‘The Bekkersband’ in proms! Strijd brandt los! Een sterk staaltje Informatiebijeenkomst start leesgroep Frans Vervolg Vrijwilligersprijs van voorpagina Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen De jury van de vrijwilligersprijs De winnaar van de Moergestelse vrijwilli gersprijs wordt elk jaar gekozen door een onafhankelijke jury van betrokken Moer- gestelnaren. Samen vormen deze vrouwen en mannen een dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving. De jury wordt gevormd door Jeanne Jonkers, Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Mieke Vissers, Jan Vriens, Niels van de Ven en Marieke van Kerkoerle-Vugts. De voorzitter van de jury is Hennie van Schooien, tevens voorzitter van de Stichting WieKentKunst. De winnaars van de vrijwilligersprijs Martien Oerlemans treedt met zijn uitver kiezing toe tot een illuster gezelschap van eerdere winnaars van de Moergestelse vrij willigersprijs. De vorige winnaars waren in chronologische volgorde Eddie Hurk- mans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moerges telse omroep MTV, Corrie en Rien Ceule- mans, EHBO Sint Christoffel, de vrijwil ligers van de Zonnebloem, Ton van der Dussen en vorig jaar Dorris Rijnen. pline in hun muzikaal bestaan om in een bom volle Den Boogaard de spotlights te mogen delen met zo’n vijftig medemuzikanten en gezamenlijk een geweldig spektakel op de bühne neer te zetten. Optredens in Brouwers haven, de Effenaar en een avontuur in Duits land zullen minimaal worden geëvenaard, maar waarschijnlijk worden overtroffen. Voor alle trouwe fans zijn er uiteraard nog kaarten beschikbaar en ‘the Bekkersband’ nodigt dan ook iedereen uit om dit feestje samen met hen mee te maken! 56 deelnemende teams; ongeveer 1500 deel nemers en vele ondersteunende krachten. Nog een paar nachtjes slapen en het is weer zover! We zetten nog even de puntjes op de i! Misschien loopt er dus wel iemand voor een kort bezoekje binnen (niet alle teams worden bezocht). De teams die aangaven dit niet op prijs te stellen, krijgen natuurlijk geen bezoek. Tijdens de onlangs gehouden slagers vakbeurs “Slavakto” in Utrecht zijn onze huisgemaakte “Brabantse Zult” en kant klaar gerecht “French Kiss” bekroond met “Goud met Ster”. Om deze bekroning te krijgen moeten de pro ducten voldoen aan een aantal strenge eisen. De jury bestaat uit keurmeesters, deskundige worstmakers en leerlingen van het Slagers Vakonderwijs. Deze let onder andere op aan zien, kleur, consistentie, samenstelling en natuurlijk op geur en smaak. We zijn trots op het feit dat ons vakmanschap zo goed is bekroond. Kaarten voor het Promsconcert van 31 oktober in Den Boogaard kosten slechts 8,50 euro en zijn te koop bij Novy Van Wezel, Jumbo Moergestel en Den Boogaard. Ook kunt u gemakkelijk tickets online bestellen via www.denboogaard.com TV-opnamen Tijdens de quizavond zal een opnameploeg van Moergestel Televisie door ons dorp trekken en bij diverse deelnemende teams aanbellen met het verzoek een korte impressie te mogen maken van de wijze hoe jullie de opdrachten proberen op te lossen. Ze hebben zwijgplicht en zullen eventueel vernomen oplossingen niet doorvertellen. Verschillende leden van het Quispelteam vin den het leuk om enkele groepen te bezoeken. Al 50 jaar zijn we een ambachtelijke slagerij aan de Kerkstraat in Moergestel die haar pro ducten zelf maakt. “Meester Worstmaker” Martijn Ketelaars is verantwoordelijk voor de vleeswaren, het rundvlees, het varkensvlees en Gildehoen Kip. “Chef” Ard van Dal is ver antwoordelijk voor de kant-en-klaar maaltijden en maaltijdcomponenten, salades, vlug-klaar