nformatïe Expositie in De Verdieping 25 jaar Zonnebloem Moergestel Nieuws en advertenties: Collecte Prinses Beatrix Fonds Informatieavond Eerste Heilige Communie 2016 Ziekendag 8 september 2015 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -Ji voor afroepweekend opgeven. Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij Huis voor Zingeving Pastoraatsgroep secretariaat buro76@planet.nl Agenda: 22 september, 20 uur: Ouderavond Eerste H. Communie Woensdag 23 september, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor H. van den Broek Voorlopig geen kinderwoorddienst Omdat de werkgroep dringend ondersteuning behoeft zijn er voorlopig geen kinderwoord diensten tijdens de H. Mis op zondag gepland. Er wordt hard aan gewerkt en we hopen dan ook dat we begin volgend jaar weer kunnen gaan starten. Ook kinderen uit groep 5 en 6 en kinderen uit Moergestel die buiten het dorp naar school gaan, kunnen deelnemen aan het commu nieproject. Ouders van deze kinderen zijn ook van harte welkom op de informatieavond van 22 september. Namens de werkgroep: Dorris Rijnen 06-23101515. De opening is zaterdag 19 september om 14.00 uur door Bart Zandbergen en aanslui tend zal Monique de Zwart het werk bespre ken. De expositie is te zien op zaterdag 19 en zon dag 20 september van 11.00 tot 17.00 uur. Agenda dinsdag 22 september20.00 uur: gespreks groep 25Kreishof 9, Oisterwijk vrijdag 25 september 17.30 uur: ontmoeting aan de tafel, gezamenlijke maaltijd, graag aanmelden! Eerste H. Communie De ouderavond voor de ouders die hun kind de eerste H. Communie willen laten doen zal plaatsvinden op 22 september a.s. Mocht u geen uitnodiging hebben ontvangen b.v. omdat uw kind niet in Moergestel op de basisschool zit dan bent u uiteraard van harte welkom. Welkom aan pastor Ad Verest Op zondag 6 september werd pastor Ad Verest tijdens de dienst geïntroduceerd door pastoor Francis De Meyer. Veel parochianen waren hierbij aanwezig en kwamen nadien naar het parochiecentrum om hem persoonlijk de hand te schudden en hartelijk welkom te he ten. Zaterdag 19 september kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor H. van den Broek. Bart Denissen (verj.); Jo van Haaren-Zoon- tjens; jgt. Anja Boogaers e.v. Jos Rijnen. In het voorjaar van 2015 hebben 10 leden uit verschillende clubs van de Fotobond afdeling Brabant-West het Afdelingsmentoraat “Ontwikkelen van de persoonlijke fotografie” gevolgd. In dit mentoraat kiezen de deelnemers een eigen onderwerp waarmee ze hun fotografi sche grenzen opzoeken. Er is o.a. aandacht voor series maken, ideeën, beeldtaal, inhou delijkheid en zeggingskracht. Dit alles onder leiding van de mentoren Henk van den Anker en Monique de Zwart. In het weekend van 19 en 20 september 2015 is het uiteindelijke werk te zien in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg. De deelnemers zijn: Bert AalbregtJules Bloemsaat, Wil van Gorp, Fred Joosten, Marcelle Leone, Gerrie Polak, Marcel Son- nemans, Diana Verdaasdonk, Rene Vonk en Bart Zandbergen. Zondag 20 september, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voorgan ger: pastor H. van den Broek. Na afloop koffie drinken in het parochiecentrum. Harrie en Fien van den Meijdenberg-Hen- driks; mgd. Kees Horrevorts e.v. Annie van den Bosch; jgt. Dien Moorman-Huiben en overleden familie Moorman-Huiben; jgt. Johannes van Korven en Maria van Dijk en Cornelis en Theodorus van Korven; Cor van de Wiel e.v. Annie van Korven vanwege zijn verjaardag en jgt. zoon Bas van Korven. Wij gedenken Op 17 augustus overleed Kees Horrevorts, echtgenoot van Annie Horrevorts-van den Bosch. Kees werd geboren op 15 november 1935 in Moergestel, het dorp waar hij zijn hele leven heeft gewoond. Hij was meer dan 50 jaar getrouwd met Annie van den Bosch en was trots op en betrokken met het wel en wee van zijn kinderen en kleinkinderen. De boerderij en het werken in de tuin waren zijn lust en leven. Kort na de gouden bruiloft werd Kees ernstig ziek, hij herstelde maar bleef dagelijks de gevolgen ondervinden. 