UNG ZOEKERTJES Vliegende start voor Club412 Omgaan met eenzaamheid ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! Expositie Ton van Meerendonk in Park Stanislaus Elkaar Nabij start weer gespreksgroep BON beeld in wat je zegt, je levenswijze, in liefde, Moergestel-Nieuws: buro76@planet.nl Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl SCHAKELWONING TE HUUR/KOOP Krijtenhof 2, Moergestel Ingangsdatum huur 01-09-2015 TEL. (013) 513 1965 echt luisteren, wordt duidelijker wat er precies speelt. Iemand die last heeft van eenzaamheid moet vooral leren zichzelf te helpen. Wat kunt u zelf doen als u zich eenzaam voelt? Contact opnemen met mensen in uw omgeving die u vertrouwt. Ook kunt u naar: - De praktijkondersteuners van uw huisarts - Juvans maatschappelijk werk - Netwerkcoaches van ContourdeTwern. Op de website www.eenzaamheid.info staat een programma creatief leven, een online gids om actief aan de slag te gaan. Kortom, eenzaamheid is een ingewikkeld probleem. Dat maakt het zeker de moeite waard om erbij stil te staan. Dat zullen we de komende maanden ook doen. De expositie in Park Stanislaus is te bezich tigen van 22 september tot 4 november 2015. U bent van harte uitgenodigd om naar zijn werk te komen kijken. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Wat is eigenlijk eenzaamheid? Eenzaamheid kun je niet zien aan de buiten kant. Net zo min als kiespijn. Zoals gezegd, is het een gevoel, een verdrietig en naar gevoel. Wanneer deze situatie lang duurt, kan de per soon er somber en neerslachtig van worden. Hij of zij heeft geen zin meer om dingen te ondernemen. Op de duur kun je dan spreken Zaterdag 12 september om 17:00 uur was de start van tienerclub 412. Deze avond stond voor de tieners en de lei ding in het teken van kennis maken met elkaar. De Nederlandse kunstschilder Ton van Mee rendonk, geboren in 1936, werkt en woont zrin Goirle. Hij is volledig autodidact. Door van chronische eenzaamheid. Dan pas wordt zelfstudie heeft hij zich de techniek van het eenzaamheid wel zichtbaar voor een ander. schilderen met olieverf eigen gemaakt en zich Het verwarrende is, dat iemand die somber ontwikkeld tot een fijnschilder van het heden- door: Ankie Wessels Beljaars goede voorbeeld! Aan het einde van de avond hebben we met 25 personen een bananensplit gegeten van ruim 2,5 meter. Want als je die maakt in een gigantische dakgoot en iedereen een lepel geeft krijg je een zeer geslaagde uitsmijter! Het was een super geslaagde avond. Alle tieners zijn uitgenodigd om a.s. zaterdag 26 september een vervolg te geven aan deze start. Dan zijn we van 19:30-21:30 uur weer in het jeugdhonk in de Voorhof te vinden. Nog even een remin der, dus voor alle tieners van 12-16 jaar, uit Haaren, Moergestel of Oisterwijk: we komen iedere 2 weken op voorgenoemd tijdstip bij elkaar. Dus neem je vrienden mee, jullie zijn van harte welkom! Voor meer informatie of sfeerfoto’s van de startbijeenkomst: Facebook Club412 of www.club412.nl Heerlijk even alleen Kent u dat gevoel: heerlijk eindelijk alleen, stilte en rust om je heen, tijd om je eigen dingen te doen, geen rekening te houden met je huisgenoten. Dat is heel fijn... als het tijdelijk is. Voor velen is dit echter een permanente situatie. Hoe mensen in zo’n situatie terecht komen, kan verschillende oorzaken hebben. Het is een misvatting dat alleen ouderen een zaam zijn. Ook jongeren en 40+ers kunnen zich eenzaam voelen. Eenzaamheid is een gevoel, een verdrietig en vervelend gevoel. Dat is dus heel wat anders dan (gewenst) alleen zijn. In de week van 25 september tot 1 oktober wordt in heel Nederland stil gestaan bij het thema eenzaamheid. Aangezien eenzaamheid helaas langer duurt dan één week, zullen we vanaf deze week iedere maand stilstaan bij de vele aspecten van eenzaamheid. schilderen met olieverf eigen gemaakt en zich -!1_1_ .1 J 1*11 1 .1 1 is niet altijd eenzaam hoeft te zijn. Als iemand daags realisme waarmee hij veel waardering net bijvoorbeeld een belangrijk persoon heeft oogst. verloren, dan voelt hij of zij zich somber. Dat Het werk van Ton bestaat uit stillevens^vogels is een normaal gevoel dat hoort bij verlies. van tijd en vooral nadat het verlies een plek heeft gekregen. Daarnaast kan het voorkomen dat iemand altijd druk en ‘opgewekt’ doet. Dit kan een overdekking zijn van de eigenlijk gevoelde neerslachtigheid. Wat kunnen we doen als we zien dat iemand eenzaam is? Op de eerste plaats: echt luisteren naar de ander. Daarna de ander (voorzichtig) de weg wijzen naar goede hulp. Als er sprake is van gebrek aan activiteiten, dan