1 Vormselnieuws Zondagmiddag- concert in conferentieoord Zonnewende Heeft u ook wel eens een uurtje vrij Kom ons dan helpen Garagesale Buurtvereniging Paopenlaand 'Moergestel-Nieuws' zoekt 'n Drie winnaars van 'Geitenprijsvraag' WieKentKunst 2 oktober; Quispelnight! De Vormselwerkgroep Moergestel Winnend recept: vervolg van voorpagina Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen BINGODATUM AANGEPAST Door een communicatiefout hebben we de datum van onze bingo moeten veranderen. Deze vindt nu plaats op donderdag 22 oktober in Den Boogaard; dus: Beste ouders, Op 27 juni jl. ontvingen 20 kinderen het Heilig Vormsel in onze parochiekerk. Een voorbe reiding van enkele maanden ging aan deze sfeervolle vormselviering vooraf. Afgelopen jaar hebben we gewerkt met het vormselproject: ‘In Vuur en Vlam’. Dit project Er zal worden opgetreden door Sara (piano) en Esther (viool) Gutiérrez Redondo. Ze spelen werken van W.A. Mozart; M. de Falla; S. Prokofiev; K. Szymanowki; J. Brahms en B. Martinu. Zondag 25 oktober a.s. zal er 's middags in Zonnewende weer een huisconcert worden gegeven. Wij zorgen weer voor leuke prijzen! Uw spelleidsters Addy en Joke. En daar was hij weer! 2 oktober 2015; de derde Moergestelse Quispelavond! Na een prachtige zonnige dag volgt een avond met een heldere lucht en geen regen! Toch wel een beetje zenuwachtig vraagt de organisatie zich af of alles weer klopt. Wilt u weten of vrijwillige chauffeur, coördi nator of bestuurslid iets voor u is Neem dan vrijblijvend contact op met: Jan van Ganze- winkel (Voorzitter SKN), tel. 06-53165445, e- mailj.vanganzewinkel@ziggo.nl We zijn met spoed op zoek naar EEN NIEUWE BEZORGER! Liefst 'n jongen-meisje vanaf plm. 13/14 jaar (alleen of met 'n vriendje). Het gaat om: De Prinsessenstraten (Irene, Margriet, Beatrix, Christina), de Pastoorstraten (Janssen, Van den Boogaard, Van Dooren), Burgemeesterstraten (Bardoel, Maeijer, Van Heeswijk), Schout van de Wouwstraat, Krijtestraat en Korenstraat. Interesse? Stuur 'n mailtje naar: buro76@planet.nl Donderdagmiddag 22 oktober is er weer een gezellige bingo. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Er staat een kopje koffie/thee met iets lekkers voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Met de Zonnewende concerten wil Stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter) nationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Als u denkt dat uw kind “de sprong” durft te wagen, willen wij u vragen om zich aan te melden voor de infoavond (via tonnie.roo- zen@hotmail.com) i.v.m. de organisatie. Maar anders bent u ook van harte welkom. Tot dan! Een van de instellingen die al vanaf het eerste uur tot volle tevredenheid gebruik maken van vrijwillige chauffeurs is het Gerard Horvers Huis, het huiskamerproject voor kwetsbare ouderen in de gemeente Oisterwijk. Veel van de gasten zouden zich geen raad weten als ze niet trouw iedere keer met veel persoonlijke aandacht werden gehaald en gebracht door de vrijwillige chauffeurs. Het is dan ook niet gek dat het Gerard Horvers Huis hoopt voor het vervoer van toekomstige gasten ook op de enthousiaste inzet van vrijwillige chauffeurs te kunnen rekenen. En dat is niet onopgemerkt Komend jaar kan 14 mei 2016 ook voor uw gezin een belangrijke dag worden. Deken van Rossem komt dan naar Moergestel om tijdens een speciale viering in de paro chiekerk om 19.00 uur het Heilig Vormsel toe te dienen. Jullie staan voor een scharniermo ment in het leven van jullie kind op weg naar volwassenheid. Het Vormsel wil daarbij een hulp zijn, die jullie kind vanuit het geloof kan ervaren. Als parochiegemeenschap geloven wij, en wellicht jullie ook, dat de stap naar het vormsel een meerwaarde kan betekenen in de (geloofs)opvoeding van jullie kind. Deelnemers Ook binnen de teams neemt de spanning toe. Hebben we alle bestaande documentatie over Moergestel bij de hand? Wie laten we de opdrachten buitenshuis doen? Wat zal de geheime opdracht zijn en zou de hint, die we krijgen voldoende informatie verschaffen om de juiste