Oh Alzheimercafé Oisterwijk- Moergestel Audacia geeft stemadvies voor verkiezingen QOEF! Audacia- nieuws Muziek(les) ook voor jou! Seniorenorkest De Meierij geeft vriendenconcert Stichting “Oh, kom maar eens kijken” gaat Sinterklaas helpen! kom maar eens kijken... Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Je bent er nooit te oud, of te jong voor. De harmonie geeft jou de mogelijkheid! Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Nog niet bekend met een pannaveld? Een panna veld is een compact veldje voorzien van .09:30 uur .10:20 uur ,ll:15uur 17:15 Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kun- Binnenkort kunt u zich hiervoor aanmelden via een bon in het Moergestel Nieuws of het Nieuwsklok. Of via de website www.ohkom- maareenskijken.com Ook kunt u andere mensen aanmelden waar van u vindt dat zij dit nodig hebben. Voor meer info: Jeanne Verberk. Tel: 528 4571. E-mail j.verberk@ziggo.nl Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! nen heel veel voor elkaar betekenen, zij her kennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde; de bezoe kers gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Zaterdag 17 oktober El 10:00 Roef - Elshout Dl 10:50 Roef - Elshout Cl 11:45 Roef-GHV Al 17:45 Roef-EHV DS 19:00 Roef - Elshout HS 20:15 Roef-GHV 14:30 12:00 12:30 10:00 10:30 10:00 12:00 Als stichting zijn wij natuurlijk afhankelijk van donaties. Wij zijn onze huidige donateurs zeer dankbaar. kunt dit doel ook steunen door een bijdrage over te maken op rekening nummer NL46 RABO 01362 66 282 t.n.v. St. Oh, kom maar eens kijken. De stichting “Oh, kom maar eens kijken” hoopt dat ook dit jaar weer een succes wordt! Muziekgenot in theater Tiliander/Oisterwijk op zondag 25 oktober Om zijn speciale verbondenheid met de inwo ners van de gemeente Oisterwijk te benadruk ken en ook om de band met de liefhebbers van zijn muziek in de omliggende regio aan te halen geeft Seniorenorkest De Meierij op zondag 25 oktober 2015 een bijzonder vrien denconcert in theater Tiliander te Oisterwijk. Dit concert is gratis toegankelijk voor alle inwoners van Oisterwijk, Moergestel, Heuke- lom en de woonkernen daaromheen. Aanvang: 14.30 uur. De sprankelende uitvoering van het orkest wordt afgewisseld met een virtuoos optreden van zangvereniging Vlijmens man nenkoor. Seniorenorkest de Meierij wil van dit vrien denconcert een geweldige muzikale beleving maken voor alle bezoekers en is druk doende met de voorbereiding die vooral bestaat uit intensieve repetities van de ten gehore te bren gen muziekstukken. Op het repertoire staan zowel klassieke als eigentijdse nummers. Voor deze variatie is gekozen om jong en oud te kunnen plezieren. Met zijn bezetting van ruim 60 muzikanten, mannen en vrouwen; de pro fessionele begeleiding door dirigent Jan Her- Hoe kunt u Audacia helpen? Leden van de bank mogen vanaf 15 oktober tot en met 28 oktober stemmen op hun favo riete clubs. En uiteraard hopen wij dat u Au dacia een warm hart toedraagt en uw stem aan Audacia gaat toekennen. Dat zou werkelijk fantastisch zijn. Namens de hele vereniging alvast hartelijk dank voor uw stem! Na een behoorlijk lange voorberei dingsperiode is er in de gemeente Oisterwijk weer een nieuwe muziek school, die de mogelijkheid biedt om lessen te volgen op o.a. trompet, trombone, bariton, klarinet, saxofoon, dwarsfluit, hobo, slagwerk, etc. Als je daar interesse in hebt, dan moet je zeker eens een proefles aanvragen. Als je dit via onze muziekvereniging doet, is die nog gratis ook, en als je doorgaat (en je bent niet ouder dan 18 jaar) dan kun je via ons nog een flinke kor ting krijgen op het lestarief. Ook voor mensen