^OEF! Mega Piraten Festijn terug naar Tilburg Audacia- nieuws Familie - softbaltoernooi 130 wandelaars lopen 111 km non-stop van Oisterwijk naar Landen (B) Ben je op maandagavond vrij? Nog niet ingeschreven voor Quispel 2015? Het kan nog tot 19 september! Lands grootste meezingfestijn voor het eerst met eigen begeleidingsband Sport, natuur, cultuur... U leest het in 'Moergestel-Nieuws'! Ga snel naar www.quispelmoergestel.nl .09:30 .10:30 .09:30 .10:30 Uitslagen: ZIGO 1-Audacia 112-4; Oisterwijk 2-Audacia 2 0-1; Audacia 3-UNA 4 2-5; Audacia 4 vervallen; VOAB 9-Audacia 5 4-7; Jong Brabant 7-Audacia 6 7-1; Audacia 7-WSJ 5 0-8; Audacia VRl-Hoogeloon VR1 0-9. Programma 20 september Jong Brabant 1 - Audacia 1.... Audacia 2 - Jong Brabant 3 Audacia 3 - EFC 4 Audacia 4 - Sc Olympus 3 Audacia 5 - TSW Merlijn 4. Were Di 5 - Audacia 6 Riel 6 - Audacia 7 RKWO VR1 - Audacia VR1 ...14.30 uur ...12.00 uur ...12.00 uur ...12.30 uur ..10.00 uur ...14.00 uur ...10.00 uur ...10.00 uur ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Roef - HVM 6-10, Cl Roef- Blauw-wit 6-7, Al Roef - Aristos 14-29, DS Roef - Saturnus 16-20. Zondag 20 september El 10:00 Roef-GHV Dl 11:00 Roef-GHV Cl 10:00 Roef-GHV Al 11:00 Roef - Elshout DS 12:10 Roef-EHV Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Eerste rustpunt bij Molen Moergestel verzorgd door mensen van Olivier Moergestel Stilzitten kan echter natuurlijk niet, en daarvan zijn de organisatoren zich ook bewust. “We werken niet meer met een groot podium, maar met een catwalk naar het midden van de tent”, vertel Mensink. “Dat hebben we jaren geleden ingevoerd en dat bleek een succes. Zo staan de artiesten waar ze horen: tussen het publiek. Ook dit jaar hebben we weer wat nieuws. We werken nu met een eigen huisband, die een aantal artiesten begeleidt. Het gaat om de erva ren formatie Summerland. De artiesten vinden het geweldig. Sommigen passen hun set er zelfs op aan. Die kiezen dan voor wat meer rockende nummers.” Het Mega Piraten Festijn richt zich niet alleen Het MPF draagt de titel ‘Europa’s grootste meezingfeest’ met trots. De opzet van het MPF is al jaren ongewijzigd. Een groot aantal beken de artiesten treedt op en de van de TROS bekende presentator Willie Oosterhuis jut het publiek op tot volledige euforie. De sfeer spat van het podium af. Maar de grootste artiest is het publiek zelf: zingen, in de polonaise lopen, hossen of gewoon lekker met een biertje in de Voorverkoop Kaarten (a 21 euro, exclusief reserveringskos- ten) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij alle Primera’s, Blz. Boekhandel Buitelaar in Goirle, de Bruna in Oisterwijk, Kantoorboek handel Peter Swaanen in Hilvarenbeek, Kan toorboekhandel Nogmaals in Udenhout en de Bruna in Dongen. Daarnaast kunt u ze ook bestellen via www.megapiratenfestijn.nl of Paylogic. Tribunekaarten (a 29,50 euro) zijn alleen via de site verkrijgbaar. Zie verder www.megapiratenfestijn.nl Op zondag 11 oktober wordt er op de velden van Roef in Moergestel weer als afsluiting van het seizoen een familietoernooi softbal gehouden. Je kunt een team opgeven voor de volgende klassen: gevorderden, half gevor derden, beginners. Een team moet minimaal uit 9 spelers bestaan, dit mogen collega’s, vrien den, buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een toernooi wat vooral voor de gezel ligheid wordt gespeeld. Je kunt je opgeven voor zaterdag 3 oktober bij: Annie Hekker liefst per e-mail: Lhekker@home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22,5066 GG Moergestel. Het Mega Piraten Festijn