Kinderactiviteiten Gèèsels Dieren WieKent Gèssel quispelt massaal Zondag 11 oktober Bockspringen editie 2015 Dag van de Senioren van Seniorenvereniging Moergestel Steun onze scouting en maak kans op een mooie prijs! U vindt er alles over in Moergestel-Nieuws! WieKentKunst, Quispel, Bockspringen, MTV-bingo, Seniorendag... Themamiddag op 8 oktober 13.30 uur in den Boogaard door SVM en KBO-Oisterwijk Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nog maar negen dagen en de grote dag breekt aan. De spanning in het dorp is nu al te snijden. Tot op dit moment hebben 51 teams ingeschreven. Wij als Quispelteam zijn hiermee dik tevreden en wij zijn er ook een beetje trots op, dat deze 3de editie weer meer dan 1000 mensen op de been zal brengen. ’Bij Wout’ debutant Dankzij de aanmelding van ’Bij Wout’ hebben we weer een rond getal aan deelnemende cafés, namelijk 10. En omdat Wout Huijben meteen de stoute schoenen aantrekt en net als De Veerkes twee bockbieren op tap zet, kunnen er in totaal 12 bockbieren geproefd worden. Natuurlijk had Wout graag de Reuzenbock willen serveren. Hij werkt immers vooral met lokale ondernemers. Maar de ReuZenbock staat al bij Hierneffe. Nu heeft Wout 2 onbe kende, maar overheerlijke nieuwe bockbieren gekozen, dus laat je verrassen. activiteit is leuk voor zowel de kinderen als hun honden. Maak een aquarium van een jewelbox Een jewelbox is de verpakking van een cd. Deze verpakking is gemaakt van een soort kunststof die hard en doorschijnend is. Ivana Raaijmakers (20) en Mark Burgers (21), een jong stel uit Moergestel, heeft met deze jewel boxes een hartstikke geinige activiteiten voor kinderen georganiseerd. Op het St. Jansplein kunnen er aquaria van gemaakt worden. Echt, heel erg leuk! Schminken en er uit zien als een poes Een immer populaire activiteit voor kinderen is schminken. Zondag op het St. Jansplein kunnen kinderen zich laten schminken zodat je er bijvoorbeeld uitziet als een poes. De Moergestelse dames die komen schminken kunnen dat heel erg goed. Zie hun namen in het programma. Madelief ‘t Ballonnenvrouwtje Op het St. Jansplein staat een fleurig beschil derd caravannetje. De bewoonster is Madelief ’t Ballonenvrouwtje. Vanuit haar ‘Ballonmo- biel’ maakt ze voor alle kinderen de mooiste creaties van ballonnen. Omdat het nu Wie- KentKunst en dier is, maakt ze voor de kin deren dierenballonnen, maar geeft ook work shops en brengt theater. Kinderkunstwerken brede school In de brede school aan de Kloosterlaan kan op zaterdag en zondag een tentoonstelling worden bezocht. Op deze expositie hangen (en staan) gevarieerde werken die de kinderen hebben gemaakt van dieren. De jeugdige kunstenaars stellen een bezoek van de Moer- gestelnaren zeer op prijs. voor diegenen die liever meerijden dan lopen en natuurlijk om ook het Draaiboompje aan te kunnen doen. De opstapplaatsen zijn Epi, De Veerkes en Het Draaiboompje. Sportief Wij doen een beroep op alle inwoners van ons dorp om mee te werken aan het slagen van de quiz. Veel mensen zullen waarschijnlijk worden gebeld om informatie te geven, die de deelne mers zelf niet kunnen vinden in boeken, kran ten, tijdschriften of via Google. Het kan natuur lijk vervelend worden als er tientallen mensen naar jou bellen. Wees echter sportief en geef iedereen het correcte antwoord. Hoe meer je Rabobank informeert over modem bankieren. In het kader van de ontwikkelingen in de financiële wereld is in Moergestel het Rabo- bankkantoor gesloten en is er sinds een jaar een servicepunt in den Boogaard. In Oisterwijk wordt het kantoor verbouwd en aangepast aan de ontwikkelingen. Deze middag informeren medewerkers van Rabobank u over: - Het gebruik van de Raboscanner. - Modem bankieren: wat kunt u allemaal zelf thuis achter de computer regelen? - Veilig bankieren: welke maatregelen moet u zelf treffen. - Financieel misbruik: wat is het gevaar en hoe kunt u het voorkomen? - En wat als u zelf niet computervaardig bent. - Welke diensten biedt de Rabobank. - Antwoorden op uw vragen. Buiten schijnt volop de