informatie Kerstactie Charitas Oisterwijk Vormsel 2015 Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij Huis voor Zingeving M (HOOS Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, '''■ïx voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Jj Misintenties 14 dagen -—41 voor afroepweekend opgeven. PR/MCME JfMMTWOFiMK Pastor Ad Verest secretariaat De Vormselwerkgroep Moergestel Denkt u in aanmerking te komen voor een kerstpakket, dat wil zeggen woont u zelfstandig -19 Echtpaar: O Gezin: O (invullen s.v.p.) Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: geboren: Alleenstaand: O Charitas Oisterwijk bezorgt dit jaar weer kerstpakketten aan mensen die het niet breed hebben. In het verleden is gebleken dat we niet iedereen die hiervoor in aanmerking komt in beeld hebben. Antwoordstrookje vóór 30 oktober insturen. Latere inzendingen worden niet gehonoreerd! Zondag 18 oktober, 10.15 uur, ds Ariaan Baan Er is crèche en kindemevendienst Om 12.00 uur is er een Kerk op Schootviering voor kinderen van 0-5 jaar met hun (groot) ouders. Thema is: Vijf broden en twee vis sen Agenda 18 oktober 14.00 uur: meditatief wandelen met Annette bij Kasteel Nemelaer 20 oktober 20.00 uur: gespreksgroep 25+, Krijtenhof 12, Moergestel 21 oktober 10.00 uur: gespreksgroep voor ouderen 24 oktober 19.30 uur: Club 412 jeugdclub 11-16 in de Rotonde Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Zaterdag 17 oktober kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorgan ger: pastor A. Verest. Jgt. Cor van den Aker-van Haaren. Bijbelochtenden Op donderdag 15 oktober starten we weer Agenda Woensdag 14 oktober, 19.00 uur: Zieken-zal- ving in kapel Park Stanislaus. Donderdag 15 oktober, 10.30 uur: Bijbel- groep. Dinsdag 20 oktober, 10.00 uur: Werkgroep Ziekenpastoraat. en hebt u bovengenoemd inkomen of minder, dan kunt u onderstaand antwoordstrookje invullen. Wij gaan er van uit dat u een zorgvuldige afweging maakt en u kunt ervan uitgaan dat wij discreet omgaan met uw gegevens. Hebt u het afgelopen jaar al een pakket ontvangen, dan bent u bij ons bekend. U hoeft dan niets te doen. Dit formulier in gesloten envelop sturen naar: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. 29e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 17-24 oktober Weekend 17-18 oktober: collecte is bestemd voor Missio - Wereldmissiemaand Aandacht voor Amnesty International 65 jaar en ouder 1.230,95 1.683,10 Naam: Dhr./Mevr. met onze bijeenkomsten op de derde don derdagochtend van de maand van 10.30 tot 12.00 uur in het parochiecentrum. Noteer in uw agenda ook: 19 november, 17 december, 21 januari, 18 februari, 17 maart en 14 april. Alle bijeenkomsten zijn los te volgen. Iedereen is van harte welkom, hopelijk mogen we ook u een keer verwelkomen Informatieavond nieuwe parochie Alle contactpersonen van de werkgroepen hebben inmiddels een uitnodiging gekregen voor de infoavond over de nieuwe parochie op donderdag 22 oktober om 20.00 uur in de zaal van het parochiecentrum van de Petrus kerk te Oisterwijk (Kerkstraat 95a). Pastor Francis De Meyer zal dan uitgebreid informatie geven over de voortgang en de plannen om te komen tot een duurzaam goed functionerende parochie waarbinnen de werk groepen, koren en vrijwilligers een cruciale rol kunnen blijven vervullen. Tijdens deze bijeenkomst zal een goed beeld geschetst wor den van de samenwerking tussen de nieuwe parochie-organisatie en de belangrijke rol daarbinnen van de diverse vrijwilligers-(werk- )groepen. Tenslotte zal uitgelegd worden hoe de communicatie daarbij zal gaan verlopen en is er gelegenheid voor vragen. Mocht u als contactpersoon geen uitnodiging hebben gekregen meldt u zich dan a.u.b. bij het secre tariaat. Zondag 18 oktober, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voor ganger: pastor