producten, buitenlandse charcuterie. Onze slagerij is aangesloten bij “de Gildeslager” dat ambacht, kennis en kunde hoog in het vaandel heeft staan. Dit samen maakt dat Slagerij Ketelaars alles in huis heeft om u het beste te bieden. Inleveren Uiterlijk 23.00 uur dient het quizboek, zo goed mogelijk ingevuld, te worden ingeleverd. De inleverplaats is bij ’Den Boogaard’. Te laat inleveren betekent onherroepelijk diskwali ficatie (wehouden de teleteksttijd aan!) Neem geen risico! Zorg, dat je op tijd bent! En dan? Dan gaat de organisatie alles nakijken en laten ze jullie een hele week in spanning! Op zater dag 10 oktober om 20.30 uur beginnen we met het bekend maken van de uitslagen. Dit vindt plaats in café ‘”t Draaiboompje”. Zorg, dat je met je hele team op tijd bent! Alle teams komen in willekeurige volgorde aan bod en in beeld! Daarnaast treedt deze avond DJ Johnny op om nog meer fleur te geven aan het geheel. Nadere informatie volgt. Op dinsdag 13 oktober is er in Bibliotheek Midden Brabant, vestiging Oisterwijk, een informatiebijeenkomst over de start van een leesgroep Frans. De bijeenkomst is een ini tiatief van de landelijke organisatie Senia, samen met de bibliotheek. De leesgroep kiest uit een door deskundigen van Senia opgestelde boekenlijst met hedendaagse Franstalige lite ratuur. De groep bespreekt 6 a 7 boeken per THEMAMIDDAG 8 OKTOBER 13.30 UUR IN DEN BOOGAARD Rabobank informeert over modem bankie ren. In het kader van de ontwikkelingen in de fi nanciële wereld is in Moergestel het Rabobank- kantoor gesloten en is er sinds een jaar een servicepunt in den Boogaard. In Oisterwijk wordt het kantoor verbouwd en aangepast aan de ontwikkelingen. Deze middag informeren medewerkers van Rabobank u over: - Het gebruik van de Raboscanner. - Modern bankieren: wat kunt u allemaal zelf thuis achter de computer regelen? - Veilig bankieren: welke maatregelen moet u zelf treffen. - Financieel misbruik: wat is het gevaar en hoe kunt u het voorkomen? - En wat als u zelf niet computervaardig bent. - Welke diensten biedt de Rabobank. - Antwoorden op uw vragen. Wij geven informatie over het programma ONS Platformen Vanaf nu kunnen alle senioren die lid zijn van een afdeling van KBO-Brabant zoals van SVM gratis gebruik maken van Ons Platform. Het is een online platform ontwikkeld door KBO- Brabant en Cubigo. Het is een digitaal bureau blad naar eigen keuze op computer, laptop, tablet of smartphone, afgestemd op de behoef ten van senioren. Het is erg gebruiksvriende lijk, ook voor wie geen computerervaring heeft. Het platform heeft veel gebruiksmogelijkheden op het gebied van ontmoeting, nieuws, recreatie en zorg. U kiest zelf waar u behoefte aan heeft en het is eenvoudig te bedienen. U gaat zelf standig het internet op binnen een veilige omgeving. Deze online toepassing maakt het bijvoorbeeld mogelijk de dagelijkse contacten te onderhouden via e-mail of videobellen. U bent deze middag welkom! Verkeer Er is een aantal opdrachten, waarbij een of meer teamleden het dorp in moeten. We willen iedereen nogmaals op het hart drukken: wees voorzichtig! Ga a.u.b. op de fiets; de afstanden zijn echt niet groot. Bovendien is ons ter ore gekomen, dat vorig jaar een paar mensen een proces-verbaal heb ben gekregen wegens hinderen van het overige verkeer. Bespaar anderen die overlast en jezelf de financiële tegenvaller (die je avond immers verpest)! Trofee Het winnende team ontvangt natuurlijk de eeuwige roem, maar roem is vergankelijk. Het winnende team krijgt daarom ook de wissel trofee, die ze een jaar lang mogen koesteren. Door