zon. Maar wij denken al weer aan het herfstseizoen. Niet omdat we dol zijn op storm en regen, maar omdat we niet kunnen wachten tot de bockbiertjes weer verkrijgbaar zijn in het café, bij de slijter en de super. En natuurlijk de uitgelezen kans om op 11 oktober 12 verschillende bockbiertjes te kunnen proeven tijdens ons inmiddels legendarisch geworden evenement: het Moergestels bockspringen. Meer dan 600 deelnemers weten inmiddels hoe het concept werkt. Zij namen immers vorig jaar al deel en velen ook de jaren daarvoor. Maar voor diegenen die voor het eerst mee willen doen, leggen we het nog een keer uit. Je kiest een Moergestels etablissement. Je koopt voor 20,- een deelnemerskaart. Daarop staan 10 cafés, die elk een eigen bockbier schen ken. Als je binnenkomt geef je je kaart af bij de bar. Deze wordt afgetekend en je ontvangt je bockbiertje in een proefglas van 15 cl. Bo vendien ontvang je steeds een bijpassend hapje. Op deze manier blijf je in conditie en zijn de 10 biertjes makkelijk te verhapstukken. In het laatste café laat je je kaart achter. Zijn alle 10 de biertjes afgetekend dan ding je mee naar een van de zes prijzen, die een paar weken daarna getrokken worden door het bestuur van de organisatie, de Vereniging Bierproeven Moergestel. Alleen als je je gegevens op de deelnemerskaart hebt ingevuld, word je op de hoogte gesteld als je prijswinnaar bent. Het is de bedoeling dat het vanaf nu gaat gon zen in het dorp om samen op 11 oktober vanaf 14.30 uur te gaan stappen ofwel te gaan ’sprin gen’. De Bockenwagen staat dan ook klaar Op zondagmiddag 4 oktober organiseert Seniorenvereniging Moergestel (SVM) weer de “Dag van de Senioren” in den Boogaard. De dag zal deze keer geheel in het teken staan van het presenteren en demonstreren van de diverse eigen activiteiten die SVM zelf het jaar door organiseert. De doelstelling van Seniorenvereniging Moer gestel is om de belangen te behartigen van de ouderen (vanaf 50+) in het algemeen en die van de leden in het bijzonder op het gebied van wonen, zorg, welzijn, verkeer, mobiliteit, inkomen en dagbesteding. Denk aan de inzet door de ouderenadviseurs en de cliëntonder- steuning. Daarnaast is ook het organiseren van activiteiten van belang, waar door de leden én ook door niet-leden (tegen een kleine ver goeding) aan deelgenomen kan worden. Maak je eigen insectenhotel Onder leiding van de vrijwilligers van De Zonnebloem, een trouwe partner van Wie KentKunst, kunnen kinderen op zondag op het St. Jansplein eigen insectenhotels maken. Al het materiaal dat daarvoor nodig is, is ter plekke gratis beschikbaar. Een insectenhotel biedt onderdak aan insecten. Hiervan maken met name lieveheersbeestjes en vlinders gebruik. Spelletjes doen met de eigen hond Quiebus is een in Moergestel gevestigde hon denschool. Docenten van deze school zijn zondag op het St. Jansplein. Ze geven demon straties en voorlichting en ze hebben voor kinderen een leuke spelactiviteit georgani seerd. Tussen 11.00 uur en 17.00 uur zijn kinderen welkom met hun eigen hond. Deze Het platform heeft veel gebruiksmogelijkheden op het gebied van ontmoeting, nieuws, recreatie en zorg. U kiest zelf waar u behoefte aan heeft en het is eenvoudig te bedienen. U gaat zelf standig het internet op binnen een veilige omgeving. Deze online toepassing maakt het bijvoorbeeld mogelijk de dagelijkse contacten te onderhouden via e-mail of videobellen. U bent deze middag welkom. Wij geven informatie over het programma ONS Platformen Vanaf nu kunnen alle senioren die lid zijn van een afdeling van KBO-Brabant zoals van SVM gratis gebruik maken van Ons Platform. Het is een online platform ontwikkeld door KBO- Brabant en Cubigo. Het is een digitaal bureau blad naar eigen keuze op computer, laptop, tablet of smartphone, afgestemd op de behoef ten van senioren. Het is erg gebruiksvriende lijk, ook voor wie geen computerervaring heeft. Noteer 11 oktober in je agenda, opdat het Bockspringen 2015 niet is te missen. We reke nen er op dat bij mooi of geen weer vele Moer- gestelnaren