje een inschatting maken, of je in aanmer king kwam voor een van die mooie prijzen die door Moergestelse ondernemers beschik baar waren gesteld. Nog voor de prijsuitreiking werden door Victor de leden van het organiserend comité op het podium geroepen. Na enkele lovende woorden werd aan hen de vraag gesteld of ze het volgend jaar op 22 oktober wederom de drive willen organiseren en daar werd volmondig ‘ja’ op gezegd. Dit gaf mij de gelegenheid om aan de voorzitter te vragen, waarom hij zo’n belang hecht, dat er ook in Moergestel een bridgedrive is en hoe het idee is ontstaan om deze te organiseren. Penningmeester Ad Schoenmakers en zijn vrouw Corry zijn fervente bridgers. Zij bezoe ken regelmatig bridgedrives. Het ontmoeten zijn er voor de kaartnummers 1207 (tegoedbon 2 schotels op zondag Café-Rest. de Brouwer); 1312 en 0948 (waardebon van Café-Cafetaria ’t Centrum); 0321 en 1047 (waardebon van Bakkerij Verkooijen), 0298 (waardebon van Slagerij Ketelaars) en ’n snowboard van 247- Sport is voor nummer 0581. Deze prijzen, plus de geldprijzen twee t/m tien zijn op dinsdag af te halen van 19.00-20.00 uur bij Toon Moorman, Raamackerstraat 6. paren en de ideeën en het enthousiasme om volgend jaar weer een open Moergestelse Brid gedrive te organiseren. Zo zie je maar dat er weer een mooi Moergestels initiatief is ontstaan dat, als het aan de voorzitter ligt, een blijvend karakter krijgt. De uitslag: Rang Lijn Paarnamen gemiddelde B Carla Franssen en Ge van den Brink C Herbert Clevis en Bjorn Rosenberg A Theo Colsen en Frankie van der Avoort ....63,20 C Hans van den Heuvel en Sjef Daemen63,17 B Roelof Mulder en Anneke Mulder61,54 B Jo van Os en Anja Fouchier61,16 B Jos van Bommel en Jose de Nijs60,95 C Netty Verhoeven en Stannie Scheijvens59,25 A Theo Kleinpenning en Lia Heuijerjans58,90 PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 3 6 7 .58,28

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5