25e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 19 - 26 september Kinderkoor De repetitie van het kinderkoortje is weer begonnen. Elke maandag repeteren een aantal leuke en enthousiaste meisjes in het paro chiecentrum van 17.00 tot 18.00 uur onder de bezielende leiding van hun dirigente Esmee. Is zingen ook iets voor jou? Kom dan eens kijken op een repetitie. Ook jongens zijn van harte welkom!!! Prinses Beatrix Fonds bestrijdt spierziekten en bewegingsstoomissen door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en zet zich in om de kwaliteit van leven van patiënten en hun familie te verbeteren. Ook dit jaar doet het fonds weer een beroep op een bijdrage van de Moergestelse bevolking om mensen met een spierziekte een betere kwaliteit van leven te geven. Vorig jaar heeft de Moergestelse bevolking en flinke financiële bijdrage geleverd aan de strijd tegen de spierziekten. Ook dit jaar zullen collectanten bij u aanbellen met de bekende Oranje collectebus. Welnu, in de week van 14 tot en met 19 sep tember a.s. is het zover. Dan is het weer de nationale collecte-week van het Prinses Beatrix Fonds. Wij zijn nog op zoek naar een aantal mensen die zich één avond in het jaar voor ons Fonds willen inzetten door te collecteren. U zet zich in voor mensen met een vaak ongeneselijke spierziekte. Zo kunt u deel uitmaken van een betere samenleving. Doen dus! Graag ontvang ik uw aanmelding: Wim de Ruiter (coördinator) 513 1573. bloem een gezellig programma maken. Maar na 25 jaar willen we ook de vrijwilligers, waar van de meesten zich al heel veel jaren (3 zelfs al 25 jaar) belangeloos inzetten, eens een blijk van waardering geven. Mocht u een geldelijke) bijdrage willen leve ren om het jubileum een extra feestelijk tintje te geven, dan is dat zeer welkom en zijn we daar ontzettend blij mee. We zullen erop toe zien dat uw gift goed besteed wordt. U kunt uw bijdrage storten op: rekening nummer NL21 RABO 0134525485, ten name van L.A.M.R Boogaers, Zonnebloem, Moer gestel. Over enige tijd, maken we meer bekend over de invulling van de viering van het jubileum op 15 oktober a.s. Hartelijk dank, namens de jubileumwerkgroep van de Zonnebloem! MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 17 september kunt u vanaf 19.00u. weer kijken naar een nieuwe MTV- uitzending, met hierin: Het product (van Bommel); Monumentendag; Quispel promo Onderscheidingen. Vrijdag 18 september vanaf 19.00 uur en zaterdag 19 september vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 20 september kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker; techniek: Marcel Oerlemans. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl We waren met velen afgelopen dinsdag 8 sep tember. Tijdens de eucharistieviering maakten we kennis met pastor Ad Verest die per 1 sep tember in onze parochie is komen werken. Hij gaat het werk van pastoor Francis de Meyer wat lichter maken. Beide heren maak ten voor de eerste keer de Ziekendag in onze parochie mee. Zo te zien en te horen van onze gasten is dat goed bevallen. We hadden nog drie (stille) gasten in de zaal en wel de drie reuzen: Mie uit Heukelom, Ermelindus uit Moergestel en Peer Parel uit Oisterwijk. Het monster van het Galgenven stond in de hal. De zaal was goed gevuld, we waren (gasten, vrijwilligers, muzikanten) met 135 mensen. Alles verliep vlot en mede dank zij de hulp van de Zonnebloem