persoon naar Den Boogaard te sturen? Zouden opa en oma in Park Stanislaus ons kunnen helpen bij de vragen over de geschie denis van Moergestel? Geheime opdracht Sta je daar met je technische kennis en vaar digheden. Krijg je een legpuzzel van 200 stukjes op je tafel en moet je proberen de stukjes bin nen een uur op de juiste plaats leggen. De eerste is echter binnen een half uur al klaar; zeer verrassend kan ex-Stadsprins John (van Esch) roepen, dat hij uitgepuzzeld is. Hij is Inleveren Moe, maar voldaan worden de boeken inge leverd bij het Quispelteam in “Den Boogaard”. Om exact 22.59 uur wordt het laatste quizboek ingeleverd. Gelukkig niemand hoeven te dis kwalificeren! Snel terug naar het team voor een hapje en een drankje en wat napraten en dan volspanning wachten tot zaterdag 10 okto ber. Wil je al vast een indruk hebben hoe de qui- zavond is verlopen, dan adviseren wij je om donderdag, vrijdag of zaterdag te kijken naar MTV. De stichting vrijwilligersvervoer Oisterwijk i.o. is dan ook dringend op zoek naar nieuwe chauffeurs. U brengt met uw eigen auto een oudere naar het adres waar iemand moet zijn vanwege zorg of welzijn. Wij vragen niet veel van uw tijd maar u doet anderen een erg groot plezier. Ook zijn wij op zoek naar een coördi nator voor de diverse ritten en een bestuurslid voor de stichting vrijwilligers vervoer Oisterwijk (WO). Wanneer zelf autorijden of fietsen niet meer gaat, krijgen veel ouderen gelukkig hulp van hun kinderen of bekenden bij het halen of brengen. Het is fantastisch dat er zoveel familieleden, vrienden of buurtgenoten zijn die iets voor ouderen willen doen. Maar in sommige gevallen hebben ouderen geen mensen in hun omgeving aan wie ze het kunnen vragen. Het gevolg is dat deze ouderen steeds minder de deur uit gaan, uiteindelijk weinig contacten overhouden en vereenzamen. Het senioren Kennis Netwerk Oisterwijk (SKN) wilde hier wat aan doen en zo ontstond het project vrij willige chauffeurs. Vrijwilligers die met hun eigen auto ouderen brengen naar instellingen in Oisterwijk en de directe omgeving. Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, facebook.com/quispelmoergestel en info@quispelmoergestel.nl Zondag 25 oktober 14.15 uur in Zonnewende, Tilburgseweg 54, Moergestel. Kaarten tebestel- len/reserveren via e-mail: muziek@soka.nl; ook via: 06 34146680. Prijs: 12,50,- p.p. (kin deren t/m 16 jaar gratis) Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl Feestavond Zaterdag 10 oktober om 20.30 uur begint de feestavond in partyboerderij “’t Draaiboom- pje”. We hopen weer net zoveel deelnemers en hun supporters te mogen begroeten als vorig jaar. We gaan die avond niet de antwoor den op de quizvragen geven. Wel worden op een leuke, onderhoudende manier alle teams voor het voetlicht gebracht. We doen dit in willekeurige volgorde. Alleen de laatste tien worden tot het eind bewaard. En de winnaar bewaren we tot het allerlaatst. Dat team mag dan de schitterende wisseltrofee in ontvangst nemen. Dus zorg dat je er vanaf het begin bij bent! De definitieve uitslag wordt zondag 11 oktober op de website geplaatst. Om nog meer fleur te geven aan het geheel verzorgt deze avond DJ Johnny de muziek. En hij heeft beloofd dat iedereen toch gezellig met elkaar kan kletsen! Danique van Drunen net iets te snel af. Enkele tientallen deelnemers lukt het niet om de puz zel in elkaar te zetten, maar ook zij worden om 22.00 uur verlost uit hun lijden en mogen zich weer bij hun team voegen. gebleven. Vanwege het succes van het ver- voersproject willen inmiddels meerdere instel lingen binnen onze gemeente gebruik gaan maken van de diensten van de vrijwillige chauffeurs. Bij een bezoek aan de geitenboerderij van de familie Van der Bruggen aan de Toren- tjeshoef tijdens WieKentKunst kon worden deelgenomen aan een prijsvraag. Deze is gewonnen door drie personen. Uit Moerges tel Henrie van der Linden en Sjak van de Wouw, uit Udenhout C. Schellekens. Het prijzenpakket voor deze drie winnaars be staat uit een geitenkaasje van de trappisten, een