Een uitnodiging tot stilte staled ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Samen lunchen bij het Gerard Horvers Huis Themadag ‘De missie toen en nu’ van KBO-Brabant Rondleiding Joodse Begraafplaats Oisterwijk 06 - 52 35 18 00 Tiliander City Filmhuis opent het seizoen met de Britse comedy-drama Pride (2014) Aanvaarden en loslaten, woorden van betekenis BON Moergestel-Nieuws: buro76@planet.nl Voor alle informatie en reserveringen voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen SCHAKELWONING TE HUUR/KOOP Krijten hof 2, Moergestel Ingangsdatum huur 01-09-2015 TEL. (013) 513 1965 zijn. Nochtans dragen wij dat wat verloren is mee en hoeven we niet los te laten wat voor altijd met ons verbonden blijft. Toon jezelf aan de wereld met het verlies dat bij je hoort; dat kun je enkel doen door dat wat je draagt te laten zien; je openen. Gastspreker: Geert Hulselmans (1964) Rouwbegeleider-verliescounseling. Docent- staflid in de opleiding “rouwcounseling” bij Zorg-Saam(B). Geeft trainingen en workshops rond thema’s binnen “rouw en verlies”, “aan vaarden en loslaten”. Ervaringsdeskundige door het verlies van eigen zoon. ‘Pride’ draait in het Tiliander City Filmhuis op maandag 5 oktober 2015 in Theater Tilian der te Oisterwijk Aanvang: 14.00 en 20.00 uur. Toegang bedraagt 6,50 leden 5,-. Met o.a. Bill Nighly, Imelda Staunton en Dominic West. Er zijn bijzondere regels. Mannen dienen tij dens de rondleiding een hoofddeksel te dra gen. In verband het de gesteldheid van het terrein is goed schoeisel aan te bevelen. Kosten 5,- pp waarvan de helft bestemd is voor de restauratie. U dient zich van te voren op te geven bij de gids 528 8352. U bent van harte welkom. Op dinsdag 22 september verzorgt het Gerard Horvers Huis van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch voor de ouderen van de gemeente Oisterwijk in het kader van het project Samen Lunchen. Voor 2,50 euro krijgen de ouderen een volledige lunch, bestaande uit: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan via telefoon nummer 06 22382085. Wijkzuster Wijkzuster Miriam Veldhuizen heeft een an dere baan aanvaard. Om die reden zal zij helaas niet langer op de eerste dinsdag van de maand een inloopspreekuur verzorgen bij het Gerard Horvers Huis. siehuis Zuiderhout. Zuiderhout is vandaag de dag een woonzorgcentrum waar niet alleen ‘leken’ wonen maar waar ook paters en zusters van elf religieuze ordes en congregaties hun oude dag doorbrengen. DE BINGO START WEER!!! Donderdag 17 september gaan de balletjes weer rollen voor onze maandelijkse bingo. Wij hebben er weer zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Kom gezellig met een vriend of vriendin. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen! Uw spelleidsters Addy en Joke. Donderdag 1 oktober 2015 om 19.30 uur (deuren open vanaf 19.00 uur) in De Voorhof, Kerkstraat 64, 5061 EK Oisterwijk. Toegangsprijs: 4,- (koffie/thee inbegrepen). Aanvaarden en loslaten zijn woorden die zowel lading als angst met zich mee brengen. Deze lezing is een uitnodiging om ze niet meer te gebruiken en ze te laten zijn voor wat ze écht betekenen. Geert Hulselmans neemt je mee op een reis van leven naar dood... naar leven; het leven dat van jou is en dat je in openheid en vrijheid mag loslaten om verder te kunnen leven. Onze angst om te vergeten, onze angst om onze identiteit te verliezen wanneer we pijn loslaten doet ons vasthouden aan dat wat we voelen en denken dat deel van ons is. De realiteit dat wij als nabestaande verder leven kan onverdraaglijk Kees Weimers, stadsgids van Heemkun dekring de Klein Meijerij vertelt over de geschiedenis van de Joden in Oisterwijk. In het metaheerhuisje wordt stilgestaan bij de vroegere gebruiken bij een begrafenis. Vele oude graven “vertellen” over Joden die in Oisterwijk en Brabant hebben geleefd. De rondleiding duurt tot 12.30 uur. Op zondag 20 september is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse Begraafplaats in Oisterwijk. De rondleiding voert over de Israëlitische begraafplaats, verscholen in de Oisterwijkse bossen en één van de oudste en