QOEF! Merel Bertens naar Zuid- Nederlandse Marathonploeg nieuws Heeft u ook wel eens een uurtje vrij Kom ons dan helpen Verzamelaarsruilbeurs in Boxtel Wandeltocht Oisterwijk voor het goede doel Speelgoedbeurs Scouting Moergestel VAKANTIE IS Audacia - 0 voorsprong, met EEN KIJKJÈ IN EEN ANDERE WERELD, VAKANTIE IS WIELEWAAL Bewoners opgeroepen om langs traject waxinelichtjes te branden Op vrijdagavond 18 september start om 19.11 uur een wandeltocht voor het goe de doel aan de Vennenlaan in Ois-ter- wijk. Bij de bewoners van huizen langs de route worden waxinelichtjes bezorgd. Hen wordt gevraagd deze lichtjes te ontsteken als de wandelaars langsko men. Deelnemers aan de wandeltocht kunnen kiezen uit afstanden van 5 en 10 kilometer. Het goede doel waarvoor wordt gelopen is Goed Wonen Oisterwijk. Dit is een aan de Cia van Boorthof gevestigde woonvoorziening voor jonge men sen met een beperking. Deelname aan deze familiewandeltocht kost 4 euro (kinderen 2 euro) voor de afstand van 5 kilometer en 5 euro (kinderen 2 euro) voor de 10 kilometer. De start om 19.11 uur valt samen met het vertrek van de superwandel- tocht van 111 kilometer van Oisterwijk naar Landen in België. El 10:00 Roef- Cl 10:00 Roef- Al 11:00 Roef- DS 11:00 Roef- Wilt u weten of vrijwillige chauffeur,coördi nator of bestuurslid iets voor u is? Neem dan vrijblijvend contact op met: Jan van Ganze- winkel (Voorzitter SKN), tel. 06-53165445, e- mailj.vanganzewinkel@ziggo.nl Bezoek ook eens onze website, www.vbvbox- tel.nl Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 13 september is dit: suikerzakjes. Zondag 13 september 2015 organiseert de VBV haar verzamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in Gemeenschapshuis De Walnoot, Reginahof 1 te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 euro cent. Onze jaarlijkse speelgoedmarkt komt er weer aan! Dit jaar wordt de speelgoedmarkt op zondag 4 oktober van 10.00 tot 14.00 uur gehouden in het scoutinggebouw, Bosstraat la - Moerges tel. Inschrijven kan door een e-mail met uw naam, telefoonnummer en aantal gewenste tafels te sturen naar speelgoedmarkt.scouting@gmail.com. Een tafel van ongeveer 2 m2 kost 10.- Ver volgens krijgt u een mail met het reglement de betalingsinformatie. Na betaling is de in schrijving definitief. Er is al een aantal inschrijvingen binnen, schrijf u dus snel in om verzekerd te zijn van een plekje. Geen zin om te verkopen maar wel spullen over? Zaterdag 3 oktober kunt u deze afgeven bij scoutinggebouw den Donk, Bosstraat la - Moergestel. Wij komen deze ook graag bij u ophalen! Opbrengst van de verkoop komt bij gedoneerde spullen geheel ten goede aan de scoutinggroepen zelf. Voor het op laten halen van spullen kunt u een mail sturen naar speelgoedmarkt.scoutinig@gmail.com Wij zien u graag terug op de speelgoedmarkt, hopelijk tot dan! ROEF! HANDBAL Uitslagen: DOS’80-Roef El 9-9, Dl Taxan- dria-Roef 7-4, Cl Dongen-Roef 11-4, Al Taxandria-Roef 8-18. Merel Bertens zal in het nieuwe seizoen 2015/2016 geen deel meer uitmaken van de wedstrijdploeg van Schaatsclub “De Vennen”. Op grond van haar prestaties in het vorige seizoen is zij gevraagd de overstap te maken naar de Zuid- Nederlandse Opleidingsploeg Marathon. De stichting vrijwilligersvervoer Oisterwijk i.o. is dan ook dringend op zoek naar nieuwe chauffeurs. U brengt met uw eigen auto een oudere naar het adres waar iemand moet zijn vanwege zorg of welzijn. Wij vragen niet veel van uw tijd maar u doet anderen een erg groot plezier. Ook zijn wij op zoek naar een coördi nator voor de diverse ritten en een bestuurslid voor de stichting vrijwilligers vervoer Oister wijk (WO). veld veranderde na de rust in een nachtmerrie door toedoen van een fysieke tegenstander die op basis van mentaliteit de eerste punten mee nam naar Biezenmortel. Op basis van snelheid en balkunde werd de verdediging van VCB dolgedraaid en wist Eric Jans na 24 minuten te scoren 1-0. En talloze kansen volgden... Vlak voor rust kopte Gijs Outmaaijer de 2-0 binnen. Een genot om dit team te zien souffleren in de schijnwerpers van de late zomerzon. Met een ongewijzigde opstelling werd gestart met het 2e bedrijf en na tien minuten wist VCB met een fraaie vrije trap de 2-1 te scoren. En dit kwamen de solisten van het Audacia collectief niet te boven, het sloeg in als een bom en nadat even later gelijk werd gemaakt 2-2 was het over en uit. VCB won op karakter uiteindelijk met 2-4. Voetballen kan dit team, nu nog trainen in het incasseren van teleurstellingen. LouisVanDenMeijdenberg Uitslag: Audacia 1-VCB 1 2-4 Programma 13 september ZIGO 1 - Audacia 114.30 uur Oisterwijk 2 - Audacia 211.00 uur Audacia 3 - UNA 412.00 uur Riel 3 - Audacia 410.00 uur VOAB 9 - Audacia 512.00 uur Jong Brabant 7 - Audacia 610.00 uur Audacia 7 - WSJ 510.00 uur Audacia VR1 - Hoogeloon VR111.00 uur Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: bidprentjes, munten, postzegels, prentbriefkaarten, sigarenbandjes, stickers, telefoonkaarten, theezakjes, voetbal- plaatjes, winkelwagenmuntjes