Het Vormsel CENTRUM Tandartsassistente voor 24 uur informatie ft OOMri Piet Mutsaars Dankbetuiging Protestantse gemeente Oisterwijk TANDHEELKUNDIG De Gerarduskalender 2016 Parochie St. Jans Onthoofding Beste ouders, De Vormselwerkgroep Moergestel Zondag 1 november, 10.15 uur, ds Hester Radstake Er is crèche en kindernevendienst Zaterdag 31 oktober kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: Allerheiligen en Allerzielen. H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Piet Jonkers e.v. Joke Beerens. Woensdag 4 november, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor A. Verest. Agenda Maandag 2 november, 15.30 uur: Voorberei ding Eerste H. Communie, les 2. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de steun en medeleven welke wij mochten ontvangen tijdens het ziek zijn en overlijden van onze broer en oom In het bijzonder een woord van dank aan het team van de Thuiszorg, Gilde St. Joris, de Heikantse Jagers en Liesbeth Kies van uitvaartbegeleiding Annie Rutten. FAMILIE MUTSAARS Neven en nichten 31e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 31 oktober - 7 november Allerheiligen en Allerzielen Agenda 31 oktober en 1 november 14.00-16.30: Expositie Beeldkracht Oisterwijk, atelier voor mensen met geheugenproblemen 8 november 10.15: Oogstdienst: na afloop van de dienst wordt meegebrachte oogst ver kocht voor het ZWO project: Dalit-kinderen in India MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 29 oktober om 19.00 uur weer een nieuw programma. Op vrijdag 30 oktober vanaf 19.00 uur en zaterdag 31 oktober vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist MTV Radio Op zondag 1 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). Zondag 1 november, Parochiekerk, 11.00 uur: Allerheiligen. H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pastor A. Verest. Na de mis lopen we naar het kerkhof voor de zege ning van de graven. Daarna koffie drinken Verj. Wilhelmus Wolfs e.v. Johanna Pijnen burg en overleden familie; verj. Mevr, van Oirschot-van Velthoven; jgt. Adrianus Mut saars en Harriette Mutsaers-van de Staak, dochter Ida en schoonzoon Toon; Petrus Mutsaars; Fredericus Tiebosch e.v. Noor Mutsaars; verj. Toos van Dijk-Roozen e.v. Kees van Dijk. Op dinsdagavond jl. heeft in het parochie centrum een informatieavond plaatsgevonden over het Vormsel in 2016. Tijdens die avond zijn al 11 kinderen aangemeld voor het vorm- selproject “In Vuur en Vlam”. Als uw kind alsnog bij deze groep aan wil sluiten dan kunt u dit doorgeven t/m zondag 1 november. Zondag 8 november: Schoenendoosactie Ook dit jaar doen we vanuit de parochie weer mee met de landelijke schoenendoosactie “actie 4 kids”. De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen) een schoe nendoos versieren én vullen met allerlei bruik- Wij gedenken Op 5 oktober overleed José van den Hurk. José was nog maar pas een paar dagen naar Park Stanislaus overgehuisd. Daar had haar familie haar nieuwe kamer met haar ver trouwde meubeltjes heel herkenbaar ingericht in de hoop dat ze zich zou gaan thuis voelen in de 24-uurs zorg. Maar daar is ze plotseling overleden op 66 jarige leeftijd. We hebben van haar afscheid genomen vanuit de kapel van Park Stanislaus op 9 oktober jl. Na jaren lang als kinderverzorgster in Oisterwijk ge werkt te hebben en ook lange tijd voor haar oudere zus gezorgd te hebben - ze heeft zich voor haar geheel weggecijferd - begon voor José een periode van steeds meer kwalen en beperkingen. José blijft in onze gedachten als een trouwe vrouw, met een overtuigende eenvoud en grote humor, maar ook met een rotsvast geloof. Zo gedenken we haar met dankbaarheid en respect. Pastor Ad Verest secretariaat van de familie. Wat in het verleden zich alle maal heeft afgespeeld wordt duidelijk in een verbeten zoektocht naar een paar koffers. Op vrijdag 15 januari 2016, om 19.00/19.30: “Hannah Arendt” uit 2012. Deze Duits-Jood- se filosofe was gevlucht naar Amerika en werd als waarnemer door de krant The New Yorker naar Jeruzalem gestuurd om het proces tegen de nazi-beul Eichmann waar te nemen. Daar schreef ze een boek over, De banaliteit van het kwaad, dat heel veel discussie opriep, en ook heel vaak verkeerd werd begrepen als een verdediging van Eichmann. Op vrijdag 19 februari 2016, om 19.00/19.30: “Paradise now” (2005) een film over twee Palestijnse jongens die zich voorbereiden op een zelfmoordaanslag op Israeli’s. Over de twijfel en de zekerheden van de twee mannen, en hoe de een, met behulp van een vriendin, de ander probeert af te houden van de uit voering van het plan. Wanneer U deze films wilt zien, kunt U zich daar nu al voor opgeven bij het parochiesecretariaat. (Er wordt een kleine bijdrage gevraagd; per avond te vol doen.) Ben Dobbelaer Op 14 mei 2016 komt deken van Rossem naar Moergestel om tijdens een speciale viering in de parochiekerk om 19.00 uur het Heilig Vormsel toe te dienen. Jullie staan voor een scharniermoment in het leven van jullie kind op weg naar volwassenheid. Het Vormsel wil daarbij een hulp zijn, die jullie kind vanuit het geloof kan ervaren. Als parochiegemeen schap geloven wij, en wellicht jullie ook, dat de stap naar het vormsel een meerwaarde kan betekenen