Actie Vrienden van St.-Jan voor renovatie Mariakapel Black WoooW Koor luistert dienst De Blauwe Kamer op Steun WieKentKunst De harmonie rekent graag op uw stem! verovert Moergestel Gespreksgroep ’’Partners van dementerende mensen” Nacht van de nacht wandeling over de Kampina Doe mee, en vul een schoenendoos! Opknapbeurt Gèèsels kepèlleke start in november Foto: Paul Spapens De Moergestelse Mariakapel krijgt een grondige opknapbeurt. C. V. de Pierewaaiers De Stichting Vrienden van St.-Jan ondersteunt Blauwe Kamer, maakten veel indruk op hen. Hart voor uw club: De vele aanwezigen zongen en klapten enthou siast mee. In het dankwoord vroeg één van de bewoners of ze nog eens terugkwamen. Na afloop vertelden de kinderen dat ze het wel heel spannend vonden. Met name de enthousiaste reacties van de bewoners van de Het volgende optreden van het koor staat gepland op zaterdag 31 oktober, wanneer ze een bijdrage geven aan het Promsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana. Muzikale noten? Heb je ook muzikale noten op je zang? Kom dan eens naar de repetitie op maandagmiddag in parochiecentrum (17.00 uur) of bel met Sandra Denissen (06-42900013). Hart voor uw Club Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ organiseert volgende week weer het Promsconcert. ‘n Spektaculair con cert dat om de drie of vier jaar wordt georganiseerd. Een van de redenen waarom dat in die fre quentie gebeurt zijn de financiën. De organi satie van zo’n concert kost namelijk veel geld. Geld dat dikwijls niet alleen uit de kaartver koop kan komen. Ook sponsoring is daarom belangrijk bij zo’n evenement dat er toch ook qua beeld en geluid perfect uit moet zien. Hij benadrukt dat de stichting ‘volstrekt finan cieel zelfstandig en onafhankelijk van de nieu we parochie is’. De vele giften die de stichting jaarlijks ontvangt worden voortaan ook besteed aan de kapel, naast de investeringen die de Vrienden van St.-Jan al deden in kerk en toren, het kerkhof en de unieke openbare begraaf plaats met één historisch graf schuin tegenover camping De Bosfazant. De Mariakapel langs de weg naar Oisterwijk is een van de drukst bezochte van Brabant. Jaarlijks worden er zo’n 10.000 kaarsjes ge brand. Op 8 december 1939 werd de kapel ingewijd. Nadat hij een ernstig auto-ongeluk had overleefd beloofde Carol Schade de kapel te bouwen. Afgelopen zondag heeft het Moergestels Kinder- en jeugdkoor De Muzieknoten de kerkdienst van De Blauwe Kamer in Breda opgeluisterd. In De Blauwe Kamer wonen mensen met een visuele en verstandelijke beperking. Het optre den van de meiden viel bij de bewoners in goede aarde. Moergestel - Op zondag 18 oktober 2015 vond in Moergestel het 33e Blaoskapellenfestival plaats. Op drie podia streden negen kapellen uit de omgeving om de hoofdprijzen in de categorie Muzikaliteit en Presentatie. Na een gezellige en muzikale dag ontvingen de muzi kanten van Black WoooW de hoofdprijs uit handen van Stadsprins Marcus d'n Urste. Uitslag Muzikaliteit 1. Black WoooW - Loon Op Zand 2. De Vrijetijdrekkers - Dongen 3. 3x Raoje - Tilburg Presentatie 1. Black WoooW - Loon Op Zand Schoenendoosactie 2015: Ook dit jaar doen we vanuit de parochie weer mee met de landelijke schoenen doosactie “actie 4 kids” Deze schoe nendoosactie wordt jaarlijks georgani seerd door stichting de Samaritaan. Zie voor meer info www.actie4kids.org De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!) een schoenendoos ver sieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen worden uitgedeeld aan kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppenwijken en voormalige oorlogsge bieden. De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de gezinsviering van zondag 8 novem ber om 11 uur in de kerk. Het thema van de viering zal zijn: “Geven vanuit je hart”. Per schoenendoos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt aan de schoe nendoos. De Actiefolders waarin precies staat wat de bedoeling is, zijn verkrijgbaar bij basisschool de Vonder (op het tafeltje bij de ingang van de school), in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Novy van Wezel. De VrijwilligersAcademie Oisterwijk brengt vraag en aanbod bij elkaar van opleidingen voor vrijwilligers en mantelzorgers binnen zorg en welzijn in de gemeente Oisterwijk. Op 5 november start er een gespreksgroep voor partners van dementerenden. veranderende omstandigheden, reacties uit de omgeving, omgaan met veranderd gedrag, veranderende relaties, vragen om ondersteu ning of hulp, aandacht voor jezelf, enz. De gratis bijeenkomsten zullen worden bege leid door een ervaren ouderenpsycholoog. De gespreksgroep komt op donderdagmiddagen in De Voorhof, Kerkstraat 64 Oisterwijk bij elkaar. Als u interesse heeft, kunt u zich opge ven via de website: www.vrijwilligersacademieoisterwijk.nl Een jaar of tien geleden is de kapel voor de laatste keer flink opgeknapt. Bij die gelegen heid is het klokje gestolen. De stichting hoopt dat de actie dusdanig succesvol is dat er geld overblijft voor de aanschaf van een nieuw klok je. Recent is op voorstel van de stichting door Brabantse Landschap naast de kapel een par keerplaats voor vier auto’s aangelegd. Op de ondergrond worden houtsnippers gestrooid. Het groot onderhoud in november wordt uit gevoerd volgens de adviezen van de Monumen- tenwacht. De dakbedekking vraagt om een grondig herstel. Het pleisterwerk binnen wordt ontvet. Zowel het interieur als het exterieur worden opnieuw in de verf gezet. Dit werk wordt uitgevoerd door schildersbedrijf Kerk hof uit Moergestel. BLIJ MET HART VOOR UW CLUB Daarom is de harmonie ook zo blij dat ze zijn verkozen om mee te kunnen doen aan de actie van Rabobank ‘Hart voor uw Club’. Op die manier kan men geld genereren dat direct weer ten goede komt aan de plaatselijke gemeenschap in de vorm van grootser opge zette activiteiten! Daarnaast investeert de harmonie veel in de opleiding voor de jeugd en andere zaken die het zo belangrijk maken een harmonie in onze eigen Moergestelse gemenschap te houden. Laat u daarom deze unieke kans niet voorbij gaan en ook uw stem niet verloren gaan! Doe tussen 15 en 28 oktober mee en geef uw stem aan onze harmonie. U krijgt er veel muzikaal plezier voor terug! de Moergestelse parochie in materiële zin. Vrij recent is nog met succes actie gevoerd voor de restauratie van de vijf eeuwen oude toren van Moergestel. De overname van de Mariakapel door de stichting op 1 januari van dit jaar kan niet los worden gezien van de parochiële ont wikkelingen van de laatste tijd. Door de over name van de kapel is een goed onderhoud ver zekerd. “Wij kunnen nu nog beter het voort bestaan borgen”, stelt voorzitter Jan Vriens dan ook. Wanneer?: Zaterdag 24 oktober. Tijden: 19.30-21.30 uur. Waar? Vertrek en terugkomst op de parkeer plaats van natuurmonumenten bij het ver- zetsmonument aan De Roond te Boxtel (split sing Roond/Nianadreef). Voor wie? Het is een gratis wandeling voor zowel kinderen als volwassenen. Extra info: De route kan aangepast worden voor mensen die moeilijk ter been zijn. De Stichting Vrienden van St.-Jan zijn een actie gestart voor een grote onder houdsbeurt van de Mariakapel langs de weg naar Oisterwijk. Aan alle inwoners van Moergestel wordt een bijdrage gevraagd door middel van een folder in Moergestel Nieuws. Deze flyer wordt op 21 oktober huis-aan-huis verspreid. De renovatie van het Gèèsels kepèlleke start in november en duurt twee weken. De kosten van het groot onderhoud bedragen een paar duizend euro. De Vrienden van St.- Jan hopen het benodigde bedrag door middel van de actie op te halen. De stichting is op 1 januari van dit jaar eigenaar geworden van de populaire kapel. Toen is aangegeven dat binnen afzienbare tijd het achterstallig onderhoud zou worden aangepakt. In Moergestel wordt nog steeds gesproken over de laatste WieKentKunst. Hoe mooi, interessant en gezellig het was. Hoeveel ‘buurt’ de ruim 3.500 deelnemers hadden. Nu al is WieKentKunst bezig aan de negentiende editie volgend jaar. Om het werk van de stichting financieel mede mogelijk te maken is Wie KentKunst blij dat kan worden deelgenomen aan de actie ‘Hart voor uw club’ van Rabobank Hart van Brabant. De vrijwilligers van Wie KentKunst roepen de inwoners van Moergestel op om vóór 28 oktober op deze stichting te stemmen. Tijdens een zestal bijeenkomsten kunnen part ners van dementerende mensen ervaringen uitwisselen over de zorg voor hun demente rende partner. Of hoe het is om hun partner te bezoeken als deze opgenomen is in een zorg instelling. De deelnemers zitten allen in het zelfde schuitje en bij het uitwisselen van erva ringen zal blijken dat na een paar woorden door een deelnemer, een van de anderen al zit te knikken: “Ja, dat ken ik ook!”. Desgewenst kunnen ze met elkaar praten over thema’s als: Op zaterdag 24 oktober organiseert IVN-Oisterwijk in samenwerking met LNMH Haaren en de WNLB uit Boxtel een wandeling over de Kampina om aandacht te vragen voor de lichtvervuiling. Ervaren natuurgidsen begeleiden deze avond wandeling. Speciale aandacht is er voor de sterrenhemel, uilen en vleermuizen. De wan deling door dit prachtige gebied start bij het verzetsmonument en neemt u mee langs de vennen en het monument van Van Tienhoven om langs verrassende bos- en heidepaadjes terug te keren naar de parkeerplaats. Hier kunt u onder het genot van een kop soep nog even nagenieten van zo’n nachtelijke wandeling. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 OKTOBER 2015 ■■SWMMI HMBM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3