informatie \(j|j Harrie Rooijakkers Dankbetuiging I Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Proeverij Belgische Dubbel bier Beeldenexpositie bij Bloem en Groen Ziekenzalving: woensdag 14 oktober Kinderclub de Schaapskooi voor de jeugd vanaf 7 jaar Komende periode bij Huis voor Zingeving «881 MOOfi Een speciaal woord van dank aan dokter De Lenne, dokter de Ruijter en aan personeel van Thebe Thuiszorg voor hun goede zorgen. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de steun en het medeleven tijdens het ziek zijn en overlijden van mijn man, vader en opa Zondag 4 oktober, 10.15 uur, ds Wim de Leeuw Er is crèche en kindernevendienst Agenda woensdag 7 oktober 14.30: gespreksgroep verhalen rond de bijbel Woensdag 7 oktober, Kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor A. Verest. Verj. Cor van den Aker-van Haaren. Doop: Zondag 4 oktober, 12.30 uur: Puck van het Erve Wij gedenken Op 9 september overleed Tonnie Kaal-van den Brandt, weduwe van Jan Kaal. Tonnie woonde bijna heel haar leven in Hilvarenbeek. Ze werd geboren in een gezin met 6 kinderen en groeide op in een beschermde omgeving. Het leven was niet altijd makkelijk voor haar, ze verloor in korte tijd op jonge leeftijd haar moeder en haar zusje en ook het overlijden van haar man op 56 jarige leeftijd was zwaar. maandag 12 oktober. Voor meer informatie en opgave: werkgroep.ehc@home.nl RIEK ROOIJAKKERS-VAN HOOF Kinderen en kleinkinderen Agenda Maandag 5 oktober 09.00 uur: schoonmaak kerk; 15.30 Voorbereiding E.H. Communie les 1. Dinsdag 6 oktober 20.00 uur: roosterover- leg. kleurd, lichtzoet bier met een lichte hopbit terheid. Dubbel heeft een lager alcoholpercentage dan tripel; gewoonlijk rond de 7%. Bekende dub belbieren zijn Hertog Jan Dubbel, 't IJ Natte, La Trappe Dubbel, Ommegang Abbey Ale, Westmalle dubbel, Witkap Pater Dubbel, Gerardus Wittems Kloosterbier Dubbel enz. We zullen echter geen van bovengenoemde dubbelbieren proeven. Nieuwsgierig welke Belgische dubbelbieren we wel gaan degus- teren? Kom dan vrijdagavond 9 oktober naar Cafe De Veerkes, waar Vereniging Bierproeven haar maandelijks proefavond houdt. Woordje van de pastor Vrede is een groot goed, vrede in je hart, vrede in je huis, in je dorp, in je parochie, op je werk, in je land. Vele mensen uit het Mid- den-Oosten ontberen die vrede en lijden aan alle gevolgen die dat gebrek heeft voor een menswaardige toekomst. Dat ze naar Europa trekken, is ook omdat hier vrede heerst en stabiliteit, die hoop geeft voor een menswaar dige toekomst. Laten we die vrede dan steeds opnieuw voortbrengen in al onze onderlinge relaties, zodat mensen in nood niet voor niets bij ons aankloppen en wij de woorden van Jezus in praktijk brengen: “Wat je aan de minsten van deze kleinen hebt gedaan, heb je voor Mij gedaan”! Opgave Eerste Heilige Communie 2016 Dinsdagavond 22 september is de informa- tie-ouderavond geweest voor de Eerste Heilige Communie voor het komend jaar. Deze zal plaatsvinden op zondag 5 juni om 11.00 uur in onze parochiekerk. Pastoor De Meyer heeft kennisgemaakt met de ouders van de aan staande communicantjes en er is uitleg gege ven over het communieproject en over de betekenis van het sacrament van de Eucha ristie. Tot uiterlijk vrijdag 2 oktober is er nog de mogelijkheid om uw zoon of dochter op te geven voor deelname aan de voorberei dingen op de Eerste Heilige Communie. De eerste les voor de kinderen staat gepland op Bijbelochtenden We starten weer met onze bijeenkomsten op de derde donderdagochtend van de maand. Te weten op donderdag 15 oktober, 19 novem ber, 17 december, 21 januari, 18 februari, 17 maart, 14 april, steeds van 10.30 tot 12.00 uur in het Parochiecentrum Alle