het tonen van deze tastbare prijs kun je aan heel Gèssel laten zien hoe wijs jullie waren in 2015. De symboliek van de vrijwilligersprijs De Moergestelse vrijwilligersprijs is voor de vijftiende keer uitgereikt. Het betrof hier de prijs over het jaar 2014. De toeken ning loopt als het ware altijd een jaar achter op een kalenderjaar. De prijs is in het leven geroepen door WieKentKunst. Na een paar jaar is de prijs door de gemeente overge nomen. Sindsdien is sprake van een ge meentelijke prijs. Deze bestaat apart voor alle drie de kernen. In Moergestel wordt de prijs onder auspiciën van WieKentKunst toegekend. De prijs is officieel genoemd naar reuzin Ermelindis. De symboliek is dat een vrijwilliger door zijn inzet net als een reus met kop en schouders boven de samenleving uitsteekt. De winnaar krijgt een door Kees Ketelaars ontworpen bron zen beeldje van de reuzin en een door de gemeente ter beschikking gesteld bedrag van 250 euro. De winnaar mag dit bedrag besteden aan de organisatie waarvoor hij zich als vrijwilliger inzet. Omdat het onmo gelijk is alle vrijwilligers ooit de prijs te geven is op initiatief van WieKentKunst naast de kerk een monument gezet waarmee alle vrijwilligers van Moergestel worden geëerd. meren en aanschouw met eigen ogen de ver vaardigde en tentoongestelde (kunst)werken. Zo krijgt u duidelijk en op een ongedwongen wijze een indruk van de activiteiten van de SVM en kunt u zich een mening vormen of er iets interessants voor u bij is. En wie weet, gaat u vinden dat u er ook bij wilt horen... Dus tot ziens op zondagmiddag 4 oktober! Quizboek Voordat je het quizboek ontvangt, krijg je nog wat uitleg. Volg de instructies nauwkeurig op! Er wordt ook doorgegeven waar de geheime locatie is en hoe laat de afgevaardigde van het team daar aanwezig moet zijn. Het reglement wordt nog even doorgenomen en om 19.00 uur ontvang je het quizboek. Ga daarmee naar je team. Let op bij het wegrijden en bij de opdrachten buitenshuis. Die paar seconden tijdwinst zullen echt niet leiden naar de eeuwige Gèsselse roem. DAG VAN DE SENIOREN VAN SVM Op zondagmiddag 4 oktober organiseert Senio renvereniging Moergestel (SVM) weer de “Dag van de Senioren” in den Boogaard. De dag zal deze keer geheel in het teken staan van het presenteren en demonstreren van de diverse eigen activiteiten die SVM zelf het jaar door organiseert. De doelstelling van Senioren vereniging Moer gestel is om de belangen te behartigen van de ouderen (vanaf 50+) in het algemeen en die van de leden in het bijzonder op het gebied van wonen, zorg, welzijn, verkeer, mobiliteit, inkomen en dagbesteding. Denk aan de inzet door de ouderenadviseurs en de cliëntonder- steuning. Daarnaast is ook het organiseren van activiteiten van belang, waar door de leden én ook door niet-leden (tegen een kleine ver goeding) aan deelgenomen kan worden. De SVM organiseert ongeveer 25 activiteiten op velerlei gebied, creatief, kunstzinnig, spor tief om (gezond) bezig te zijn, als denksport of om iets te leren of om je er verder in te bekwamen. Uiteindelijk is alles gericht op zin vol bezig zijn rondom het sociale contact en de gezelligheid met elkaar. Omdat we de productie in eigen huis willen houden, hebben we op dinsdag onze produc- tie-dag. Deze dag is de winkel dan ook gesloten, om met alle zorg, toewijding en passie aan onze producten te kunnen werken. Loop eens binnen en probeer onze (bekroonde) producten uit eigen keuken. We zijn geopend maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 18.00 uur en zaterdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Graag tot ziens bij Slagerij Ketelaars! Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face book. com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl. Let op Moergestel Nieuws en Moergestel TV! Volg op onze website de instructies en het reglement! Veel succes en “meedoen blijft belangrijker dan winnen!” Al deze activiteiten zullen zich op deze “Dag van de senioren” presenteren, laten zien wat het is, wat er gemaakt wordt. Alles wordt uit gebreid gedemonstreerd. Ook van de werkgroep “Buurtgenoten” zullen mensen aanwezig zijn om uitleg te geven van hun doelstellingen en activiteiten. Dus als u geïnteresseerd bent om deel te gaan nemen aan één of meer van deze activiteiten of u wilt gewoon wat meer informatie over of bent benieuwd naar deze activiteiten of wilt beter geïnformeerd worden over de Senioren vereniging Moergestel in het algemeen, kom dan zondagmiddag 4 oktober van 13.00 tot 17.00 uur naar den Boogaard. Bekijk de diverse demonstraties, laat u infor- Wanneer en waar Vrijdagavond 2 oktober om uiterlijk 18.45 uur wordt een afgevaardigde van ieder team (het hoeft niet persé de teamleider te zijn) verwacht in "Den Boogaard”. Meld je bij ’Den Boogaard’ in de foyer. Je moet dan ook meteen het inschrijfgeld (minimaal 10,-; mag meer zijn) contant gepast betalen. Je ontvangt na betaling nog verdere instructies. Zorg wel dat je op tijd bent; dus om uiterlijk 18.45 uur. We beginnen stipt op tijd! GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 15 oktober is er een muzi kale middag in Park Stanislaus voor alle Senioren die woonachtig zijn in Moergestel en Park Stanislaus, de middag zal worden ver zorgd door het Senioren Orkest Tilburg waarin diverse bekende muzikanten uit Moergestel hun steentje bijdragen. We beginnen om 14.30 uur met een kopje koffie of thee, waarna om 14.45 uur het orkest Verschillende bekende melodieën zal spelen. Rond de klok van 17.00 uur sluiten wij de middag af. Wilt u opgehaald worden belt u Corry de Jong tel. 513 3295, dan komt ze u om 14.00 uur halen. Tot donderdag 9 oktober 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky Wie kent ze niet: ‘the Bekkersband’. Al bijna 10 jaar is deze coverband bezig en heeft ondertussen al meer dan honderd optredens in binnen- en buitenland en op diverse podia mogen beleven. Op 31 oktober zal in Den Boogaard tijdens het Promsconcert voor de bandleden een nieu we uitdaging bijgeschreven kunnen worden. Als popcombo zullen zij dan het harmonieor kest en de solisten ondersteunen, maar daar naast zullen zij ook met een ruime sessie de eigen karakteristieke sound van ‘the Bekkers band’ laten horen. Van podiumangst zullen de bandleden met hun ervaring geen last hebben, maar een gezon de spanning zal er zeker zijn. Het is namelijk een totaal nieuwe ervaring om samen met de blazers van het harmonieorkest te musiceren en dat ook nog eens onder leiding van een dirigent. Al vele repetitie-uurtjes hebben Sjef Schilders, Jurgen Bekkers, Reinout Broeken, Roel Timmers en natuurlijk zangeres Marjon de Haas doorgebracht om te kunnen vlammen tijdens het Promsconcert. Een nieuwe disci- jaar, voertaal bij de bespreking is Frans. Senia- leesgroepen bespreken de boeken aan de hand van leeswijzers met discussievragen die het gesprek in de leesgroep houvast bieden. Meer informatie over de werkwijze is te vinden op www.senia.nl Als u belangstelling hebt bent u welkom op 13 oktober om 10:30 in Bibliotheek Midden Brabant, Spoorlaan 82 e, Oisterwijk. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 PAGINA 3 O Qukpel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3