Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers Herfstconcert Crescendo Omgaan met eenzaamheid Oproep Moergestel-Kreatief 2015 Heb jij die frisse, verrassende kijk op het welzijnswerk in de 21ste eeuw? DE ZONNE BLOEM I I 25 Jaar de Sinterklaasactie van de Zonnebloem Musicalspektakel de Leeuwenkoning in De Enck Oirschot Grote speelgoed- en kinderkledingbeurs in Hercules Diessen Prinsencommissie belooft sprookjesachtige avond Pauze 14.30 tot 15.00 uur. Ankie Wessels-Bel] aars Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen tot Leonard Cohen, musical- en folksongs. Voor ieder wat wils dus. U wordt van harte uitgenodigd om dit mee te maken. Wilt u meer weten over deze zangvereniging, kijkt u dan op de website www. crescendo-moergestelnl Deel 2:15.00 tot 16.00 uur: Veilig Thuis.. -Presentatie door KBO-Brabant (Louis Hof mann) over diverse aspecten van veilig thuis: denk aan veiligheid in huis, babbeltruc, wonin ginbraak, en daarnaast aan ouderenmishan deling en ontspoorde zorg. Onderwerpen die steeds terugkeren in het nieuws. Wat is het, wat kan ik eraan doen, voorkomen is beter dan genezen. - Gelegenheid tot het stellen van vragen. Gezien het programma vragen we u rekening te houden met de uitloop tot 16.30 uur. U bent deze middag welkom. teert de drie beste. De auteurs van deze voor stellen krijgen de kans om hun voorstel te pre senteren aan de beoordelingscommissie in week 49. Begin 2016 maken we de winnaar bekend, zodat het onderzoeksvoorstel zo spoe dig mogelijk daarna kan worden gestart. In 2013 werd de Jos van Balveren Award voor de eerste keer uitgereikt. Met deze prijs wil De benodigde informatie over de Jos van Bal veren Award is te vinden op de website van ContourdeTwemhttp ://www.contourdetwem. nl/nieuws/nieuwsoverzicht/15661/jos-van-bal veren-award-2015.html ?referrer=%2fnieuws% 2fl27%2fnieuwsoverzicht.html 5 November in Den Boogaard Themamiddag WMO 2015- 2016 en Veilig Thuis Seniorenvereniging Moergestel en KBO Oisterwijk organiseren samen deze thema middag. op donderdag 5 november van 13.30- 16.00 /16.30 uur Op 15 oktober vierde de Zonnebloem afd. Moergestel haar 25 jarig jubileum. Het was een heel gezellig feest voor meer dan 100 Zonnebloemgasten. Een van de activiteiten van de Zonnebloem is het organiseren van de actie:” Zon in de Schoorsteen” Dit doen we ook al 25 jaar. Een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsge noot verrassen met Sinterklaas. Wij vragen u om een sinterklaaspresentje te maken. Dit pakje zal in de week van 5 december door een vrijwilliger van de Zonnebloem bezorgd wor den bij een inwoner van Moergestel. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat door dit vriendelijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kinderteke ning bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent waarvan u vindt dat die in aanmerking komt voor een sinterklaasattentie. Laat het ons weten. Als u mee wilt doen, neem dan voor 8 novem ber contact op met Petra Verhei jen, tel: 513 2351 of Lies Jansen, tel: 513 2213. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. De herfst is mooi kleurrijk. Ook kleurrijk is het repertoire van gemengde zang vereniging Crescendo uit Moergestel. Op zondag 8 november om 14.30 uur geven zij weer hun jaarlijkse herfstconcert in het Lodewijks kerkje, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. De goede akoestiek van dit kerkje zal de, toch al goede klankkleur van het koor, nog verder verhogen. Op het programma staan diverse werken, varië rend van Schubert, Verdi, Handel, Brahms doen schudden en zijn inwoners twee jaar lang doen dansen, zingen en plezier maken. Toch heeft de Prinsencommissie de uitdaging met beide handen aangenomen en het schijnt dat zij ook dit jaar weer in haar opdracht is ge slaagd. Dat hier wel enkele vergaderingen overheen zijn gegaan, waarbij men menigmaal met de handen in het haar zat, is voor het uit eindelijke resultaat niet belangrijk. Op zater dagavond 14 november aanstaande presenteert C.V. De Pierewaaiers dan ook met trots haar nieuwe Prins en Stadsprins van ’t Pierewaaiers- rijk. Over Prins gesproken... Dat doet me denken aan het verhaal van Sneeuwwitje en de Prins. Maar dat, lieve lezers, is weer een heel ander verhaal. 