Gouwe Peerke 2015 heeft als thema ‘rouw en verlies éo staled I r ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Laatste 750 kaarten MPF Tilburg in de voorverkoop I ij 06 - 52 35 18 00 Oisterwijkse Toneelspelers spelen komisch stuk over de jaren 50 5 BON ook veel vertrouwde. “Het is ons doel om TROS bekende presentator Willie Oosterhuis Zie verder www.megapiratenfestijn.nl Oproep initiatieven Midden-Brabant zich aan te melden voor jaarlijkse onderscheiding Het jaarthema 2015 van deze prijs sluit aan bij een maatschappelijke ontwikkeling die vrijwel alles betekende bij overlijdens en het verwerken van rouw, zijn er de laatste tijd steeds meer initiatieven ontstaan, zoals hos pices, hulplijnen voor kinderen die hun ou ders veel te vroeger verliezen, begraven in het land van herkomst of onderhoud door vrijwilligers van begraafplaatsen. En er is nog veel meer gaande. Het Gouwe Peerke 2015 wordt toegekend aan organisaties en/of personen die zich inzetten voor ‘rouw en verlies’. Het Gouwe Peerke richt zich op Tilburg en omgeving (Midden-Brabant). Organisaties en/of personen die betrokken zijn Het terrein aan De Laar West is geopend vanaf 18.30 uur. Het officiële programma begint om 19.30 uur. Voorverkoop Kaarten (a 21 euro, excl. reserveringskosten) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Bruna in Oisterwijk Daarnaast kunt u ze ook bestellen via www.megapiratenfestijn.nl of Paylogic. Tribunekaarten (a 29,50 euro) zijn alleen via de site verkrijgbaar. ven; vieringen voor de liefhebbers van deze zenders en vieringen van de (doorgaans) Nederlandstalige muziek. Naam Alle initiatieven rond het thema ‘rouw verlies’ worden opgeroepen zich aan te melden voor Het Gouwe Peerke. In de jury zitten Aziza Aboulkacem (voorzitter), Denis Hen drick, Rob Mutsaers, Paul Spapens, Cees Swaans en Léon Timmermans. De onder scheiding Het Gouwe Peerke wordt jaarlijks toegekend aan een persoon of een organisatie die zich op een onderscheidende manier heeft ingezet voor een van de zeven werken van barmhartigheid. De onderscheiding ging in 2010 naar het Rode Kruis Tilburg en omgeving. Het jaar daarop werd Ronde Tafelhuis in Tilburg met het Gouwe Peerke onderscheiden. Daarna Koos (de hoofdroispeien gespeeld door Peter volgden de Blauwe Maan_(TiJburg),ren orga- Coöperatie Zorg voor Èlkaar (Oisterwijk) en De Vuurhaard (Udenhout). Dit rijtje laat zien gespreksonderwerpen zijn thema’s uit die dat de PrÖs zieh richt op Tilburg en omgeving. De winnaar van de onderscheiding krijgt een replica van een modern beeld van Peerke Donders en een bedrag van 1.000 euro. Dit ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Het Gouwe Peerke wordt door de gelijkna- zo menswaardig en prettig mogelijk te laten mige such ting voor de zesde keer uitgereikt, verlopen. Één van deze initiatieven is dus bovenge noemd toneelstuk, wat zich afspeelt in de jaren vijftig van de 20ste eeuw. Deen) wordt"^ nisatie die zich inzet tegen seksueel misbruik, zijn familie. Er wordt taart gebakken, de ci troentjes met of zonder suiker komen op tafel en J - jaren als werkloosheid en wederopbouw, am bachten als schoenmaker en vaklieden, sek suele voorlichting en ‘moeten trouwen’, de katholieke kerk, de melkfabriek, het voor een dubbeltje in de ‘mallemolen’ kunnen en nog veel meer. ‘De Jarige Job’ is te zien op zaterdag 17 oktober in Tiliander. De voorstelling begint om 13.30 uur 15.00 uur. de kaartjes zijn 5,-. Programma Jan Smit, Thomas Berge, Gebroeders Ko, René Schuurmans, Lesley Williams, Django Wagner, Stef Ekkel, Monique Smit, Koos Alberts, Marianne Weber, Vinzzent, Henk Bernard, Ancora, Ferry de Lits, Jaman, Sieneke, Jannes, Helemaal Hollands, Gino Graus, John West, Edwin van Hoevelaak, Peter Beense, Belinda, Jan Keizer Anny Schilder, Henk Dissel, Leen Zijlmans, Gino Fey en Dario. De presentatie is als vanouds in handen van Willie Oosterhuis. Voorzitter Aziza Aboulkacem reikt de cheque van 250 euro uit aan een van de Fraters van Tilburg die de Vuurhaard organiseren. In 2015 won de Vuurhaard in Udenhout het Gouwe Peerke. Foto: Paul Spapens. bedrag moet besteed worden aan een goed doel dat binnen het thema ‘rouw en verlies’ valt. De keuze voor ‘rouw en verlies’ als thema voor de prijs 2015 is geïnspireerd op een van de zeven werken van barmhartigheid, name lijk de doden begraven. De universele waar den van de werken van barmhartigheid vor men het centrale thema van alles wat er omtrent de Tilburgse zalige Peerke Donders gebeurt. M uw kapster aan huis Aanmelden moet voor zondag 20 december. Tel.06-55888981, e-mail gouwepeerke@live.nl Postadres secretariaat: Jury Het Gouden Peer ke, De Schans 95, 5011 EN Tilburg. ■MMMMaMMMMMB^HMMBMBMIMMaM De laatste 750 kaarten voor het Mega Piraten Festijn dat op zaterdag 17 oktober plaatsvindt in Tilburg zijn inmiddels in de voorverkoop gegaan. Organisator Eddy Mensink