33e Blaoskapellenfestival De realisatie van een goede stage Dank voor alles wat u gegeven hebt Uitnodiging 40 Jaar stijldansen Brabant Suite met vleugjes van de drie bekendste Brabantse melodieën C. V. de Pierewaaiers presenteert: Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Iedereen beleeft stage op zijn eigen manier. Een stage zorgt er altijd voor dat je er sneller klaar voor bent om in de praktijk te kunnen gaan werken. Het is dus belangrijk dat dit goed geregeld wordt. Instituut Broers zorgt voor een baan na de stage. Tijdens een stage kunnen leerlingen bewijzen dat ze aan de slag kunnen als werknemer en een goede beroepshouding alsmede -vaardig heden hebben. Zo heb je de meeste kans van slagen op de werkvloer. (beroepspraktijkvorming) wordt via deze per soon geregeld. Maar wat doet de stagecoördinator nu precies? De stagecoördinator zoekt en houdt contact met bedrijven die mogelijk een stageplaats hebben. Bron: Stijn Janssen (vestigingsdirecteur), Gaby Arends (stagecoördinator) Dit feest begint om 19:30 uur en is volledig verzorgd met onder andere hapjes, drankjes en diverse optredens waaronder een specta culaire show door professionele dansers, tussen de verschillende optredens is er ook volop gelegenheid om te dansen of gewoon eens lek ker bij te praten, zo rond de klok van 24:00 uur zal deze gezellige avond eindigen. Voor deze avond vragen wij een kleine bijdrage Brabantse Hoeders Elk jaar kent het Prins Bemhard Cultuurfonds Noord-Brabant aan maximaal drie Brabanders de Brabant Bokaal toe. Dat is een onderschei ding voor vrouwen en mannen die zich gedu rende lange tijd als vrijwilliger in hebben gezet voor de cultuur en de natuur van Brabant. De winnaars van deze prijs hebben zich verenigd als Brabantse Hoeders. Deze stichting orga niseert elk jaar een vernieuwend en Brabant- Muziek en zang in Brabant. De Brabantse Hoeders hebben een wedstrijd uitgeschreven voor nieuwe Brabantse composities. Foto: Paul Spapens Deel deze informatie ook met andere mantel- zorgers. Zij kunnen zich ook laten registreren als mantelzorger bij het Steunpunt en ont vangen dan een mantelzorgattentie. Graag tot ziens op 10 november! Ellen Geerts, Beeldkracht Oisterwijk Liesbeth Lautenschutz, ContourdeTwern Oisterwijk I Om je plaatsing in de praktijk soepel te laten verlopen, is er een stagecoördinator aangeno men. Alles wat te maken heeft met stages Om 13.30 uur opent wethouder Peter Smit de middag. Daarna neemt Ellen Geerts u mee op een creatieve reis. De Elckerlyc-speellieden zorgen voor de muzikale omlijsting. Er is iets lekkers bij de koffie. Alle ingrediënten voor een mooie ontmoeting met u zijn aanwezig. We verwelkomen u graag in het ketelhuis van de leerfabriek. Het programma eindigt om 17.30 uur. breed cultureel project. Eerdere projecten had den als onderwerp de cultuur van immigranten, de cultuur van streekproducten, Jacques Brei in het Brabants en de Brabantse vlag. Het pro ject 2016 is de Brabant Suite. Dit project bestaat uit twee onderdelen. Behal ve de componisten wedstrijd worden de com posities in de verschillende muziekstromingen eind volgend jaar overal in Brabant op zoveel mogelijk verschillende plaatsen door zoveel mogelijk verschillende gezelschappen en orkes ten uitgevoerd. Een belangrijk onderdeel van deze optredens overal in Brabant is de uitvoe ring van de Brabant Symphonic. Deze is naar een idee van Jacques Hendrikx uit Vught reeds gecomponeerd door de blinde componist Sjef van Rooij uit Den Bosch. Behalve de componisten wedstrijd en de uit voeringen van de