De Veerkes: winnaar 2015! En dan ben je vijf..... QuiSpel Will Habraken wint MTV-bingo Bloem en Groen Styling organiseert ”De maand van het rouwbloemwerk” Veel Groetjes van Janita, Sabine en Marty 'Moergestel-Nieuws': wekelijks op de hoogte van alles wat er in eigen dorp speelt... Ruim 700 deelnemers aan of sympathisanten van Moer- gestels derde dorpsquiz, Quispel, waren zaterdag 10 oktober in Partyboerderij ’t Draaiboompje’ aanwezig om te horen welk team uiteindelijk had gewonnen. Een overwinning, die niet alleen eeuwige roem zou brengen, maar ook de unieke wisseltrofee. Het Quispelteam heeft nl. deze dag al vast gereserveerd voor volgend jaar (en de feest avond vindt plaats op 15 oktober 2016). Reser veer nu al die dagen! En daarna werd er tot in de late uurtjes feest gevierd; een echt Gèssels dorpsfeest! Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en op Facebook, enz. Op onze website vind je de uitslag en de ant woorden op de vragen. Wat houdt dit precies in? De gehele maand oktober staat bij ons in het teken van rouwbloemwerk. Vaak wordt gedacht dat rouwbloemwerk vrij prijzig is. Dit hoeft echter niet zo te zijn. We zullen u laten zien dat voor elk budget een waardig afscheid geno men kan worden. In de winkel staan verschillende rouwbloem- werken gepresenteerd. Zo krijgt u een duidelijk beeld van alle mogelijkheden. Van de meest eenvoudige variant tot een gehele kistbedek- king. Alles wordt getoond. Alle rouwbloemwerken die in de winkel gepre senteerd staan worden voorzien van informatie. Denk hierbij aan de prijs, materialen, of het jaarrond leverbaar is of seizoensgebonden, taria ‘t Centrum en doe mee: MTV bingo voor CV De Dorstvlegels om 19.00 uur. Hebt u voor de komende uitzending, morgen donderdag 15 oktober, nog geen bingoloten? Snel dan even naar Jumbo, Novy of Café-cafe- Bij een bijzondere gebeurtenis geven we vaak bloemen. Denk hierbij aan een bruiloft, ver jaardag en andere vrolijke gebeurtenissen. Maar ook bij minder vrolijke gebeurtenissen horen bloemen. Zo ook bij een overlijden. Bloemen voor een uitvaart noemen we rouw bloemwerk. Vele mogelijkheden zijn er bij het maken van een keuze bij rouwbloemwerk. Denk hierbij aan kleur, vorm en soorten materialen. Bepaal de bloemen hebben ook een bepaalde symbo lische betekenis. Soms wordt hier waarde aan gehecht en wordt daar rekening mee gehouden bij het maken van rouwbloemwerk. Zo staan rozen voor liefde, de calla voor reinheid en de zonnebloem voor licht. Ook de kleuren hebben een betekenis. Blauw voor trouw, oranje voor warmte en paars voor rouw en ingetogenheid. Soms heeft dit een grote voorkeur van de over ledenen of de nabestaanden. Was de overledene een tuinier, een groenteboer, een boer, een schoenmaker? Ook hier kan in het rouwbloem werk rekening mee gehouden worden en een knipoog geven naar de passie van de overle dene. Het kiezen van de bloemen bij een uitvaart hoort bij een van de vele keuzes en taken die gedaan moeten worden bij een overlijden. Veel moet er geregeld worden in een relatief korte periode. Wij helpen u graag uitgebreid met het maken van de juiste keuzes. Om u meer te laten zien van en over rouwbloemwerk orga niseren wij "De maand van het rouwbloem werk”. Oktober staat bij ons in het teken van Rouwbloemwerk. U kunt zien wat er allemaal gemaakt kan worden en hoe het gemaakt wordt. Rouwbloemwerk in verschillende prijsklassen staan voor u gepresenteerd. Kom langs in de winkel en bekijk alle mogelijkheden. Leon Donkers overhandigt de prijzen aan Will Habraken. Will Habraken is vorige week donderdag de winnaar geworden van de tweede televisiebingo die wordt georganiseerd door MTV in samenwerking met CV De Dorstvlegels. Vier donderdagen op rij wordt deze bingo ’s avonds om 19.00 uur gespeeld tijdens een rechtstreekse tv-uitzending. In de eerste week was Will al winnaar geworden van een van de kleinere geldprijzen, en nu dus lukte het haar de eerste prijs van 135,- euro binnen te halen. Aan het eind van de uitzending kwam ze haar prijs ophalen, ver gezeld van een bos bloemen aangeboden door Bloem Groen. Ze kreeg deze overhandigd door de man die de balletjes tijdens de uit zending had getrokken, Leon Donkers. Al jarenlang is hij binnen CV De Dorstvlegels een van de kartrekkers van de jaarlijkse Jaar markt. vanaf welke prijs het rouwbloemwerk leverbaar is etc. Ook zullen er op elke zaterdag in oktober de gehele dag demonstraties gegeven worden. Zo wordt duidelijk zichtbaar hoe rouwbloemwer ken gemaakt worden. Deze