n Martien Oerlemans geëerd met Moergestelse vrijwilligersprijs Morgen eerste uitzending MTV- bingo met CV de Dors(T)vlegels Morgen, donderdag 1 oktober, zal de eerste trekking zijn voor de MTV-bingo met CV de Dors(T)vlegels. Op de donderdagen 8, 15 en 22 oktober zullen de anderen bingoavonden plaats vinden. VAN ALPHEN AUTOSCHADES Oisterwijk ‘Een sterk hart voor de Moergestelse gemeenschap’ Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 40e JAARGANG Nr. 1820 leuke extra prijzen op de kaartnummers. Prijswinnaars kunnen hun gewonnen prijs dinsdag 6 oktober tussen 19:00-20:00 uur ophalen bij T. Moorman, Raamackerstraat 6, tel: 06-20802389. U doet toch ook mee om dit evenement van onze vereniging te doen slagen zodat we ons 44 jaar bestaan een extra tintje kunnen geven? festival dat jaarlijks in oktober wordt geor ganiseerd. Vanaf 2012 tot heden presenteert Martien Oerlemans de carnavalsmiddag in den Boogaard in samenwerking met het orkest ‘SOT’ (seniorenorkest Tilburg). Sinds 1995 tot nu toe is Martien organisator en presen tator van de jaarlijkse Moergestelse Sauwel- avond. Eerst als lid en nu als voorzitter is hij bij de werkgroep betrokken. Oranjecomité en herdenking Zeer nauw betrokken als mede-organisator en bestuurslid was hij ook bij het Oranjeco mité Moergestel. Twaalf jaar maakte Martien Oerlemans deel uit van de werkgroep ‘De viering van de Bevrijding in Moergestel’. Deze herdenking wordt jaarlijks gehouden in oktober. Reuzin Ermelindis In de eerste jaren na het ontstaan van de reu zen is Martien Oerlemans penningmeester geweest van de stichting Reuzengilde Oister- wijk, Moergestel en Heukelom. Ook is hij peetvader van de Moergestelse Reuzin Erme lindis. Om deze redenen was reuzin Erme lindis aanwezig in den Boogaard tijdens de uitreiking van de Moergestelse Vrijwilligers prijs aan Martien Oerlemans. IL Grigio in Haaren en bij mensen met een verstandelijke beperking op Huize Assisië in Udenhout. Daarnaast was Martien Oerle mans zes jaar drum-instructeur bij de drum band van W.S.V. De Windlopers en daarna ruim tien jaar drum-instructeur bij Harmonie Prinses Juliana. Als drummer was hij ver bonden aan muziekgroep De Alpenjagers. Sinds 2009 is hij voorzitter van Muziekvereni ging Prinses Juliana, Harmonie en Drum band. Tevens is hij presentator van hun con certen. Vurhaai en MTV Ruim twintig jaar (1979-1999) is Martien Oerlemans voorzitter geweest van buurtver eniging ‘De Vurhaai’ aan de Oisterwijkseweg. Vanaf 1981 tot heden heeft de winnaar van de Moergestelse vrijwilligersprijs zich ingezet als redacteur, mede-organisator en presentator bij MTV, de Moergestelse Radio en Televisie. Programma’s als ‘Op de koffie bij’, ‘Wè zut zen?’ en de jaarlijkse MTV-Bingo zijn hem op het lijf geschreven. Carnaval Martien Oerlemans was menig jaar voorzitter van de motto-verkiezingen van het Moerges- tels carnaval. En hij was van 1995 tot 2001 voorzitter van het Blaoskapellenfestival. Een Na de bekendmaking van Martien Oerlemans als winnaar van de Moergestelse vrijwilligersprijs vraagt burgemeester Hans Janssen de laureaat om een eerste reactie. In zijn linkerhand houdt de burgemeester het bronzen beeldje van reuzin Ermelindis. Rechts Hennie van Schooten, voorzitter van de jury. Foto: Paul Spapens. De Moergestelse vrijwilligersprijs 2014 is zaterdagavond 26 september door burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk uitgereikt aan Martien Oerlemans. Volgens de jury is Martien Oerlemans ‘een Moergestelnaar pur sang’ en heeft hij ‘duidelijk een sterk hart voor Moergestel’. Op de hem eigen, betrokken manier citeerde burgemeester Hans Janssen uit het juryrap port en voerde hij de spanning op wie de vrij williger zou zijn. ’’Naast het uitgeven van de plaatselijke krant, dit jaar veertig jaar, spant Martien Oerlemans zich al vele jaren in voor Moergestel.” In zijn korte dankwoord zei Martien Oerlemans ‘heel erg blij’ te zijn. De winnaar van de Moergestelse vrijwilli gersprijs was totaal verrast. In het gezelschap van zijn familie was Martien Oerlemans naar Den Boogaard gelokt met een optreden van zijn kleinzoon Luca van Laarhoven. Als voor- leeskampioen van basisschool De Vonder las de elfjarige Luca van Laarhoven een stuk voor uit een dierenboek. Dit optreden maakte deel uit van een door WieKentKunst geor ganiseerde culturele avond. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt jaarlijks toegekend onder auspiciën van WieKentKunst. Muziek-vrijwilliger Het was een indrukwekkende lijst met voor beelden van de inzet van Martien Oerlemans als vrijwilliger die burgemeester Hans Janssen voor het voetlicht bracht. Veel van zijn inzet als vrijwilliger heeft te maken met muziek. Van 1967 tot 1983 is hij actief geweest als drummer en drum-instructeur bij Jeugdcircus Dit jaar is het 44 jarig bestaan van onze ver eniging, om dit te doen slagen en weer een mooie prinsen wagen voor de optocht te kun nen bouwen en een leuke kindermiddag tij dens de carnaval te realiseren organiseren wij deze MTV-bingo. De eerste uitzending zal in het teken staan van de oprichting van onze vereniging en het draaien nu, met als bingogast onze voor zitter Ad Bakkers. De loten zijn ook deze keer te koop voor 1,25, en mocht u de lotenverkopers aan de deur gemist hebben kunt u altijd terecht bij de onze vaste verkooppunten: Novy van Wezel, Jumbo Supermarkt en Café-Restau- rant ‘t Centrum. Komende zaterdag 3 oktober komen wij weer bij u aan de deur tussen 10:00-13:00 uur. Ook nu is er ook weer 400,- per uitzending te winnen met een hoofdprijs van 135,- en 6 GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE De bingoballetjes gaan weer rollen a.s. donderdag. Dit keer voor CV De Dors(T()vlegels. Kijken en meedoen dus donderdag om 19.00 uur op MTV Kleinzoon Luca van Laarhoven van Martien Oerlemans leest tijdens de culturele avond van WieKentKunst voor uit het dierenboek ‘Jakkes’. Op zijn schoot het gezinshondje Bingo. Het voorlezen van kleinzoon Luca werd gebruikt als middel om de winnaar van de Moer gestelse vrijwilligersprijs naar Den Boogaard te lokken. Foto: Hennie van Schooten. Weekblad voor Moergestel oe es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Vervolg Vrijwilligersprijs op pag. 3 gemeente nieuws Uitgave en redactie: Buro '76, K/ooster/aan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (OT 3) 513 2268 - e-mail: buro76@plonet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centroal Beheer Achmeo <9 013-8228022 www.silhouctte.co.nl Silhouette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel H«r 4 Beautv Srton ff

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1