kan hier heen de weg gewezen worden. Wanneer we Niet alleen in verdriet Afscheid moeten nemen van je partner door de dood geeft een verdriet dat nauwelijks te bevatten is. De directe omgeving kan mis schien begrijpen hoe groot het gemis is. Maar voor velen daarbuiten is het moeilijk te besef fen wat je doormaakt. Het kan dan veel steun en bemoediging geven om te praten met anderen die ook weten wat het betekent je partner te verliezen. In een gespreksgroep voor rouwenden is daar alle ruimte voor. Elkaar Nabij geeft in novem ber weer de gelegenheid om deel te nemen aan zo’n gespreksgroep. Elkaar Nabij is een groep vrijwilligers in de regio, die mensen in rouw proberen te steu nen. Zij hebben speciale trainingen gevolgd om deze steun te geven. Twee vrijwilligsters van Elkaar Nabij, Margret Dirkx en Margriet Krijnen, begeleiden de gespreksgroep. Zij doen dit al jaren en ervaren steeds hoe goed het doet om samen met lot genoten verdriet en ervaringen te delen: “We staan met elkaar stil bij wat er gebeurd is: het sterven en het afscheid, herinneringen die bovenkomen, gevoelens waar je geen raad mee weet, moeilijke en mooie momenten. Maar ook kijken we naar de toekomst. Hoe kun je kracht vinden om verder te gaan, en weer het gevoel krijgen dat het leven toch de moeite waard is?” Zomaar wat reacties van deelnemers: “De groep was voor mij als een warm bad van aandacht. De sfeer was ontspannen, met veel respect voor elkaar’. “Ik ben er sterker uitgekomen en hoop dat meer mensen deze bijzondere, warme manier van begeleiding mogen ervaren.” In alle reacties klinkt door dat de deelnemers blij zijn dat ze deze stap hebben ‘durven’ zet ten. De gespreksgroep is bedoeld voor mensen die een half jaar of (veel) langer geleden hun partner verloren. Deelname is niet gebonden aan leeftijd of geloofsovertuiging. Tien bijeenkomsten van ongeveer twee uur Aantal deelnemers: maximaal acht Eerste bijeenkomst: woensdagmiddag 11 no vember in De Voorhof, Kerkstraat 62, Oister wijk. Kosten: 25,-(huur Voorhof, materialen, koffie/thee) Opgave graag vóór 18 oktober bij: Margret Dirkx, tel. 533 1029, margretdirkx@gmail.com Zie ook: www.elkaarnabij.nl/gespreksgroepen Hier zijn o.a. meer uitgebreide reacties van eerdere deelnemers te vinden. .’1 1 en verhaalvertellende schilderijen. Ook de Deze somberheid kan overgaan na verloop kerkinterieurs zijn erg de moeite waard. Ton van Meerendonk is een uitstekend voor beeld van de hiervoor genoemde stroming. Inmiddels heeft hij vaak in binnen- en bui tenland geëxposeerd I Middels diverse spellen leerde ze elkaar kennen I en was het ijs gebroken. Ook de pastores en de dominee deden volop mee. Als de opdracht niet binnen de tijd werd uitgevoerd dan was het 10 keer opdrukken; pfif dat viel niet mee. I Om 18:00 uur ging de BBQ aan en hebben we I de kennismaking smakelijk voort gezet. Daarna I zijn er 3 groepen gemaakt en is er binnen de groepen nagedacht over helden: “Wie is een held voor jou en waarom?”. Samen met iemand van de leiding volgde er levendige discussies I binnen de groepjes. Ook werd de naam “club I 412” toegelicht. De cijfers komen uit 1 Timote- I üs 4:12 in die tekst staat: “Sta niemand toe dat hij vanwege je jeugdige leeftijd op je neer kijkt, maar wees voor de gelovigen een voor- I beeld in wat je zegt, je levenswijze, in liefde, I geloof en zuiverheid.”. De koppeling met hel- J den was snel gemaakt; ook helden geven het nvr# ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2015 PAGINA 10 Noveen St. Clara volbracht. Woonplaats Telefoon t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat Garageverkoop! 3 oktober van 10.00- 14.00 uur te koop huisraad: boeken, bor den, etc. Oisterwijkseweg 58, 5066 XE Moergestel. Rootven 7. Haakworkshop Vlaggenlijn- tje. 16 okt. 9.30-11.30 uur; 20 okt. 10.30- 21.30 uur. 15,- incl. garen. 06-53677739. Nicole. J~X11J 11 Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.LI krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Zoekertjes’ UITSLUIIêNB schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag ELKAAR NA.BI.J kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@kpnmail.nl Feestje, in een horecagelegenheid, in eigen beheer. Kijk voor meer info op www.bardesteeg.nf of bel 06 - 50 83 88 96. Interieurverzorgster is nog op zoek naar enkele uurtjes huishoudelijk werk. Tijden en dagen in overleg. Tel. 513 2078 of 06 48 26 54 85. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; "n, elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I - I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 10