14 november: Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers, 20.30 uur café De Brouwer. Zaterdag 14 november aanstaande is het alweer zover: het Prinsenbal van C.V. De Pierewaaiers. ContourdeTwem een innovatief project, studie of afstudeerstage ondersteunen en zo jonge, talentvolle studenten en afstudeerders uitdagen om vanuit hun vakgebied een frisse kijk te geven op het welzijnswerk en ze te interesseren voor het werk in de sector. In november 2013 haalden Fleur van IJpéren en Eva Leen de Award binnen met het projectvoorstel ‘Passie voor de buurt, buurthuis 3.0’. Directeur Gon Mevis: “Dit voorstel sluit aan bij het streven van ContourdeTwem dat buurthuizen waar mogelijk gedragen worden door wijkbewo ners. Komt u schaken of dammen? Zoals u wellicht weet, is Seniorenvereniging Moergestel gestart met een groep schaken en dammen. Deze komt bij elkaar op woensdag middag om 14.30-17.00 uur in Den Boogaard. Er zijn nog enkele plaatsen vrij zowel voor dammers als voor schakers. Mocht u ergens in huis nog een schaak- en/of damspel met bord hebben dat u toch niet meer gebruikt, dan zou u de groep daar heel blij mee maken. Op dit moment nemen de leden nog hun eigen bord en stukken mee. Voor alle informatie kunt u terecht bij Ankie Wessels Beljaars, tel. 513 3366. Dit kan allerlei interessante vragen oproepen, zoals: waarom is iemand zo?. Is hij/zij altijd zo geweest of is het iets van de laatste jaren? Heeft hij/zij misschien problemen met oriën tatie in tijd en plaats? Zijn er geheugenpro- blemen? We weten het niet zolang we geen contact heb- Wat is er mooier dan met anderen het gevoel te delen dat je krijgt nadat je zelf hebt genoten van het creëren van een sfeervol schilderij, een pakkende pentekening, een gloedvol glas- in-loodwerk of een bekoorlijk beeld? Je kunt er natuurlijk voor kiezen om het resultaat van jouw kunstzinnige arbeid voor jezelf te houden, of hooguit voor de naaste familie. Doe je dan niet jezelf en talloze anderen te kort? Want elk jaar, rond de feestdagen, komen tijdens “Moergestel-Kreatief” vele kunstliefhebbers naar Galerie de Verdieping om te genieten van de kunstwerken uit uitsluitend Moergestelse ateliers. Denk je eens in hoe het voelt om, met een glaasje in de hand, aan belangstellenden uitleg te geven over jouw werk en de waardering te krijgen die je verdient. Opgeven voor deze expositie kan bij Ed Hurkmans, telefoon 513 1316 en Hans van Brun- schot, telefoon 0651586744 of via email: info@galeriedeverdieping.nl ben met zo’n persoon. Als er sprake is van eenzaamheid als gevolg van processen of ingrij pende gebeurtenissen wordt dit existentiële eenzaamheid genoemd. De eenzaamheid is een vorm van bestaan geworden. Voor mensen die willen helpen, is dit een lastig probleem. Er is geen duidelijke hulpvraag. De persoon in kwestie heeft vaak ook geen behoefte om de situatie te veranderen. Anja Machielse, gepromoveerd op het onder werp eenzaamheid, stelt zich in haar boek de vragen: heeft hij/zij het recht om zich zo af te zonderen? Moet de omgeving altijd helpen? Haar antwoord luidt zo ongeveer: respecteer de behoefte van existentieel eenzame mensen om alleen te blijven. Probeer niet hun te acti veren. Het enige wat je voor zo iemand kunt doen, is ‘er zijn’ en meebewegen met die persoon binnen diens mogelijkheden en beperkingen. Niets verwachten en contact houden, ook als er geen concrete problemen worden opgelost. Oplossingen staan niet centraal. Het gaat hier om aandacht voor de persoon, erkenning van diens unieke identiteit, respect en sociale waar dering. Dit is een relatie waarop mensen op elkaar zijn betrokken. Lachen... luisteren... kijken en genie ten! Live gezongen met speciale kos tuums! Een kopie van de originele mu sical kostuums! Een feest voor het oog! Kortom... een bijzondere show voor groot en klein. Simba, het kleine leeuwtje, wordt later koning! Tenminste.dat denkt hij. Als door zijn schuld zijn vader sterft vlucht Simba het dierenrijk uit. Daar ontmoet hij Timon en Pumba. Een stokstaartje en everzwijn. Samen beleven ze spannende avonturen.Hakuna Matata! De oom van Simba, Scar, is nu koning en het dierenrijk staat uit uitsterven. Veel prachtige muziek, geschreven door Elton John, uit de musical komt voorbij. Nieuws gierig geworden? dan kun je vanaf nu de kaar ten kopen voor deze spectaculaire musical voor jong en oud. De voorstellingen vindt plaats in de Enck in Oirschot! De shows zijn op 12 december om 13.30 uur en 19.30 uur maar ook op 13 december om 11.00 uur en 15.30 uur. De