konden wij - de Werk groep Ziekenpastoraat - tijd besteden aan onze gasten, dat was erg fijn. De muzikanten speelden bekende liedjes die iedereen mee kon zingen. De tijd ging vlug, het was zo half 5 en sprak Jacqueline Vis het afscheidswoord. Weer was een geslaagde Ziekendag ten einde. PfWOCME ÖO 00 Zondag 20 september, 10.15 uur, ds Ruth Jellema Er is crèche en kindernevendienst. Palestijnse jongeren uit Bethlehem zijn te gast en zullen ook hun inbreng hebben in de dienst. Dankzij de goede zorgen van zijn vrouw en kinderen kon hij thuis blijven wonen. Kees overleed geheel onverwacht in het Elisabeth ziekenhuis op 79 jarige leeftijd. Op 25 augustus overleed Annie van Dijk- Versmissen, echtgenote van Frans van Dijk. Na hun werkzame leven op de boerderij kwa men Annie en Frans in Moergestel wonen. Ze mochten nog het gouden feest van hun huwelijk vieren maar enkele weken later kwam Annie op de leeftijd van tachtig jaar te overlijden, een wrange ervaring voor haar man, kinderen en kleinkinderen. Zij zullen haar warme belangstelling en goede zorgen missen. Maar als troost mogen zij bedenken, dat zoals Annie altijd weer bloemen in bloei kreeg, dat zij zelf opnieuw tot bloei mag komen in een nieuw leven, dat op ons wacht na dit aardse bestaan. (H.v.d.B.) Het feest van de Eerste Heilige Communie vieren we in de kerk van Moergestel dit jaar op zondag 5 juni 2016 tijdens de eucharistie viering van 11.00 uur. Ouders van kinderen uit groep 4 zullen deze week de uitnodiging voor de informatie-avond ontvangen. Op deze avond wordt door pastoor Francis De Meyer en de werkgroep, informatie gegeven over de inhoudelijke en praktische zaken rondom de communievoorbereiding. Tijdens deze avond hebt u de mogelijkheid om uw kind in te schrijven. De avond vindt plaats op dinsdag 22 septem ber van 20 tot 21.30 u. in het parochiecen trum. Ontmoeting met een engel - Saskia Basten Altijd al veel met engelen gehad? Ben je nieuwsgierig naar ze? Zou je graag eens in contact komen met engelen, maar weet je niet zo goed hoe dan? Kom dan naar deze Ervaar Zelf avond en ervaar zelf hoe fijn het is om engelen te ontmoeten. Saskia Basten is deze avond de gids op je engelenpad en neemt je graag mee op dit avontuur. Info: 23 sept., 20.00-22.OOu in Huize Nieu wenhof, €15 pp. Basistraining Makkelijk mediteren - Saskia Basten Wil jij leren mediteren, zonder je druk te maken over zoiets als 'je hoofd leegmaken'? Met deze basistraining kun je zelf ervaren dat het ook anders kan. De meditaties bij Saskia zijn anders dan je misschien gewend bent. De training bestaat uit zes woensdag ochtenden met een mix van rustige adem en ontspanningsoefeningen, afgewisseld met korte meditaties. Info: start 30 sept., 9.30-11.OOu, Krijtestraat 20, zes bijeenkomsten voor €90 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl DE ZONNE BLOEM Dit jubileum willen we dan ook niet zomaar voorbij laten gaan. Op 15 oktober maken we er een feestelijke dag van. Een werkgroep is zich over de invulling van de dag aan het buigen, daarbij rekening hou dend met de middelen waarover we beschik ken. We willen vooral voor de gasten van de Zonne- In oktober dit jaar, bestaat de Zonnebloem, afdeling Moergestel 25 jaar. 25 Jaar waarin de vrijwilligers inmiddels ontelbare gezellige en leuke activiteiten, dag- tochtjes en vakanties georganiseerd hebben voor de bewoners van Moergestel. Er zijn in al die jaren ook vele bezoeken bij mensen thuis afgelegd, waarin vro lijke, maar ook hele moei lijke en zware onderwerpen besproken werden. We willen hiermee nog heel lang door gaan binnen de Moergestelse gemeen schap. 0900 332 22 22 PAGINA 2 I .513 1424 .513 1204 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2