demonstratie is in de winkel en is voor iedereen te zien. Het begin En de honderden supporters van QuiSpel wer den niet teleurgesteld; geen ellenlange verha len, maar korte impressies van alle teams zorg den, dat het eerste uur voorbij vloog. Korte anekdotes brachten het publiek op de hand van de presentator. Team na team zag haar naam verdwijnen. Per rubriek werden de prijs winnaars bekend gemaakt en beloond met een presentje, dat veelal aangeboden was door een van onze sponsoren. De zenuwen gierden door de kelen van de leden van de laatste tien teams. De spanning was voelbaar in de volle feestzaal. Teleurgesteld, maar ook met terechte trots ver dwenen de laatste van de schermen. Eindelijk werd het winnende team bekendgemaakt: „De winnaar is het team M.Q.V. de Gèsseligheid”. Vol trots ontving het winnende team, dat onder leiding van Dion Tekath haar opdracht had opgelost in “De Veerkes”, de felbegeerde wis seltrofee. Trots mogen zij tot 7 oktober 2016 de titel “Slimste team van Gèssel” dragen. Dankwoord Het QuiSpelteam willen iedereen bedanken die aan dit dorpsgebeuren heeft meegewerkt, vooral de deelnemende teams. Samen hebben jullie ervoor gezorgd, dat Moergestel twee ont zettend leuke avonden heeft gehad. En wij beloven jullie, dat we er volgend jaar een nog groter spektakel van zullen maken. Vergeef ons de foutjes; we hebben er weer van geleerd. Wij bedanken de deelnemers, die de enquête zo snel hebben ingevuld. Jullie positieve reac ties zijn een extra stimulans om het volgend jaar nog beter te doen. Extra prijzen, eveneens getrokken door Leon Donkers, zijn er voor de kaartnummers 0241 (tegoedbon 2 schotels op zondag Café-Rest. de Brouwer); 1299 en 0799 (waardebon van Café-Cafetaria ’t Centrum); 1092 (waardebon van Bakkerij Verkooijen) en 1230 (waardebon van Slagerij Ketelaars). U bent van harte uitgenodigd om te komen kijken wat er allemaal mogelijk is op het gebied van rouwbloemwerk. Graag tot ziens op een van de dagen in oktober bij Bloem en Groen Styling. Moergestel is dat D'n Donk aan de Bosstraat. Wil je een keer een kijkje komen nemen, kom dan op zaterdag 17 oktober maar eens binnen. De Bevers draaien groep van half tien tot half twaalf. De eerste drie keer mag je komen kijken en beleven hoe leuk je dat vindt. De Beverleiding wil je graag eens zien. Vanaf vijf jaar kun je bij de Scouting bij de Bevers gaan. Bevers is de naam van de speltak voor kinderen in de leeftijd van 5 t/m 7 jaar. Daarna komen er nog allerlei andere speltak- ken, ieder gericht op een bepaalde leeftijds groep. Bij de Bevers ga je spelenderwijs kennis maken met alles wat Scouting te bieden heeft. Dat betekent samen spelen, samen ontdekken, samen knutselen, samen de natuur in, samen de boel op stelten zetten, samen erachter komen dat je steeds meer kunt maar bovenal samen plezier hebben, iedere week weer. Iedere week, want Bevers komen iedere week bij elkaar op het clubhuis van de Scouting. In Deze prijzen plus de geldprijzen twee t/m tien zijn op dinsdag af te halen van 19.00- 20.00 uur bij Toon Moorman, Raamacker- straat 6. Daar zijn ook steeds loten te koop voor de volgende trekking! MTV Ook deze avond was MTV er weer bij. Via TV en radio hebben zij de quiz- en de feestavond mede gepromoot! We zijn er trots op, dat wij in Moergestel zo’n prachtige groep vrijwilligers hebben (zij ontvingen al een keer de Vrijwilli- gersprijs. Onze andere promotor, Martien Oer- lemans, redacteur Moergestel Nieuws, ontving die prijs trouwens dit jaar). Wil je een indruk krijgen, hoe de feestavond is verlopen, kijk dan om donderdag, vrijdag of zaterdag naar onze lokale Tv-zender, MTV De uitslag is bekend, de winnaars ook!!! De avond Het Quispelteam had zaterdag 3 oktober alles nagekeken, de punten opgeteld, nog eens de zaak gecontroleerd en uitgeput maar voldaan het weekend in gegaan. Moergestel TV verzorgde vanaf donderdag een sfeervolle uitzending van de quizavond. MTV radio had zondag al de primeur van een eerste interview met een paar leden van het Quispelteam. Moergestel Nieuws plaatste de eerste impressies van de Quispel-avond. De avond werd op humoristische wijze aan elkaar gepraat door Hans Antonis. Er was ge zorgd voor een meeslepende visuele presentatie en het geheel werd muzikaal opgeluisterd door DJ Johnny. Gefeliciteerd, als je vijf jaar bent kan het grote avontuur van Scouting ook voor jou van start gaan. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 2015 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5