bijeenkomsten zijn ook los te volgen. Iedereen is van harte welkom, hopelijk mogen we ook u een keer verwelkomen Wat is precies een Dubbel? Dubbel verwijst naar een oud gebruik waarbij de brouwer kruizen op zijn vaten bier zette. Een kruis was een lichtalcoholisch bier, gebrouwen met weinig mout. Gebruikte hij meer mout, dan verkreeg hij meer alcohol - twee kruizen, een dubbel dus. De termen ‘enkel’, ‘dubbel’ en ‘tripel’ verwijzen naar de hoeveelheid graan per liter water die bij het brouwen gebruikt wordt - hoe meer graan, hoe meer suiker, hoe meer alcohol. Dubbel is een type bovengistend bier, gewoon lijk met een hergisting op fles, doch niet altijd het geval. Het is vrijwel altijd een donkerge- Zaterdag 3 oktober kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pastor A. Verest. Verj. Jo van Haaren-Zoontjens e.v. Piet van Haaren; jrg. Lena Verheijen-Buijckx e.v. Piet Verheijen; jgt. Nis Ketelaars en familie Kete laars en Adrianus van Breda; namens SVM: Kees Horrevorts, An van Dijk-Versmissen, Sien Kouwenberg, Harrie Rooijakkers. iemand door ziekte of ouderdom zou wensen om vaker dit sacrament te ontvangen, kan men zich daarvoor opgeven bij gelegenheid van de jaarlijkse jaarlijks de ziekenzalving in de kapel van Park Stanislaus. Het is ook een uitgelezen kans voor familieleden om hun vader of moeder (of ander familielid) in de kapel nabij te zijn en te laten zien dat ze letterlijk en figuurlijk achter hen te staan. Overigens is het nog steeds mogelijk om bij stervensgevaar de sacramenten van de Zal ving, de Communie en zo men wil ook de Biecht te ontvangen. De ‘Laatste Sacramen ten’ zijn dus niet afgeschaft; het verschil is dat ze meer naar voren in het leven zijn ge haald, wanneer men nog goed bij is om de heilzame kracht van de Sacramenten (teken van Christus’ heil en genezing) te ervaren. De mensen die in het dorp wonen en aan de gezamenlijke ziekenzalving willen deelne men, dienen met eigen vervoer te komen. In het weekend van 3 oktober komen er achter in de kerk formulieren te liggen waarmee u zich kunt opgeven. Wilt u dit formulier afge ven bij de receptie op Park Stanislaus? Met vriendelijke groet, Werkgroep Ziekenpastoraat i.s.m. de pastor Tussen alle prachtige planten en bloemstuk ken zijn de komende weken enkele bronzen beelden, gemaakt door Marlis Degreef, te bewonderen. Na talloze exposities bij kunstgalerijen zocht Marlis naar een andere manier om mensen te laten kennismaken met haar beelden. Ze vond in Koen Swinkels iemand die interesse had om deze beelden te showen tussen zijn bloemen en planten. Loop eens binnen bij Bloem en Groen en zie wat samenwerking voor mooie creaties kan opleveren. De expositie zal duren tot ongeveer midden november. Zondag 4 oktober, 19.00 uur, Taizevesper; muziek, zang, stilte, lezing, gebed; een vesper naar de traditie van de kloostergemeenschap in Taizé Op 14 oktober a.s. om 19.00 uur vindt in Park Stanislaus de gezamenlijke Zieken zalving plaats. Pastor Ad Verest zal dan voorgaan in een Eucharistieviering, waar binnen de ziekenzalving zal plaats vinden. De ziekenzalving is een gezamenlijke vie ring die - zo is uit de afgelopen jaren geble ken - door velen op prijs wordt gesteld. Natuurlijk is de ook de directe familie wel kom. De ziekenzalving is voor diegene die ziek zijn of door ouderdom verzwakt. Vroeger heette dat het heilig Oliesel (ook wel het 'Sacrament der stervenden’) en werd alleen toegediend, als iemand in stervensgevaar ver keerde. Tezamen met de laatste biecht en de h. Communie maakte het h. Oliesel deel uit van wat men de drie 'Laatste Sacramenten’ noemde. Tegenwoordig echter hoeft de ziekenzalving niet uitgesteld tot worden tot de laatste dagen van iemands leven, maar