boven de 18 jaar biedt de nieuwe muziekschool erg fijne lessen aan. Niet alleen om te beginnen met spelen, maar ook voor een herstart of aanvulling op, is dit een unieke kans om de draad op te nemen. Alle lessen worden gegeven in Den Boogaard door deskundige jonge docenten. Interesse Neem even contact op met Muziek vereniging Prinses Juliana secretaris@julianamoergestel.nl of06-40857830 (ook voor nadere informatie). Alzheimercafé dinsdag 20 oktober. Thema: Dementie of vergeetachtigheid? Gastspreker: Larisa Laanbroek, psycholoog van GGZ Breburg kunstgras met een lage boarding er omheen. Door de boarding kan de bal niet over een zij- of achterlijn gaan en wordt dus op hoog tempo gevoetbald. Scoren kun je in één van de kleine doeltjes. Op bijgaande tekening is te zien hoe het pannaveld bij Audacia naast de kantine en achter het hoofdveld gepland is. Door de open opstelling is een goed zicht op het pan naveld vanuit alle hoeken van het sportpark geregeld. Hoewel het grootste deel van de werkzaamheden door de clubleden zelf wordt uitgevoerd, dienen enkele zaken zoals kunst gras, boarding en doeltjes door Audacia aan geschaft te worden. Voor een tegemoetkoming in deze externe kosten doen wij een beroep op ondersteuning via Hart voor uw Club. Inloop vanaf 19.30 uur. Programma van 20.00- 22.00 in De Coppele, Prunusstraat 69 Oister wijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. Audacia-GSBW 2-2 Het eerste thuisbehaalde punt(je) in ‘n grillige wedstrijd met aan beide zijden terechte tevre denheid over het resultaat. Ook de scheids deelde in de grilligheid: wel consequent in het grote aantal gele kaarten, die bij GSBW na half uurtje bij eenzelfde blauwwitter beland de: geel werd gepromoveerd tot rood en we konden een uur stormen op een tiental, dat zich overigens kranig weerde. Via een 1-0 voor sprong door inkoppertje van Tim liepen we toch vol enthousiasme de fuik in en kwamen we op een 1-2 achterstand. Een door Alex benutte penalty bracht de tweede tweetwee op een rij op het scorebord. Vermeldenswaardig verder is dat we een steunpilaar op het mid denveld terug hebben en de andere steunpi laren Gijs en Harm vandaag node missen. We zijn een stoere middenmoter met zeker moge lijkheden om dit jaar een serie te vlammen. Grilligheid is ook ons wapen, naast dat we In aanloop naar de verkiezingen tussen 15 en 28 oktober aanstaande geeft Audacia een stemadvies aan haar leden en voetbalminnend Moergestel. De verkiezingen gaan deze keer niet over politiek, maar over lokale (duurzame) projecten die in aanmerking komen voor ondersteuning tijdens de “Hart voor uw club” actie van Rabobank Hart van Brabant. Jaarlijks stelt de bank een deel van haar winst, het coöperatief dividend, beschikbaar als extra ondersteuning aan het lokale verenigingsleven via de actie Hart voor uw Club. De leden van de bank beslissen waar deze bijdrage naar toe gaat door het uitbrengen van hun stem. Hiervoor heeft Audacia het project ‘Pannaveld’ ingediend. Audacia wil namelijk graag een pannaveld realiseren, zodat de mini’s, F- en E-pupillen van de club bij alle weersomstan digheden kunnen trainen en voetballen. Het pannaveld is ook uitermate geschikt voor het verbeteren van voetbalskills en -trucs van alle jeugdspelers, dus ook voor de wat oudere jeugd is het een prima trainingsfaciliteit. Naast deze aan voetbal gerelateerde voordelen wordt het pannaveld voor iedereen opengesteld, zodat ook buiten wedstrijden en trainingen van het pannaveld gebruik gemaakt kan worden. Be- wegen/sporten is immers voor iedereen gezond en kinderen beleven altijd veel plezier aan deze spelvorm. Na 4 succesvolle jaren gaat de stichting “Oh, kom maar