A. Verest. Na afloop koffie drinken in het parochiecentrum. Mgd. Kees Horrevorts e.v. Annie van den Bosch; verj. Rinus van Aarle e.v. Koos van de Ven; jgt. Tinus Derksen e.v. Greet Meeu- wis; verj. Kees van Oort en overleden familie; jgt. Cornells Michels en Anna van Esch en overleden kinderen en schoonzonen. Allerheiligen Allerzielen Op zondag 1 november om 11.00 uur zal in onze parochiekerk het feest van Allerheiligen worden gevierd. Aansluitend aan de viering gaan we te voet naar het parochiekerkhof waar de graven zullen worden gezegend. Na afloop bent u allen hartelijk welkom in het parochiecentrum voor een kop koffie of thee. In de kapel van Park Stanislaus zal het feest van Allerheiligen gevierd worden op zaterdag We willen dit jaar iedereen die aan de volgende voorwaarden voldoet een pakket aanbieden: 1. U moet zelfstandig wonen. 2. Uw inkomen is maximaal 120% van de landelijke bijstandsnorm De netto inkomensgrens per maand is dan:21 tot 65 jaar Alleenstaand1.097,40 Gehuwden:1.567,70 Woensdag 21 oktober, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor A. Verest. gebruiken. Met name de missionaire aanpak van dit project en de manier waarop de kern van het geloof verwoord wordt in een uitno digende stijl en op een gevarieerde didactische manier, spreken kinderen en ouders aan. Wij zijn dan ook blij uw kind op deze mooie gebeurtenis voor te bereiden. Het wordt zinvol en zelfs leuk! Op dinsdagavond 20 oktober 2015 wordt er voor de ouders een informatieavond gehouden in het parochiecentrum. Deze avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.45 uur staat de kof- fie/thee klaar. Tijdens deze avond geven we inhoudelijke informatie over het vormsel- project en praktische zaken zoals de planning. Aan het einde van de avond kunt u dan in schrijven. Als u denkt dat uw kind “de sprong” durft te wagen, willen wij u vragen om zich aan te melden voor de infoavond (via tonnie.roo- zen@hotmail.com) i.v.m. de organisatie. Maar anders bent u ook van harte welkom. Tot dan! Woord van de pastor De mooie herfstmaand oktober is in de katho lieke wereld missiemaand, maar ook de maand van de rozenkrans. In gesprek daar over met enkele parochianen, kwam de vraag op: "Maar pastor, kunnen we in de parochie niet opnieuw de rozenkrans bidden? Het is tenslotte rozenkransmaand!” Daarop ant woord ik:”Wel, als jullie komen meebidden, dan kunnen we in oktober na de avondmis op woensdag in de kapel van Park Stanislaus gerust een rozenhoedje bidden. En als er vol doende animo is, ook in de meimaand. Van bidden is nog niemand slechter geworden Doen jullie mee?” Daarom dacht ik maar gewoon in deze okto bermaand direct aansluitend op de Eucha ristieviering van de woensdagavond het ro zenhoedje voor te bidden in de kapel. Diege nen die willen meebidden en de geheimen van het leven van Jezus door de ogen van Moeder Maria willen beschouwen, zijn van harte welkom. Genoeg mensen en situaties om voor te bidden! Aandacht voor Amnesty International Amnesty voert wereldwijd acties voor vrij heid, gelijkheid en rechtvaardigheid. Zonder onze steun is deze strijd niet mogelijk. Elk derde weekend van de maand is er in onze parochie aandacht voor de acties van Amnesty International. Na de vieringen ligt achter in de kapel van Park Stanislaus en in de paro chiekerk een brief van Amnesty International klaar ter ondertekening. Help mensen in nood: teken de petitie. Wat is Zentangle? - Daniëlle van Nunen Zentangle is een hele fijne, ontspannende en vooral makkelijke manier van tekenen. Door met herhaalde patronen een klein kunstwerk te maken, zal je jezelf verrassen met je eigen creaties. En echt iedereen kan het! Het gaat vooral om de ontspanning en plezier die je er aan beleeft. Daniëlle van Nunen uit Moer gestel geeft je in deze workshop graag hiervoor een goede basis. Info: 21 okt, 19.30-22.OOu in Huize Nieuwen hof, €25 pp. Makkelijk mediteren - meditatiegroep Veel mensen denken dat mediteren erg moei lijk is. Saskia Basten wil je graag laten zien dat het ook anders kan! In deze groep geen pijnlijke lotushouding of onhaalbare doelen, maar eenvoudige ontspannings- en ademha lingsoefeningen. Info: elke vrijdagochtend, 9.30-1 l.OOu, Krijte- straat 20, €12,50 pp of €99 voor lOx. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl Oktober Wereldmissiemaand Dit weekend zal er ook in onze parochie aan dacht zijn voor de jaarlijkse collecte in het kader van de Wereldmissiemaand. De op brengst van de collecte zal in zijn geheel wor den overgemaakt aan Missio. Dit jaar wordt door Missio aandacht besteed aan de katho lieke Kerk in Pakistan. In dit islamitische land hebben minderheidsgroepen, onder wie de christenen, het zwaar. Het aantal katho lieken in Pakistan bedraagt 1,15 miljoen. Hoewel een respectabel aantal, vormen katho lieken een minderheid in het islamitische land. De katholieke Kerk draagt met haar onderwijs en gezondheidszorg bij aan de ont wikkeling van Pakistan, waar veel armoede heerst, het analfabetisme hoog is en veel men sen geen enkele toegang tot onderwijs en gezondheidszorg hebben. MISSIO/Pauselijke Missiewerken steunt de parochies en religi euzen in Pakistan bij hun pastorale werk, onder meer op het gebied van vrouwenrech ten, de interreligieuze dialoog en vredeswerk. Voor meer informatie zie: www.missio.nl MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 15 oktober kunt u om 19.00 uur kijken naar de 3e Bingo-uitzending met CV De Dors(t)vlegels en daarna een nieuwe uitzending met: Cholesterol- truck in Moergestel; Prijsuitreiking Quispel 2015; Aankondiging Proms- concert MPJ; Moergestel Sportief: Brabants wielerfeest. Vrijdag 16 oktober vanaf 19.00 uur en zaterdag 17 oktober vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 18 oktober kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Stephan van der Aa; techniek Laurens van der Aa. Beste ouders, Op 27 juni jl. ontvingen 20 kinderen het Heilig Vormsel in onze parochiekerk. Een voorbereiding van enkele maanden ging aan deze sfeervolle vormselviering vooraf. Komend jaar kan 14 mei 2016 ook voor uw gezin een belangrijke dag worden. Deken van Rossem komt dan naar Moergestel om tijdens een speciale viering in de paro chiekerk om 19.00 uur het Heilig Vormsel toe te dienen. Jullie staan voor een schar niermoment in het leven van jullie kind op weg naar volwassenheid. Het Vormsel wil daarbij een hulp zijn, die jullie kind vanuit het geloof kan ervaren. Als parochiegemeen schap geloven wij, en wellicht jullie ook, dat de stap naar het vormsel een meerwaarde kan betekenen in de (geloofs)opvoeding van jullie kind. Afgelopen jaar hebben we gewerkt met het vormselproject: ‘In Vuur en Vlam’. Dit project gaan we ook met de nieuwe vormelingen 31 oktober om 19.00 uur. In deze dienst zullen de overledenen op Park Stanislaus van het afgelopen jaar herdacht worden. Om onze dierbare doden te gedenken zal er op maandag 2 november om 19.00 uur een dienst zijn in de parochiekerk. Iedereen die een dierbare heeft verloren, lang geleden of onlangs, is van harte welkom in deze viering. De families van overledenen in onze parochie tussen 1 november 2014 en 31 oktober 2015 hebben inmiddels een persoonlijke uitnodi ging voor de Allerzielendienst ontvangen. Zij krijgen aan het einde van de viering het gedachteniskruisje uitgereikt en zijn na de viering van harte welkom in het parochie centrum. 0900 332 22 22 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 2015 I p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .5131204 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de Inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2