verwacht een uitverkochte tent. “Als je kaarten wilt hebben, wees er dan snel bij, want de ervaring leert dat het in de laatste dagen voor het festival erg hard gaat.” Vele toppers uit de Nederlandstalige muziek wereld zijn van de partij op het terrein aan De Laar West. Van Jan Smit tot Jannes, van Sieneke tot René Schuurmans en van Lesley Williams tot de Gebroeders Ko. Het Mega Piraten Festijn is Nederlands groot ste festivalkaravaan. In totaal strijkt de tour dit jaar in maar liefst negen plaatsen neer. Daarbij weer enkele nieuwe plekken, maar ook veel vertrouwde. “Het is ons doel om I heel Nederland te bestrijken”, vertelt orga- I nisator Eddy Mensink. “Door regelmatig van I locatie te verwisselen, willen we voorkomen dat ons publiek verzadigd raakt. Maar vaak nemen we eerdere locaties later ook weer op in de karavaan. Uit het oog is niet uit het hart! En dat geldt dus ook voor Tilburg.” I Het MPF draagt de titel ‘Europa’s grootste I meezingfeest’ met trots. De opzet van het I MPF is al jaren ongewijzigd. Een groot aantal bekende artiesten treedt op en de van de TROS bekende presentator Willie Oosterhuis jut het publiek op tot volledige euforie. De I sfeer spat van het podium af! Maar de grootste I artiest is het publiek zelf: zingen, in de polo naise lopen, hossen of gewoon lekker met een biertje in de hand alles bekijken vanaf een plekje bij de tap, alles kan en mag. De Mega Piratenfestijnen zijn geen feesten, het j zijn vieringen. Vieringen van het piratenle- Op 17 oktober zal in Tiliander een toneel stuk worden opgevoerd door een gemengd gezelschap van verschillende Oisterwijkse toneelverenigingen. Dit speciaal geschre ven stuk is vooral voor onze ouderen be doeld om herinneringen op te halen van rond de jaren 50. Oisterwijk is al een aantal jaren koploper- gemeente om ons dorp tot “Dementie-Vrien- - delijke - Gemeente” te maken. Hiertoe is iedereen kan raken.^Vaar vroeger de kerk destijds een werkgroep in het leven geroepen om allerlei projecten en initiatieven op te zetten en te ondersteunen met als doel het voor de (nog thuiswonende) oudere mensen sma ken. Dementie is een ziekte die steeds vaker voor komt en binnen nu en zo’n 20 jaar zal het aantal mensen met deze ziekte verdub belen. Er is zeker dus begrip en kennis nodig om het voor de mensen die de ziekte hebben, altijd bij! Geer daarorn de harmonie uw bij initiatieven in het kader van ‘rouw en verlies’ worden opgeroepen zich aan te melden voor Het Gouwe Peerke. 250,00 'VT: L 1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 2015 PAGINA 6 11, Moergestel, 013-513 3168. Noveen St. Clara volbracht. A.J. ï- Uw ’Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Kortingsdag versierde fietsenoptocht? De harmonie is er altijd bij! Geef daarom de harmonie uw stem bij Hart voor uw Club. Ze verdienen het! t/m 10 regels 5,00 Woonplaats Telefoon t/m 6 regels 3,50 ’Zoekertjes’ UIISLUHêNB schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... MEGASNUFFELMARKT ZONDAG 25 OKTOBER Oisterwijk Sport Arena Sportlaan 6 inl. 0416 530 502 09.00 t/m 16.30 uur www.deevenementenlijn.nl I 1 ----- I I I- I I-- I I I I I- I I I I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat altijd bij! Gee/3 stem bij Hart voor uw Club. Ze verdienen het! kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Huishoudelijke hulp gevraagd Voor ‘n halve dag per week. Liefst op maandag; andere dag van de week is evt. ook moge lijk. Rosepdreef 13, Oisterwijk, tel. 06-54 64 19 41. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Intocht Sinterklaas? De harmonie is er altijd bij! Geef daarom de harmonie uw stem bij Hart voor uw Club. Ze verdienen het! Verloren op 6 oktober jl.: kleine zwarte beurs met o.a. sleutels. Omgeving Krijtestr. Rootven, Industrieweg. Reacties graag tel. 06-20 43 68 80. Hart voor uw Club, Stem van 15 t/m 28 oktober op Jongerenwerk Moergestel voor activiteitenaanbod in het jubileumjaar 2016. Hart voor uw Club Jongerenwerk Moergestel heeft uw steun hard nodig voor behoud van de accommodatie. Dus stem tussen 15 en 28 oktober. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het als u er geen zin "in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande Kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@kpnmail.nl www.stapdewinter.in Voor persoonlijke sieraden naar uw of ons ontwerp. Ook voor reparatie en restau ratie van sieraden. Kees Ketelaars, Tilburg- seweg www.keesketelaars.nl Hart voor uw Club, Heeft u een rekening j bij de Rabobank dan ontvangt u een per- het zo prettig en aangenaam mogelijk te soonlijke code. Stem op Jongerenwerk ------ J Moergestel. Inhalen Vierdaagselopers? De harmo nie is er altijd bij! Geef daarom de harmonie uw stem bij Hart voor uw Club. Ze verdienen het! Carnavalsoptocht? De harmonie is er I Ja 1 B

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6