keert op zaterdag 17 oktober terug naar Tilburg. Zo’n zes jaar geleden stond de rondreizende festivalkaravaan voor het eerst (en laatst) in de stad. Vele toppers uit de Nederlandstalige muziekwereld zijn weer van de partij op het terrein aan De Laar West. Van Jan Smit tot Jannes, van Sieneke tot René Schuurmans en van Lesley Williams tot de Gebroeders Ko. De voor verkoop is inmiddels begonnen. Het Mega Piraten Festijn is Nederlands groot ste festivalkaravaan. In totaal strijkt de tour dit jaar in maar liefst negen plaatsen neer. Daarbij weer enkele nieuwe plekken, maar ook veel vertrouwde. “Het is ons doel om heel Nederland te bestrijken”, vertelt organisator Eddy Mensink. “Door regelmatig van locatie te verwisselen, willen we voorkomen dat ons publiek verzadigd raakt. Maar vaak nemen we eerder afgestoten locaties later ook weer op in de karavaan. Uit het oog is niet uit het hart! En dat geldt dus ook voor Tilburg.” op grote artiesten, maar zet ook (plaatselijk) nieuw talent in het zonnetje. “Bijna elk jaar komt er zo wel weer een nieuwe ster boven drijven”, vertelt Mensink. “Het eerste jaar bleek dat Jannes te zijn, maar daarna kwamen ook artiesten als Jan Smit, Nick Simon en Frans Duijts. We zijn heel benieuwd welke nu nog relatief onbekende naam dit jaar blijft kleven. We zullen zien...” Om 19.11 uur precies starten vrijdagavond 18 september aan de Vennenlaan in Oister wijk 130 wandelaars voor een non-stop wan deltocht naar Landen in België. De 111 km lange supertocht wordt voor het tweede jaar op rij gehouden. Het aantal deelnemers is bijna het dubbele van vorig jaar. Voorafgaand aan de start is er bij Piet Plezier vanaf 16.00 uur een feestprogramma dat wordt verzorgd door mensen met een beperking. Aansluitend aan de start van de 111 km kan worden deelgenomen aan een Lichtjestocht. Jong en oud kunnen 5 of 10 km lopen langs een met waxinelichtjes verlicht parcours. De Slag om Landen-Oisterwijk, zoals de 111 km lange superwandeling officieel heet, is om meerdere redenen een niet-alledaags sportief evenement. De tocht is ontstaan uit een ver broedering tussen inwoners van de gemeenten Landen en Oisterwijk. Het doel van de wan deling is aandacht vragen voor noodzaak en belang van zelfstandige woonruimte voor men sen met een beperking. Van zulke woonvormen bestaan er al veel in Nederland, zoals GoedWonen in Oisterwijk Zigo - Audacia 2-4 (0-0 Ruststand) De tegenstander Zonder Inspanning Geen Overwinning kwam er in de loop van de wed strijd achter dat het vanmiddag Met Inspan ning ook niet lukte. ZIGO was beter aan de bal, wij beter voor de goal en daar hebben we ook niet perse een compleet elftal voor nodig. Breekpunt in de wedstrijd was de tweede gele kaart, die dus rood kleurde voor druistige Bram, en benutte penalty tegen ons: 2-1 voor Zigo en nog maar vet kwartiertje te draven. Er kwam meer beweging in de heupen van onze spelers en ze swingden uiteindelijk naar een klaterende 2-4 overwinning. Geleerd van vorige week dus toen dezelfde cijfers, toen in ons nadeel, op het uiteindelijke scorebord ver schenen. De doelpuntenmakers verdienen het genoemd te worden, temeer omdat ze ook weer een assistaandeel hadden in de andere treffers: de ene treffer was nog mooier dan de andere. Nick, die dit jaar sterk voor de dag komt en (nog)meer in dienst van het elftal speelt; Alex scoorde er maar liefst twee waarvan een met Kom dan gezellig met ons badmintonnen! BC de Aanstede en BC Smash spelen op maan dagavond recreatief badminton van 20.00 u tot 21.30 u in Sporthal Stokeind. Wij zijn op zoek