eens kijken” ook dit jaar Sinterklaas weer helpen. Vorig jaar heeft de stichting, overigens in samen werking met Sint Nicolaas en zijn pieten, bijna 80 kinderen blij gemaakt met het cadeau dat deze kinderen zelf hebben gevraagd. Ook dit jaar wil de stichting Sinterklaas weer gaan helpen in de hoop dat nog meer kinderen blij worden gemaakt. De stichting vindt het dan ook belangrijk dat kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar op 5 december toch een goed gevulde schoen krijgen als de omstandigheden thuis dat financieel lastig maken. Wij hopen dat de mensen die het betreft hier gebruik van maken. Het belangrijkste is dat de verlang lijstjes bij ons komen. De stichting zal dan gaan zorgen voor cadeautjes zodat die dit jaar, in overleg met de ouders (en wellicht met de hulp van de pieten), ook in de schoenen komen van deze kinderen. Vergeetachtigheid is iets waar bijna iedereen last van heeft. Dementie komt echter veel minder vaak voor. Maar waarop moet men nu letten om na te gaan of sprake is van normale vergeetachtigheid of van dementie? Wanneer is er sprake van dementie? Hoe kom je erach ter? Hoe ontstaat het? Welke vormen van dementie zijn er? Hoe zit het met dementie op jongere leeftijd? Wat zijn de gevolgen van dementie? Is dementie te voorkómen door gezond te leven en lichamelijk en geestelijk actief te zijn? Er zijn vele vragen te stellen rondom het thema dementie. Vele daarvan zullen op deze avond aan bod komen. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Desk - ROEF 7-7, Dl Desk - Roef 10-3 Cl Desk - Roef 14-12 Al PSV - Roef 31-16, HS Desk - Roef 33-24. technisch goed verzorgd opereren. Ook voet- balkenner en potentiële sponsor Wim E. uit West-Brabant herkende onze technische finesse en wie weet waar dat toe gaat leiden. Al met al was het voor de al of niet neutrale toeschou wer een leuk schouwspel en een lekker zonnetje deed de rest. Terugkijkend op de seizoenstart- een terechte zevende plaats-we knokken (met succes vaak) tot het gaatje en dwingen menig puntje af met gezond opportunisme. Als we onze grilligheid kunnen combineren met net wat meer stabiliteit kunnen we nog mooie dingen verwachten dit jaar! Harrie Schollen Uitslagen: Audacia 1-GSBW12-2; DESK 4- Audacia 2 1-4; GSBW 3-Audacia 4 2-3; Jong Brabant 8-Audacia 5 1-8; Audacia 6-Helvoirt 5 5-2; Audacia 7-SC 't Zand 6 0-6; Audacia VR1-RKDSVVR1 1-2. Programma 18 oktober RKDSV 1 - Audacia 1 Audacia 2 - NO AD 3 Audacia 4 - VOAB 8 SC 't Zand 8 - Audacia 5 Tuldania 3 - Audacia 6 Audacia 7 - Hilvaria 5 Terlo VR2 - Audacia VR1 mans; het rijke instrumentarium en zijn bijna 20-jarige ervaring zal het orkest ongetwijfeld een concert presenteren dat staat als een huis. Seniorenorkest de Meierij heeft grote bekend heid in de regio Den Bosch/Tilburg en mag zich verheugen op een flinke publieke belang stelling bij al zijn uitvoeringen in het gewest De Meierij en ver daarbuiten. Zangvereniging Vlijmens Mannenkoor, opge richt in 1923, staat onder leiding van dirigente Carla van Helyoort en heeft momenteel 35 actieve leden. Eén vrouw met 35 mannen dus, hetgeen apart is. Het koor acteert op hoog niveau en neemt regelmatig deel aan toon aangevende zangconcoursen waar het mooie prijzen haalt. Het koor brengt prachtige lie deren ten gehore die het publiek zullen ver blijden en ontroeren. Alles bijeen genomen is dit vriendenconcert een niet te missen evenement voor liefhebbers van een breed muzikaal scala. Het concert is ook een dankbetuiging van de muzikanten aan allen die seniorenorkest De Meierij onder steunen. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 2015 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7