winnende composities overal in Brabant wordt als onderdeel van de Brabant Suite een boek uitgegeven over de Brabantse muziekcultuur. Verder wordt gestreefd naar het uitbrengen van een professioneel gemaakte cd. Speeltijden De tijden zijn ook nagenoeg hetzelfde. Om 13:30 uur klinken de eerste klanken door de cafés en om 18:15 uur zal in de Zaal van de Brouwer de grande finale zijn. De dag wordt op deze manier om 19:00 uur afgesloten. Tijd genoeg dus om...nog lekker even te blijven hangen en er een ‘zo’n’ zondag van te maken. In alle drie deze categorieën zijn interessante geldbedragen te winnen: 1.000 euro (3x), 500 euro (3 x) en 250 euro (3x). Componisten die mee willen doen moeten dat uiterlijk 31 decem ber van dit jaar laten weten. De composities moeten uiterlijk 1 mei 2016 binnen zijn. De winnende composities worden aangewezen door een deskundige jury. Deze staat onder voorzitterschap van Theo Wouters uit Etten- Leur. Deze musicus is lid van de Brabantse Hoeders. Graag zien we uw aanmelding vóór 28 okto ber tegemoet bij het Steunpunt Mantelzorg Wilt u vervangende hulp of vervoer op deze middag, laat het ons tijdig weten. Wij zoeken met u naar een passend aanbod. Wilt u telefo- van Festival op een zakdoek We zullen er niet omheen draaien. Het wordt een stukje rustiger volgende zondag, in ver gelijking met andere jaren althans. Door het beperkte aantal van 9 aanmeldingen, heeft de organisatie besloten om het festival te laten plaatsvinden op 3 podia. Samen met Café de Klaore speelt Café de Brouwer de loftrompet. In laatstgenoemde zijn zoals gebruikelijk twee bühnes en zetelt hier ook de jury. Die krijgen het overigens niet rustiger, want alle kapellen doen mee om de prijzen. in de kosten a 15,00 per persoon. Als u dit spetterend feest wilt bijwonen dan graag dit bedrag uiterlijk 16 oktober overmaken op rekening nr. NL42RABO 01345 18 802 t.n.v. D. Rijnen met de vermelding, jubileumfeest en uw adres. Na ontvangst hiervan worden de toegangskaarten per omgaande aan u toege stuurd. Voor informatie, bel5131838 of mail dionrijnen@home.nl Tot ziens vrijdagavond 23 oktober in “Den Boogaard” De stijldansclub van Seniorenvere niging Moergestel bestaat dit seizoen 40 jaar, en dat gaan we vieren met een spetterend feest op vrijdagavond 23 oktober in “Den Boogaard”. Wij nodigen alle oud-leden en ook alle senioren die graag eens kennis maken met onze stijldans-club uit, om dit feest met ons te vieren. 10 november is de Dag van de Mantelzorg. Op deze dag krijgt u erkenning voor de langdurige zorg die u geeft aan iemand die het hard nodig heeft. Namens de gemeente en de werkgroep man telzorg, nodig ik u uit voor de middag van de mantelzorg 2015. Op dinsdag 10 november a.s. verwennen we de mantelzorgers in Oisterwijk. Het beroep op mantelzorgers is groot en de zorg voor de naaste vraagt veel van uw kracht. Brabantse Hoeders organiseren componeerwedstrijd voor jonge componisten tot 35 jaar Door Stichting De Brabantse Hoeders is een wedstrijd uitgeschreven voor com ponisten onder de 35 jaar. Ze worden uitgedaagd om de Brabant Suite te com poneren. De wedstrijd kent slechts één voorwaarde: in de nieuwe composities van de Brabant Suite moeten de muzikale motieven van de drie bekendste Brabantse melodieën te horen zijn. Dat zijn: ‘Toen de hertog Jan kwam varen’, ‘Het leven is goed in het Brabantse land’ en ‘Brabant’ van Guus Meeuwis. Deelname aan de compositiewedstrijd kan in drie categorieën. Klassiek: symfonieorkest, kamermuziek-ensemble, harmonie/fanfare en dergelijke. Jazz: bigband, theaterorkest, brass