in de (geloofs)opvoeding van jullie kind. Maandag 2 november, Parochiekerk, 19.00 uur: Allerzielen. H. Mis m.m.v. Zanggroep Inspiration. Na afloop koffie in het paro chiecentrum voor de familie van de over ledenen in het afgelopen jaar. bare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld in weeshuizen, in zie kenhuizen, in sloppenwijken en voormalige oorlogsgebieden. Per schoenendoos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor trans port- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elas tiek vastgemaakt aan de schoenendoos. voor elke dag een beetje inspiratie... In onze tijd zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te medi teren of te bidden. De Gerarduskalender, die al jaren wordt samengesteld door de paters Redemptoristen uit Wittem en hun medewerkers, wil aan die behoefte tegemoet komen en geeft elke dag een beetje diepgang via spreuken, gebeden, bijbel- en bezinningsteksten, enz. De ach terzijde van de kalenderblaadjes, die dagelijks worden afgescheurd, biedt luchtigere ont spanning in de vorm puzzeltjes, interessante weetjes, praktische tips en mopjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feest dagen, bij verjaardagen of speciale gelegen heden. Door de kalender te kopen steunt men het pastorale en missionaire werk van de Redemp toristen. U kunt de kalender verkrijgen a 6,75 (inch schild) bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8 (513 2527) en Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10(513 2523). Woord van de pastor Nu de talrijke loofbomen in onze bosrijke omgeving hun bladeren steeds meer gaan verliezen, zoeken we meer en meer de warmte en het licht op van waar we thuis zijn. Daar mee is ook de tijd aangebroken waarop we elk jaar opnieuw onze dierbaren die van ons zijn heengegaan gedenken. We hopen uit de grond van ons hart dat ook zij een thuis heb ben gevonden, toen ze deze vergankelijke aarde hebben verlaten en zijn binnengetreden in het grote Geheim. Nu de Allerzielenviering in aantocht is, mogen we hopen en bidden dat onze dierbare overledenen een definitief thuis hebben gevonden in, wat Jezus op onna volgbare wijze heeft genoemd, 'het huis van mijn Vader’. Laten we onze overledenen nooit los in ons hart en in onze geest. Zij rekenen immers nog steeds op ons gebed. Allerheiligen Allerzielen Op Park Stanislaus wordt het feest van Aller heiligen gevierd op zaterdag 31 oktober om 19.00 uur. In deze dienst worden de overle denen op Park Stanislaus van het afgelopen jaar herdacht. Op zondag 1 november om 11.00 uur wordt in onze parochiekerk het feest van Allerheili gen gevierd. Aansluitend aan de viering gaan we samen te voet naar het parochiekerkhof waar de graven zullen worden gezegend. Om onze dierbare doden te gedenken is er op maandag 2 november om 19.00 uur een dienst in de parochiekerk. Iedereen die een dierbare heeft verloren, lang geleden of on langs, is van harte welkom in deze viering. De families van overledenen van wie een kruisje hangt in de gedachteniskapel hebben inmiddels een uitnodiging gekregen voor deze viering. Filmavonden van de parochie In de komende periode worden door de paro chie in het kader van catechese 3 filmavonden georganiseerd in de filmzaal van de Verdie ping aan de Industrieweg in Moergestel. Voorafgaand aan elke film wordt een inleiding gegeven. Die inleiding begint om 19.00 uur en de film een half uur later. We kiezen deze films omdat er zingevingsvragen aan de orde komen. We vinden het belangrijk om vóór en na de film met elkaar daarover te praten en meningen uit te wisselen. Op een later tijdstip volgt meer informatie over elk van de films. We hebben films gekozen onder het thema “Israël” en bieden u het volgende programma aan. Op vrijdag 27 november om 19.00/19.30: “Left luggage” (1998) over een liberaal-joods kindermeisje bij een streng joodse familie, die een zoontje hebben dat niet kan spreken. Ze ervaart daar de verschillende belevingen van het joodse geloof, maar ook het verdriet Tijdens deze dienst gedenken we de mensen die het afgelopen jaar binnen onze gemeente gestorven zijn. We noemen hun namen, ste ken een kaars voor hen aan, leggen een bloem in het doopvont. Zij blijven in onze gedach ten. Als u denkt dat uw kind “de sprong” durft te wagen, kunt u dat doorgeven t/m 1 november (via tonnie.roozen@hotmail.com). 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 RECTIFICATIE Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Tandheelkundig centrum Moergestel heeft een vacature per 1 januari 2016 voor een baliemedewerker voor 24 uur. Onze voorkeur gaat uit naar een ervaren baliemedewerker uit de zorg. Wij vragen: Een enthousiaste medewerker Liefst werkervaring als tandarts-baliemedewerker Ervaring met het werken in een team Ervaring met Word, Outlook en website-beheer Wij bieden een salaris volgens de KNMT-arbeidsvoorwaardenregeling. Reacties kunt u sturen voor 22 november 2015 naar tandarts Paul Scheijmans, Raadhuisstraat 32 E, 5066 AP Moergestel of mailen naar: p.scheijmans@tcmoergestel.nl VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parodiiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -II voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2