naar mensen die het leuk vinden om gezellig bezig te zijn met badmin tonnen. Neem contact op met familie van Boxtel, tel. 513 1051 of via de mail hannievanboxtel@live.nl Of, nóg beter, kom maandagavond langs en speel een aantal weken gratis mee om te zien of je het leuk vindt (rackets zijn aanwezig). Programma Jan Smit, Thomas Berge, Gebroeders Ko, René Schuurmans, Lesley Williams, Django Wagner, Stef Ekkel, Monique Smit, Koos Alberts, Ma rianne Weber, Vinzzent, Henk Bernard, An- cora, Ferry de Lits, Jaman, Sieneke, Jannes, Helemaal Hollands, Gino Graus, John West, Edwin van Hoevelaak, Peter Beense, Belinda, Jan Keizer Anny Schilder, Henk Dissel, Leen Zijlmans, Gino Fey en Dario. De pre sentatie is als vanouds in handen van Willie Oosterhuis. Het terrein aan De Laar West is geopend vanaf 18.30 uur. Het officiële programma begint om 19.30 uur. een mooie tegendraadse kopbal. Eric was er ook als de kippen bij om al zijn inspanningen te belonen: van zijn snelheid en balvaardigheid kunnen we nog veel profijt hebben. Opmerk zaam was overigens wel dat er maar 1 alloch toon op het veld stond: de scheids. Een rustige fluiter ,die in de uiteindelijk toch echt wel sportieve wedstrijd (te) vaak geel trok en dan weer wel het spel terecht nogal eens stil legde voor allerlei blessures op dit kunstgrasveld. Er ligt zoveel opspattend rubber tussen de stugge groene sprieten, dat je bij omsmelten beide elftallen van rubberen laarzen kunt voor zien. Harrie Schollen hand alles bekijken vanaf een plekje bij de tap, alles kan en mag. De Mega Piratenfestijnen zijn geen feesten, het zijn vieringen. Vieringen van het piratenleven; vieringen voor de lief hebbers van deze zenders en vieringen van de (doorgaans) Nederlandstalige muziek. en Olivier in Moergestel. In België wordt zo’n eerste voorziening in Landen gerealiseerd. De initiatiefnemers (ouders) krijgen daarbij hulp van de inwoners van Moergestel en Oisterwijk. Dit is een van de vormen van samenwerking die is ontstaan sinds de inwoners van Landen en Oisterwijk elkaar in 2012 leerden kennen. Het geheel van de superwandeling staat in het teken van woonzorg voor mensen met een beperking. Rond de start op vrijdagavond 18 september zijn allerlei activiteiten opgezet waarvan de op-brengst ten goede komt aan het project. Zo worden een loterij en een BBQ gehouden en een veiling van schilderijen die door de pupillen zijn gemaakt. Wat de start extra bijzonder maakt is dat allerlei muzikaal vertier wordt verzorgd door mensen met een beperking. Muziekgroepen die optre den zijn onder andere DJ Leroy en zijn assis tent Patrick en The Blue Sparks met gitarist Harm de Ruiter. De organisatie wil hiermee een steentje bijdragen aan de integratie van mensen met een beperking. Het startsein van de 111 km wordt om 19.11 uur gegeven door de wethouder van cultuur van de gemeente Oisterwijk. Vanaf Piet Plezier gaat het parcours van 111 km over de Van Tienhovenlaan en de Hild dwars door Moer gestel naar de Moergestelse molen. Hier is de eerste post die wordt bemand door mensen van Olivier Moergestel. Daarna koersen de wandelaars richting Biest-Houtakker en verder in de nachtelijke uren naar Landen. Wilt u kans maken op een gratis toegangskaart voor het Mega Piraten Festijn? Stuur 'n mailtje naar buro76@planet.nl en onder de inzenders verloten we 'n aantal toegangskaarten. Winnaars krijgen van ons bericht. The Blue Sparks met gitarist Harm de Ruiter, bewoner van Olivier Moergestel, geven een concert tijdens het feestprogramma. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7