meest gaaf bewaarde Joodse begraafplaatsen in Brabant (1748) Het is een Rijksmonument. De begraaf plaats wordt momenteel gerestaureerd. Praktische informatie De themadag ‘De missie toen en nu’ wordt gehouden op 8 oktober 2015. Aanvang 9.30 uur, einde 15.30 uur. Missiehuis Zuiderhout, Arnold Janssenlaan 46,4847 DK Teteringen. Deelname kost 20, - per persoon. Dit bedrag is inclusief lunch. Voor informatie en aan melden kunt u bellen met het secretariaat van KBO-Brabant: 073 - 6 44 40 66 of via: www.kbo-brabant.nl. Aanmelden kan tot 1 oktober 2015. Deze dag is bedoeld voor leden en niet-leden. Het is de zomer van 1984. Margaret Thatcher is aan de macht en de Nationale Unie van Mijnwerkers (NUM) is in staking. Tijdens de Gay Pride Mars in Londen, besluit een groep van homoseksuele en lesbische activisten geld in te zamelen om de families van de mijnwerkers te steunen. Maar er is één probleem, de Unie schaamt zich er voor om hun steun te ontvangen. ‘Pride’ is een Britse comedy gebaseerd op een waargebeurd verhaal die prima in het rijtje met ‘The Full Monty’ en ‘Billy Elliot’ past. Een vrolijke film die niet bang is om het echte verhaal te vertellen. Vrijwilligers gezocht Het Gerard Horvers Huis beoogt kwetsbare ouderen uit hun isolement te halen door een veilige plek te creëren, waar zij weer in contact komen met andere ouderen. Dit lukt natuur lijk alleen als er genoeg mensen zijn die er als gastvrouw of gastheer de schouders onder willen zetten. Op dit moment draait het huis kamerproject op woensdagen van 10.00 tot 13.00 uur en op donderdagen van 14.00 tot 16.00 uur. We willen dit graag uitbreiden, maar dan hebben we daar wel uw hulp bij nodig. 1Wij zijn dringend op zoek naar vrijwilligers, die als gastvrouw of gastheer willen helpen om het huiskamerproject voor kwetsbare ouderen zonder indicatie voor professionele dagopvang toegankelijk te maken voor meer mensen. 2. Voor het bijhouden van het tuintje van het Gerard Horvers Huis en het verzorgen van de bloembakken zoeken wij een vrijwilliger met ‘groene vingers’. 3. Wij zoeken tenslotte nog een vrijwilliger met verstand van computers die ons wil hel pen bij het actueel en aantrekkelijk houden van de website van het Gerard Horvers Huis. Bent u iemand met een hart voor ouderen en zoekt u naar vrijwilligerswerk waarmee u iets voor anderen kunt betekenen: aarzel dan niet en bel ons telefoonnummer 06 22382085. Onze coördinator geeft u graag meer infor matie. Donderdag 8 oktober 2015 organiseert KBO-Brabant een themadag over ‘De missie toen en nu’. Deze dag vindt plaats in het voormalige Missiehuis Zuiderhout in Teteringen. Met het organiseren van deze dag wil KBO- Brabant op een hedendaagse manier stil staan bij aloude katholieke principes als naasten liefde en barmhartigheid. Ook wordt aandacht gevraagd voor het project ‘Oud in Afrika’ waarmee KBO-Brabant senioren in Afrika steunt. Met deze themadag wil KBO-Brabant reflec teren op de missie toen en nu. Dat doen we door in gesprek te gaan met missionarissen van toen, door te kijken naar de positie van ouderen in Afrika nu, en naar wat wij als Nederlandse ouderen voor hen kunnen doen. Tom van den Beid, secretaris van de Mariën- burgvereniging houdt een lezing over het thema ‘christen zijn in de huidige tijd’. Plaats van ontmoeting is het voormalige Mis- M uw kapster aan huis <- - PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 Woonplaats Telefoon I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat Voetklachten, bel Hein van lersel 013- 5054027 of kijk op www.podotherapiemoergestel.nl Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Kinder regen broeken maat 128 t/m 164 nu voor 11,95. Vogels Fiets Sport, 013-513 1435. Trendy jassen wind- en waterdicht en ademend van Happy Rainy Days nu tot 50% korting bij Vogels Fiets Sport, 013-513 1435. ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag i in de bus stoppen... kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@kpnmail.nl Regenjassen van maat 128 t/m XXXL vanaf 16,95. Vogels Fiets Sport, 013-513 1435.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6