en vrienden uit omliggende dorpen en steden hun ’Bockenronde’ zullen maken. De Vereniging Bierproeven en de Horeca Moergestel zijn er klaar voor! De deelnemers Ja, wie doet er mee aan zo’n quiz? Uit alle geledingen, oud en jong, rangen en standen zijn er deelnemers (hoewel rangen en standen vallen deze avond helemaal weg). Gilden, fami lies, verenigingen, vriendengroepen en bedrij ven werpen zich in de strijd. Minimaal 51 teams laten zien, dat Moergestel liever een spelletje speelt, dan een hele avond naar het kijkkastje te gapen. Niet alleen de vele deelnemers houden met argusogen de leden van het Quispelteam in de gaten. Iedereen in ons dorp kijkt vragend naar alles wat afwijkt van het alledaagse. Op zaterdag 26 september tussen 10.00 en 13.00 uur gaan leden van onze Moergestelse scoutingvereniging weer loten verkopen van de Nationale Scoutingloterij. Misschien komen ze ook bij u aan de deur. We hopen dat u dan een lot van ze wilt kopen. Een lot kost 2,50, waarvan 1,50 voor onze vereniging is. De opbrengst wordt gebruikt om allerlei leuke, uitdagende, spannende en leerzame activiteiten te organiseren voor de kinderen van scouting Moergestel. Op 8 de cember is de trekking. Op het lot staat duidelijk aangegeven waar en hoe u kunt zien of u een prijs heeft gewonnen. Want er zijn een heleboel En houd natuurlijk 10 oktober in je agenda vrij: de feestavond in ‘”t Draaiboompje”. Je kunt alles volgen via www.quispelmoerge- stel.nl Natuurlijk word je ook via Twitter, Fa cebook, enz. de hoogte gehouden van de nieuw ste ontwikkelingen. Dus als u geïnteresseerd bent om deel te gaan nemen aan één of meer van deze acti viteiten of u wilt gewoon wat meer informatie over of bent benieuwd naar deze activiteiten of wilt beter geïnformeerd worden over de Senioren-vereniging Moergestel in het alge meen, kom dan zondagmiddag 4 oktober van 13.00 tot 17.00 uur naar den Boogaard. Bekijk de diverse demonstraties, laat u infor meren en aanschouw met eigen ogen de ver vaardigde en tentoongestelde (kunst)werken. Zo krijgt u duidelijk en op een ongedwongen wijze een indruk van de activiteiten van de SVM en kunt u zich een mening vormen of er iets interessants voor u bij is. En wie weet, gaat u vinden dat u er ook bij wilt horen... Dus tot ziens op zondagmiddag 4 oktober gebeld wordt, hoe meer dat blijkt, dat je een bekende Moergestelnaar bent; en dat is toch ook een hele eer! Quispel wordt door ieders medewerking nog meer een quiz voor en door Moergestel. Wij rekenen op jullie medewerking en sportivi teit. harstikke leuke prijzen te winnen. Zoals flat screen tv’s, home cinema systems, LCD tv’s, GPS-systemen, rugzakken, Maglite LED zak lampen, zakmessen en dagkaarten voor Duin- rell. En als hoofdprijs een Fiat Panda ter waarde van 10.000! Elk jaar vallen er ook in Moer gestel meerdere leuke prijzen. Dus grijp a.s. zaterdag uw kans en steun tegelijkertijd de vrijwilligers van onze plaatselijke scouting! Laatste week In de volgende uitgave van Moergestel Nieuws en via onze website krijg je de laatste informatie over de quizavond van 2 oktober o.a. over de plaats van afhalen, het quizboek, de plaats van inleveren en de trofee. Vergeet niet naar Moer gestel TV te kijken (digitaal kanaal 43), ook in hun uitzending zitten misschien wel tips. En heb je ze al gezien: de QR-codes? De SVM organiseert ongeveer 25 activiteiten op velerlei gebied, creatief, kunstzinnig, spor tief om (gezond) bezig te zijn, als denksport of om iets te leren of om je er verder in te bekwamen. Uiteindelijk is alles gericht op zin vol bezig zijn rondom het sociale contact en de gezelligheid met elkaar. Al deze activiteiten zullen zich op deze “Dag van de senioren” presenteren, laten zien wat het is, wat er gemaakt wordt. Alles wordt uitgebreid gedemonstreerd. Ook van de werkgroep “Buurtgenoten” zullen mensen aanwezig zijn om uitleg te geven van hun doelstellingen en activiteiten. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2015 PAGINA 3 ■M O QuLpel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3