geitensleutelhanger en - gastendoekje, een flesje dubbele trappist en het door WieKentKunst uitgegeven boekje ‘Bazen Beestjes’. De geitenboerderij trok tijdens WieKentKunst 500 bezoekers. De opdrachten Wat een variatie: hoe verzinnen ze het? Het lijkt, dat de opdrachten moeilijker zijn dan vorig jaar (bij het nakijken bleek echter dat de scores geen groot verschil maakten met die van vorig jaar). Tijd om te eten en drinken is er nauwelijks. Er wordt gemompeld, gebeld, stilletjes gevloekt en gezucht. De tijd vliegt voorbij. Wat is dit leuk, maar het kost wel energie! Verdorie, om een kwartet bij elkaar te zoeken valt niet mee, hoewel als nu iedereen zijn kaart meebrengt om 23.00 uur, dan kunnen we nog mooi met elkaar ruilen. Toch maar niet op gokken! Bovendien zou dan iedereen de maxi male punten behalen!? Vrijdagavond 2 oktober Om 18.45 uur staan alle afgevaardigden van de teams al te trappelen om hun quizboek te ontvangen. Na een korte uitleg krijgen ze om 19.00 uur hét boek. Nou, dat is een behoorlijk boekwerk! Liefst 98 pagina’s vol teksten, vra gen, opdrachten en antwoordvellen. Even kij ken naar de tip voor de geheime opdracht! Met passen en meten wordt veel tijd versleten! Wat moet je daar nou mee beginnen; toch maar een techneut sturen? Ruim 1500 mensen (de teams waren nog groter dan vorig jaar en bestonden soms uit meer dan 25 personen) gaan vol enthousiasme aan de slag. En denk eraan! Om 21.00 uur moet er iemand terugkomen voor de geheime opdracht. Pasteitje met meelwormen- ragout Voor 4 personen 2 sjalotten 1 bekertje slagroom (125 ml) alternatief: kookroom (125 ml) een handje verse bieslook alternatief: bies look of Italiaanse kruiden uit een potje 50 gram boter 2 bakjes champignons (250 gram) alternatief: paddenstoelenmelange toevoegen 60 gram bloem 1 groentebouillontablet alternatief: 1 pad denstoelenbouillon tablet 100 gram gedroogde meelwormen van de natuur- of biowinkel De pasteibakjes kunnen zelf worden ge maakt, maar voor dit recept is gekozen voor kant-en-klaar uit de winkel. Veeg de champignons schoon met keuken papier en snijd in kwarten. Verhit boter in een koekenpan en fruit de gesnipperde sja lotten ca. 2 min. Voeg de champignons toe en bak deze 7 min. mee totdat ze slinken en vocht loslaten. Voeg de meelwormen toe en bak 1 min. mee. Voeg de bloem toe en bak nog 1 min. mee Schenk de slagroom erbij en blijf roeren tot de bloem helemaal is opgenomen. Voeg 400 ml water en het bouillontablet toe en breng al roerend aan de kook. Laat op heel laag vuur nog 5 min. koken. Roer af en toe. Breng de ragout op smaak met peper en zout en bestrooi met geknipte bieslook. gaan we ook met de nieuwe vormelingen gebruiken. Met name de missionaire aanpak van dit project en de manier waarop de kern van het geloof verwoord wordt in een uitno digende stijl en op een gevarieerde didactische manier, spreken kinderen en ouders aan. Wij zijn dan ook blij uw kind op deze mooie gebeurtenis voor te bereiden. Het wordt zinvol en zelfs leuk! Op dinsdagavond 20 oktober wordt er voor de ouders een informatieavond gehouden in het parochiecentrum. Deze avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.45 uur staat de koffie/thee klaar. Tijdens deze avond geven we inhoude lijke informatie over het vormselproject en praktische zaken zoals de planning. Aan het einde van de avond kunt u dan inschrijven. Op zondag 11 oktober a.s. van 10.00 tot 14.00 uur zal voor de eerste keer een garagesale worden gehouden in Papenakker II. De organisatie is in handen van buurtvereniging Paopenlaand. De deelnemende verkopers liggen verspreid in de straten Burgemeester Ter Veerstraat en Pastoor Müskenshof. Bezoekers ontvangen aan het beging van de wijk een route met daarin de adressen die meedoen. Dus ben je nog op zoek naar speelgoed voor de komende feestdagen, kleding of huishoudelijke artikelen, neem dan een kijkje op zondag 11 oktober in Papenakker II. 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 OKTOBER 2015 PAGINA 3 O QuiSpel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3