belangstelling is groot voor deze Disneymusical, dus zorg dat u verzekerd bent van een plaats! De laatste kaarten zijn nu te koop via info@desdemonadance.nl. Of reserveer op 06- 51034019. De gemengde zangvereniging Zang en Vriend schap uit Diessen organiseert ook dit jaar weer een tweedehands speelgoed- en kinderkle dingbeurs. Op zondag 1 november a.s. organiseert Zang en Vriendschap uit Diessen weer een grote tweedehands speelgoed- en kinderkleding beurs. Aanvang 10.00 uur tot 13.00 uur in sport- en partycentrum Hercules. Entree 2,00 p.p. Kinderen gratis Wie wordt de winnaar van dejos van Balveren Award 2015? Voor de tweede keer kunnen jonge, talentvolle studenten en afstudeerders een onderzoeks- of projectvoorstel indienen voor de Jos van Balveren Award van ContourdeTwem. Deze Award kent welzijnsorganisatie ContourdeTwem toe aan een jonge, toekomstige professional die een onderzoeks- of projectvoorstel indient dat verrassend is en blijk geeft van een eigen beeld op het welzijnswerk in relatie tot de maatschappelijke ontwikkelingen en de beleidsvisie van Con tourdeTwem. Ben jij of ken jij een jonge professional ‘met een blik naar buiten’, bijvoorbeeld vanuit bestuurskunde, organisatiewetenschap, soci ologie, gezondheidswetenschappen of bedrijfs kunde? Dan nodigen we je uit om vanaf 19 oktober tot 23 november a.s. jouw onderzoeks voorstel digitaal in te dienen. Een commissie onder voorzitterschap van Jos van Balveren beoordeelt de ontvangen voorstellen en selec- Dit stukje is een vervolg op de week tegen de eenzaamheid einde september. We hebben toen aangekondigd dat nog enkele maanden aandacht gegeven zal worden aan dit thema. Zomaar een gesprekje aan de rand van de fes tiviteiten in het dorp. “Zie je die vrouw die daar staat? Ja, wat is er met haar dan? Nou niks, maar ze staat daar altijd. Ze doet niemand kwaad hoor, maar ze is er altijd. Soms gaat ze ergens naar binnen of staat onder een afdak. Vaak loopt ze gewoon over het plein. Weet je wie het is? Nee, maar ik zie haar altijd. En heb je wel eens een praatje met haar gemaakt? Nee, wat moet ik zeggen dan Ander gesprekje. “Ken je die man met die zwarte regenjas en die hoed? Die loopt heel vaak op straat of hij gaat ergens iets kopen. Dan loopt ie weer naar huis. Waar woont hij dan? O daar ginds op het pleintje. Komt er wel eens iemand bij hem op bezoek? Nee, hij laat niemand binnen. Nou, dan zal hij daar geen zin in hebben. Ja, maar hij ziet er heel onverzorgd uit en het is toch niet gewoon dat hij altijd zo rondloopt Met het Blaoskapellenfestival achter de rug en de verschillende Prinsenbals van onze vier plaatselijke carnavalsverenigingen in het vizier, kunnen we wel stellen dat het carnavalsseizoen niet alleen geopend is, maar zelfs al in volle gang is. Zeker voor de vele commissies binnen de verenigingen die, veelal achter de schennen, wederom druk doende zijn om er weer een gezellig en geslaagd camavalsjaar van te maken. Bezien het motto ‘We haole alles uit de kaast!’ zal het verwachtingspatroon hoog zijn. Zo ook voor de Prinsencommissie van C.V. De Piere waaiers. Om van een helse opgave te spreken gaat wellicht wat ver, maar een opvolger vinden voor Stadsprins Marcus d’n Ürste is op z’n minst een enorme uitdaging te noemen. Stads prins Marcus d’n Urste immers heeft twee jaar lang ’t Pierewaaiersrijk op zijn grondvesten Onder de noemer ‘Buurtcentrum 3.0’ zijn Fleur en Eva op zoek gegaan naar vernieu wende manieren om een buurthuis zo in te richten, dat het alle mensen uit de samenleving de mogelijkheid biedt om de participatiemaat schappij kracht bij te zetten.” Het programma Deel 1: 13.30-14.30 uur WMO 2015-2016. - Openingswoord door wethouder Peter Smit. - De gemeente informeert middels een pre sentatie de weg die gegaan is in het overgangs jaar 2015 en het perspectief naar 2016: beleids punten uit de nieuwe verordening WMO; wat gaat veranderen, ontwikkelingen - De werkwijze en ervaringen van de cliënt- ondersteuners. - Gelegenheid tot het stellen van vragen; dat kan direct of schriftelijk middels de briefjes op de tafels. De schriftelijke vragen worden na de pauze beantwoord. - Voor privésituaties kan een afspraak worden gemaakt. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 MB BBBBMBM BMBBMMBBMMMBMMMMMBBBMM BHMBMBHBi BHMBMBBBBMMBBBBBBMMBBBBBMBMBMBBMMMBMMBBBMBBBBMBMBBMBMMBBB

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3