enz. geven ook nog een aantal wedstrijden lange- baan wedstrijden over vooral 1500 en 3000 te willen rijden. Wellicht zal Merel komend sei zoen dus toch nog een aantal maal in actie kunnen worden gezien tijdens wedstrijden op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg. De Zuid- Nederlandse Opleidingsploeg Mara-thon zal in Breda worden getraind door Dick Smitsman (oud-trainer van de Zuid-Neder-landse Langebaanploeg en Rob van Meggelen (voor malig marathon topper die meerdere wedstrij den over 200 kilometer op natuurijs won). Voor de club is het jammer dat een topper als Merel niet meer in de kleuren van “De Vennen” zal rijden. Anderzijds is dit een ontwikkeling die niet tegengehouden moet worden. Een paar jaar geleden heeft Schaatsclub “De Ven nen” Daidai Ntab ook losgelaten, met de hui dige ontwikkeling tot landelijke topschaatser als gevolg. Omdat Merel lid van “De Vennen” blijft, zal de schaatsclub over haar prestaties blijven rapporteren. Sport, natuur, cultuur, educatie, activiteiten... het krijgt allemaal 'n plekje in 'Moergestel-Nieuws'! Bij de foto: Merel Bertens nog in de uitrusting van Schaatsclub “De Vennen” (foto Barend Princen). Wanneer zelf autorijden of fietsen niet meer gaat, krijgen veel ouderen gelukkig hulp van hun kinderen of bekenden bij het halen of brengen. Het is fantastisch dat er zoveel familieleden, vrienden of buurtgenoten zijn die iets voor ouderen willen doen. Maar in sommige geval len hebben ouderen geen mensen in hun omge ving aan wie ze het kunnen vragen. Het gevolg is dat deze ouderen steeds minder de deur uit gaan, uiteindelijk weinig contacten overhouden en vereenzamen. Het senioren Kennis Netwerk Oisterwijk (SKN) wilde hier wat aan doen en zo ontstond het project vrijwillige chauffeurs. Vrijwilligers die met hun eigen auto ouderen brengen naar instellingen in Oisterwijk en de directe omgeving. Een van de instellingen die al vanaf het eerste uur tot volle tevredenheid gebruik maken van vrijwillige chauffeurs is het Gerard Horvers Huis, het huiskamerproject voor kwetsbare ouderen in de gemeente Oisterwijk. Veel van de gasten zouden zich geen raad weten als ze niet trouw iedere keer met veel persoonlijke aandacht werden gehaald en gebracht door de vrijwillige chauffeurs. Het is dan ook niet gek dat het Gerard Horvers Huis hoopt voor het vervoer van toekomstige gasten ook op de enthousiaste inzet van vrijwillige chauffeurs te kunnen rekenen. En dat is niet onopgemerkt gebleven. Vanwege het succes van het ver- voersproject willen inmiddels meerdere instel lingen binnen onze gemeente gebruik gaan maken van de diensten van de vrijwillige chauffeurs. Door afgelopen seizoen als Junior-B met over macht de Zuid-Nederlandse Marathoncompe- titie bij de Senioren Dames te winnen bewees Merel over uitzonderlijke marathontalenten te beschikken. Ook kreeg zij de kans om deel te nemen aan een paar landelijke marathons waarin zij zich ondanks haar jeugdige leeftijd moeiteloos in het peloton wist te handhaven. Deze prestaties zijn ook opgevallen bij de KNSB. Vlak na het afgelopen seizoen ontving Merel de uitnodiging om toe te treden tot de Zuid-Nederlandse Opleidingsploeg Marathon. Omdat zij de ambitie heeft om in de toekomst voor een professionele marathonploeg te schaatsen, heeft zij deze kans met beide handen aangegrepen. Afgelopen seizoen volgde zij op de Ireen Wüst Ijsbaan nog een trainingspro gramma dat vooral gericht was op deelname aan langebaanwedstrijden over bijvoorbeeld 500 en 1500 meter. Bij de Opleidingsploeg Marathon krijgt Merel de kans om samen met andere marathontalenten een volledig op de marathon afgestemd trainingsprogramma te volgen. Het wedstrijdprogramma zal voorna melijk bestaan uit landelijke en Zuid-Neder landse marathons, maar Merel heeft al aange- alzheimer café oisterwijk- moergestel Alzheimercafé dinsdag 15 september Met medewerking van De Gouden Mix Wereld Alzheimer Dag staat dit jaar in het teken van dementievriendelijke samenleving. De afdelingen van Alzheimer Nederland orga niseren rondom Wereld Alzheimerdag bijzon dere bijeenkomsten en evenementen voor mensen met dementie, hun partners, familie en andere betrokkenen. In Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel staat op 15 september Wereld Alzheimerdag centraal en de vrijwilligers van het café nodigen U uit voor een gezellige, alternatieve avond met entertainment waarbij opgetreden wordt door De Gouden Mix met een muzikaal repertoire. Iedereen is van harte welkom! Waar: De Coppele, Prunusstraat 69 in Oister wijk. Inloop vanaf 19.30. Programma van 20.00- 22.00 uur. Inlichtingen: Jeanne Verberk, Tel. 528 4571, e-mail: j.verberk@ziggo.nl .09:30 .09:30 .09:30 aanvallen, een ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2015 PAGINA 7 ■M maak het mee! www.wielewaal.nl/ vrijwilligers Bezorg jij hen een onvergetelijke vakantietijd?

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7