kan ook eerder en zelfs meerdere malen ontvangen worden. Zo aBMBHaaaHBaBHaaaaBMBaaaaaaBHBaHaaaMMaaaaaaa Woensdag 7 oktober 14.30-16.00 in het paro chiecentrum Woensdagmiddag 7 oktober staat weer de eerste kindermiddag van het nieuwe school jaar op het programma. Ongeveer 8 keer per jaar organiseren we vanuit de parochie een middag voor de kinderen waarin steeds een thema over het geloof centraal staat. We ver tellen verhalen, doen spelletjes en allerlei creatieve activiteiten. Alle kinderen vanaf 7 jaar zijn utgenodigd om mee te doen. Ook (groot)ouders zijn van harte welkom om te komen kijken. Voor verdere info zie www.parochiemoergestel.nl Zondag 4 oktober, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Na afloop koffie drinken in het parochiecentrum. Frans en Sjaan van de Wouw-Bruurs en zoon Adrie; verj. Jo van Haaren-Zoontjes e.v. Piet van Haaren; Kees Jansen e.v. L. van Lieven ogen, dochter Annie, zonen Dré en Goris en kleinkinderen, Sjaan Swinkels, Leo de Wert; verj. Antonius Dekkers e.v. Adriana op ’t Hoog Aartsengeleninitiaties - Saskia Basten Aartsengelen zijn lichtwezens uit de andere wereld. Ze hebben ieder een eigen energie en kwaliteit zoals: genezing, bewustwording, etc. Aartsengeleninitiaties zijn vijf inwijdin gen waarbij Saskia Basten een persoonlijke verbinding maakt met deze bijzondere enge len. Deze initiaties zijn echt heel bijzonder en kunnen een hele nieuwe (innerlijke) wereld voor je openen... Info: start 6okt, 9.30-1 l.OOu, Krijtestraat 20, vijf bijeenkomsten voor €125 pp. Universeel perspectief - Johanna (Donna) Kleipool Op deze avond krijg je een blijmakende kijk op het leven. Hoe zou je het vinden om eens met andere ogen naar alles om jou heen te kijken? Universeel Perspectief (UP) is geba seerd op pure logica, op de kwantumleer en de biologische wetten van Dr. Hamer. Info: 7 okt, 20.00-22.00u in Huize Nieuwen hof, €15 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 1 oktober kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding met hierin: Voor en Door Moer gestel 2015; Bijen en Imkers; Impres sie WieKentKunst. Vrijdag 2 oktober vanaf 19.00 uur en zater dag 3 oktober vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 4 oktober kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Hermus; techniek Martijn van de Wouw. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Tonnie was een eenvoudig, tevreden mens, die graag in haar eigen vertrouwde wereldje verbleef. Twee jaar geleden werd opname in een verzorgingshuis noodzakelijk en verhuis de ze naar Park Stanislaus waar ze op 95 jarige leeftijd is overleden. Oktober Wereldmissiemaand In het weekend van 17 en 18 oktober zal ook in onze parochie de jaarlijkse collecte in het kader van de Wereldmissiemaand gehouden worden. Wereldmissiemaand besteedt dit jaar aandacht aan de katholieke Kerk in Pakistan. In dit islamitische land hebben minderheidsgroe pen, onder wie de christenen, het zwaar: armoede, analfabetisme, religieus geweld en terroristische aanslagen. Helpt u mee? Geef dan in de collecte op Mis siezondag 18 oktober of stort uw bijdrage op NL65 INGB 0000 0015 66, t.n.v. MISSIO Wereldmissiemaand, te Den Haag. Voor meer informatie: www.missio.nl Pastor Ad Verest secretariaat 27e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 3-10 oktober 0900 332 22 22 PAGINA 2 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 I Misintenties 14 dagen I voor afroepweekend opgeven. Rode Kruis afdeling Oisterwljk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Eis Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr, 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl 513 1424 5131204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2