band en andere vormen van jazzensemble. Pop: alle stijlen en formaties, zoals rock, soul, dance, elektronisch. Wie wordt 14 november 2015 verkozen tot nieuwe Prins van de Pierewaaiers? Welke nieuwe brouwelaars vinden we in de ton tijdens het Pieregebrouwel op 28 november? Doen er nieuwe groepen mee aan het Pieregeblèr op 23 januari 2016? Het is zijn geen overbodige vragen voor de tijd van het jaar. Maar ze mogen toch nog even de ijskast in. Eerst is het tijd voor de Muzikaalste Zondag het Zuiden. De 33e editie vindt plaats op 18 oktober 2015. Verrassend Hier had dezelfde alinea kunnen staan als uit het Moergestel Nieuws-artikel van vorig jaar. Over verrassende trompettisten, snelle saxo foons en gave selfies. Die staat er niet, maar het karakter van het Blaoskapellenfestival blijft hetzelfde. Je ziet er dingen die je anders nooit tegenkomt. Gezelligheid is troef en muzi kaliteit alom aanwezig. Kom gewoon eens een kijkje nemen. Dan kun je meteen zelf boven genoemde of een van de volgende vragen stel len aan alle aanwezige Pierewaaiers. Waarom doen er maar 9 kapellen mee? Waarom worden ze vanaf 15:30 uur voorzien van een hapje? Waarom zijn de bodywarmers voor de meeste Pierewaaiers veel te groot? Waarom komen er niet meer mensen af op zo’n gezellige dag? Zijn alle commissieleden inmiddels getrouwd? Wat is jullie e-mailadres? Goed, we geven een antwoord prijs:blaoska- pellenfestival@hotmail.com Deelnemers aan de wedstrijd kunnen zich opgeven, of informatie opvragen, bij Theo Wouters. E-mail: theomarian@casema.nl. Tel. 06-10795220. Nu denk je misschien: “Waarom twee stages?”. Tijdens de opleidingen van Instituut Broers worden theoretische lessen gecombineerd met praktijkstage. In het eerste jaar ben je vooral oriënterend bezig en krijg je veel theorie. In het tweede jaar kun je dus toepassen wat je in het eerste leerjaar geleerd hebt. Je bent dan een beginnend beroepsbeoefenaar. Instituut Broers houdt zich bezig met het vin den van een betaalde stage voor de leerlingen uit de economische richting. Dit lukt vanwege de hoge opleidingskwaliteit en de goede scores van studenten. Het vinden van een juiste stageplaats heeft vooral te maken met de branche waarin je gaat zoeken. Het kan zijn dat leerlingen speciale verwachtingen hebben van een bedrijf. Maar bedrijven hebben dat ook van studenten. Hiermee wordt zoveel mogelijk rekening gehouden. Instituut Broers biedt na diplome ren uitzicht op een (uitzend)baan. Informeer gerust naar de mogelijkheden. De opleidingen van Instituut Broers MBO college hebben als overeenkomst dat er twee stages plaatsvinden. In het eerste jaar is dit een oriënterende stage van één of twee dagen per week, afhankelijk van de opleiding die je volgt. Bij de economische opleidingen vind in het tweede jaar een fulltime stage plaats. De welzijnsopleidingen hebben drie dagen stage en twee dagen school in het tweede jaar. Kelley Pijnenburg, Paula Pijnenburg, Desi Verduijn en Saskia Westerburger Het thema van de middag is ‘Laat jezelf zien’. Wij nodigen u, en de professionals uit, die betrokken zijn bij het welzijn van mantelzor gers. Ellen Geerts van Beeldkracht Oisterwijk, neemt ons mee in de wereld van kunst, kleur en expressie. U gaat zelf aan de slag met penseel en verf en creëert een persoonlijk werk. nisch bereikbaar zijn, neem dan uw mobiel mee. Adres: Almystraat 14 te Oisterwijk. Er is par keergelegenheid. De ruimte is rolstoeltoegan kelijk. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 2015 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3